Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (497. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MDV

Hocam Magisk'e yuklenen moduller ne ise yariyor?

Pixel 2 Experience modülü Pixel seslerini ekliyor, Pixel'deki mavi overlay'i ekliyor, Google Lens'i etkinleştiriyor. Pixel 2 boot animation açılış animasyonunu Pixel 2'deki gibi yapıyor. YouTube Vanced ise Youtube'a arka planda oynatma ve PiP desteği ekliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pape

Arkadaşlar, eşimin mi5s i suya düştüğü için kullanılamaz durumda. Servisine gönderdim 750 TL fiyat çektiler. Ben de o parayı verip tekrar bozulması riskine karşılık sıfır 1150 TL ye Max 2 aldım.

Sorum şu, telefonun bir şekilde ucuz yollu onarilma ihtimali varmı(pirinç vs denendi, olmadı. Servisin söylediği anakart değişimi gerekliymis Evo garanti) olmazsa da üç beş kuruşa telefonu ya da parçalarını elden çıkarabilme imkanım varmı?

Yoksa tel artık direk çöp mü? Yardımcı olabilir misiniz?

Suya düştükten sonra açılmıyorsa öldü demektir, geçmiş olsun. Pirinç filan ölmeden önce kurtarmaya yarıyor.

• Bu arada bugünkü LineageOS build'ine güncelleyen varsa izlenimlerini yazabilir mi? 5 Mart 2018 build'i o kadar sorunsuz ve hızlı çalışıyor ki yükseltmeye çekiniyorum şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuryMan

Bu arada bugünkü LineageOS build'ine güncelleyen varsa izlenimlerini yazabilir mi? 5 Mart 2018 build'i o kadar sorunsuz ve hızlı çalışıyor ki yükseltmeye çekiniyorum şu an.

son surumle viper calisir mi?
  • Hocam birde bir sorayim su modulleri magisk kurmadan direk twrp dan flashlesek olmaz mi?
  • Hayır 11 kurulu değildi 5 kurulu idi. Yine de bir takım sorunlar vardı. Örneğin, WhatsApp'ta bildirim yığını oluştuğunda telefon hantallasiyor. Ya da uygulamalar stabil MIUI 9'a göre daha yavaş açılıyor. Facebook uygulamasında inanılmaz bir scroll lag var. Bunlar rom'un hataları. Dediğim gibi zamanla oturacaktır.

Maalesef hocam bildirim bölümünde iyileştirme olmasına rağmen hala saf Android'in dörtte biri olamaz. Tek parmak ile aşağıya indirme bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Genelde ilk bildirim gelen uygulamada tek parmak ile sorunsuz iken aşağıya doğru indikçe iki parmak istiyor. Sistem içindeki mesaj uygulamasının bildirimlerinin tamamını hala göremiyoruz.

Bu arada Mi A1 aldım benim kız kardeşe. Biraz onu kurcalayacagım. Korkmuyor değilim açıkçası benim telefondan daha hızlı olacak diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LwDC -- 20 Mart 2018; 1:17:51 >

• Yükledim bir problem görmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutaktav

Hayır 11 kurulu değildi 5 kurulu idi. Yine de bir takım sorunlar vardı. Örneğin, WhatsApp'ta bildirim yığını oluştuğunda telefon hantallasiyor. Ya da uygulamalar stabil MIUI 9'a göre daha yavaş açılıyor. Facebook uygulamasında inanılmaz bir scroll lag var. Bunlar rom'un hataları. Dediğim gibi zamanla oturacaktır.

Maalesef hocam bildirim bölümünde iyileştirme olmasına rağmen hala saf Android'in dörtte biri olamaz. Tek parmak ile aşağıya indirme bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Genelde ilk bildirim gelen uygulamada tek parmak ile sorunsuz iken aşağıya doğru indikçe iki parmak istiyor. Sistem içindeki mesaj uygulamasının bildirimlerinin tamamını hala göremiyoruz.

Bu arada Mi A1 aldım benim kız kardeşe. Biraz onu kurcalayacagım. Korkmuyor değilim açıkçası benim telefondan daha hızlı olacak diye

Firmware sürümü neydi? Ben de LineageOS kullanıyorum 8.3.15 firmware ile, gayet akıcı çalışıyor. 8.3.1 bu kadar akıcı değildi ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireSwords -- 20 Mart 2018; 14:53:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MDV

Hocam birde bir sorayim su modulleri magisk kurmadan direk twrp dan flashlesek olmaz mi?

Olmaz. Magisk'in özelliği sisteme müdahale etmeden mod yüklemeni sağlaması, ters giden bir durumda anında kapatabiliyosun, sistemin zarar görme olasılığını çok aza indiriyor

• 8.3.15 benimde. Belki bugün yaninlanan 19 ile çözülmüştür. Facebook ve Instagram'da lag olduğu zaman inanın direk siliyorum rom'u. Yıl oldu 2018 bu uygulamalar her ne kadar sorunlu da olsa bir çok Android cihaz takıntısız çalıştırıyor. Birazdan geçerim rom'a geri dönüş yaparım.

• Instagram konusunda emin değilim ama Facebook bugüne kadar elime aldığım Android/iOS fark etmez tüm telefonlarda laglı çalışıyordu.
  • Hocam bu magiski şuan mesela romu silmeden hiçbişey wipe etmeden TWRP den direk flashlasak olurmu? yoksa belli bir işlem sırası varmı?
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Zaten ROM yüklendikten sonra yükleniyor
  • Los 15.1 in son buildinde gece %0 şarj gittiğini yazmişlar denemek lazim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler sizce bu cihazdan mi note 3 e geçmeye değer mi?
  • Mao tun kullanıcısına yanıt
    Hayır, değmez bence. capricorn yazılım desteği olarak efsanevi bir telefon, resmi LineageOS desteği var, tüm Oreo tabanlı ROM'lar mükemmel çalışıyor, Project Treble desteği de var. Mi 5 serisi Xiaomi'nin en harika serisidir bence.
  • MstfGcl M kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey yok hocam, en azından bende. Ama şarj süresi olarak güzel.

• Mao tun kullanıcısına yanıt
    Eğer custom rom desteği sizin için önemli değilse, daha büyük ekran, daha iyi kamera ve daha iyi pil süresi istiyorsanız mi note 3 alınabilir. Ama bence bu cihazdan geçmek gereksiz bir aksiyon olur. Ben mi 6 ya geçmeye bile gerek duymadım açıkçası..

• quote:

Orijinalden alıntı: FuryMan

Hayır, değmez bence. capricorn yazılım desteği olarak efsanevi bir telefon, resmi LineageOS desteği var, tüm Oreo tabanlı ROM'lar mükemmel çalışıyor, Project Treble desteği de var. Mi 5 serisi Xiaomi'nin en harika serisidir bence.

Çok teşekkürler hocam cevabınız için aradığım cevaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: happymtl

Eğer custom rom desteği sizin için önemli değilse, daha büyük ekran, daha iyi kamera ve daha iyi pil süresi istiyorsanız mi note 3 alınabilir. Ama bence bu cihazdan geçmek gereksiz bir aksiyon olur. Ben mi 6 ya geçmeye bile gerek duymadım açıkçası..

Teşekkürler hocam 1.5 2 sene daha gideri var yani cihazın.
  • 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.