Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: the_tourist Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
12.251
Cevap
173
Favori
629.665
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
Giriş
    2086 Mesaj
    En iyi kamera uygulamasını buldum.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6.apk

LineageOS 15.1'de mükemmel çalışıyor Google Lens dahil. MIUI tabanlı ROM'larda siyah ekran hatası verebilir.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >

Orijinalden alıntı: seyitonbaşi

Merhaba arkadaşlar defalarca aynı sorunu yaşıyorum. Yüksek çıkışlı şarz adaptörlerle telefonu şarz edemiyorum. Anker quick charge 3.0 şarz aleti aldım telefon şarz alıp hemen kesiyor daha önce p10 un adaptörüne de aynısını yapmıştı sebep ne olabilir?

***Ek olarak belirteyim telefonu bir kez araçta şarza koydum. Belli bir süre şarz aldı sonra kapandı bidaha açılmadı taki aldığı şarzı bitirdi (telefon kapalı) o zaman şarza tak uyarısı geldi oradan gelen bi sorun mu acaba yardımcı olursanız sevinirim. Samsung orjinal şarz başlıkları veya sıradan başlıklar sorun çıkarmıyor.

muhtemelen kablon bozuk akımı yetmiyor ola bilir orjinal kablo kullan

|
    |

Orijinalden alıntı: FuryMan

En iyi kamera uygulamasını buldum.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6.apk

LineageOS 15.1'de mükemmel çalışıyor Google Lens dahil. MIUI tabanlı ROM'larda siyah ekran hatası verebilir.

Miui Pro romda açılmıyor uygulama hocam. Bende farklı bir sürümü var o çalışıyor gerçi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Sanırım MIUI tabanlı ROM!larda ön kameranın Camera2 desteği kısıtlı. Ve Google Camera'nın tüm özelliklerinin çalışması için Oreo şart.

|
    |
    cevo_61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: FuryMan

Sanırım MIUI tabanlı ROM!larda ön kameranın Camera2 desteği kısıtlı. Ve Google Camera'nın tüm özelliklerinin çalışması için Oreo şart.

Olabilir. Bendeki sürümde arka kamerada portre modu çalışıyorken ön kamerada çalışmıyor mesela. Ben de arka kamerayla foto çekecekken Google camera kullanıyorum, ön kamerayı kullanacaksam stock kamera uygulaması kullanıyorum mecburen
    Miui arayüze alıştığım için Aosp romlar sıkıcı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 10 Mart 2018; 23:59:21 >
    |
    |
    Xiaomi de root yada unlock yapınca garati dışı bırakma gibi bir durum sözkonusu oluyor mu? Şu Samsung'daki Knox olayı gibi? Delta servis garantili mi 5s var. 8.5.4 e öneceğimde bunun için unlock yapılması gerekiyormuş

Hayır, Xiaomi rootlu veya rom yüklenmiş cihazları ücretsiz tamir ediyor hatta. Paralel ithalatçı garantileri de bu politikaya uyuyor.
    |
    |
    Beyaz Kartal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler bu iyi haber :)

Peki hocam ben bu 9.2.1'i sevmedim, 8.5.4'edöneceğim. Unlock etmeden döenemem değil mi. 3 gün bekletiyor unlock için
    |
    |
    FuryMan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daha uzun. Mi hesabının unlock yetkisi alması için başvurman gerekiyor. 1 hafta sürebiliyor onaylanması. Ondan sonra geliştirici seçeneklerinden kilit açmayı etkinleştirip 3 gün beklemek gerekiyor. Tabii cihaz kili açık gelmiş de olabilir, benim telefonum geldiğinde kilitsizdi mesela.
    |
    |
    Beyaz Kartal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dün başvurdum onaylandı ama hala 2 gün beklemem gerekiyor, çok saçma valla. Bi dönemedik şu 8.5.4'e
    |
    |

Ben de uyarmak için girmiştim geç kalmışım. Şarj da kullanırken fazlaca takılmalar başladı. Kamerada arayüzde uygulamalarda aniden donuyor ya da çok yavaşlıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Güncelleme geri çekildi zaten, sorunun sebebi bulundu ve sonraki build'de düzeltilecek. Xda'daki başlığa yazıp Luk'dan yamalı boot.img dosyası isteyin, ya da 5 Mart sürümüne dönün.
    |
    |
    Oscar Heykeli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |

Bir öncekine döndüm hocam sağol yinede.

|
    |

|
    |
  • Teğmen
    214 Mesaj
    Project treble icin stable surumu yayinlanmis.En kisa surede kurup deneyimlerimi aktaracagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Lineage Os ile farkı nedir?

|
    |
    MstfGcl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şuanda linage os ile farkı yok.İlerde linage os desteği kestiğinde project treble sayesinde en son güvenlik yamalarını alacağız.Project treblenin amacı geç gelen güvenlik yamalarını vs erkenden herkese ulaştırabilmek
    |
    |

Android'de bugüne kadar yazılımlar cihazı üreten şirket tarafından sunuluyordu. Yani atıyorum android 10 çıktı, Samsung bütün telefonlara ayrı ayrı güncelleme duyurup hazırlıyor, sırayla veriyor.

Project treble cihazın android yazılımı ile üretici arayüzünü ayırıyor. Başta project treble ile sunulan, veya project treble'a bir seferligine güncellenen cihaz, android ile ilgili güncellemeleri cihazdaki üretici yazilimlarindan bağımsız, doğrudan alacak. Yani Android 8.2 çıktı diyelim, bunu ayrı ayrı rom olarak sunmaya gerek kalmadan Google'dan alacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.