Şimdi Ara

Xenon farlarin Kelvin degerlerinden anlayanlar yardim lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaslar. Kisa bir aradan sonra tekrar punto sahibi oldum. Ufak tefek kendimce bakimlarini yaptim. Simdi bir sorunum var. Aldigim kisi araci xenon lambalarla kullaniyormus muayenesinden 1 hafta sonra aldik araci. O da muayene icin farlari cikarmis ama bana alirken verdi taktirirsin diye. Simdi takmak istiyorum ama uzerindeki etikette 12000K degerini gordum. Bu cok fazla bir deger gibi. Herkes 8000k kullaniyorken ben gorus sagligi icin en azindan 6000k istiyordum. Bir deneme yaptirdim oto elektrikcide normalde 12000k bayagi bir mavi mor gibi durmasi lazim ama bu oyle durmuyor sanki kelvini uzerinde yazan kadar degil gibi.ampuller de ucuz ampule benziyorSormak istedigim su: Ucuz xenon ampullerde kelvin degeri etikette yazandan daha mi dusuktur? Yada kullandikca kelvin degeri omrunu kaybeder mi gaz ozelligini kaybetmesi vs bir durum nedeniyle ?internette 6000k xenon ampuller var h4. Alacagim ama bu sefer onlarda 6000 yazip gercekte 4000 seviyelerinde mi verir ucuz olacaklari icin yada kullandikca kelvin degeri ucuz oldugundan dusus gosterir mi ?simdiden cevaplar icin tesekkurler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• recepagdas kullanıcısına yanıt
    Kelvin değerinin yüksekliği ışıma kalitesinin yüksekliği anlamına gelmez. Bu değer beyazın sıcaklığı ve soğukluğu ile ilgili bir değerdir ki bunu zaten biliyorsunuz. Tercih meselesi yani. Mesela ben xenon renginin maviye hatta mora çalan bir tona çıkmasından hiç haz etmem. Beyaz dediğin beyaz kalmalı...
    Ancak şu da doğrudur, kalite standartlarının altında kalan ampullerde vaadedilen kelvin değeri tutturulamayabilir.
     Xenon farlarin Kelvin degerlerinden anlayanlar yardim lutfen

• eklediğim resim görünmüyor, yeni likle ekleyeyim:
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/324858/110d22ca-d93b-4f8a-a0a4-7af86aa57f4f.jpg

http://i.imgur.com/suONv2K.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 7 Eylül 2015; 12:58:57 >
  • Günışığı rengi 4000K dır seçiminizi bu yönde markalı ürünlerle tercih ederseniz yağmurda karda başka doğa olaylarında görüş kaybı yaşamazsınız
  • teşekkürler cevaplar için ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.