Şimdi Ara

XBOX ONE REP SİSTEMİ !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İnterneti bayağı bir araştırdım ve dünyanın bir çok yerinde XBOX ONE REPUTATİON SYSTEM adı altında binlerce ,yüzbinlerce kişi konu ile ilgili şikayet yazıları yazmış yada youtube'da videolar yayınlamış.(Avoid Me - Needs Work)

Bende aynı sıkıntıdan muzdaribim.
    Şöyleki bir çok oyunun online'nın da sahte raporlarla ( küfür hakaret içeren mesajlar ,uygunsuz konuşmalar ,erken bırakma ,hile ki nasıl oluyor anlayamadım gibi gibi gibi ) kişinin reputation'ını düşürüp online oyun oynamalarına engel oluyorlar.Oyunlardan örnek vermek gerekirse Gears of War 4,Halo 5 Guardians,Owerwatch,World of Tanks...

Bugün konu ile ilgili olarak Xbox Türkiye müşteri hizmetlerini aradım.Görüştüğüm müşteri hizmetlerindeki kişi böyle bir şikayeti ilk kez aldıklarını ve beni telefonda bekleterek üstüyle görüşmesi gerektiğini söyledi.Bekleme sonucunda konuyu sadece amerika'daki birimle görüşmem gerektiğini belirterek daha fazla yardımcı olamayacaklarını söylediler.
    Çünkü ben bu konuda onları arayan ilk kişiymişim.

Olayı Türkiye'de araştırdığımda hakikatende Türkiye'den kimsenin "Kötü Rep - Bad Reputation" hakkında ne bir yazı nede bir video yayınlamadığını gördüm.
    https://enforcement.xbox.com/tr-TR/home/reputation
    Bu linkten login olarak kendi durumunuzu yaptığınız alğınız şikayetleri oyuncu durumunuzu görebilirsiniz.

Support kısmına tıklarsanız ingilizce olarak destek isteyebilir yardım alabilirsiniz.Ancak pek bir şey değişmiyor.

Sonuç olarak ;
    Yalan yere report edilmek hoş değil belki sizde aynı durumdan rahatsızsınızdır. Çünkü yapılan "False Report" sayesinde online oyun oynayamıyor ,arkadaşlarınıza sesli yada yazılı mesaj gönderemiyor ,hiç bir etkinliğe katılamıyorsunuz.

Sizde verdiğim linkten kendi Xbox live Oyuncu grafiğinize bakabilir kendi durumunuzu öğrenebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.