Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!- (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.740
Cevap
309
Favori
1.788.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İmei sonrası band 20 olayının yüklenecek rom ile çözüldüğünü iddaa etmişti bir arkadaş.

Buna açıklık geitrecek bar mı.

İmei sonrası kesin olarak band 20 gidecek mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu sahibinden'de ucuza satanlar kayıtlı diyor, klon imei mi atıyorlar?
  • Espa kullanıcısına yanıt
    FantomİçinF kullanıcısına yanıt
    Bu çok doğru fakat Xiaomi'nin fiyat politikası, üretim stratejisi ve işlemci gibi farklarla bu fiyat farkının normalleştiğini düşünüyorum kameradan da bu şekilde kısılmasına şaşırdım ben.
    Tabi ben 2000₺ civarlarına alırken bunları sorun etmem hatta hiç düşünmem alırım ama resmi satış fiyatları düşünüldüğünde @FantomİçinF' in dediği gibi rakipleriyle yarışmayacak seviyede ve almak gerçekten mantıksız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bf5 -- 16 Temmuz 2019; 0:43:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo-wan

Arkadaşlar bu sahibinden'de ucuza satanlar kayıtlı diyor, klon imei mi atıyorlar?
    Evet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    Kaliteden kastın atılan hikayelerin, videoların 30 FPS değil de 10 FPS gibi takılarak oynatılması durumu var mı? S8 ile atılan hikayeler pastel boya gibi çıkarken 6Plus’taki gönderiler cam gibi net. Böylesine güzel kameradan çekilen fotoğfaf/video paylaşılamayacaksa kameranın efsane olması bence anlamsız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bf5

Bu çok doğru fakat Xiaomi'nin fiyat politikası, üretim stratejisi ve işlemci gibi farklarla bu fiyat farkının normalleştiğini düşünüyorum kameradan da bu şekilde kısılmasına şaşırdım ben.
    Tabi ben 2000₺ civarlarına alırken bunları sorun etmem hatta hiç düşünmem alırım ama resmi satış fiyatları düşünüldüğünde @FantomİçinF' in dediği gibi rakipleriyle yarışmayacak seviyede ve almak gerçekten mantıksız.
    Ben de yurtdışından 2000₺ civarında aldım hocam. Yurtiçini satış fiyatını bu cihaza vermek istemezdim. Normal yurt içi satış fiyatları düşünülünce zaten hiçbir marka-model bu fiyatları hak etmiyor...

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    band 20 çok önemli mi arkadaşlar, olmazsa kaybımız ne olur?
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, bu telefonda depolama biçimi emmc 5.1 mi yoksa ufs 2.1 mi, yada kullanan bir arkadaş Google play den androbench uygulamasını indirip test edebilir mi, oradaki okuma hızı kaç çıkacak acaba, bu cihaz tahminimce ufs 2.1 olması lazım. müsait olan bilgilendirirseniz sevinirim. İnternette bununla ilgili bilgi bulamadım.

• digi_boy2006 D kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla kırsalda 4G'de sıkıntı yaşarsınız fakat 3G ile kullanabilirsiniz ki 3G çoğu işinizi görecektir. Daha hakim olan biri teyit ederse iyi olur.
  • adilkahraman A kullanıcısına yanıt
    Sequantial read 495 MB/s
    Random read 131 MB/s
  • Bu resme göre ufs 2.1, ufs 2.0 ve emmc 5.1 hızlarını göre de ufs 2.0 olma ihtimali de var

★ Xiaomi Mi 9T ★ Ana Konu ★ MIUI 12.1 - ANDROID 11 ★ -İLK MESAJI OKUYUN LÜTFEN!!-

• Band 20 muhabbeti çok dönüyor. Arkadaşlar cihaz k20 'nin global versiyonu. K20 çin için çıkmış (band 20 yok) bir telefon. Global versiyon olarak da MI 9T olarak adlandırılıp çıkarılmış. Global versiyon demek band 20 gibi Çin dışında kullanılan band'ları da içermesi demek. Siz Mi 9t alırsanız band 20 var demektir.

Band 20 olmazsa ne olur?Ülkemizde özellikle Vodafone kullanıcıları Band20'ye sahip olmayan bir cihaz kullandığında 4G de sorun yaşıyor. Diğer operatörler 4g'yi başka bantlar üzerinden veriyor şehirlerde sıkıntı yaşamazsınız.

İmei atınca band 20 gitmesi olayı şu ana kadar MI 9SE modelinde ortaya çıkmış.

ilk sayfaya da ekliyorum yoksa her sayfa bu konu konuşulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 16 Temmuz 2019; 12:31:17 >
    Herkesin merak ettiği şu imei atılıyor mu ? atılıyorsa atıldıktan sonra band 20 gidiyor mu ?
  • mahmutuslu kullanıcısına yanıt
    İmei atılması için önce bootloader açılması gerekiyor. Bootloader açılması için de miflash unlock programı ile başvuru yapıyorsunuz 7 yada 15 gün süre veriyor. Şu anda bootloader açtırıp imei attıran yok sanırım çünkü herkes cihazı yeni yeni alıyor. Ben de kayıtsız aldım 7-8 ay sonra imei attırmayı düşünüyorum.
    mi9-mi8 gibi cihazlara da aynı yöntemle imei atma olayı çıktı. Önceden de dediğim gibi Band 20 kaybolması sadece MI 9SE modelinde ortaya çıktı. Facebook gruplarında diğer cihazlarla ilgili (mi 9T de dahil) böyle bir sorun görmedim henüz.
    mi8 mi 9 daki yeni yöntemle sadece sim 2 ye imei atılıyor sim 1 e atılamıyor sim 1 in imeisi sıfır gözüküyor sırf bu işlerle uğraşmamak için gına geldiği için gittim garantili aldım ürünü kendi görüşüm xiaomi bu imei işlerini baya zorlaştırdı
  • adilkahraman A kullanıcısına yanıt
    Kimovil'de UFS 2.1 yazıyor, çıkan değerlerde bu standarta yakın zaten.
    https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-9t
    Evet gördüm, bu devirde ufs.2.0 kullanılmıyor pek, büyük ihtimalle ufs.2.1 dir o zaman

• 6/128 en uygun yurtdışı nerden bulabilirim bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

İmei atılması için önce bootloader açılması gerekiyor. Bootloader açılması için de miflash unlock programı ile başvuru yapıyorsunuz 7 yada 15 gün süre veriyor. Şu anda bootloader açtırıp imei attıran yok sanırım çünkü herkes cihazı yeni yeni alıyor. Ben de kayıtsız aldım 7-8 ay sonra imei attırmayı düşünüyorum.
    mi9-mi8 gibi cihazlara da aynı yöntemle imei atma olayı çıktı. Önceden de dediğim gibi Band 20 kaybolması sadece MI 9SE modelinde ortaya çıktı. Facebook gruplarında diğer cihazlarla ilgili (mi 9T de dahil) böyle bir sorun görmedim henüz.
    Hocam ben de bootlooder kilidi için başvuru yaptım bekliyorum. Açıldıktan sonra gerekenleri yapacağız...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.