Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (1218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12161217121812191220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihazı yeni aldım ve IMEI attırdım ancak bugün garip bir durum oldu , cihaz mobilde sadece E çekiyor, 4,5 g ye gündüz bağlandı ama çoğunlukla E de kaldı internet ve şu an E de hep 4.5 g ye geçmiyor bir türlü, acil yardımlarınızı rica ediyorum, cihazı hevesle aldım ama bu durum çok canımı sıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ogzmrt O kullanıcısına yanıt
    Eyvallah İbrahim kardeş beni aydınlattığın için teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EuroAsia E kullanıcısına yanıt

Estağfurullah öyle bi niyetim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogzmrt -- 31 Aralık 2020; 18:58:49 >
  • sessizharflik kullanıcısına yanıt
    Işlemi yapan kişiyle görüşün yanlışlık yapmış. Normalde hiç bir sorun olamaması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Di Zetemeno

WiFi alıcısı sizde de zayıf mı telefonun? Zaman zaman kesinti yaşıyorum wifide.

Tek sorun yaşayan benim sanırım

• Di Zetemeno kullanıcısına yanıt

Wifi ile ilgili böyle bir sorun yazan pek hatırlamıyorum. Tüm wifilerde mi aynı sorun oluyor yoksa evde/işte mi? Modem kaynaklı olabilir, telefonun yazılımı(sürümü) ile alakalı olabilir. çok düşük ihtimalle de telefonun wifi modülünde sorun çıkmış olabilir(anakart).

Eski cihazlarımla / evdeki diğer cihazlarla karşılaştırdığımda performansı gayet güzel.

• Arkadaşlar merhaba. Bir kaç ay önce gelen güncellemeyle beraber (Bu son güncellemeden 1 veya 2 güncelleme önce) telefonumda hissedilir bir yavaşlık oldu ve batarya süresinde de azalma hissediyorum. Son gelen güncellemeleri de yaptım, fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Virüs taraması, ram temizleme yapıyorum, herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Sizde de aynı problem var mı? Yoksa, neye bakmam gerekiyor, bir ayar mı yapmamız lazım veya uzun süre açık kaldığı için mi oluyor, arada kapatıp açmak mı lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

• CyBeRBoY kullanıcısına yanıt

Bu sorun ios'ta da oluyor android'de de var. Bazı sistem güncellemeleri sonrası bu tür sorunlar yaşarsanız kurtulmak için telefonu sıfırlamak/fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekiyor. Sıfırlama sonrası tekrar akıcı olduğunu göreceksiniz. Yoksa işlemci yada gpu işlemcisi yavaşlamıyor, yazılımsal bir sorun ve genelde büyük güncellemeler sonrası oluyor. Android9'dan 10'a, miui11'den 12'ye geçmek gibi.

• Espa kullanıcısına yanıt

Dostum benim wifi ile şu sıkıntım var, ttnet modem, telefonlar Huawei Asus xiaomi mi 9t hepsinde de aynı şey oluyor wifi pat gidiyor modem açık, 5sn sonra tekrar geliyor wifi çubuğu, bu durum günlük 2 yada 3 oluyor fazla değil neden yapar? Çözümü bulamadım modem reset telefon reset vs olmadı neden yapar sence?

• Ordinaryus1 O kullanıcısına yanıt

Modemden wifi ayarlarını şu şekilde değiştirmeyi deneyin. En uyumlu ayarlar bunlardır.

Şifreleme - Wpa2-PSK

Ağ standartı - 802.11bgn

Kanal numarası -1,6,11 yada 13

Kanal genişliği - 20 mhz / 2.4 ghz

Ülke - Türkiye

Bunları yaptığınız halde tüm cihazlarda wifi'de kopma varsa modem sorunlu olabilir. Wifi koparken internet de kopuyorsa(modem internet ışığı sönmesi) internet sağlayıcısı ile görüşün.

Aslında evdeki modemde yaşıyorum bu sorunu. İş yeri wifisinde bir kopma yaşanmıyor. Evdeki diğer telefon ve pclerde de yok bu sorun. Yalnızca benim telefonda böyle. Uzanarak kullandığımda bazen telefonun üst kısmını bacağıma dayıyorum ve sanırım o esnada wifi alıcısını kapattığımdan sinyal kopuyor sanıyordum. Sonra bunu yapmamaya özen göstermeye başladım. Ama sorun şu ki meğer onla alakası yokmuş. Wifi alıcısını kapatmadığım zaman da kopma yaşadığımı fark ettim. Telefonun Wifi ayarlarını biraz kurcaladım wifi yardımcısını kapattım ama yine fayda etmedi.
  • Ordinaryus1 O kullanıcısına yanıt
    Evet hocam birebir aynı sorun var bende de. Superonline zte modem var bende. Bu sorun 1 hafta öncesine kadar tüm cihazlarda vardı. Sonra teknik ekip geldi modem arayüzüne girip bir ayar yaptı. 3 tane seçenek vardı onların ikisini kapattı biri açık kaldı. Sorun ondan kaynaklı dedi. Ve sonra evdeki diğer cihazlar için sorun gerçekten düzeldi. Ama benim telefonda hâlâ devam ediyor.
    Yukarıda verdiğim ayarları modeme girin. 5 ghz de telefonlar sorun çıkarabiliyor.

Sorun modem kaynaklı, cihazınızı engelliyor. 2.4Ghz kullanmayı deneyin. Yada telefonun mac adresini değiştirmeyi, root var ise.

Yaptım bakalım hocam. 5ghz yi de kapattım.
  • Arkadaşlar sizce batarya performasındaki düşüş yazılım kaynaklı mı yoksa kullanımda dolayı falan mı ? 16 ay oldu alalı .

• Çıtır Para kullanıcısına yanıt
    İkisi de. 16 ay az süre değil ama garantiliyse pil değişimi isteyin

Peki bootloader kilidi kapalı cihaz var bir tane de ona imei atılabilir mi, Gaziantep tarafında sağlam imei atıp sorun yaşamayacak tavsiye edeceğiniz bir telefoncu var mı ayrıca

• Ghost screen ve batarya sorunlarıyla telefonu servise vereceğim. Ankara'da oturuyorum bilgisi daha önce veren yardımcı olabilir mi?
    Edit: TR GARANTİLİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mk6616 -- 28 Aralık 2020; 18:47:12 >
  • sessizharflik kullanıcısına yanıt

Cihaz artık sinyal almıyorsa arka kapak açılacak mecbur. Gaziantep'de yanlış hatırlamıyorsam Ayyıldız iletişim vardı, onlarla bir görüşün.

• 
Sayfa: önceki 12161217121812191220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.