Şimdi Ara

Game Pass [ANA KONU] (261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.432
Cevap
733
Favori
1.086.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
123 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uguroz89

Ea Play için yenilenen ödemeyi kapat diyip tekrardan siteden 65 TL ye 1 yıllık üyelik seçimi yapınca tekrardan yenilenen ödemeyi aktif hala getirip şu tarihte ödemeniz gerçekleşecektir diyor. Konsoldan mı almak gerekiyor tekrardan Ea Playi?

Sayfa cache'ten yüklüyor olabilir mi acaba, normalde otomatik yenilemeyi kapatıp tekrar alınca ikinci alımı yapıyorsunuz çünkü, konsoldan yapmaya gerek yok.

• Kardeşlik olarak almayı düşünen var mı ? (3 yada 1 senelik)

• Ormanci kullanıcısına yanıt

Hallettim hocam  

• Arkadaşlar bu üç aylık Game Pass Ultimate olayı bitti mi? Store'da göremedim. Müşteri hizmetleriyle de yazıştım ama orada da sadece bir aylık olduğu söylendi bana.

Edit: Başka bir müşteri temsilcisiyle yazıştım, o halletti sağ olsun.

Aslında üç hafta önce kendi hesabımdan 3 yıllık Live Gold üyeliği almıştım. İlk ikisi tamamlanmasına rağmen üçüncü yılı üç haftadır bir türlü tamamlanamadı. Bu tamamlanamayan siparişimi de bir türlü iptal edemediler. Bankamla görüşüp harcama itiraz dilekçesi vermemi söylediler. Geçen hafta bir müşteri temsilcisiyle görüştüm. O da siparişi iptal ettiğini söyledi. Ben de madem öyle, yeni bir sipariş daha verelim o zaman dedim. Demez olaydım, hem iptal edilen siparişim hem de yeni siparişim tamamlanamadı. Yani benden 4 defa para çekildi, ama iki tane üyelik alabildim sadece  

En sonunda bugün hali hazırda olan iki yıllık üyeliklerimi de iptal ettirip bekleme modunda kalan diğer ikisi için de harcama itiraz dilekçesi oluşturup bankama verdim. Yeni bir üyelik açıp bu sefer 100% ölücü modumu açarak 12+12+1+3+EA Play metodunu uygulayarak Microsoft'tan intikamımı aldım  

(Harcama itirazım kabul görmezse 360 liram yanacak gerçi  )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wheel -- 22 Ekim 2020; 19:57:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

Arkadaşlar bu üç aylık Game Pass Ultimate olayı bitti mi? Store'da göremedim. Müşteri hizmetleriyle de yazıştım ama orada da sadece bir aylık olduğu söylendi bana.

Edit: Başka bir müşteri temsilcisiyle yazıştım, o halletti sağ olsun.

Aslında üç hafta önce kendi hesabımdan 3 yıllık Live Gold üyeliği almıştım. İlk ikisi tamamlanmasına rağmen üçüncü yılı üç haftadır bir türlü tamamlanamadı. Bu tamamlanamayan siparişimi de bir türlü iptal edemediler. Bankamla görüşüp harcama itiraz dilekçesi vermemi söylediler. Geçen hafta bir müşteri temsilcisiyle görüştüm. O da siparişi iptal ettiğini söyledi. Ben de madem öyle, yeni bir sipariş daha verelim o zaman dedim. Demez olaydım, hem iptal edilen siparişim hem de yeni siparişim tamamlanamadı. Yani benden 4 defa para çekildi, ama iki tane üyelik alabildim sadece  

En sonunda bugün hali hazırda olan iki yıllık üyeliklerimi de iptal ettirip bekleme modunda kalan diğer ikisi için de harcama itiraz dilekçesi oluşturup bankama verdim. Yeni bir üyelik açıp bu sefer 100% ölücü modumu açarak 12+12+1+3+EA Play metodunu uygulayarak Microsoft'tan intikamımı aldım  

(Harcama itirazım kabul görmezse 360 liram yanacak gerçi  )

Paran yanmaz merak etme. Sen harcama itirazında bulunduğunda bankan MasterCard/Visa artık ne ise ilgili kart firmasına iletiyor. Onlar da harcama yaptığın yerden fatura ve işlem detayları istiyorlar. Eğer karşılığında fatura ve işlem detaylarını veremezlerse işlemini iptal edip paranı sana iade ediyorlar. Kart şirketleri bu konuda çok katılar, zaten bankacılık kanunları da bu konuda tamamen müşteri lehine. (Tabii yurtdışında)

Hadi diyelim MasterCard ya da Visa'dan dönmedi, eğer harcaman Microsoft tarafında muhasebeleştiyse ya da muhasebeleştiğinde, iade talep edip kartına geri gönderilmesini isteyebilirsin. Bunun için de belirli aralıklarla arayıp sorman gerekiyor tabii ki.

Sadece zaman meselesi. Bu yazdığım süreçler 1 hafta da sürebilir, 1 ay da. Özellikle harcama itirazı süreci bankanıza da bağlı olarak epey bir sürebilir.

Yalnız harcama itirazın kabul görürse kartın muhtemelen Microsoft sistemlerinde kara listeye alınacaktır ve bir daha o kartınla Microsoft'un herhangi bir store'undan alışveriş yapamayabilirsin, bilgin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 22 Ekim 2020; 22:34:26 >
  • John Sheppard kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Microsoft'a soruyorum bize para gelmedi diyorlar, bankaya soruyorum nasıl olur harcama yapıldı diyorlar. Kartımı sistemlerinden bloke edebilirler çok önemli değil, baya kart birikti bende  

• Merhabalar arkadaşlar. Önceden Xbox One X kullanırken ucuz yöntemle 1 senelik Game Pass almıştım. Şimdi bilgisayara alacağım. Aynı yöntemle alabilir miyim ? Yoksa başka bir yöntem mi denemeliyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: uzaylioglan

hala konsol konusunda kararsızım.

inatla bekliyorum, umarım zam gelmez. :)

Arkadaşlar bende dayanamayıp gamepass aldım, ne olur ne olmaz zam gelir diye korktum, oysa henüz konsolum yok.

Müşteri hizmetlerinden tam 28 aylık aldım, 180 + 180 + 6 + 6 = 372 tl tuttu.

Sonraki günlerde 2 yıl EA üyeliği alın dediler. O zaman 36 aya tamamlanacakmış.

Zam yada dönüştürme işlemlerine ilişkin Microsoftan gelen herhangi bir resmi yazı yok dediler. Yani şimdilik böyle devam edecek gibi ama belli olmaz.

Müşteri hizmetleri çok yardımcı oldu, sağ olasınlar.

• Arkadaslar Merhaba merak ettigim bir durum var. Ben sadece FUT oynuyorum xboxda sadece gamepass alarak hem online oynayabiliyorum hemde ucretsiz olarak fifa 20 oynayabiliyorum sanirim. Benim merak ettigim internette sadece aylik 45 tl olarak satiliyor ama forumda gordugum uzere 3 yil 6 ay vsvs hesap satiyorlar. Bu is nasil oluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Foreign.

Merhabalar arkadaşlar. Önceden Xbox One X kullanırken ucuz yöntemle 1 senelik Game Pass almıştım. Şimdi bilgisayara alacağım. Aynı yöntemle alabilir miyim ? Yoksa başka bir yöntem mi denemeliyim ?

Yeni bir hesap açarak alabilirsin. Eski mailinle daha önce Game Pass abonesi olduğun için 12 TL'ye 4 aylık uzatma yapamayacaksın ve dahası Xbox Live Gold aboneliğin Game Pass Ultimate'a dönüşmeyecek.

Yeni bir hotmail hesabı aç, hesap ayarlarından ödeme yöntemlerine 1 adet kart ekle ve Müşteri Hizmetlerini ara ve "36 aylık Xbox Game Pass Ultimate kampanyasından faydalanmak istiyorum" de. Önceki sayfalarda @Hypnosis. detaylı bir şekilde anlattı işlemleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: kolaybirisim

Arkadaslar Merhaba merak ettigim bir durum var. Ben sadece FUT oynuyorum xboxda sadece gamepass alarak hem online oynayabiliyorum hemde ucretsiz olarak fifa 20 oynayabiliyorum sanirim. Benim merak ettigim internette sadece aylik 45 tl olarak satiliyor ama forumda gordugum uzere 3 yil 6 ay vsvs hesap satiyorlar. Bu is nasil oluyor ?

Evet, Xbox Game Pass Ultimate aldığında hem Game Pass kütüphanesine, hem EA Play kütüphanesine erişebiliyorsun hem de online oynamak için gerekli olan Live Gold aboneliğin olmuş oluyor.

İnternette satılan 6 ay, 1 senelik abonelikler eski kampanyalardan ya da ekran kartının yanında verilen kampanya kodları ya da o kodlarla alınmış üyelikler.

Bu konuda daha önce paylaşılan 36 aylık Xbox Game Pass Ultimate aboneliğini alır ve yanına 1 tane de PC'de kullanacak bir ortak bulursan, 3 yıllık aboneliği kişi başı 250 TL'ye (aylık 7 TL'ye) almış olursun. Bu kampanya muhtemelen gelecek ay olmayacak ya da bu fiyata satılmayacak, çünkü kur güncellemesi yapılabilir. Bu kadar uygun olmasının sebebi Microsoft mağazasında TL kur güncellemesi yapılmamasıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 23 Ekim 2020; 18:39:23 >
  • Sanırım PC tarafında gamepass yüklü hesaptan giriş yapmak şart, konsol gibi kendi hesabımızdan oynayamıyoruz dimi arkadaşlar.

• Herkeze iyi akşamlar iyi oyunlar series s siparişi verdim ilk defa xbox alacagim. game pass alacagim xbox olmadan pc üzerinden sadece konsol için game pass alabilirmiyim acelemde yok işin aslı bu aralar game pass indirimi varmi yoksa indirmmi beklemeliyim sadece konsol için olan game pass almak istiyorum. Online oynamak için ayriyeten bir üyelikte gerekiyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevik001981 -- 23 Ekim 2020; 22:52:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aylık ödeyerek gamepass ultimate kullanıyorum, eaplay 12 aylık alırsam 10 kasımda gamepass ultimate aylarıma eklenirmi?

• Selam arkadaşlar. Ortak kullandığımız gamepass aboneliğimiz var. P1 bende p2 forumdan bir arkadaşta. Bazen oyuna girdiğimde başka bir konsolda oyun açık uyarısı veriyor. Arkadaşta da aynı uyarı veriyormuş. Bunun çözümü var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt

Sen o hesaptan girmiyorsun değil mi oyuna? O hesabı giriş hesabı olarak kaydettin konsola, kendi hesabınla oynuyorsun. Bu durumda başka konsolda açık uyarısı vermemesi gerekiyor sana.

• cevik001981 kullanıcısına yanıt
    Online ve gamepass için gamepass ultimate almalısın.

Yıllık live gold alıp üstüne bir aylik ultimate alinca ucuza geliyordu. Devam ediyor mu bilmiyorum xboxci arkadaşlar yardimci olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt

hocam teşekkür ederim cevap için biraz biraz araştirinca bilgi sahibi oldum sayilir:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sıfırdan bir hesap açıyorsunuz ve hesabınıza kredi kartınızı bağlıyorsunuz.

Sonra 0212 375 50 65 numaralı telefonu arayıp müşteri hizmetlerine bağlanıyor ve 36 ay gamepass ultimate alma talebinizi iletiyorsunuz.

Hattaki arkadaş size ilk olarak 28 ay gamepass ultimate veriyor, hesabın kilitlenmemesi için başka işlem yapamıyor ve sonrasında telefonla işiniz bitiyor.

Birkaç gün bekledikten sonra yine müşteri hizmetlerini arayıp yada kendiniz hesabınıza girerek 2 yıl EA play üyeliği alıyorsunuz. 10 kasımda bu EA üyeliğiniz 8 aylık ultimateye otomatik olarak çeviriliyor.

Sonuçta 36 ay ultimate hesabınız oluyor.

• 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.