Şimdi Ara

WWDC 2013'e büyük ilgi: Etkinliğin biletleri 2 dakika içerisinde tükendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ertanunver
    o kadar anti applecisin iste. yeni cikan ubuntu konusuna da bunu yazmissin: Kullanmayı denemiştim. Alışamadım. Kafayı yemeden bıraktım... Windows candır can. Hele Win 7... 2 gun kullanmayi deneyip alisamadigindan, direk digerini ovuyorsun. bu kadar objektifsin iste. 2 gunde ubuntuyu cozup,degerlendirmissin.

O nasıl oluyor. Sen benim kafayı yeme süre uzmanım mısın ki kaç gün kullanıp vazgeçtiğimi veya değerlendirdiğimi biliyorsun? 2 gün yazmışsın da. Belki de 1 ay kullandım. Sen kahin misin?

Evet Anti Apple'cıyım. Ama en azından firmanın isminin baş harfini büyük yazacak kadar saygılıyım. Neysem oyum. Sevmiyorsam sevmiyorum derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

o kadar anti applecisin iste. yeni cikan ubuntu konusuna da bunu yazmissin: Kullanmayı denemiştim. Alışamadım. Kafayı yemeden bıraktım... Windows candır can. Hele Win 7... 2 gun kullanmayi deneyip alisamadigindan, direk digerini ovuyorsun. bu kadar objektifsin iste. 2 gunde ubuntuyu cozup,degerlendirmissin.

O nasıl oluyor. Sen benim kafayı yeme süre uzmanım mısın ki kaç gün kullanıp vazgeçtiğimi veya değerlendirdiğimi biliyorsun? 2 gün yazmışsın da. Belki de 1 ay kullandım. Sen kahin misin?

Evet Anti Apple'cıyım. Ama en azından firmanın isminin baş harfini büyük yazacak kadar saygılıyım. Neysem oyum. Sevmiyorsam sevmiyorum derim...

imla kurallarindan prim yapani da ilk defa goruyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunvero kadar anti applecisin iste. yeni cikan ubuntu konusuna da bunu yazmissin: Kullanmayı denemiştim. Alışamadım. Kafayı yemeden bıraktım... Windows candır can. Hele Win 7... 2 gun kullanmayi deneyip alisamadigindan, direk digerini ovuyorsun. bu kadar objektifsin iste. 2 gunde ubuntuyu cozup,degerlendirmissin.
    O nasıl oluyor. Sen benim kafayı yeme süre uzmanım mısın ki kaç gün kullanıp vazgeçtiğimi veya değerlendirdiğimi biliyorsun? 2 gün yazmışsın da. Belki de 1 ay kullandım. Sen kahin misin?Evet Anti Applecıyım. Ama en azından firmanın isminin baş harfini büyük yazacak kadar saygılıyım. Neysem oyum. Sevmiyorsam sevmiyorum derim...

O zaman buraya gelip de insanları provoke edecek şeyler yazmayın. Apple sevmiyor olabilirsiniz ki bunun nedeni başarısını çekememekten başka bir şey değil ama şimdi şu bilet olayının ne alakası var paraya ihtiyaç duyduklarıyla ? Nokia olsa anlayacağımda, Apple'dan bahsediyoruz. US Government'nın kazandığından daha fazla kazanıyor adamlar.

Think Different

• quote:

Ya Ertan. İyi bir arkadaşımızsın. Makarasın da. Kafadar birisisin.
    Niye alıntı yapıp beni sürekli ilgimi çekiyorsun ki?
    Muhabbet etmek istiyorsan ver telefonunu arayayım hakikaten muhabbet edeyim. Hem sana Android programlama konusunda sormak istediğim birkaç şey de vardı.
    Müsaitsen ben zaten müsaitim. Muhabbet edebiliriz. Hatta Kuşadası'na gelirsen veya buralardan falan geçiyorsan görüşürüz bile. Telefonunu PM at, ararım. Evden cebi bedava nasılsa 1 Temmuza kadar.

• quote:

quote:

Ya Ertan. İyi bir arkadaşımızsın. Makarasın da. Kafadar birisisin.
    Niye alıntı yapıp beni sürekli ilgimi çekiyorsun ki?
    Muhabbet etmek istiyorsan ver telefonunu arayayım hakikaten muhabbet edeyim. Hem sana Android programlama konusunda sormak istediğim birkaç şey de vardı.
    Müsaitsen ben zaten müsaitim. Muhabbet edebiliriz. Hatta Kuşadası'na gelirsen veya buralardan falan geçiyorsan görüşürüz bile. Telefonunu PM at, ararım. Evden cebi bedava nasılsa 1 Temmuza kadar.

ilgini niye cekeyim. apple hakkinda yazdigin seylerin cogu ya havada kaliyor ya da devamli kullanani ve cihazi asagilayici. aylardir takip ediyorum apple konusunda yazdiklarini. devamli, durmadan kotuluyorsun. soylediklerinin dogru olmadigini onlarca kisi sana acikliyor ama 1 hafta sonra baska bir konuda gene ayni sekilde yaziyorsun.

sormak istedigini ozelden sorabilirsin. kusadasina da hic gitmedim, yolum da dusmez herhalde.

• quote:

ilgini niye cekeyim. apple hakkinda yazdigin seylerin cogu ya havada kaliyor ya da devamli kullanani ve cihazi asagilayici. aylardir takip ediyorum apple konusunda yazdiklarini. devamli, durmadan kotuluyorsun. soylediklerinin dogru olmadigini onlarca kisi sana acikliyor ama 1 hafta sonra baska bir konuda gene ayni sekilde yaziyorsun. sormak istedigini ozelden sorabilirsin. kusadasina da hic gitmedim, yolum da dusmez herhalde.

Peki Ertan kardeşim. O zaman benim işim var. Sen sürekli alıntı yapıp yapıp aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Beni tanımadan benim hakkımda troll diyorsun. Ben troll değilim. Apple'ı sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim. Burası bir forum olduğuna göre istediğimi yazma hakkına ve fikrimi belirtme hakkına da sahipim. O yüzden yazarım da. Sen benim yazdıklarımı beğenmiyorsan o zaman troll diyemezsin. Orda düğme var arkadaşım. Basarsın ona görmezsin, rahatsız da olmazsın. Başkası oluyorsa, o da basar Engelle düğmesine, o da benim fikirlerimi görmez.

Sen sık sık Android için uygulama geliştirdiğinden bahsederken biz sana bir şey diyor muyuz?

Mesela "Ertan kardeşim ya. Hepi topu 2 uygulama geliştirmişsin, onların da birisini 233 kişi, diğerini 149 kişi indirmiş. O uygulamalarla da nicedir ilgilenmiyormuuşsun zaten. O yüzden uygulamayı kuranlar şikayet edip duruyorlar. Burada bana laf yetiştireceğine "PARA KAZANDIĞINI SÖYLEDİĞİN" uygulamalarınla biraz ilgilensen de kazanmaya devam etsen. Yoksa nasıl inanalım ki destek vermeyen ücretsiz uygulamalardan (2 tane) para kazandığına" diyor muyuz ????

• quote:

quote:

ilgini niye cekeyim. apple hakkinda yazdigin seylerin cogu ya havada kaliyor ya da devamli kullanani ve cihazi asagilayici. aylardir takip ediyorum apple konusunda yazdiklarini. devamli, durmadan kotuluyorsun. soylediklerinin dogru olmadigini onlarca kisi sana acikliyor ama 1 hafta sonra baska bir konuda gene ayni sekilde yaziyorsun. sormak istedigini ozelden sorabilirsin. kusadasina da hic gitmedim, yolum da dusmez herhalde.

Peki Ertan kardeşim. O zaman benim işim var. Sen sürekli alıntı yapıp yapıp aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Beni tanımadan benim hakkımda troll diyorsun. Ben troll değilim. Apple'ı sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim. Burası bir forum olduğuna göre istediğimi yazma hakkına ve fikrimi belirtme hakkına da sahipim. O yüzden yazarım da. Sen benim yazdıklarımı beğenmiyorsan o zaman troll diyemezsin. Orda düğme var arkadaşım. Basarsın ona görmezsin, rahatsız da olmazsın. Başkası oluyorsa, o da basar Engelle düğmesine, o da benim fikirlerimi görmez.

Sen sık sık Android için uygulama geliştirdiğinden bahsederken biz sana bir şey diyor muyuz?

Mesela "Ertan kardeşim ya. Hepi topu 2 uygulama geliştirmişsin, onların da birisini 233 kişi, diğerini 149 kişi indirmiş. O uygulamalarla da nicedir ilgilenmiyormuuşsun zaten. O yüzden uygulamayı kuranlar şikayet edip duruyorlar. Burada bana laf yetiştireceğine "PARA KAZANDIĞINI SÖYLEDİĞİN" uygulamalarınla biraz ilgilensen de kazanmaya devam etsen. Yoksa nasıl inanalım ki destek vermeyen ücretsiz uygulamalardan (2 tane) para kazandığına" diyor muyuz ????

ben android'den para kazandigimi 2 defa yazdim. ikinsinde de yazilmasi gereken yerdi. oyle durup dururken alakasiz yere yazmiyorum. yukarida da apple'da hissen mi var gibisinden bir sey soyledin ben de android'den para kazandigim halde ios ve apple'i savunmanin apple saksakcisi olmadigimin gostergesi olsun diye yazdim. yigidin hakkini vermek, yigidin saksakcisi konumuna dusurmez insani. digerinde ise iOS ve Android calisma mantigi hakkinda teknik bilginin verilmesi gerektigi bir mesajin icinde, hani bunlari uydururak atmiyorum isin icindeyim anlaminda olsun diye yazilmistim.

rakamlara gelirsek:
    kendi adimla koydugum uygulamalarim 3 tane. toplamda 135 bin indirilme sayisi. senin bahsettiklerin sayilar oylama sayisi.

ayrica sadece kendi adim ile koymuyorum uygulamalari. baska hesaplarim da var. 1.1m dan fazla indirilme sayisi, 250b e yakin aktif kullanicisi var.

bunlari boyle bir konuda detayli aciklamama neden oldugun icin sagol. tartismayi buralara kadar getirdin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 26 Nisan 2013; 1:03:31 >

• "bilginin değeri" sinema bileti değil bu

• quote:

quote:

quote:

ben android'den para kazandigimi 2 defa yazdim. ikinsinde de yazilmasi gereken yerdi. oyle durup dururken alakasiz yere yazmiyorum. yukarida da apple'da hissen mi var gibisinden bir sey soyledin ben de android'den para kazandigim halde ios ve apple'i savunmanin apple saksakcisi olmadigimin gostergesi olsun diye yazdim. yigidin hakkini vermek, yigidin saksakcisi konumuna dusurmez insani. digerinde ise iOS ve Android calisma mantigi hakkinda teknik bilginin verilmesi gerektigi bir mesajin icinde, hani bunlari uydururak atmiyorum isin icindeyim anlaminda olsun diye yazilmistim.

rakamlara gelirsek:
    kendi adimla koydugum uygulamalarim 3 tane. toplamda 135 bin indirilme sayisi. senin bahsettiklerin sayilar oylama sayisi.

ayrica sadece kendi adim ile koymuyorum uygulamalari. baska hesaplarim da var. 1.1m dan fazla indirilme sayisi, 250b e yakin aktif kullanicisi var.

bunlari boyle bir konuda detayli aciklamama neden oldugun icin sagol. tartismayi buralara kadar getirdin.

Adam daha yorum sayısı ile indirilme saysının farkını bilmiyor, geliyor saçma sapan yorumlar yapıyor, sen de cevap veriyorsun. Boşver kendi haline bırak.
    Hem bak "de" yi de ayrı yazdım, aferin bana :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

o forumun kadrolu apple troll u zaten.

Eee, sen de forumun kadrolu Apple şakşakçısısın...

Nerde Apple'a destek verilmesi gerekiyorsa oradasın.
    Ayda ne kadar veriyor veya ne kadar hissen var acep...

Asıl samsung sana ne kadar veriyor? Samsungun adam tuttuğunu herkes biliyor sende onlardan birisin aynı şekilde engurlu. Size yorum yazmak bile zaman kaybı. Ama yazmayınca da sizin gibiler üste çıkıyor havalara giriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uygulama geliştiricilere 4,5milyar(MİLYAR) dolar($) dağıtan bir şirketin yeni yazılım gelişmelerini açıklayacağı bir konferansı için verilen bu para hiçbirşey.. gözünüz sadece para ile ilgili şeyleri görüyor değil mi? gelişen teknolojiler, uygulamalar, pazarlama stratejileri, monetization yani parasallaştırma gibi bu işin en önemli noktaları pek umrunuzda değil tabi..
  • Oraya "Wayyy ne yapmışlar dinliyim" diye gitmiyor insanlar.

"Meraktan çatlıyorum, bakalım yeni iPhone 8mp kamera mı 13mp kamera mı olacak, ya da iOS'a instagram desteği gelicek mi" diye gitmiyorlar. Kaç mp kamera olacağı ya da yazılım destekleri 1 dakika içinde anbean tüm dünyada biliniyor olacak zaten.

Orası bir lobi ve diğer güçlü isimlerle / markalarla bir arada olmak için, tanışmak ve bağlantılar kurmak için de özellikle oraya gidiyor insanlar. Orası bir vitrin, bir klüp ve büyük bir fuar. Ve bunun biletleri 1600 dolar da olabilir, 10.000 dolar da olabilir. O 1600 dolarlık biletler karaborsada 5000'e satılsa bile fahiş bulmam.

Hayatlarında fuarlarda firma temsil etmemiş kahraman forum yazarı arkadaşlarım "üüff çok pahalıymış. En pahalı sinema bile 20 TL" gibi safritik bir düşünceden sıyrılsınlar lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 26 Nisan 2013; 13:04:39 >

• apple bir başka
  • quote:

quote:

quote:

rakamlara gelirsek:

Sesi duydum geldim. Oylama sayısıyla indirme sayısını nasıl karıştırmış ya. Bu kadar da fandroid olmaya gerek yok ki, appleın her yaptığı işi kötülüyor eleman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Oraya "Wayyy ne yapmışlar dinliyim" diye gitmiyor insanlar.

"Meraktan çatlıyorum, bakalım yeni iPhone 8mp kamera mı 13mp kamera mı olacak, ya da iOS'a instagram desteği gelicek mi" diye gitmiyorlar. Kaç mp kamera olacağı ya da yazılım destekleri 1 dakika içinde anbean tüm dünyada biliniyor olacak zaten.

Orası bir lobi ve diğer güçlü isimlerle / markalarla bir arada olmak için, tanışmak ve bağlantılar kurmak için de özellikle oraya gidiyor insanlar. Orası bir vitrin, bir klüp ve büyük bir fuar. Ve bunun biletleri 1600 dolar da olabilir, 10.000 dolar da olabilir. O 1600 dolarlık biletler karaborsada 5000'e satılsa bile fahiş bulmam.

Hayatlarında fuarlarda firma temsil etmemiş kahraman forum yazarı arkadaşlarım "üüff çok pahalıymış. En pahalı sinema bile 20 TL" gibi safritik bir düşünceden sıyrılsınlar lütfen.

İste sorunda burada dostum,bunları anlayabilecek bir hafızaları olduğunu sanmıyorum,ön yargıları okadar büyük olmuş,kendilerini hapishane gibi fikirlerine hapsetmişler,yetmiyor başkasının fikirlerini değiştirmeye çabalıyorlar,yapma işte bunu kendi fikrini beyan et geç,başkasının fikrini niye değiştirmeye çalışıyorsun ? pazarlamacımısın sen ? ama yok,bu işten para kazanıyorlarsa vallahi helal olsun diyeceğim,bukadarda olmaz ki yabancı forumları geziyorum,böyle mantıkta adamları direk hemen hemen tüm üyeler dışlıyor,bizde ise tam tersi utanmadan cevap bile verebiliyor haksız olduğu bildiği halde bilgi paylaşmaya mı geliyoruz kavgayamı giriyoruz belli değil.

• O kadar marka değeri yüksek insan arasında bulunup, onlarla iletişim kurmak ve kendini tanıtabilmek için 1600$ hiçbir şey değil. Oraya sadece dünyanın önde gelen mühendisleri değil onları destekleyen ve bünyelerine o mühendisleri yada yeni gelişmeleri katmak isteyen iş adamlarıyla dolu olacak.

Çoluk çocuk haberi okursa, 1600$ çok gelebilir, işin bilincinde olan kişi için orada bulunmak bile 1600$'dan daha değerlidir.
  • Şu cahil cüheyla takımı bir terk etse şu forumu gerçekten çok mutlu olacak insanlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Oraya "Wayyy ne yapmışlar dinliyim" diye gitmiyor insanlar.

İste sorunda burada dostum,bunları anlayabilecek bir hafızaları olduğunu sanmıyorum,ön yargıları okadar büyük olmuş,kendilerini hapishane gibi fikirlerine hapsetmişler,yetmiyor başkasının fikirlerini değiştirmeye çabalıyorlar,yapma işte bunu kendi fikrini beyan et geç,başkasının fikrini niye değiştirmeye çalışıyorsun ? pazarlamacımısın sen ? ama yok,bu işten para kazanıyorlarsa vallahi helal olsun diyeceğim,bukadarda olmaz ki yabancı forumları geziyorum,böyle mantıkta adamları direk hemen hemen tüm üyeler dışlıyor,bizde ise tam tersi utanmadan cevap bile verebiliyor haksız olduğu bildiği halde bilgi paylaşmaya mı geliyoruz kavgayamı giriyoruz belli değil.

Sağol hak verdiğin için.

(Konuyla alakasız ama stajımı İzmir/Gaziemir Delphi Diesel'de yapmıştım)

• quote:

Orijinalden alıntı: Straight X Edge

Korkuyu gözlerinizde görüyorum genç fandroidler.

Sen ilk önce apple borsada ne halde,çıkaracağı yeni ürünler ne zamana ertelenmiş bir araştır istersen..android kullananlar senin gözünce fandroid ise senin gibi "düşünenler" koyun öyleyse?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

quote:

Orijinalden alıntı: Straight X Edge

Korkuyu gözlerinizde görüyorum genç fandroidler.

Sen ilk önce apple borsada ne halde,çıkaracağı yeni ürünler ne zamana ertelenmiş bir araştır istersen..android kullananlar senin gözünce fandroid ise senin gibi "düşünenler" koyun öyleyse?

Yorumum bu kadar ciddiye alınacağını bilseydim, daha özenle yazardım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.