Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 2 de çift kamera ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi Note 2 de çift kamera ile geliyor

Bu yıl çift kamera kombinasyonunu en çok kullanan firmalar dediğimiz zaman akla Huawei ve Xiaomi geliyor. Trendin öncülüğünü yapan bu iki firma, mümkün olduğunca çok çift kameralı akıllı telefon piyasaya sürmeye çalışıyor.

Xiaomi’nin bu yılı Mi 5S serisi ile tamamlayacağını tahmin ediyorduk ancak firmanın elinde halen daha önemli bir silah var o da Mi Note 2. Aslında Mi Note 2 modelinin Mi 5S Plus olarak piyasaya çıkacağı belirtilmişti ancak görüyoruz ki böyle bir şey yok ve Mi Note serisi yerini koruyor.

Sızdırılan yeni görsele göre Mi Note 2 modelinde de çift kamera kombinasyonu bizi karşılıyor. 16MP çözünürlüğündeki kombinasyonun, Mi 5S Plus ile benzer olduğu ifade ediliyor yani sensörün birisi renkli diğer ise monokrom. Bu noktada en büyük desteğin Qualcomm’dan geldiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Yeni Nokia telefonları benchmark testlerinde göründü

Firmanın bir süre önce duyurduğu Clear Sight adındaki çift kamera teknolojisi muhtemelen hem Mi 5S Plus hem de Mi Note 2 modelinde yer alıyor. Clear Sight, renkli ve monokrom iki sensörü bir araya getirerek en iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor. Donanım olarak satıldığı için de firmaların sadece cihazlarına entegre etmeleri ve gerekli optimizasyonu yapmaları yeterli oluyor. Görünen o ki Xiaomi bu teknolojiyi sonuna kadar kullanacak.

Xiaomi Mi Note 2 modelinin pek çok özelliği Mi 5S Plus ile benzer. 5.7 inçlik ekranda 2560x1440 piksel çözünürlük sunan modele Snapdragon 821 yonga seti gücünü veriyor. 4GB/6GB LPDDR4 RAM ile güçlendirilen modelde 64GB, 12GB ve 256GB depolama seçenekleri sunulacak. Bataryanın ise 4000mAh kapasiteli olduğu ifade ediliyor. Piyasanın en ince modellerinden birisi olmayı hedefleyen cihazın kalınlığı 6.5mm olarak belirlenmiş. Xiaomi Mi Note 2 için henüz net bir tarih yok ancak bu ay sonu veya gelecek ay başları işaret ediliyor. 

Xiaomi Mi Note 2 de çift kamera ile geliyor 

• Kavisli ekran iddiası vardı o ne oldu ? Sanırım bu model 5S Plus 'tan daha hoş olmuş .

• bu firma yakında samsung ve apple geçecek gibi duruyor.Helal olsun...

• Aslında mi5s plus arka parmak izi okuyucu olmasaymış iyi olacaktı inşallah mi not 2 de önde olur ozaman güzel tercih olur;)

• Ben taa ne zaman söyledim. Çift kamera çok yaygınlaşacak. Amiral gemilerinde arkasını saymıyorum, önde de çift kamera olacak. Böylece LG G5 gibi geniş çekim yapabilecek veya selfie çubuğu kullanmadan ön kameraya herkes sığacak.

Hatta selfie çubuğunu Amiral gemisi modellerde kullanmaya gerek kalmayacak bence...

• biraz malzeme kalitesinide arttırdılar mı olur bu iş.
    Birde allah aşkına şu parmak okuyucuyu ön tarafa koyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 4 Ekim 2016; 9:52:53 >
  • 12Gb depolama hmm iyiymis

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

biraz malzeme kalitesinide arttırdılar mı olur bu iş.
    Birde allah aşkına şu parmak okuyucuyu ön tarafa koyun.

İlk bölüme katılıyorum. Xiaomi'nin tek kötü yanı genelde malzeme kalitesi oluyor. Daha az maliyet uğruna buradan kısıntı yapmaları çok kötü. Metal telefon kasası yapıyorlar ama kullandıkları malzeme o kadar az ki, internette dolaşan videolardan sonra insan almaya korkuyor. Gerçi bir ara MI 4 ile gerçekten çok iyi kaliteye sahip kasa yapmışlardı ama sonra nedense geri adım attılar.

Ben parmak izi okuyucusunun arka tarafta olmasını savunanlar grubundanım. Nedeni ise küçük telefon sevmem ve parmak izi okuyucusu ön tarafta olan telefonların zorunlu olarak yükseklik bakımından daha büyük olmaları. Örneğin MI 4 parmak izi okuyucusu olmadığından dolayı aynı ekrana sahip telefonlara göre son derece kompakt.
  • 2K ekran hevesini anlayamıyorum bir türlü ya neyse.. Mi5s Plus gelsin de gerisi pek önemli değil.
  • Oha abi ya 6.55 mm 4000 mha batarya nedir nası bi mühendisleri var telefonda hiç boşluk yok heralde.

• Şirketin biri telpa ile de olsa şu telefonu getirse iyi olmam mı. Gionnee ile anlaşıp reeder satanlar xiomi ile anlaşıp sadece 5 serisini getirse daha çok satmazmiydi arkadaşlar. Hepsiburada 5s serisini getirir mi acep

• Htc ve Google şu telefona bakıp biraz tasarım konusunda ilham alsın.
  • Gene xiaomi ve gene harika bir cihaz. Tşk xiaomi miu ailesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clear Sight, renkli ve monokrom

Bu tarz sensör kullanan bir telefon daha vardı unuttum modeli ve ikisi de aynı açıda fotoğraf çekiyor aynı özelliğe sahip sensörler. Alıp deneyen var mı gerçekten fark yaratıyor mu ? Alan derinliği falan diyordu ama bir iki foto görmüştüm fark hissedemedim.

Foto kalitesinde %100 crop da keskinliğe katkısı var mı ? eğer yoksa çift kamera konusunda en matıklı çözümü bu sene LG yaptı gibi bence biri dar biri Geniş açı kullanarak. Alışınca insan bırakamıyor geniş açı kamerayı. Keşke 8 yerine 12 ya da 16mp falan kullansaymış diyorum.
  • Gelsin artık şu cihaz şu gün bugün kasım oldu.
  • emo5313 kullanıcısına yanıt
    ayın 25.de geliyor :)
    http://www.gsmarena.com/bezels_not_welcome_xiaomi_mi_note_2_coming_october_25-news-21112.php
    çerçevesiz ekran nakalım nasıl olacak
  • Gelsin bakalım merakla beliyorum.
  • Xiaomi Mi Note 2 de çift kamera ile geliyor
  • şuna bide kalem koysanız samsung un madden yanan telefonu manen de yanar ...

niye kalem koymuyorsunuz arkadaş bize uyuzluk olsun diyemi ?

Koca telefon sektörü kalem yüzünden bizi samsunga mahkum bıraktı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinadin -- 25 Ekim 2016; 10:33:52 >
  • Bugün tanıtılacak sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.