Şimdi Ara

Xerox 3124 Gıcırtı Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Henüz bir ay kadar önce -yine forumdaki arkadaşların tavsiyeleri doğrultusunda, ki müteşekkirim- satın aldığım xerox 3124 yazıcım çalıştığında gıcırtıya benzer bir ses çıkarıyor. Normalde böyle bir problemi yoktu ancak birkaç kere kağıt sıkıştırdı ben de çekerek o kağıtları çıkarmak zorunda kaldım, zannederim bu sıkışma problemleri neticesinde oluştu bu sorun. Gerçi iki sefer de muhtemelen 160 gr dan ağır kağıda baskı yapmaya çalıştım.
    Şimdi, güvenilir iki firmadan alıp kendim doldurarak denediğim tozlar sıkıca bastırarak ovalayınca elimde toz bırakıyor. Eğer daha uzun fırınlamayı sağlayan "kalın kağıt" seçeneğiyle bastırırsam minimuma iniyor bu sorun. (Orjinal tonerle bu gıcırtıdan önce basılmış kağıtları çok bastırarak ovalasam da elimde toz bırakmıyor.)

Fikrinizi almak istediğim konu şu:
    Aşağıda linkini verdiğim videoda görebileceğiniz, -Fırınlamadaki merdanelerinden geldiğini düşündüğüm- bu gıcırtı baskı kalitesini etkiliyor olabilir mi, ya da bunu etkileyen bir şeylerin işareti?
    Bir de -eğer probleme neden oluyorsa bu gıcırtı- servise felan gitmeden düzeltmenin bir yolu var mıdır?

--- Gıcırtı yaparken çekilmiş bir video. ---

Ya da bu problem tamamen tozla mı ilgilidir, daha doğrusu evinde dolduran arkadaşlar böyle bir toz bırakma problemini sürekli yaşıyorlar mı?

Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.
    İyi geceler.

• daha yeni aldığınıza göre hiç kurcalamadan servise götürmeniz bence daha mantıklı olur.
  • Cevap verdiğin için teşekkür ederim @cool111.
    Ben aslında şunu merak ediyorum. Bu toz problemi normal mi yoksa bu gıcırtıyı oluşturan sebepten mi kaynaklanıyor. Mesela microer den aldığım toz çok ciddi iz bırakıyordu elimde, sonra ayazdan aldım magicden o çok daha iyi ama o da biraz toz bırakıyor. Yani bu normal midir, yoksa ne kadar sürtersek sürtelim toz bırakmaması mı gerekiyor? Orjinal tonerle aldığım çıktılarda bu problem yok mesela.

Yardımların için tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oj.c

Cevap verdiğin için teşekkür ederim @cool111.
    Ben aslında şunu merak ediyorum. Bu toz problemi normal mi yoksa bu gıcırtıyı oluşturan sebepten mi kaynaklanıyor. Mesela microer den aldığım toz çok ciddi iz bırakıyordu elimde, sonra ayazdan aldım magicden o çok daha iyi ama o da biraz toz bırakıyor. Yani bu normal midir, yoksa ne kadar sürtersek sürtelim toz bırakmaması mı gerekiyor? Orjinal tonerle aldığım çıktılarda bu problem yok mesela.

Yardımların için tekrar teşekkürler.

normalde tozun iz bırakmaması gerekiyor fırın bölümünde hasar olmuş olabilir. aynı yazıcıdan başka birisinde varsa doldurduğun toneri birde onun yazıcısında denemeni tavsiye ederim böylelikle sorunu daha net anlayabilirsin.
  • Dediğin gibi, bulabilirsem arkadaşların yazıcılarında bir denemeye çalışayım. Problem tonerde değilse, galiba en mantıklısı dediğin gibi servise götürmek.
    Hayırlısı bakalım.
    Teşekkürler, İyi geceler

---
    Düzenleme: Uykunun cümle kurmaya etkisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oj.c -- 11 Mart 2010; 1:03:57 >
  • benim 3117 nin tonerini doldururken sagindan solundan tonerler akio artik. ayni gacirti sesleri de gelio. 9000 sayfayi buldum acep ondanmidir??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

benim 3117 nin tonerini doldururken sagindan solundan tonerler akio artik. ayni gacirti sesleri de gelio. 9000 sayfayi buldum acep ondanmidir??

toner dolumunda tonerin diğer silindir parçalarınıda temizliyormusunuz. toner dolumlarında tozu koymadan önce basınçlı hava ile iyice temizlemek daha iyi olacaktır.
  • Benimki tonerden gelmiyo, fuserden geliyo.
    Bu arada bugün servise götürdüm ve sorduklarında yalan söyleyemedim ve orjinal toner kullanmıyorum dedim.
    Gerçi problemi gösterince şimdi yedek parça yok elimizde, servisten çıkar haftaya getir fuseri değiştirelim felan dedi arkadaş ama, inşallah garanti dışı felan bırakmaz sonraki götürüşümde. (Öyle bişeyler ima eder gibi olmuştu. :( )
  • quote:

Benimki tonerden gelmiyo, fuserden geliyo.
    Bu arada bugün servise götürdüm ve sorduklarında yalan söyleyemedim ve orjinal toner kullanmıyorum dedim.
    Gerçi problemi gösterince şimdi yedek parça yok elimizde, servisten çıkar haftaya getir fuseri değiştirelim felan dedi arkadaş ama, inşallah garanti dışı felan bırakmaz sonraki götürüşümde. (Öyle bişeyler ima eder gibi olmuştu. :( )

dostum en son söylenecek şeyi en başta söylemişsin servise söylenecek en son şeydir orjinal kartuş kullanmadığın. yeniden götürdüğünde etrafında orjinal toner varsa onu üzerine tak ve öyle götür orjinal toner kullanıyorum dersin. yada paran çoksa doğruyu söylersin

• Yahu söylememin menfaatime olmadığını ben de biliyorum da, orada dilim varmadı
    Yok mudur orjinal kartuş felan kiralayan acep
    Bir de, o kartuşların da seri numaralarını felan kaydediyolar mı? Yani 5000 çıktı sonra aynı kartuşu götürsek mesela, anlarlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

benim 3117 nin tonerini doldururken sagindan solundan tonerler akio artik. ayni gacirti sesleri de gelio. 9000 sayfayi buldum acep ondanmidir??

toner dolumunda tonerin diğer silindir parçalarınıda temizliyormusunuz. toner dolumlarında tozu koymadan önce basınçlı hava ile iyice temizlemek daha iyi olacaktır.

tozu koymadan once temizliyorum,eski bi supurge var once onla cekip sonra da temiz selpakla dikkatlice siliyorum. ama dedigim gibi toner dokerken alt kisimlardan bi yerlerden toner geliyor. nedenini anlamadim.
  • quote:

quote:

quote:

tozu koymadan once temizliyorum,eski bi supurge var once onla cekip sonra da temiz selpakla dikkatlice siliyorum. ama dedigim gibi toner dokerken alt kisimlardan bi yerlerden toner geliyor. nedenini anlamadim.

merdaneleri ve bıçakları sökün saf alkolle veya toner temizleme sıvısıyla temizleyin toner tozu bir yerde tortu yapmış olabilir

• quote:

Yahu söylememin menfaatime olmadığını ben de biliyorum da, orada dilim varmadı
    Yok mudur orjinal kartuş felan kiralayan acep
    Bir de, o kartuşların da seri numaralarını felan kaydediyolar mı? Yani 5000 çıktı sonra aynı kartuşu götürsek mesela, anlarlar mı?

çipli modellerde çipin seri numarasını yazıcı kaydeder ama sizinkisi çipli modellerden değil o yüzden seri numarasını kaydetmez. üzerindeki ilk aldığınız tonerse onun üzerine dolum yaptıysanız problem olacağını zannetmem

• quote:

quote:

quote:

quote:

merdaneleri ve bıçakları sökün saf alkolle veya toner temizleme sıvısıyla temizleyin toner tozu bir yerde tortu yapmış olabilir

iyi izah edemedim galbaga sokulebilen hertarafi sokuyorum, temizliyorum zaten. sorun ustten doktugum tonerin alttan bi yerden dokulmesi. nerden dokuldugunu de bulamiyorum. ilginize tesekkurler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.