Şimdi Ara

XBMC Kurulum Rehberi (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
27
Favori
64.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Favori eklenti/add-on lar nelerdir diye sorayım. Benim favorilerim :

- Icefilms (HD ve 3D filmler icin muhtesem kaynak)
    - 1Channel (Dizilerde üstüne tanımam)
    - XBMCTR Repo (yerli herşey)

http://www.xbmchub.com/blog/2012/04/24/fusion-easy-addon-installation-for-xbmc/ adresinden bu addonlar yuklenebiliyor, sadece TR repo da sıkıntı var bu aralar, dolayisiyla kendi sitesinden xbmctr.com dan takip etmek en garantisi.

Bu arada aranizda TV özelligini ve PVR kullanan var midir ? Ben Teledünya'yi sisteme entegre etmek istiyorum, bunun icin DVB-C tunerli bir kart ve CI modulun iş göreceğini düşünmekteyim ancak bunu uygulamış bir arkadaş varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaLLoWeD -- 17 Nisan 2013; 12:07:17 >
  • Arkadaslar selamlar,

forumda xbmc ve apple tv basligi bulamadigim icin buraya yaziyorum.

uzun bir zamandir kafamdaki mediaplayer sorununu dun halletmeye niyetlendim.

philips smart hd tv kullanicisiyim ve ne yazik ki tv'nin mediaplayer arabirimi bu tv icin cok yavan kaliyor.

daha once western dijital media player kullanmis ve bundan cok memnun kalmistim, fakat zmanala media player yazilimlarindaki gelismeleri okuyup inceledigimde xbmc'nin western digital playerdan cok daha iyi is cikardigini ve kullanici mudehalesine, ozellestirmesine oldukca acik oldugunu gordum. yani western digital isimi gorur mu evet fazlasiyla gorur ama xbmc'nin arabirimi ve fonksiyonlarini gorunce kesinlikle xbmc kullanmaliyim dedim. keske ureticiler de az akillarini baslarina alip bu opensource yazili televizyonlarina satis oncesi kursalar. nese burasi baska mevzu.

xbmc'yi gecmeye karar vermek elbette isin baslangici, daha kaydedecegimiz cok yol var gibi gorunuyor, keza onunuzdeki donanim secenekleri cok fazla, ben suan xbmc'yi test ve ogrenme amacli olarak kisisel laptop'umda kullaniyorum, amacim da tv uniteme az yer kaplayacak bir player ile kullanmak, media share isini de mevcut seagate freeagent, seagate center, asus router, wd net gibi cozumlerle tek kalemde halletmeye niyetliyim.

incelemelerim sonunda en az yer isgal edecek, en uygun fiyatli, performans acisindan en iyi sonucu verecek ve beraberindeki ios ozellikleri ile birlikte beni en cok tatmin edecek secenegin apple tv 3rd gen olduguna karar verdim. xbmc forumlarinda cihazin jailbreak yapilabildigi ve xbmc yuklenebildigi belirtilmekte. tek kaygim apple tv 3rd gen'de xbmc'yi 1080p kullanip kullanamayacagim.

aranizda halihazirda apple tv'de xbmc kulananlarla fikir alisverisinde bulunmak isterim. bir de forumda bu konuda bir paylasim basligi var midir?
    paylasimlarinizi rica ediyorum.

bir de xbmc'nin harikalarini gosteren bir video paylasayim, dun aksam denk geldim, harika birsey olmus. videoda yaziyor ama merak eden olursa ilgili arayuzun ismi "circus extended" guncel versiyonu 3 ve xbmc icinden eklentiler icinden gelistiricilerin repository'sine baglanarak indirmek mumkun.

http://m.youtube.com/#/watch?v=faeyH7P9Rng&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DfaeyH7P9Rng

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple tv 3rd gen'de 1080p desteği var ama apple tv 3 jailbreak edilmedi galiba hala. jailbreak olmadığı için de xbmc olamıyor. apple tv2lerde stabil çalışan xbmc var ama orada da hd desteği 720p ile sınırlı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: portnoi

apple tv 3rd gen'de 1080p desteği var ama apple tv 3 jailbreak edilmedi galiba hala. jailbreak olmadığı için de xbmc olamıyor. apple tv2lerde stabil çalışan xbmc var ama orada da hd desteği 720p ile sınırlı...

internette suan atv3 icin jailbreak cikti diyor. sadece google'da aratinca bircok sitede nasil yapildigini anlatan link mevcut.

aptv2 1080p hardware olarak mumkun degil gibi gorunuyor diyorlar ama xbmc kurulumunda donanimin buna elverisli oldugunu sadece ios'un bunu kullanmaya musade etmedigini soyluyorlar.

aynen commodore 64 hikayesi gibi bu, zamaninda c64un ureticilerinin bile bilmedigi bircok ozellik ortaya cikarildi, yani olamaz denilen aslinda hardware olarak mumkun olabiliyor.

ben yakin zamanda bir aptv 3 alip xbmc kurulumu denemeyi dusunuyorum, sonuclari buradan paylasirim olmadi performqnsindan memnun kalmazsam satarim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JiGGiee

quote:

apple tv 3rd gen'de 1080p desteği var ama apple tv 3 jailbreak edilmedi galiba hala. jailbreak olmadığı için de xbmc olamıyor. apple tv2lerde stabil çalışan xbmc var ama orada da hd desteği 720p ile sınırlı...

internette suan atv3 icin jailbreak cikti diyor. sadece google'da aratinca bircok sitede nasil yapildigini anlatan link mevcut.

aptv2 1080p hardware olarak mumkun degil gibi gorunuyor diyorlar ama xbmc kurulumunda donanimin buna elverisli oldugunu sadece ios'un bunu kullanmaya musade etmedigini soyluyorlar.

aynen commodore 64 hikayesi gibi bu, zamaninda c64un ureticilerinin bile bilmedigi bircok ozellik ortaya cikarildi, yani olamaz denilen aslinda hardware olarak mumkun olabiliyor.

ben yakin zamanda bir aptv 3 alip xbmc kurulumu denemeyi dusunuyorum, sonuclari buradan paylasirim olmadi performqnsindan memnun kalmazsam satarim.

Tabi tabi, hep takip eden değil, biraz da takip edilen olmak lazım :) Merakla bekliyorum sonuçları...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JiGGiee

quote:

Tabi tabi, hep takip eden değil, biraz da takip edilen olmak lazım :) Merakla bekliyorum sonuçları...

arkadaşlar müzik klasörü ekleme olayını beceremedim.müzik klasörünü ekleyince elimizde bulunan m3u gibi playlistleri de ekleyebiliyormuşuz hiçbiri olmadı :D yardım ederseniz sevinirim.
  • ben müziğe her girdiğimde program kitleniyor kendini kapatıyor
  • Nasıl oldu ne oldu tam bilemiyorum , ne güzel egreat m34a cihazımla mutlu mesut yaşarken şu xbmc denen şahane-i softwareül ile karşılaştım yok yere dünyanın parasını harcadım :)

İlk olarak eski hp dv2730et cihazımda xbmbuntu denedim ama hdmi üzerinden ses çıkışı alamayınca win7 üzeri xbmc denedim , bu şekilde de 1080p videolar çok yavaş kaldı.
    İnternetten araştırıp dxva olayını görüp denediysemde yeterli olmadı. Dedimki bu donanımla bu iş olmayacak demek ki...

Gittim Asus F2A85-V board aldım , üzerine AMD Richland A10-6800K FM2 4MB 4.1GHz HD8670D APU ekledim ve Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 2133MHz CL11 Dual Kit bellek ile win8 kurup çalıştırdım.

Herhalde artık sıkıntı olmaz derken xbmc yine 1080p videolarda kastı üstelik eski hp notebooktan daha fazla. Yalnız şunu farkettim aynı dosyayı aynı sistemde gomplayer ile rahatça seyredebiliyorum.

Şu xbmc üzerinde ne gibi bir ayar yapmam lazım ? Yoksa xbmc donanımımla uyumsuz mu?
  • Artık biostan ne ayar yapmışsam alete , bios ayarlarını fabrika varsayılanına döndürünce düzeldi
  • Bilgisayarımda xbmc kurdum ama malesef çok yavaş ve kasa kasa çalışıyor.Mouse bile kullanamıyorum o derece kasıyor.Filmleri açıyorum ama dona dona oynatıyor,hemde öyle böyle donma değil.Saniye saniye oynatıyor o derece.Sebepleri ne olabilir acaba?Sistem bileşenlerim aşağıdadır.Saygılar.

Sistemim Amd Athlon II X3 işlemci
    4 gb ddr3 corsair ram
    MSI 870A-G54 AM3
    ATI Radeon HD 4730
  • İşletim sistemi?
  • quote:

İşletim sistemi?

win7 64 bit
  • Stabil bir versiyonunu mu yüklediniz XBMC'nin? Kaldırıp tekrardan 12.2 versiyonunu kurmayı dener misiniz?_
  • Stabil olan 12.2 olani yukledim.Kaldirdim yeniden yukledim,sorun ayni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha sabah film eklediğimde ve önceden eklenmiş her filmin posterini gösteriyordu. Silip tekrardan yükledim, hiçbir poster görünmüyor. Sebebi nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayForFun

Daha sabah film eklediğimde ve önceden eklenmiş her filmin posterini gösteriyordu. Silip tekrardan yükledim, hiçbir poster görünmüyor. Sebebi nedir acaba?

Kütüphaneyi güncellemeyi deneyin. Kütüphaneyi ayarlarken bu klasör ne içeriyor diye bir seçenek var. Filmleri seçin ve posterleri indirecek olan eklentiyi ayarlayın.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Yok hocam. Olmuyor o şekilde. Normalde filmi eklediğim anda hem poster hem de fanart gelirdi. İkisi de gelmiyor şimdi. Film bilgisine bakınca da poster ve fanarttaki resimler hata gibi görünüyor. Yani belli bir sayısı var, inmiş ancak göremiyorum resmi. @umut_baris
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayForFun

Yok hocam. Olmuyor o şekilde. Normalde filmi eklediğim anda hem poster hem de fanart gelirdi. İkisi de gelmiyor şimdi. Film bilgisine bakınca da poster ve fanarttaki resimler hata gibi görünüyor. Yani belli bir sayısı var, inmiş ancak göremiyorum resmi. @umut_baris

o zaman kütüphaneyi komple temizleyin ayarlardan. fan artların hepsini falan silin. veritabanı sıfır olsun.

en son çare iobit uninstaller ile kaldırın ve yeniden kurun programı
  • windows üzerinde aynı database ve aynı kaynaklar ile multi kullanım nasıl sağlayabilirim?

Şöyleki tüm bilgisayarlarımdan (tamamı windows client) aynı ayarlar ile kullandırmak istiyorum. Sunucum üzerindeki medyaları ve eklentiler ile web üzerindekileri oynatacak. Tüm clientler benim yaptığım ayarlar ile çalışacak. Portable olayını sunucu üzerinden birden fazla client ile çalıştımayı denediğimde hata verdi. Ayrı zamanlarda ise sorunsuz çalışıyor. Tüm dosyalar yerine ayarların tutulduğu dosyayı ortak kullandırmanın bir yolu var mı? yada senaryoma uygun başkaca öneri ve/veya fikir üretebilecek...
  • UPnP ile paylaşarak yapabilirsiniz.

Aşağıdaki video bu konuda size bir fikir verecektir.

Bir de MySQL ile yapılıyor.

http://wiki.xbmc.org/index.php?title=HOW-TO:Share_libraries_using_MySQL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirgen -- 24 Ekim 2013; 3:11:15 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.