Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (592. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iade konusu için bir WhatsApp grubu kursak daha sağlıklı olacak sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsunggalaxygrandduos

Arkadaşlar bu iade konusu için bir WhatsApp grubu kursak daha sağlıklı olacak sanki
      Farklı platforma yönlendirmeye gerek yok forum bu tarz konuların konuşulması için var. 20-30 kişi yerine tüm Türkiye öğrenmiş olacak. Tahminimce

• Yalnızca EVOBT garantili telefonlar bu kapsamda sayılacak. (güvensiz ürün sitesinde de bu firma yer alıyor)
    • Firma işin ucunda nakit iade de olduğundan doğrudan kabul etmeyecek, haberleri olmadığını söyleyecek, "ben uğraşamam" diyenleri de elemiş olacak.
    • Önce firmaya ihtar mektubu çekilecek ardından THH'ye başvurulacak.

Bu noktada THH'ye bir kişi başvurup, dava dosyası numarasını paylaşırsa, diğerleri de bu dosya numarasını kullanarak başvurup takibini ve başarıya ulaşmasını kolaylaştırılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 27 Kasım 2019; 17:54:57 >

• cohannan kullanıcısına yanıt
    evobt garantili idi ama garanti süresi bitti süreç nasıl işleyecek acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByMustafa59

evobt garantili idi ama garanti süresi bitti süreç nasıl işleyecek acaba?
    Devamında yazdığım şekilde işleyecek önce firmayla görüşeceksiniz. Firma muhtmelen kabul etmeyecek ihtar mektubu çekip THH'ye vereceksiniz ve sonucu bekleyeceksiniz.
  • Benim cihazım Hepsiburada satışlı, Cepport ithalatı. Kutusunda da üzerinde de …A7 yazyor ancak Türkiye.gov.tr'de IMEI kontrolünde …A7 görünüyor. Umarım bir sorun yoktur ve olmaz da. IMEI üzerinden yasaklanmak da istemiyorum ikinci başımın çıkmasını da istemiyorum. Ortada bir karışıklığın olduğu belli.

• Güvensiz ürün olarak lanse edilmesinin sebebini anlayan var mı? Sar değeri mi? Yoksa başka bir mevzu mu var acaba.

Benim ürün kodu da imei sorgusunda birebir aynı çıktı. Ancak kutu ve faturayı bulamadım. Bir hak iddaa edebilir miyiz bilmiyorum:)
    https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama?asama=1

Durum
    IMEI NUMARASI KAYITLI
    Kaynak
    İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
    Sorgu Tarihi
    27/11/2019
    Marka/Model
    Marka: MI Model Bilgileri: 2015711-A7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 27 Kasım 2019; 20:12:8 >
  • Konu insan sağlığıymış. Umarım 3 sene boyunca zarar görmedik

İlgili yönetmelikte 5.madde 1.fıkra a bendi aşağıdaki şekilde görünüyor.

MADDE 5 – (1) Temel gereklere ilişkin şartlar aşağıda belirtilmiştir;

a) Cihaz, 11/1/2002 tarihli ve 24637 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Belirli Gerilim Dahilinde Kullanılmak Üzere Tasarlanmış Elektrikli Teçhizat ile ilgili Yönetmeliğin gerilim sınırları dikkate alınmaksızın, emniyet hedeflerinin temel unsurlarının da dahil olduğu, kullanıcı ve diğer kişilerin sağlığı ve güvenliği ile ilgili hükümleri karşılamalıdır.
  • Ekim ayı 2 sinde garanti bitti :/

• Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

• kral1kral1 kullanıcısına yanıt
    Üçüncü şahsın şiiri, sitesi pardon… Sen, ben, o (devlet).
  • ugurcansayan kullanıcısına yanıt
    Bizde peşlerini bırakmayız olur biter

• Önce THH, sonrası da Tüketici Mahkemesinde çözüme kavuşur.
  • nereye iade ediyoruz.
  • Arkadaşlar 2 yıldır aşırı radyasyon falan mı aldık? Bu saatten sonra bu telefonu kullanmak pek içime sinmiyor. Belki de zararlı etkisi yıllar sonra çıkacak. Ve bu işi yapanlar yaptığı ile mi kalacak?
    Bu arada amacın kesinlikle fırsatçılık yapmak değildir.

• filfiloko kullanıcısına yanıt
    Özgül emilim oranı (SAR) standart sınırın altında, endişelenmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

nereye iade ediyoruz.
    ALINTI
    ''' Dostlar Selam BTK ile görüşme sağladım. Avukatları bilgilendirme yaptı. Evofone Bilgi Teknolojileri tarafından ithal edilen ürünleri kapsıyor. O dönenmde bir çok firma/mağza bu telefonları sattı. Önemli olan burada cihazı Evofone Bilgi Teknolojileri nin ülkeye getirmiş olmasıdır. Ben ürünü hepsi burada üzerinden @magazaturuncu (Turuncu Mağaza-->https://www.hepsiburada.com/magaza) dan aldım. Eğer turuncu mağaza ürünü ithal eden Evofone Bilgi Teknolojileri firmasından aldıysa ürünler bu kapsamda değerlendirilir. Değilse kendisi (turuncu mağza) veya başka bir ithalatçı getirdiyse güvensiz ürün olarak nitelendirilemiyor. Alınan karar gereği şu an piyasada olan sıfır ürünlerin toplatılması söz konusuymuş. Satılmış olan ürünlerin iadesi ile ilgili bir durum söz konusu değilmiş. Evofone Bilgi Teknolojileri ancak iyi niyet göstergesi olarak imajını korumak için ürünleri geri alıp para iadesi yapabilir. Detay için 0312 294 74 41 nolu numara ile görüşebilirsiniz. Avukatlar size gerekli bilgilendirmeleri yaparlar.'''

Evet önce alo 120 IMEI sorgulama hattını ve bahsi geçen 0312 nolu Ankara Bölge Müdürlüğü - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 'nu detay için gün içinde aradım, Evefone Bilgi Teknolojileri nin ithal ettiği, yani Mı 5S (2015711-A7) modeli hakkında yapılan teslerin kapsamından bahsedildi , bunda kutu içeriği dahil olmak üzere birçok testen geçtiği söylendi , tüm ürünler hakkındaki soruma verilen cevap : sadece GİBS de yazan firma :Evefone ve Mı 5S (2015711-A7) modelini satın almış isen , direk eveofona fiş fatura ile başvur paranı alırsın .

Güvensiz olarak adledilmeyen benim gibi olanlar yani o firmadan(evefon) değil farklı firmadan ithal edilen kullanıcılardan isen herhangi iade söz konusu değil.

• kiziltutku kullanıcısına yanıt
    İmei bazında satılmış ürünlerin kapanması gibi bir durum söz konusu değilse sıkıntı yok.
  • kiziltutku kullanıcısına yanıt
    O halde bizim delta ürün elimizde kaldı desene, neyse yapacak bir şey yok, telefon halen taş gibi, gittiği yere kadar devam

• Ben hala ithalatçı firmanın hangisi olduğunu öğrenemedim. Delta garanti belgesi var arkasında aris kimya kozmetik yazıyor ulaşmak mümkün değil. Satın aldığım yeri aradım delta olduğunu söyledi deltayi arıyorum sadece garanti sağlayıciyiz ithal eden biz değiliz dedi. Evoyu aradım imei ile kontrol etti biz ithal etmedik diyor. Delta cihaz ithalatcisi mi bu konuda emin miyiz?

• 
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.