Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1699. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16971698169917001701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mi5 için Official Lineage os 8.1 Başladı arkadaşlar. Gözümüz aydın
  • Ferdi9050 kullanıcısına yanıt
    İşte bu hadi bismillah indirmeye başladı sonucu yazarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MuRo_123 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir şey soracağım. Miui kendi sitesinden en güncel rom sürümünü indirip telefona güncelleyici uygulamasıyla yükleme yapabiliyoruz bootloader kilidine ihtiyaç duymadan. Eski sürümler için de aynı şey geçerli değil midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: MuRo_123

quote:

Orijinalden alıntı: kntrli

Doğru tespit hocam sorunlar Android 7 ile başladı Bende sizim gibi eski sürüme geçmeyi düşünüyorum ama bu konuda fazla deneyim sahibi değilim Çok uğraş ister mi bu işlem

Bende korktum başta çok zordur falan diye ama aslında çok basitmiş.https://forum.miuiturkiye.net/konu/sikca-sorulan-sorular.2630/ Buradaki adımları takip ederek ilk önce bootloader kilidini açacaksınız. Sonra romu kuracaksınız. Cok zor değil

Cesaret ve uygun zamanı yakalayınca bende deneyecem hocam umarım cihaz elimde kalmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun zamandır Lineageos tabanlı RR kullanıyorum. Lineage os 8.1 de yayınlandı acaba RR ne zaman çıkartır oreo sürümünü.
  • akıldakalıcı kullanıcısına yanıt
    Downgrade olunca iş değişiyor, Miflash tool kullanmanız lazım ve BL kilidi açık olacak, isterseniz bir deneyin olmadığını göreceksiniz.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    RR rom, mokee rom, ice cool rom vb hepsi zaten lineageos datasını kullanıyor. Lineageos oreo çıkartsın diye bekliyorlardı.

Yani sorunuzun cevabı rr rom oreo verecek
  • Miui betadir globaldir chinadir bosuna eziyet cekmisiz. Los 15.1 yag olmus sapir sapir kayiyor tavsiye ederim

• Bender B. Rodriquez kullanıcısına yanıt
    Ne zamandır kullanıyorsunuz?
  • Bender B. Rodriquez kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Android sistemi saf Android'e yakın olmadıkça tırt. MIUI, RAM ve pil manyağı + hantal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gun oldu ama ilk acilistan itibaren farki hissettiriyor. Bataryayi tan test edemedim ama miui dan iyi oldugu kesin. Guzel bir kernel bulup miui adam akilli gelmedigi surece gecmem gibime geliyor

• Lineageos tabani kullanil android 7.1.2 olan her custom yag gibi kayiyordu zaten. Sebebi islemci hizini 1.8 e cekip 4 cekirdek aktif calisiyordu. Buna ragmen sarj konusunda hepsi iyiydi.

Lineageos 15.1 de ise cihaz halen yag gibi kayiyor.Cunku cihazimizin islemcisi halen bence fazlasiyla yeterli bir islemci. Ama sarj konusunda 2 gun denedim Fazla harciyor. onuda daha ilk surum olmasina bagliyorum. Yakinda cozerler

• Ferdi9050 kullanıcısına yanıt
    Android 7 sonrasında stock rom da şarj konusunda zayıf.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuRo_123

quote:

Orijinalden alıntı: kntrli

Hocam telefonda ne yaptımsa ana çekirdekler çalışmıyor Telefon kasılıyor ama nafile 1.36 ghz den yukarı çıkmıyor Sırf bu yüzden telefondan soğumaya başladım

Android 7 güncellemesinden sonra ortaya çıktı bu durum. Sözde batarya tasarrufu için yaptılar ama bi bo*ka yaradığı yok. Android 6'ya geri döndüm ben. Özellikle bataryadan şikayetçi olduğum için. Miui 8.1.2 Sana da geçmeni tavsiye ederim. Telefon hem yağ gibi akıcı çalışıyor. Hem de batarya performansı en az %40 arttı. 5-6 saat arası ekran açık kalma süresi alıyorum şu anda. İlk günkü gibi oldu telefon. Kesinlikle Android 7 mi 5 için olmamış. Daha yol alması lazım.

hocam öncelikle selam arkadaşın bahsettiği sorunlardan bende muzdaribim ne yaptıysam Android 6 ya geçemedim şuanki sürümüm Android 7 miui 9 kararlı global sürümü telefonum mi5 64 hb bootloader kilidi açık root yok bu şekilde kullanıyorum birçok miui 8 sürümü denedim flaşlamada hata veriyor fakat miui9 u hatasız flaşlıyor 8.1.2 8.1.4 felan üç dört tane miui sürümüne düşmek istedim olmadı bu yazdığım sürümler sizde biliyorsunuzki Android 6 tabanlı sormak istediğim siz hangi sürümden nasın düştüğünüz ve hangi adımları izlediğiniz 8.1.2 fastboot romu nerden indirdiğiniz verdiğiniz linkte sonuç bulamadım malesef iki gündür uğraşıyorum sonuç hep hüsran lütfen yardımcı olurmusunuz

• deep14100 kullanıcısına yanıt
    Twrp de full wipe yapıphttp://en.miui.com/thread-388964-1-1.html burada ki Fastboot romu dene

• quote:

Orijinalden alıntı: Asaf04

Twrp de full wipe yapıphttp://en.miui.com/thread-388964-1-1.html burada ki Fastboot romu dene

cevabin icin tesekkur ederim vermis oldugun linkte ilk olarak fastboot ile flaslamayi deniycem cunku ne yaptiysam twrp yukleyemedim tel bric felan oldu ama twrp olmadi sayet fastbootla olmazsa twrp yuklemeyi deniycem tekrar sonuclari tekrar bildirim
  • quote:

tekrardan tesekkur ederim dedigin gibi all wipe yapinca oldu 8.1.2 yi yukledim simdide otadan 8.1.4 yapip birakiyorum :)
  • deep14100 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam iyi günler de kullanın

• quote:

Hayırlı olsun hocam iyi günler de kullanın

Teşekkür ederim sağolasın

• 1 Senelik Mi5 prime 1.5 saat ekran süresi ancak alıyor telefonu annem kullanıyor

• 
Sayfa: önceki 16971698169917001701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.