Şimdi Ara

Xiaomi Mi 9 Lite (Pyxis) [ ANA KONU ] Miui 12.5 Android 11 Geldi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.388
Cevap
71
Favori
383.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi cihazların sar değeri gerçekten yüksek. Samsung cihazlarda almaya değecek kadar iyi değil. M40 fena değildi ama ülkemize getirmediler. Bu kadar yüksek olmasa problem değil ama sınırları zorluyor artık :)
  • arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bilgi için.
    Global rom ile geliyor sanırım. Sorunlar neydi ki? Biz de duruma göre Eu rom yükleriz belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben telefonu alınca ilk iş güzel bir kulaklık seçmeyi düşünüyorum.
    Bildiğim kadarıyla bu sar etkisi çok yakın mesafede yüksek ama kulaktan ya da vücuttan 20 santim bile uzakta olsa etkisi on kat ya da yüz kat azalıyor, bununla ilgili bir makale okumuştum birkaç yıl önce. Telefonların etkisinin çok tartışıldığı bir dönemde...
    Hatta Bluetooth kulaklık için de yine sinyal alıp veriyor radyasyon etkisi olur diye düşünmüştüm ama o da telefonun yanında çok düşük kalıyordu. Şöyle tarif etmişti kuzenim : telefon dediğin cihaz 50 km karelik bir alanda yayın yapıyor, bunun için ne kadar zararlı ışın ya da kuvvet gerektiğini düşün... bir de sadece 10 metreden çeken Bluetooth kulaklığı düşünelim. Fark bariz yüzlerce kat olacaktır.
    Tabi ben yine de kulaklık şarjı ile uğraşmamak için kablolu düşünüyorum. Hem kulağın kafanın içinde bir yayın olmaz hem de daha düşük bütçe ile daha kaliteli ses alınabilir kablolu kulaklıktan.

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Bl kilidi açıldıktan sonra atılabiliyor. Satanlar bilgisayara uzaktan bağlanır hallederiz diyorlar. Ben kendim de yaparım diye düşünüyorum, çok farklı telefonlarda yaptım repair işlemini.

Global rom ile geliyor. Arif hocam Eu rom atmış o daha iyi bilir şu an. İmei gidiyor mu hocam?

• arifakinti A kullanıcısına yanıt
    Videonuzu bende izledim karar vermemde de yardımcı oldu video. Video altında yorumum da olmuştu.
    Merak ettiğim EU rom yükledim demişsiniz ne gibi farklar artıları var kısaca paylaşırsanız çok memnun olurum / oluruz. Özellikle şuan kullandığım rom da miui çevirici ve rehberi yok dolayısıyla arama kaydetme de yok. EU da varmı? Teşekkürler

• Birkaç rom işinden anlayan geliştirici arkadaş buldum. Cihazın ispanya bölgesi için üretilen cihaz olduğu için avrupa rom var onlarda ses kaydı yasak olduğu için google arama çevirici rehber yükleniyor onlara rom değiştirince sorun kalmaz dedi. Aynı anda imei kayıt işini de yapacak 50 tl ye süper fiyat.
    Haftasonu bakacak anca durum ve sonuçtan haberdar ederim.
    Muhtemelen BL kilit açılması içinde bir hafta süre verecek.

• ademdemiryas kullanıcısına yanıt
    gcam apk olarak yüklenebiliyormuş hocam.
    https://drive.google.com/file/d/1jube9d7qvtviusewxJBumSqE7moBKBtQ/view

buraya kopyalayalım linki de telefondan indirip denerim ben. xda da paylaşılmış sanırım, 9 se için olan apk lite için de uyumluymuş.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Okey akşama onuda denerim sonucu yazarım çalışıyor mu?

Hayırlı olsun telefonu da teslim almışsınız.
    BL kilit falan hiç yapmadım daha önce nasıl başvuru yapılır falan bilmiyorum. Mi 9t konusunda sormuşsunuz orayı meşgul etmemek için burdan cevap verdim.
    Tüm gerekenleri bu geliştirici arkadaş yapacak uzaktan erişim ile. İmei kaydı ve rom değiştirme.
    Sizin ilk izlenim nasıl yorumunuzu artıları eksileri bekliyorum.
    Sizde hangi rom yüklü miui kendi arama çevirici ve çağrı kaydı varmı? Bunları da eklerseniz mükemmel olur.

• ademdemiryas kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
    Başvuru falan nasıl yapılır google ile arayınca çıkar illa ki, her şeyi var telefonun. gcam apk olayını da "gcam for mi 9 lite" diye aratarak buldum. brezilya bilmem ne sitesi bir video çekmiş atmış youtube a, baktım adam mi 9 se için olanı seçiyor listeden, ne dediğini anlamıyorum tabi ama gördüğümden anlaşılıyor zaten.

bana da satın aldığım arkadaş gerekli işlemleri ben sonra ücretsiz yaparım dedi de gerek yok ben hallederim kısmetse dedim. anlatımları izleyerek yaparım inşallah sorun olmaz.

ilk izlenim güzel telefon, şimdilik bu kadar
    rom sanırım sizin attığınız resimdeki ile aynı, global olan.
    arama kaydı yok, sizinki ile aynı tamamen.
  • yükledim de donuk donuk gösteriyor ekranı gcam
    Yapılması gereken ayarları vardır muhakkak modele özel.
    Az önce Hardware Plus mi a3 için GCAM incelemesini izledim. Bir iki yer dışında kendi yazılımı ile bi fark göremedim açıkçası.

Global ama avrupaya özel global miş bizimkiler. Ondan yokmuş. Arama kaydını da geçtim hadi ama google arama çevirici rehber çok kullanışsız ve görseli hiç hoş değil bence. Mesajlarını zaten kullanmıyorum Mood messenger kullanıyorum tavsiye ederim sms sık kullanıyorsanız.
    Tekrar hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademdemiryas -- 8 Ekim 2019; 17:45:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

ben de önemsedim bir ara ama sonra vazgeçtim çünkü ona göre seçim yapamıyorum maalesef.

quote:

SAR (Specific Absorption Rate) values of Xiaomi Mi 9 Lite ​​are as follows:
    European measurement on head: 1.420 W/Kg,
    on body: 1.400 W/Kg
    The European Union sets a limit of 2 W/kg averaged over 10 grams of tissue.

American measurement on head: 1.190 W/Kg,
    on body: 1.140 W/Kg
    The FCC limit is 1.6 W/kg measured in a volume of 1 gram of tissue

1.6 dediğiniz değer amerikan gsm operatörlerinin kullandığı şebeke değerleri için sanırım çünkü orada zaten daha düşük çıkıyor değerler gördüğünüz gibi. avrupa için sınır 2 ve 1.5 yüksek bir değer maalesef.

örnek samsung m40 : 0.27 W/kg (head) 1.17 W/kg (body)
    Çift hatlı telefonların sar değerini tek hatlılar gibi düiğnmeyin.

• Recepali55 R kullanıcısına yanıt
    Valla kendi adıma sar = çekim gücü olarak düşünüyorum.
    Mi note 3 den bu cihaza geçtim mi note 3 de sar 1.54 dü ve köyde yaylada çekimi çok iyiydi. Birçok telefonun çekmediği yerde sadece eski tuşlu telefonların çektiği çekerdi. Mi 9 lite da sar düşük olunca çekecek mi acaba diye düşünüyorum.
    1.2 sar yiyip çekmeyecekse 1.5 yiyelim çeksin bence. Zaten lazım olduğunda çıkıyor o değerlere.

• Bootloader kilidini beklemeden hemen açıyorlar Facebook gruplarında gördüm bilginiz olsun.Kayit dahil herşeyi 150 TL gibi bir fiyat istiyorlar.

• çok para, gerek yok bence. acelesi de yok. bir iki aya kullanayım sonra bakarım kısmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademdemiryas

Global ama avrupaya özel global miş bizimkiler. Ondan yokmuş. Arama kaydını da geçtim hadi ama google arama çevirici rehber çok kullanışsız ve görseli hiç hoş değil bence. Mesajlarını zaten kullanmıyorum Mood messenger kullanıyorum tavsiye ederim sms sık kullanıyorsanız.
    Tekrar hayırlı olsun.
    http://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900374

xiaomi rom indirme sayfasında; Mi 9 Lite/Mi CC 9 Global ve Mi 9 Lite/Mi CC 9 EEA diye seçenekler var. bizim rom EEA olanı yani avrupa romu. Version: V10.3.6.0.PFCEUXM (MIUI10) şeklinde yani global rom faklı görünüyor. Dediğiniz gibi yani avrupa için de bir global rom yapılmış sanırım.

Acaba global romda var mı arama kaydı vs kendi rehber ve arama arayüzü !...
    bu arada fazla sms kullanmıyorum.

siz miui uygulamalarını nereden indirmiştiniz hocam ? sorunsuz çalışıyorsa aynı yerden indirelim link verirseniz.

• https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-9-lite-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000NO377?magaza=Alan+Memnun

Hepsiburada' da satışa çıkmış 100 tl bonus veriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademdemiryas

Videonuzu bende izledim karar vermemde de yardımcı oldu video. Video altında yorumum da olmuştu.
    Merak ettiğim EU rom yükledim demişsiniz ne gibi farklar artıları var kısaca paylaşırsanız çok memnun olurum / oluruz. Özellikle şuan kullandığım rom da miui çevirici ve rehberi yok dolayısıyla arama kaydetme de yok. EU da varmı? Teşekkürler
    Video ilk inceleme olduğu için baya acemi işi oldu. Elimizde anca bu kadar geldi. Buna rağmen yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Dediğiniz özellikler eu da var. Ayrıca extra özellikler de var. Saymakla bitmez. Eu candır kısaca, rom root işlerinden anlıyorsaniz mutlaka yükleyin. Miui 11 beta kurdum şuan gördüğüm tek bug eğer ekran belirlenen saniye sonunda kendi kilitlenirse ekran parlaklığı düşüyor otomatik. Ama kendiniz güç tuşu ile kilitlerseniz sorun yok. Sonraki sürümde düzelir muhtemelen...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.