Şimdi Ara

Xiaomi Aqara 1080p Smart IP Kamera, inceleme, yorum vs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Aqara 1080p Smart IP Camera adı altında satılan ürünün Xiaomi ile bir alakası olmayıp; uyanık çinli firmaların her ürünün başına çokca tutulan Xiaomi markasını yazmasından ibaret; aslen Aqara firmasının üretmiş olduğu Smart Ip Kameradır. Anladığım kadarıyla Aqara firması (www.aqara.com) akıllı ev cihazları üreten, ne olduğu belli olan (markasız, internet sitesi olmayan fason üreticilerden değil) bir firmadır.
    Xiaomi ile tek ortak yanı Mi Home uygulaması ile uyumlu olmasıdır. (Mi home uygulaması için Mainland China seçilmelidir.) Mijia gövde / kapı / pencere sensörü, duvar anahtarı ve diğer ZigBee ekipmanlarıyla da bağlantı kurabildiği belirtilmektedir.
    180 derece geniş görüş açısına sahip bu cihaz, 1080p çözünürlük desteğine sahiptir. Giriş voltajı: 5V 1A olmakla birlikte gündüz modunda 0,25 Amper Gece modunda 0,45 Amper enerji çekmektedir. 3 adet küçük Kızılötesi Led'i olup geniş lens sayesinde muntazam bir gece görüşü sağlamaktadır. 64 Gb kartı sıkıntısız çalıştırmaktadır.
    Ambalaj içerisinde Kamera, Adaptör, Kablo ve yuvarlak bir demir parçası çıkmaktadır.Cihazın tabanı mıknatıslı olduğu için bu demir parçası bir yere montajlanıp kolayca takıp çıkartılmasına olanak sağlamaktadır.
    Malzeme kalitesi genele göre iyi olmakla birlikte bu cihazı Xiaomi firmasının üretmiş olması durumunda fiyatının 40 dolar civarında olması gerektiği kanaatindeyim. Xiaomi Mijia 1080P Akıllı IP Kamera ile kıyasladığımda bu kamera bana daha iyi gelmiş, Ürün hoşuma gittiğinden ikinciyi spariş vermiş bulunmaktayım.
    Referanslı yada referanssız link eklemiyorum. Merak eden GearBest, AliExpress yada diğer sitelerde bulabilir.
    Ürün hakkında bilgi arayanların bilgilerine sunulur.

• Xiaomi Aqara 1080p Smart IP Kamera, inceleme, yorum vs

• Merhaba,

Bu ürünü ben de sipariş vermiştim ve bugün elime geçti.
    Yalnız görüntüyü internet üzerinden izlerken 5-10 sn sonra donuyor. Sizde de böyle bir problem var mı?

Arayüz ekseriyetle Çince olduğu için arayüzdeki config'i tam anlayamıyorum.

Teşekkürler,
  • Bende herhangi bir sıkıntı yaratmadı. Sadece bir gün sunucuya bağlanmadı. Onda da sanırım bakim felan vardı.
  • Wi-Fi üzerinden mi izliyorsun yoksa mobil ağdan mı?

Ev dışında bir Wi-Fi kullandım bugün problem olmadı. Yalnız Turkcell şebekesi üzerinden mümkün değil izletmiyor
  • merhabalar. bnde aldım bu aqara ip cameradan ancak şöyle bir problem var. arm trigger denen özelliği gece 12de devreye girsin diye ayarlıyorum akşam saatlerinde kendi kendine aktif oluyor hareket olunca veya ayarlı sensörlerde hareket olunca alarm çalıyor. Bunların saatindeki farkdanmı kaynaklanıyor acaba. Sizde varmı böyle bir problem?
  • cuins kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen saat farkından kaynaklanıyordur. ben 7/24 kullandığım için sıkıntı yok. Hatta son güncellemeden sonra dah stabil oldu
  • Bu kamerayı ben de aldım ama hareket sensörünü bir türlü aktif edemedim. Evde hareket algılandığı an telefonuma uyarı gelmeli. Nasıl yapılacağını bilen biri anlatabilir mi?

Automation'da when motion is detected opsiyonu yok. Kamera güzel ama bu alma sebebim.
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    hocam valla hareket sensörü sadece sd karta hareket olduğunda kayıt yapıyor gibi geldi bana. herhangi bir ayar yok. Automation tanıplayıp hareket olursa cep telefonuna bildirim yap falan bile seçsek yollamıyor.Ama bende birde xiaomi 1080p ipcam var o süper anında telefona video yolluyor.Bunu çözemedim açıkcası getway özelliği dışındada çok beğenmedim.
    bahsettiğiniz özellik genelde IP Kameralarda olan Alarm özelliğidir. Bu kamerada Alarm kısmı var ama ben de aktif edemedim. Kurcalamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 15 Şubat 2018; 11:3:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlimIhsan

bahsettiğiniz özellik genelde IP Kameralarda olan Alarm özelliğidir. Bu kamerada Alarm kısmı var ama ben de aktif edemedim. Kurcalamak lazım

Sd varken motion görüyor onda sorun yok da bana gereken ben evde yokken hareket olduğunda telefonuma haber vermesi. Bu özellik olmadan bu kamera çöp. Yani bütün mesele yazılım, ama daha yapabileni duymadım.
    Kardeşimin Bebek monitörü gibi kullandığı Yi Kamerasının gece karanlıkta havada uçan sinek için alarm verip fotoğraf gönderdiğini bizzat görmüşlüğüm vardır.
    Uygulama üzerinden değil ama mail olarak bildirim yapıyordu. Sonra onlar da Mi Home Gibi Yi Home uygulamasını çıkarttılar noldu bilmiyorum. Yi Kameraların fiyatı da çok uçuk kaçık
    Dediğiniz gibi herşey yazılımda
    10 dolara aldığım AlfaWise kamerada bu özellik mevcut ancak açı dar, görüntü çöp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 15 Şubat 2018; 12:29:51 >
    Xiaomi'nin hangi kamerasını kullanıyorsunuz?
  • Cihazda AV çıkışı olsa, yada RTSP açık olsa, gerek düşük güç tüketimi gerekse de geniş açısı nedeniyle On numara Beş yıldız araç park kamerası olur.
  • AlimIhsan A kullanıcısına yanıt
    hocam alarm özelliği aktif oluyo hatta kendi alarm sesi çıkarıyo.hareket görünce bağırıyor yani tam olarak aqaranın getway cihazının yaptığı işi görüyor ancak şöyle bir problem var ki alarmın aktif olacağı saatleri seçtiğimizde bizim saatlerle uyumsuz oluyor. Yani gece 12den sonra devreye gir de desek akşam 8de bağırabiliyor.Alarmı aktif etmek için kamera görüntüsünü izlerken sağ alttaki güvenlik duvar simgesi gibi bir simgeden yapıyoruz.üzerine tıklayınca deaktif ediliyor.Alarm saatleride ayarlarda getaway settings de alarm settings den ayarlanıyor.Orada hareketlerin saat olarak kayıtları yer alıyor. Yine diğer sensötlerde hareket olursa alarm çal gibi ayarlar mevcut ama dediğim gibi saat olayı sıkıntı.Bunu çözmek için bende uzak kumanda siparişi verdim evden çıkarken yada gece yatarken tuşa basarak belirlediğim ayarların aktif olmasını sağlamaya çalışacağım.
  • PongoLLe P kullanıcısına yanıt
    Aqaradan ayrı olarak bunu kullanıyorum.https://tr.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html?wid=90

Bu kameranın bildirimleri çok iyi anında video gönderiyor cebe ve nas cihazına kayıt yapıyor.Diğer Aqaranın kamerası nas cihazına kayıt yapmıyor.Cebe bildirimde göndertemedim daha.Yani kendi sd cardına kayıt ettiklerine cepten ulaşabiliyorsun ama olası bir hırsızlık durumunda ulaşacak bir sd kart olmayacağı için anlamsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuins

Aqaradan ayrı olarak bunu kullanıyorum.https://tr.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html?wid=90

Bu kameranın bildirimleri çok iyi anında video gönderiyor cebe ve nas cihazına kayıt yapıyor.Diğer Aqaranın kamerası nas cihazına kayıt yapmıyor.Cebe bildirimde göndertemedim daha.Yani kendi sd cardına kayıt ettiklerine cepten ulaşabiliyorsun ama olası bir hırsızlık durumunda ulaşacak bir sd kart olmayacağı için anlamsız.

Görüntü kalitesi nasıl peki Aqara’ya göre? Gece görüşü de daha iyi gibi duruyor. Bebek odası için daha makul olabilir.

Görüntü kalitesi çok iyi,bence en önemlisi aqara gibi takılmıyor. Aqaradan görüntü almak öldürüyor adamı(Belki bendekinde sorun vardır bilemiyorum)Aqara 170 derece olduğu için geniş açı görüyor ama çok büküyor. Xiaomi 140 derece oldukça iyi ve yeterli anında alıyorsun görüntüyü hızlı çalışıyor.Bebek odası için falan tam ideal.
    Aqara'dan ben de çok memnun değilim açıkçası. Benzer problemler mevcut.
    Xiaomi için region kısıtı falan yok değil mi? Türkiye'de problemsiz çalışıyor? Bebek için alacağım ben de, bir tane de bundan alalım olmazsa.
    valla mi home da ülke china olarak seçili ztn sorunsuz kullanıyorum.Diğerlerinde seçip denemedim çünkü aqara sensörler tanıtılmıyo fln diye okumuştum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.