Şimdi Ara

XBOX ONE gecikme süreniz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Dün xbox one da ağ bağlantımı kontrol ederken latency sürem ve paket kaybı gözüme ilişti.

Latency süresi ortalama 220ms olarak görünüyor.
    Paket kaybı %1 ile %3 geçmiyor.
    Anlamadığım Latency ping değeri ise 220ms çok değilmi? Sizin değerleriniz nasıl?
    Gerçi laptop ile internetten pingi test ettiğimde 16-30 ms arası. Hiç bir anlam veremedim XO bu kadar yüksek oluşuna•

• Benimki de 200-250 arası değişiyor. Xbox'da yüksek çıkıyor çünkü Xbox Amerika'daki serverlardan ping alıyor. Bilgisayardan test ettiğinde ise yerel serverlardan.
  • Çıkan ping live serverlarına olan mesafemizden kaynaklanıyor,pc de benim pingim 1ms mesela ama live testinde 200-210 arası çıkıyor genelde.Paket kaybı genellikle %0 bazen %1.

Oyun içindeki pinglere etkisi yok bunun ama.210ms lik testin hemen ardından Titanfallda 67ms alıyorum mesela.

Bu erişim süresi live hizmetlerini kullanırken faktör olur,arkadaş listesi,achievementler,live serverlarında bulunan videolar,login süresi gibi işlemleri etkiler.Oyun downloadlarında download başladıktan sonra stabil devam edeceği için latency download kalitesini pek etkilemez.

Multiplayer oynarken o oyunun dedicated serverı varsa ping servera olan mesafeye ve bağlantı kalitenize göre değişkenlik gösterir.Yok eğer p2p host bazlı oyunsa,matchmaking en iyi hostu bulur sizin hosta olan mesafenize ve hostun internet stabilitesine göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shazam! -- 7 Ocak 2015; 17:24:04 >
  • Sadece live hizmetleri içinse problem yok. Bf4 oynarken bazen çileden çıkıyorum, bu yüzden ağ bağlantılarından bakiyim dedim ve bu durumu görünce herkes'de de aynımı diye merak ettim.
    Paket veri kaybı tam olarak hangi veriyi veriyor bize? Latency ile bağlantısı varmı ?

Cevaplar için teşekkkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAD MAX

Sadece live hizmetleri içinse problem yok. Bf4 oynarken bazen çileden çıkıyorum, bu yüzden ağ bağlantılarından bakiyim dedim ve bu durumu görünce herkes'de de aynımı diye merak ettim.
    Paket veri kaybı tam olarak hangi veriyi veriyor bize? Latency ile bağlantısı varmı ?

BF4 de multideyken options seçeneğine gel sonrasında sağ analoğun üstüne bas ve biraz bekle

paket kaybı ve latency değerini göreceksin.
  • gamerasi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bakıcam.
  • quote:

Sadece live hizmetleri içinse problem yok. Bf4 oynarken bazen çileden çıkıyorum, bu yüzden ağ bağlantılarından bakiyim dedim ve bu durumu görünce herkes'de de aynımı diye merak ettim.

Paket kaybı adından anlaşılacağı üzere bize gelen data paketlerinin hangi yüzdede aldığımızı söyler,latency ile ayrı şeylerdir. Yüksek paket kaybı olduğu zaman,downloadlarda bozuk veya eksik dosyalar oluşabilir,online oynarken latencye doğrudan etkisi vardır.Rubber banding denilen oyuncu ilerledikten sonra harekete başlangıç noktasına doğru geriye esneme olur geriye doğru ışınlanma gibi.Düşük pinglerde bile yaşanabilir.Sadece kullanıcı değil server kaynaklıda olabilir.

• BF 4 de Brazilian sever ına denk geçmişin galiba
  • Teşekkürler cevaplar için.

Europa harici server aratmıyorum.
  • quote:

Teşekkürler cevaplar için.

Europa harici server aratmıyorum.
    arkadaşlar xbox one için çok oyunculuğu test et dediğimde paket kaybı %100 gösteriyor. Bu bir sorun teşkil eder mi? Birde çok baktım çözümünü bulamadım. xbox ın portlarını da açtım modemden. airties 5650 marka modemim var. müşteri hiz. aradım bir kaç ayar gönderdiler faydası olmadı. Bir bilginiz var mı bu işten?
  • emrehalisdemir E kullanıcısına yanıt
    En kısa zamanda modemini değiştirmeni tavsiye ederim Airties 5xxx serilerinde NAT strict ile moderate arasında dans eder durur.MTU hatası alırsın sık sık.NAT'ın open gözükse bile open değildir,lanettir kullanılmaz konsoluda sana kullandırmaz.

-Bir dost.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParabellumTR

En kısa zamanda modemini değiştirmeni tavsiye ederim Airties 5xxx serilerinde NAT strict ile moderate arasında dans eder durur.MTU hatası alırsın sık sık.NAT'ın open gözükse bile open değildir,lanettir kullanılmaz konsoluda sana kullandırmaz.

-Bir dost.

Hocam bendede loss %100 şimdi bena tam olarak hangi modemi/öneriyi tavsiye ediyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yo Mama

quote:

Orijinalden alıntı: ParabellumTR

-Bir dost.

Hocam bendede loss %100 şimdi bena tam olarak hangi modemi/öneriyi tavsiye ediyorsunuz

Adsl kullanıyorsanız yeni seri Zyxel,Cisco(Linksys)Asus,Netgear,D-link olabilir.Airties,Tp link ve Huwei bizde çok yaygın olsalarda özellikle bazı modellerinin gerek wireless kalitesi gerekse Live/Psn uyumsuzluğu nedeniyle tavsiye edemiyorum.

Bu tavsiye etmediğim markaların bazı serileri sorunsuz çalışıyor olabilir hepsini denemedim.

• Bf4 ps4 sürümünde aynı şekilde lag sorunu var bende Xbox one geçmeyi düşünüyordum. Demek ki genel bir sorun.
  • quote:

Teşekkürler bakıcam.

Bakabildiniz mi ?

Değerleri bende merak ediyorum...
    Bu değerleri hangi servera göre verdiğini anlamadım.
     XBOX ONE gecikme süreniz.
  • MAD MAX kullanıcısına yanıt
    Bu değerler çok çok iyi.
    Bende merak ettim şimdi.

Fırsat buldukça Avrupa serverlarını kontrol edip değerlerini paylaşabilir misin ?
    Paylaşırım tabi, bilgi paylaştıkça çoğalır:)
    Sizde paylaşırsanız memnun olurum.
  • MAD MAX kullanıcısına yanıt
    Ben ortalama 100- 130 arası görüyorum. Paket kaybı 0.Klanda en düşük 80'i gördük. Platform Ps4

Bizim klandan arkadaşım Xbox One da ortalama 120'lerde oynadığını söyledi şimdi.

Sizin verdiğiniz değer çok iyi. Ankara'da mı ikamet ediyorsunuz ?

Şimdi Whats up grubundaki arkadaşlar en düşük değer olarak 70 i gördüklerini söylediler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerasi -- 8 Ocak 2015; 17:58:20 >
    Evet Ankara da ikimat ediyorum, modem superonline verdiği huawei 253S. Oda bazen moderate olur bazen open olur anlamadım gitti.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.