Şimdi Ara

Xiaomi Mi A3/Android One (01.01.2021 MIUI 12(20.12.28) Güncellemesi) [ANA KONU] (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.309
Cevap
75
Favori
430.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-E33EEB0CB

Bu mesaj silindi.
    Bunu nasıl gördünüz çok şaşırdım hocam Ayarlar menüsüne girdim, ekranın en altında yeşil ve en üstünde bakış açıma göre bazen kırmızı bazen yeşil renk gördüm ben de. Ya da görmeye çalıştığım için gördüğümü sanıyorum bilmiyorum emin değilim, çünkü zannedersem çok zor farkedilen bir şey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Boşverin hocam ya muhtemelen bu dediğiniz gibi her amoled de olan bir durumdur. Öyle göze batacak bir şey de değil, çok da fazla irdelemeyin bence

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Benim de ilk android one deneyimim hocam. Memnunum baya, tek sıkıntım oynadığım sadece bir oyun var ve o oyunda arada bir kasma durumları oluyor. Onun haricinde herşey süper, özellikle batarya performansı

• Arkadaşlar herkese iyi pazarlar. Uzun süredir bu telefonu düşünüyorum. Saf androidde native olarak çentiği gizleme seçeneği geliyor mu? Ayrı program mı kurmamız lazım? Telefonu beğeniyorum ama o çentik hevesimi kırıyor.

• freeyourmindtr F kullanıcısına yanıt
    Hocam geldi mi sizinki
    Bende hbden aldım hala İstanbul PTT de bekliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herhangi bir ayarınız değişmez aslında. Rica etsem etkinleştirip, kontrol edip tekrar devre dışı bırakabilir misiniz?
  • Redmi note 8 mi bu mu beyler? A3'de hayalet ekran oluyor diyorlar :/ a3 mü alınır yoksa note 8 mi?

• Beyler telefon(arama) uygulamasında 2gündür 1adet bildirim var diye gösteriyor ama ne yaptıysam bulup yok edemedim o 1rakamını yardımcı olurmusunuz

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Ekranlardaki yeşil kırmızı olayı amoled ekran ile alakalı. Normal lcd panel kullansaydı bu olmazdı çünkü lcd panellerde pixel dizilimi rgb şeklindedir ve her pixelin kendine ait yeşil kırmızı mavi rengi olur. Ama amoled ekranlarda durum biraz farklı. LCD ekranların aksine Amoled ekranlardaki Pentile matrix dizilimden dolayı pixeller ortak kullanılır. Örneğin bir pixeldeki mavi işik sadece o pixel tarafından değil, etrafındaki diğer pixeller tarafından da kullanılır ve o pixellerde mavi ışık yoktur. Görünen yeşil ve kırmızı ışığın sebebi de budur. en sondaki ışığı ortak kullanacak başka pixel kalmadığı için böyle gözüküyor. ekran LCD olsaydı bu problem ekran çözünürlüğü ne kadar düşük olursa olsun yaşanmazdı.

Örnek İPS LCD:

RGB RGB RGB RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB RGB RGB RGB

Amoled Pentile Matrix

RG-BR-GB-RG-BR-GB
    BR-GB-RG-BR-GB-RG
    GB-RG-BR-GB-RG-BR

Örnekte görüldüğü gibi LCD ekranlar pixel oluşumu için gerekli olan üç rengi de barındırırken amoled ekranlar sadece 2 renk barındırır ve kendisinde olmayan rengi komşudan alır. Hatta bu yüzden hissedilen çözünürlük amoled ekranlarda lcd ekranlara göre daha düşük olur. 720p bir amoled ekran 480p değerinde lcd ile aynı pixel oluşumu için gereken renk sayısına sahiptir.

Örneğim 3x4 çözünürlüğünde bir ekranımız olsun.

Eğer bu ekran Lcd ekran ise pixeller böyle gözükür.

RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB
    RGB RGB RGB

Eğer amoled ise:

RG-BR-GB
    BR-GB-RG
    GB-RG-BR
    RG-BR-GB

LCD ekran her renkten 12 tane içerirken (12R. 12G,12B) AMOLED ekran 8 tane içeriyor (8R, 8G,8B) Dolayısıyla hissedilen çözünürlük 1/3 oranında düşüyor. 3x4 çözünürlüklü amoled ekranımız lcd standartlarına göre
    4*(8/12) = 2,66,
    3*(8/12) = 2 --> 2x2,66 çözünürlüğe düşüyor. Aynı şeyi 720p ekran için uygularsak çözünürlük
    720*(8/12) = 480p ye düşüyor. Tabi her ekranın kendine göre eksileri atrıları var. Ben burada sadece pentile matrix dizilimini anlatmaya çalıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedemlililer -- 1 Aralık 2019; 23:33:50 >

• Arkadaşlar şarjım %15 civariydi pil tasarrufu ayarlıyım dedim %20olunca otomatik geçsin diye birden bildirim ledi yanmaya başladı ve ne yaptıysam söndüremedim var mı basina gelen yada bilgisi olan.?
    Bildirimlerde ki ışığı yanıp söndür ve diğeri kapalı ona rağmen yanıyor anlamadım

• Herhangi bi uygulamada örneğin watsap mesaj gelince uygulama logosunda rakamla bildirm adedi yazıyor ya. Telefon uygulamamda 1yazıyor

A ve İ harfleri tam kenarda yer almadığı için atlıyor bazen. Önerisi olan varmı

• Umarım diğer arkadaşların dikkatini çeker de incelerler. Ben yine de söyleyeyim, mevcut telefonumda (moto g5) o menü açık ve hiçbir zararı yok aksine yeni özelliklerim oldu. :) Kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.