Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alphi3458 , alphi3458 , İbrahimEsad Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.715
Cevap
621
Favori
1.177.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verim alamamanızın nedeni mi box, modem veya wifi bağlantısı ile değil, büyük olasılıkla kullandığınız IPTV hesabınız ile ilgili.

Çoğu IPTV hesabı tek seferde 1 bağlantıya izin verecek şekilde çalışıyor.

Mesela aynı anda 4 ekran görmek isterseniz bu Tivimate'in aynı anda 4 farklı kanal linkine bağlanması demek ki, IPTV sunucusu bunu tek kişilik hesabı 4 kişi kullanmak istiyor diye anlayıp hızı düşürür.

2 ekran için de durum aynıdır.

Yani, internetten bulduğunuz farklı bağlantılarla oluşturduğunuz kanal listeniz varsa sorun yok ancak IPTV satıcısından 1 kişilik hesap aldıysanız çoklu ekran desteğini randımanlı kullanamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 20 Eylül 2020; 13:46:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • k.ceem K kullanıcısına yanıt
    İnternet bağlantı hızınız ne hocam? Ben aynı uygulama ile 4 ekranı 35Mbit internetle sorunsuz izliyorum. Dönüştürücü internet bağlantı hızınız ile cihazın aldığı kablosuz internet hızı arasında ciddi kayıp varsa işinize yarayabilir. Yoksa arkadaşında dediği gibi sorun IPTV sağlayıcınızdan kaynaklı yada internet bağlantı hızınızından kaynaklı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Microsoft Edge

Keşke forumu okuyup güncelleme yapmasaydınız.
    8.1 den sonra çok sorun çıkmaya başladı.
    Hocam merhaba. Fabrika ayarlarına döndüm ancak yinede sürüm 9 olarak görünüyor, youtubeden öğrenip hard reset attım yine sürüm 9 olarak duruyor. Eski sürüme bir türlü döndüremedim. çok üzüldüm. ilgine çok teşekkür ederim olmayacak galiba.
  • wayfarer2140 kullanıcısına yanıt
    9 görünecek tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

9 görünecek tabi...
    Merhaba. Eski sürüme geri dönmek istiyorum. Bu mümkün mü ?
    Maalesef hocam, fabrika ayarları ile sürüm düşürmek mümkün değil.
    Yapacak çok bir şey yok bu şekilde kullanmaya devam edin veya İnternet üzerinden aldıysanız 14 gün iade hakkınız var iade edebilirsiniz iade edin sonra tekrar alırsınız ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim cihazımda güncellemeden sonra kumandayı bazen görmüyordu ve eşleme tuşlarına basmam gereken ekran çıkıyordu ama uzun zamandır olmuyor isterseniz kullanın ve zamana bırakın belki zamanla düzelen bir şeydir ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Microsoft Edge

Maalesef hocam, fabrika ayarları ile sürüm düşürmek mümkün değil.
    Yapacak çok bir şey yok bu şekilde kullanmaya devam edin veya İnternet üzerinden aldıysanız 14 gün iade hakkınız var iade edebilirsiniz iade edin sonra tekrar alırsınız ;)
    sürümü eski olan mibox ta EBA yı çalıştırıyor olduğu kesin mi ? Dediğiniz işlemle sorunum çözülecekse yapmaya hazırım !
    Güncelleme sonucu (8.1 --> 9) bazı sorunlar oluştu. Ancak sonrasında yayınlanan yama ile bu sorunlarında çoğu çözüme ulaştı. Asıl problem sizinde fark ettiğiniz üzere uygulama yetersizliği. Bunu aşmak için .apk olarak dışarıdan kurulum yapınca, çoğu mobil uygulama olduğu için tv box'da görünüm ve kullanım uyumsuzluluğu ortaya çıkması. Yoksa android versiyonu ile alakalı bir durum değil. Özetle şahsi fikrim kurduğunuz uygulamalar tv box uyumlu olmadığı sürece 8.1'e dönmenin size bir faydası olmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

Güncelleme sonucu (8.1 --> 9) bazı sorunlar oluştu. Ancak sonrasında yayınlanan yama ile bu sorunlarında çoğu çözüme ulaştı. Asıl problem sizinde fark ettiğiniz üzere uygulama yetersizliği. Bunu aşmak için .apk olarak dışarıdan kurulum yapınca, çoğu mobil uygulama olduğu için tv box'da görünüm ve kullanım uyumsuzluluğu ortaya çıkması. Yoksa android versiyonu ile alakalı bir durum değil. Özetle şahsi fikrim kurduğunuz uygulamalar tv box uyumlu olmadığı sürece 8.1'e dönmenin size bir faydası olmayacaktır.
    Teşekkürler. Bir şey daha dikkatimi çekti. bilgisayardan play storeye giriyorum (biliyorsunuz wifi bağlı olan cihazlara buradanda yükleme yapabilir)

Ancak her programda uyumlu değil (sönük) yazısı çıkıyor.

sizlere ispatlamak için en garanti olan netflixi resimle örnek veriyorum . (cihazı bilgisayarımla eşleştirdiğim halde) Bence başka bir problem var !
    • Xiaomi Mi Box S • Ana Konu •

• netflix sende zaten yüklü onun için pasif görünüyor diyecek olanlar için başka bir örnek vereyim. Twitteride yükleyemeyecekse ne yapayım ben böyle cihazı ?

Youtube'a bakarsanız uyumsuz ancak yüklü olduğunu görür sünüz. Neden? Çünkü mobil uygulamalara bakıyor sunuz.
    Netflix mobil uygulamasının, marketinde uyumlu tv box uygulaması olan cihaz için uyumsuz görünmesi bence normal
  • quote:

Youtube'a bakarsanız uyumsuz ancak yüklü olduğunu görür sünüz. Neden? Çünkü mobil uygulamalara bakıyor sunuz.
    Netflix mobil uygulamasının, marketinde uyumlu tv box uygulaması olan cihaz için uyumsuz görünmesi bence normal
    Böyle ayrım olduğunu bilmiyordum. Anladım Tuncay bey. Peki bilgisayardaki play storede gördüğüm programların içinden sadece facebook video programını yükleyebildim. Denediğim 50-60 pro içinden yalnızca biri yüklenmiş oldu.

Gerçekten MİBOX bu mu demek ?

Yani Youtube/Netflix ve birkaç iptv izlemetmekten başka bir şey yapamayan bir cihaz olduğunu düşünmek yanlış mı olur ?

Ben de zannediyordum ki bu cihaz telefonun konuşma yapılmayan hali. Dolayısıyla cep tele yüklediğim tüm oyun/ eğitim programlarını bunda çalıştırabilirim. İki makine de ayanı işletim sistemine sahip.

• quote:

Bu denizin içinden box a uyanların bulunduğu kategoriyi nasıl bulabilirim. Herkes ne yapıyor tek tek deneyerek mi buluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wayfarer2140 -- 20 Eylül 2020; 16:27:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wayfarer2140

netflix sende zaten yüklü onun için pasif görünüyor diyecek olanlar için başka bir örnek vereyim. Twitteride yükleyemeyecekse ne yapayım ben böyle cihazı ?

Kim stream cihazına Twitter yüklemeye çalışır ki? Bence de size göre değil bu cihaz. Telefon arayüzlü Çin Android boxlara bakın siz

• Merhaba,

Mi box'ı açarken çoğu zaman 3 defa basıyorum açma tuşuna. İlkini algılamıyor ikincisinde ışık yanıp sönüyor anca 3. de açıyor. Bazen açıldığında Netflix kullanıcı seçim alanında açılıyor ki kapatırken en son Netflix kullanıyor olmuyorum. Yani kısacası stabil çalışmıyor bende Mi box. Bu sorunlarla karşılaşan var mı?
  • Ghost0791 kullanıcısına yanıt
    Bende de öyle ama dert etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Yeni bir şey bulursanız yazarsınız arkadaşlar, connect play iyice sapıttı
    Evet kullandıpım yeni uygulamaminın adı watched

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Netflix sıkıntısını da yaşıyor musunuz?
    Bu noktada çözüm cihazın marketinde mevcut uygulamalara yönelmek hocam. Zaman içinde eklenen eksik uygulamalar oldu. Bundan sonra da olacaktır. Ancak bu cihaz sonuç itibarı ile video, tv, müzik uygulamaları amaçlı olduğu için beklentinin buna yönelik eksik uygulamaların gelmesi ile sınırlı olması lazım. Bunun dışında sosyal medya, oyun vs. kurmak ve kullanmak için pek kullanışlı olmayacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.