Şimdi Ara

Xiaomi mi 11 lite ana konu (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.762
Cevap
45
Favori
131.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 haftadır 15 pro max kullanıyorum, eski telefonum mi 11 lite 5g ne incelik ve hafifliğini çok arıyorum. Bir çok telefonum oldu ama 11 lite efsane bana göre.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • farukakgun kullanıcısına yanıt

Hafiflik ve incelik bakımından bende telefonu değiştirmeye kıyamıyorum... Böyle ince ve hafif telefon yok. 3 yıl olacak alalı ve Sanırım kırılana bozulana kadar kullanacağım. Sonrasında Allah kerimdir 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam honor x9a var ayni incelikte

• gelecek3535 kullanıcısına yanıt

Honor cihazdan çok xiaomi cihazı almak daha mantıklı hocam... Birde honor da güncelleme de sıkıntı sanırım. Bozulana kadar xiaomi mi 11 lite ile yola devam bakalım  

• gelecek3535 kullanıcısına yanıt

Honor x9a da kullandım bunun kadar ince ve hafif değil.

• Emrah.06 kullanıcısına yanıt

Merhaba aynı problem bende de vardı. Mi 11 Lite 4g telefonum donuyordu. Özellikle geceleri uyurken donuyor sabah alarm filan çalmıyordu. Günün herhangi bir saatinde donuyor kimse ulaşamıyordu. Çok aradım ama çözüm bulamadım. Baktım olacak gibi Android 11 Miui 12.5.4 sürümüne geri dönmek zorunda kaldım. Şimdi bu problemi yaşamıyorum. Android 11 Miui 12.5.4 sürümünden sonra gelen güncellemelerden sonra böyle olmaya başladı. Benden başka da bu problemi yaşayan görmedim. Avrupa, Hindistan, Türkiye sürümleri deneme rağmen hepsinde aynı sıkıntıyı yaşadım. Bu arada bootlader, rom atma gibi işlemler uygulamadım. Başka ülkelerin sürümlerine geçerken rootsuz filan yapılabilen YouTube videoları ile yaptım.

Şimdi Hyperos güncellemesini bekliyorum. Bir umut düzelmiş olmasını ümit ediyorum. Telefonumu seviyorum ve değiştirmek istemiyorum. Onda da aynı olursa büyük ihtimalle değiştireceğim.

• alimoncuu A kullanıcısına yanıt

Bu sorunlarınların dışında bende telefondan çok memnunum inşallah Hyperos güncellemesi ile sorun giderilir. Bakalım bizim telefonlara Hyperos ne zaman gelecek.

11 Lite 5G NE birkaç gün önce HyperOS güncellemesini aldı ama global bazda değil, çin bazında. Yakın zamanda (1-2 ay veriyorum) global çapta da alacaktır tahminimce. 4G varyantı da en az 5G NE varyantı kadar eski olduğu için 1-2 aya önce Çin'de, sonra da Global çapta alır. 4G varyantı da yine tahmini 3 aya kadar güncellemeyi alır. İncelemeler nasıl bilmiyorum ama umarım Miui 14 kadar akıcı bir güncelleme olur, malum bu son güncelleme olacak.

Bu donma sorununu tam anlamış değilim arada bende de oluyor fakat custom rom kullandığımdan ötürüdür diye düşünmüştüm. Neyse, bu yeniden başlatma sorunu bataryadan da olabilir diye eklemek istiyorum çünkü eskimiş bataryalarda özellikle soğuyunca ve şarj düşünce yeniden başlatma sorunu sık olur. Bataryaniz eskiyse ve pil hızlı bitiyorsa batarya değişimi öneririm.

• techno_man000 T kullanıcısına yanıt

Benim telefon mi 11 lite 4g ilk çıktığı zamanlar Evofone den almıştım. Umarım Hyperos kısa sürede gelir çünkü bu sorunlar artık ciddi anlamda canımı sıkıyor. Bataryam çok şükür şimdilik güzel gidiyor ortalama kullanımda 1,5 - 2 güne yakın götürüyor. Hızlı şarj olmasındanda çok çok memnunum. Batarya doluykende tel kendisini yeniden başlatıyor. Son günlerde daha sık olmaya başladı. İşin kötü yanı telefon yeniden başladığında heberiniz olmazsa pin girmediğimiz için arayan ulaşamıyor sabah alarm kurarsanız doğal olarak çalmıyor. Artık tik oldu ara ara telefonu elime alıp kontrol ediyorum açıkmı kapalımı diye. Umarım yazılımsal bir sıkıntıdır güncelleme ile sorun çözülmez ise muhtemelen başka marka telefon alacağım. Güncelleme ile sorun çözülürse bir kaç yıl daha çok rahat bu telefonu kullanılabilirim diye düşünüyorum.

• Sizin telefon garantilik gibi duruyor hocam, ama ondan önce yazılımsal olup olmadığını anlamak gerek. Cihazın romunu tekrardan yükleyip format atmanız gerekiyor. Ama anakartta da sorun olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. En iyisi mi siz yapabilirseniz kendiniz romu yeniden yükleyip format atın. Sonrasında durum düzelmezse garantiye gönderin.

Aaa sahi sizin custom rom kullanıp kullanmadığınızı da sormadım, muhtemelen kullanmıyorsunuzdur da yine de belirtmek isterim. Custom romlarda donma/takılma olayları (eğer rom iyi optimize edilmemişse) meydana gelebilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techno_man000 -- 27 Şubat 2024; 17:45:15 >

Pil değiştirme zamanım geldi. Orjinal pil bulamıyorum. Piyasa pilleri çok kötü. Hızlı şarj olmuyorlar. Ne tavsiye edersiniz?

• h_tunc kullanıcısına yanıt

Benim de telefon 3 yıllık batarya hâlâ çok iyi... Hatta önceki telefonum xiaomi red mi note 4x i bile alalı neredeyse 8 yıl olacak hâlâ bataryasını değiştirmedim annem kullanıyor... Bu telefonların bataryaları eski telefonlar gibi hemen ölmez öyle kolay kolay... Elimdeki telefonu 6-7 yıl batarya değişimi yapmadan kullanırım sonrasında yeni telefona bakarız artık  

• 6-7 yıl realy ? Nasıl başardınız ki o kadar uzun süre sağlığını korumayı

• lucker274 kullanıcısına yanıt

Hocam her zaman kendi şarj aleti ile şarj ettik cihazı note 4x i annem kullanıyor hala yoğun kullanım da bataryası 1 günü çıkarıyor. Zaten 1-2 yıla kadar telefon iyice beni bırakın artık demeye başlar  

• h_tunc kullanıcısına yanıt

Deji 5G varyantı için batarya çıkarmış ama 4G için de uyumlu bir batarya, her iki cihaz da BP42 kodlu bataryayı kullanıyor. 5G NE varyantı hakkında emin değilim ama o da aynısıdır yüksek ihtimalle. Her neyse, malumunuz orijinal batarya bulmak harbiden zor hatta resmen kumar oynamak gibi. Batarya fiyatlarını da düşünürsek deneme-yanılma da artık zor. O yüzden dejiyi öneririm.

• Benim batarya da 2.5 yıllık cihaza göre gayet iyi durumda şu an. An itibariyle 717 şarj döngüsü var ve kapasitesi 3900lerde. Pil sağlığı yüzde olarak söylersek %92de. Gece boyu şarjda tutmak ve tam şarj/deşarj yapmak kadar bataryayı tüketen bir şey yokmuş, çünkü bu cihazı aldım alalı kesinlikle bu iki faktöre dikkat edip şarj ettim.

Şarj döngüsüne nereden bakıyoruz hocam?

• Esasen root isteyen bir işlem hocam. Kernel dosyasından çekip öyle bakılıyor. Root varsa eğer Termux uygulamasına şu komutu girin:

su -c cat /sys/class/power_supply/bms/uevent

Batarya ile ilgili tüm ince veriler bu dosyada tutuluyor. Ekrandaki yazıların içinde "cycle_count" ve "charge_full" yazan değerlere bakınca görürsünüz.

• Bizim telefona ne zaman güncelleme gelecek son güncelleme geleli 8 ay olmuş.

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.