Şimdi Ara

Xiaomi 11 Lite 5G NE [ANA KONU] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.375
Cevap
22
Favori
78.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

inşallah yaşlanacak bir ömrün olur kardeşim :)

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

İstanbul da yaşamadığim için şansım %50 daha fazla diye düşünüyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt

Bu crush hataları yazılımsal mı donanımsal mı?

Karanlık modda Disney plusta vs yaşıyorum ben de

• Lordem kullanıcısına yanıt
    Normalde yazılımsal ama bu cihazda o kadar dandik bir ekran var ki belki yine de düzeltemezler. Ben ekranımda öyle şeyler görüyorum ki inanamıyorum bu şekilde satılmış olmasına.
    Uniformity durumu rezalet, black crush rezalet, ekranda karanlık bir görüntü varken tüm ekranın yeşil yeşil piksellenmesi var o en kötüsü işte.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • xiaomi.eu romlarında miui14 te yokuz  

artık lisaya beta rom çıkarmayacak xiaomi demiş biri. stable bekleyeceksiniz demiş. o da kaç ayda bir çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 24 Aralık 2022; 13:14:58 >
  • bugun direncle birlikte plaka işlemi yaptırdım. Yapmamı istediğiniz test vs. varsa yaparım.

• coMMann kullanıcısına yanıt

Güncelleme yapın :) Maliyeti ne tuttu ?

• efebora06 kullanıcısına yanıt

Bazı arkadaşlar bataryanın daha hızlı bittigini söylemisti. Karşılaştırma için bi süre aynı sürümde devam edeceğim(12.5.14)

-Nfc'de bir sorun görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coMMann -- 25 Aralık 2022; 5:20:7 >
  • Onu ben demiştim. Benim işçilikte sorun vardı, veya ohm değeri yanlış direnç takıldı. Telefon deep sleep moduna girmiyordu. İkinci telefonuma başka birinde repair yaptırdım, sorun yok, ama o adamın iş ahlakı sorunluydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 24 Aralık 2022; 16:32:23 >
  • efebora06 kullanıcısına yanıt

bu rom android 13 müdür hocam ?

12 olanlar sanırım miui 13 tabanlı, 14 görünümlü oluyor değil mi ?

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

A12 MIUI 13 tabanlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 26 Aralık 2022; 10:16:41 >
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt

Ekran hakkında çok yorum yapıldı NE'de kullanılan panel yani o dandik denilen üreticinin yeni paneli bir tık daha iyi. Telefon ince olduğu için koyulan panel sıkıntılı biraz.

Yeteri kadar net değil biraz bulanık çok dikkatli bakınca.

Benim çok bir şikayetim yok bu konuda. Yeni iPhone modellerinde bile ekranda sıkıntılar oluyor. Daha doğrusu led ekranların dezavantajları daha çok LCD'ye göre. 300 dolarlık bu telefonda xiaomi buradan kesiyor biraz maliyeti.

• Bu arada gri ekranda belli olan şeritler için( yeşil kırmızı) servise yollamayı düşünüyorum telefonu. Daha önce nu şikayetle servise yollayıp sonuç alan oldu. Bu sorun çoğu 11 lite da var etkilenmeyen cihaz çok az.

Telefonda ekranla ilgili bu sorunları hiç yaşamadım ya da yaşıyorum ama çok detaylı bakmadığım için fark edemiyorum. Telefonların ulaştığı mevcut fiyatlara bakınca, bu telefonun hala kendi sınıfının en iyi cihazı olduğunu düşünüyorum. Bir çok telefon kullanıcısı arkadaşım, cihazın hızını görünce şaşırıyor.

Ayrıca cihazın inceliğine o kadar alıştım ki, yeni bir cihaza geçsem mi acaba diye düşünürken model araştırmasına giriştim. Bu telefon inceliğinde ve upgrade olabilecek hiçbir cihaz bulamadım. 12 hoşuma gitmiş gibiydi ve onu da yurtdışı alayım diye düşündüm ama imei kaydı için cihazın açılması vs işlemleri bana çok mantıklı gelmiyor, vazgeçtim.

• spinmaster kullanıcısına yanıt

Bu arada ekrandaki sorunlar herkeste mevcut ancak çok detay incelemeniz gerekiyor. Yani dediğim forumlarda mikroskopla ekrana bakıyorlar. Dizilimler biraz bozuk. Bu da ekranın keskinliğini düşürüyor. Hdr video vs. açtığınızda ekranın kalitesi muazzam gerçekten bence de sorun yok ya da gri ekranda çok düşük parlaklıkta ekranda çizgiler oluyor.

Cihazın hızı çok iyi donma vs yok piyasaya çıkalı 1 yıl olmasına rağmen selefi 12 lite de aynı işlemciyle geldi bu da güncelleme anlamında çok + bir durum.

Kamera gündüz çekimlerinde çok başarılı.videolarda gayet iyi.

Ön kamera gayet idare ediyor.

Batarya bazen günü çıkarmıyor ancak çok hızlı sarj oluyor sorun yok. Bazen gün ortasında 40lara düşüyorum 10 dakika da 70 seviyesini görüyor zaten.

Ekran tepkimeleri iyi 240hz. 90hz gayet yeterli.

Stereo hoparlörler de yeterli.

Genel olarak çok iyi bir telefon. Daha ne kadar güncelleme alacak onu merak ediyorum sadece.

Yanıt için teşekkürler,

Şöyle bir sorum olsa; alacağı güncelleme, önümüzdeki 2-3 yıl içinde daha yeni bir cihaz olduğu için fiyatının çok düşmeyecek olması (11 lite'a kıyasla) gibi nedenlerle 12 lite'a geçmek mantıklı olur mu? 12 lite hakkında düşünceniz nedir?

• spinmaster kullanıcısına yanıt

Bence 12 lite 11 lite modelinden geçilecek bir model olmuş ancak. 11 lite NE'ye göre ne donanım tarafında ne de hafıza tarafında bir getirisi yok. Yine ufs 2.2 kullanılmış. Batarya ise daha zayıf, stereo hoparlörler daha zayıf. Ekran kısmında daha kaliteli ve çok az daha parlak bir ekran kullanılmış. 120 hz ekran daha hızlı ancak yine 240hz tepkime süresi kullanılıyor.(360hz olmalıydı kesinlikle)

Kamera da iyileşme var ama cihaz değiştirecek kadar değil. Ben olsam 12t'ye geçerdim gelebiliyorsam yoksa 13 lite beklerdim.

Ayrıca bizim cihazda dual led olduğu şekilde tanılıyor iki tane de led var gibi gözüküyor ancak sadece biri yanıyor?

Fark eden oldu mu?

Bence ekrandaki sorunlar herkeste yok hocam, ppi düşüklüğü neredeyse tüm cihazlarda aynı panel kullanıldığı için sabit fakat benim ekranımda siyah arka planda görüntüde ekranda %20 civarı yer siyah olmadığında lcd ekranmış gibi aydınlatma yakıyor, siyah oranı %81'e çıksa ancak ekran zifiri karanlık oluyor. Youtube'da yan siyah barlar zifiri karanlık olması gerekirken özellikle ekranın üst tarafı siyah değil. Daha önce kimseden duymadım bu problemi ve bayağı kötü, ips olsa yine her yeri aynı siyah olur bunda ekranın üst kısmından aşağı doğru azalarak lekeli oluyor.
    Bana göre panel her ne kadar çok kötü olsa da amoled avantajlarından birkaçı zevkli hale getiriyor, piksel tepki süresi çok düşük olduğu için ghosting yok ayrıca ips glow olmadığı için görüş açıları çok geniş.
    Hdr performansı konusunda ise İPhone 13 pro ile yan yana test ettim hocam, o kadar büyük fark var ki telefondan soğumuştum. Ben yanında başka cihaz yokken de fark edip beğenmiyordum ama öyle tüm problemler gün gibi ortaya çıkıyor.

Bi kaç gün önce mi store'da 12 lite ile yan yana koyup en son parlaklığa aldım ekranları, benim telefonun ekran farkedilir derecede daha parlaktı. Custom ROM kullandığım için son parlaklık değeri normalin üstünde olabilir ya da diğer telefon teşhir ürünü olduğu için sıkıntılı olabilir tabii.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.