Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (776. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.739
Cevap
309
Favori
1.788.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 774775776777778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar bu ay içinde yeni telefon alacağım. Aslında geçen ay yaptığım araştırmalar sonucunda 1500 TL bandında bir telefon arıyordum ve bu fiyata en iyi telefon olarak Xiaomi Mi A3'te karar kılmıştım. Çünkü A3 NFC hariç bana göre bir telefonda olması gereken tüm özelliklere sahip bir telefon. Yani beklentimi fazlasıyla karşılıyor.

Ancak nedense son 1 2 gündür kafamda bu telefona karşı da bir cekim hissediyorum. Fakat bildiğiniz gibi iki telefon arasında yaklaşık 1000 TL'lik bir fark var. Şimdi siz sevgili Xiaomi Mi 9T kullanıcılarına şunu sormak istiyorum: Sizce Xiaomi Mi A3 ile bu telefon arasındaki 1000 TL'lik fiyat farkı bu telefonun özelliklerine bakarak bir kıyaslama yapınca verilmeye değecek bir fiyat farkı mıdır? Yoksa hiç paranı israf etme 1500e Mi A3 al ve 1000 TL cebinde mi kalsın dersiniz?

Yani sizden kısaca bu alet ile Mi A3u kıyaslayip bu aletin Mi a3e göre artı ve eksi özelliklerini yazmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de ayni durumdaydim 1000 lira gitsin aklim kalmasin dedim aldim. Biri alt segment biri orta segment islemci,ekran,kamera hepsi farkli. Epey.com uzerinden farklarina bakabilirsin. Bence deger maddi durumunuzda sizi cok zorlamayacaksa alin

• Bykclk kullanıcısına yanıt
    Hocam ben telefondan yüksek beklentilere sahip biri değilimdir mesela 3.5 yıldır xiaomi redmi note 3 pro kullanıyorum aslında bu 3.5 4 yıl öncesinin teknolojisine sahip olan alet bile bir şekilde işimi görüyor yani hiçbir bozuk yanı yok ve hiç yeni telefon almasam da olur aslında.

Bu yüzden xiaomi mi a3 aslında işimi fazla fazla görecek bir alet. Fakat gel gör ki insan zaten 3 4 yılda bir alıyoruz bari almışken iyisini alayım diyor. Ama bi yandan da bunlar sonuçta elektronik alet bi bozulsa ya da yere düşse kırılsa dünyanın parası çöpe gidecek o yüzden insan kıyamıyor bi yandan da. Ve dediğiniz gibi maddi olarak biraz zorlayabilir 2500 TL vermek. Zorlamayacak olsa hiç düşünmezdim bile zaten.

Yani bilemedim aslında kıyaslama videolarında mi 9t her türlü üstün geliyor ama benim gibi telefondan düşük beklentilere sahip biri için çok da gerekli üstün özelliklere sahip değil sanki. Mesela video izlerken ya da müzik dinlerken ses ve görüntü kalitesi ya da foto çekerkenki görüntü kalitesi bariz bir şekilde parasını hak ediyor ama düşününce sanki bunlar olmasa da olur gibi geliyor bana. Ben telefonu kullanırken, sosyal medyada, tarayıcıda vs takılırken donma yapmasın, bataryası iyi dayansin gibi somut özelliklere bakıyorum daha çok. E bunlar da mi a3te var zaten. O zaman niye daha fazla para vereyim ki diyor insan. Yine de pop kameraya sahip olması ya da miui arayüzü kullanması yani saf Android olmamasından ötürü güçlü güncelleme desteği gibi yanları beni bu telefona da çekmiyor değil. Neyse çok konuştum biraz mağazada inceleyip vereyim kararımı :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam ayarı var onun eğer yapılmışsa ayarı güç düğmesine bir süre basın gelince bırakın.

Eğer olmazsa ayarlarda arama yerine asistan yazın 2.seçenektegüç tuşuna basın 0.5sn falan olana tıklayın.en alta inin ayarı göreceksiniz. açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lalo Salamanca -- 1 Mart 2020; 19:47:54 >
  • Mi A3 kötü bir cihaz değil, kompakt yapısı ve Android One olmasi en büyük avantajı ama o donanıma 1500 TL gerçekten cok fazla. 720p ekrani kötü değil, kagit üzerinde düşük gozukse de kullanımda fena değil. 9T ile farklı kategoride olan cihazlar o yüzden karsilastirmak anlamsız olur. 1000 TL büyük para, bana soran herkese istisnasız 9T yi tavsiye ediyorum ama bi telefona o kadar fark vermek istemeyebilirsiniz. O yüzden 9T icin kesinlikle deger diyemiyorum. Mi A3 yerine Note 8 i tavsiye edebilirim.

Ya da garsntisiz 9T ye yetiyorsa bütçeniz o da bir seçenek. Çift sim ihtiyaciniz yoksa imei attirip kullanabilirsiniz.

• ALIENWARE kullanıcısına yanıt
    Garantili alayım diyorum teli ama hep bazılarınız kafamı karıştırıyor :) Ayın 15 inde sipariş verecektim ama şu piyasada 1800 tl bandında satılan 128 gb mi 9t ler çok ilgimi çekiyor. garantili olsun 64 gb olsun 2599 vereyim diyorum ama elimde gitmiyor. Bu telefona bu fiyatta alternatifte bulamadım. 15 inde belli olacak bakalım ne yapacağım :)) o zaman kadar git geller olacak sanırım.
  • Saat 4 den beri güncellemeyi indiremedi bir türlü belli bir yere kadar geliyor sonra hata oldu diyor. Bu arada cihaza imei atılmadı ota dan güncelleme yapıp daha sonra fabrika ayarlarına döndürsem sorun olur mu?

• ALIENWARE kullanıcısına yanıt
    Az önce mağazada tekrar inceledim ve kıyaslama videolarını da izledikten sonra 9t nin artı özelliklerinin bin TL fazla vermeye değmeyeceğine kanaat getirdim. Üstelik a3e göre ağır ve kalın bir telefon ve ayrıca pop up kamera uzun vadeli kullanımda hasar görebilir gibi geldi. Kamera ve batarya performanslarında da a3 önde sanırım. Cevaplar için teşekkürler herkese.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bluetooth ses seviyesi dusuk gibi, bunu arttirmanin bir yolu var mi, helistirici seceneklerinde baya secenekler var ama hakim olmadigim icin kurcalamak istemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EU rom(custom rom) (2. Android 10 güncellemesi)batarya performansını merak edenler için

%20 altına düştüğü için şarja takacağım %0 a kadar oranlarsak +1 saat 45 dk civarı daha ekran süresi verir..

Bir önceki sürüm global sürüm gibi biraz sorunluydu ama bu çok iyi olmuş. Miui10 gibi pil süresi var.

Android Sistemi çok tüketmiş gözüküyor ama gördüğünüz gibi sorun yok.

WiFi - 4G karışık ama WiFi çoğunlukta.

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 1 Mart 2020; 21:13:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Espa kullanıcısına yanıt
    Oo hocam 3 4günde 8saat. Cidden iyi. Peki android 10 olan bir cihaz bu güncellemeyi ne zaman alır sizce? Yine format gerektirir mi bi de

• quote:

Orijinalden alıntı: Di Zetemeno

Selam arkadaşlar bu ay içinde yeni telefon alacağım. Aslında geçen ay yaptığım araştırmalar sonucunda 1500 TL bandında bir telefon arıyordum ve bu fiyata en iyi telefon olarak Xiaomi Mi A3'te karar kılmıştım. Çünkü A3 NFC hariç bana göre bir telefonda olması gereken tüm özelliklere sahip bir telefon. Yani beklentimi fazlasıyla karşılıyor.

Ancak nedense son 1 2 gündür kafamda bu telefona karşı da bir cekim hissediyorum. Fakat bildiğiniz gibi iki telefon arasında yaklaşık 1000 TL'lik bir fark var. Şimdi siz sevgili Xiaomi Mi 9T kullanıcılarına şunu sormak istiyorum: Sizce Xiaomi Mi A3 ile bu telefon arasındaki 1000 TL'lik fiyat farkı bu telefonun özelliklerine bakarak bir kıyaslama yapınca verilmeye değecek bir fiyat farkı mıdır? Yoksa hiç paranı israf etme 1500e Mi A3 al ve 1000 TL cebinde mi kalsın dersiniz?

Yani sizden kısaca bu alet ile Mi A3u kıyaslayip bu aletin Mi a3e göre artı ve eksi özelliklerini yazmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler.
    https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9738&idPhone2=9769

En göze çarpan özelliği ekran diyebilirim. Mi 9t full HD, mi A3 720p ekran. Onun dışında farklara buradan bakabilirsin.

• NexusElite kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz. PC'den indirin güncellemeyi
  • resgodo kullanıcısına yanıt
    Hocam bana çok garantisiz al dediler ilk xiaomi cihazım olduğu için garantili alacam dedim. Şuan garantisiz alsam iyiymiş diyorum. 128gb garantili aldım 1000lira fazla vererek.

Olabilcek en kötü sorun sanırım anakart arızası falan ekran kırılması haricinde. O 1000liraya rahat rahat tamir ettirilirdi... Veya direkt bir kez camı kırma hakkınız olur ama tabi şans işi. Alırsınız başınız sıkıntıdan kurtulmaz onu bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lalo Salamanca

Hocam ayarı var onun eğer yapılmışsa ayarı güç düğmesine bir süre basın gelince bırakın.

Eğer olmazsa ayarlarda arama yerine asistan yazın 2.seçenektegüç tuşuna basın 0.5sn falan olana tıklayın.en alta inin ayarı göreceksiniz. açın.
    Yapılmamış hocam, teşekkürler yaptım oldu

• Espa kullanıcısına yanıt
    Hocam bu romda da hala arayüzde animasyon lagları mevcut mu acaba?
  • Normal sürümde de lag yok zaten, fabrika ayarlarına dönün yeter. Bu EU CN sürüm, en sade sürüm. Performans konusunda en başarılısı olabilir.
  • cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    Su ayarı pasif hale getirince bir miktar ses artabilir.

• Rica ederim iyi akşamlar.

• 
Sayfa: önceki 774775776777778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.