Şimdi Ara

Xiaomi 4K Mi Box ve S ( Yeni ) H.265 Android TV 8.0 incelemesi (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.426
Cevap
285
Favori
755.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CXath1

Kodi kullanabilirsin. Afişleme de yapıyor.
    Kodi ile dahili yüklü olan filmleri görebiliyormuyuz? teşekkürler
  • 60gb 4h hdr fimi sorunsuz açtı...cihaz mükemmel.. ancak bu cihazla ilgili program ve geliştirme ile ilgili kimse paylaşımda bulunmuyor..chorome ve kodiyi zar zor kurdum...var mı yardımcı olacak birileri başka hangi programları nasıl kurabiliriz..
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Vlc ve kodiyi denedim, vlc dediğiniz gibi devamlı takılıyordu kodi ondan çok daha iyi olmasına rağmen yine de seyredilebilir değildi. Diğer konuda limanyakan adlı üyenin güzel bir mesajı vardı. Dediği herşeye katılıyorum;

MiBox s almayı düşünenler için ;

Olumlu Özellikleri :

1. Orjinal Netflıx sertifikası
    2. Google sertifikası
    3. Yerleşik choremecast çipi
    4. Media Player olarak kullanım kolaylığı, kullanıcı dostu olması
    5. Dolby Audio, dts 2.0
    6. Xiamio nun Güncelleme desteği.

Olumsuz Özellikleri

1. Donanımı zayıf.
    2. Çevre birimleri yetersiz. LAN portu yok. USB 2.0 portu 1 adet. USB 3.0 yok.
    3. 2 GB DDR3 RAm, 8 Gb Rom. Bunların yaklaşık % de 40 ı sistem tarafından kullanılıyor.
    4. Wıfı sinyali ile BT sinyali çakışabiliyor. BT sinyali Wıfı sinyalinin hızını düşürüyor.
    5. HDMI 2.1 teknolojisi yok. HDMI 2.0a var.
    6. Yeni nesil cihazlar PİE ve Android 10 ile gelirken, Mibox 8.1 ile geliyor.
    7. Torrent indirmede yetersiz kalıyor.
    8. PubG gibi güç isteyen oyunlar oynanamıyor.
    9. KODI ve yüksek çözünürlüklerde zorlanabiliyor. USB 2.0 yüksek boyutlu 4K içerikleri kaldıramıyor.
    4k remux filmler için 50-60mb/s veri aktarım hızı gerekli, usb 2.0 bunu oynatmakta zorlanır.
    10. Choreme kurulu gelmiyor, Play sınırlı, Youtube Smart tv versiyonunda.
    11. 8K video çıkışı yok.
    12. Optik çıkış yok.
    13. Yazılımı amerikan ürünlerinde olduğu gibi ücretli içeriklerin kullanımına göre dizayn edilmiş.

MiBox S için media player tarzı kullanımda kullanıcı dostu deniliyor.

Meraklı ve ilgili olanlar cihazın limitlerini zorlayıp farklı şekilde kullanabiliyorlar.

Aynı emek diğer and. boxlar için harcansa çok daha verimli olur ve uğraşıldığına değer.

Sonuç olarak bu cihazlara olan aşırı ilgi şaşırtıcı.

Kullanım amacına göre alınabilir.

Daha önce diğer box ları kullanan bir kişi MiBox s i kullanmaz.

• homeknight kullanıcısına yanıt
    valla dediğim gibi cihazın en büyük sorunu uygulamaları kapatamıyorsunuz

muhtemelen cihazınız şu ana kadar hiç tamamen kapatılmadığı için şişti

deneyebileceğiniz şey bir klavye bağlayıp alt tab'a basılı tutup programları delete tuşuna basarak kapatmak

sonra bi restart atmak

bi de öyle deneyin
  • Cihazı bir arkadaşıma aldık, onunda plansız bir seyahat problemi çıkınca 4 gün bende kaldı, yani uygulama kapatılmadığı için şişme durumu olmaması lazım çünkü cihazı paketinden çıkarıp güncellemelerini yaptım, ardından gerekli uygulamaları kurup denedim. Her halükarda bu benim kullanım amacıma uygun bir cihaz değil, xiaomi markasını genelde seviyorum ve telefonundan tornavidasına kullanıyorum. Muhtemel bir sonraki çıkaracağı tv box bu eksiklerin olmayacağı bir sürüm olur ki hiç düşünmeden alırım.
  • İyiki bu cihazı iade etmişim

wifi sıkıntı
    donanım sıkıntı
    usb girişi 1 adet var

+ sı netflix arayüzü başka bir olayı yok şöyle sağlam bir cihaz yapsınlar 6 gb ramlı vs 128 gb dahili hafızalı
  • Arkadaşlar 4K ya da Bluray indirdiğim filmleri izlemeye çalıştığımda renkler aşırı soluk görünüyor sanırım monitörde HDR desteği yok diye öyle görünüyor buna nasıl bi çare bulabiliriz? Ayarlar > Görünüm > HDR to SDR seçeneğini aktif hale getirdim reboot ettim falan ama renkler aynı. Aynı monitörü macbook'um ile birlikte de kullanıyorum aynı filmi macbook üzerinden açıp monitöre yansıttığımda renkler gayet canlı ama Mi Box'ta bildiğin soluk gazete kağıdı gibi. Bunun hakkında fikri olanlar yazabilir mi lütfen? Teşekkürler.
  • Alete aynı anda 2 xiaomi redmi airdots bağlanabiliyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • renzokuken kullanıcısına yanıt
    Hayır bunun için rx tx Bluetooth receiver almanız lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iCankat İ kullanıcısına yanıt
    Görünüm > color space & deep color settings menüsünde ki ayarları kontrol etmeni tavsiye ederim.

• arkadaşlar
    cihaza kodi yükledim çalışmayan repo adreslerini nasıl kaldırırız
    ilginize şimdiden teşekkür ederim
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polo006 -- 2 Ocak 2020; 0:58:52 >
  • polo006 P kullanıcısına yanıt
    Sistem--->Dosya Yöneticisi---> yolunu takip edin. Çıkan eklentilerden kaldırmak istediğinizin üstüne basılı tutun, Kaynağı kaldır seçeneği çıkar.
  • bugün kutu elime ulaştı. şu sorunum var. iptv kullanıcısıyım. elimdeki m3u uzantısında türkçe karakter var. gseiptv kurdum gplayden. .m3u uzantısında türkçe karakter olduğunda giremiyorum. nasıl çözerim?
  • ccrazy1903 C kullanıcısına yanıt
    bende android telefon var, uzaktan kumanda uygulamasında direkt klavye açabiliyorsun, bu şekilde çözebilirsiniz. ben gse ye telefondan kopyala yapıştır diyerek çözmüştüm adres ekleme sıkıntısını. elle yazmak yerine bu şekilde yapın
  • Hocam telefonda copy paste ok tabiki. Fakat bu mi box kutuda bunu yapamıyorsun. Teşekkür ederim ilginiz için. Türkçe karakter sorunu sadece benim başıma gelmemiştir sanırım.

telefona yüklediğin kumanda uygulaması ile kutuyu yönetebiliyorsun.
  • Biraz açarsan herkes sebeplenir hocam

• Çözdüm hocam. Hallettim. Google playde google kendi android tv kumandası var. Onunla çözüyorsun. Sizin dediğinizde budur kesin :) teşekkürler:)

aynen dediğim bu, mi box ın kurulumunda bu uygulamayı otomatik yükledi bende telefona, bu nedenle standart herkese yükleniyor sandım. kullanımı rahat baya. rica ederim.
  • arkadaşlar 9.0 ne zaman gelecek bilginiz varmı? şu an beta sürümü internette var sanırım teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.