Şimdi Ara

WRAPSOL ULTRADROP İPHONE 4 HAKKINDA HERŞEY (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
1
Favori
19.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cantosman

quote:

Orijinalden alıntı: bebott

Telefonum sayısız kere sert zemine düştü iyiki telefonu aldığım gün arkali önlü wrapsol kaplamisim diyorum yoksa şimdiye cami kaç kere kırılmıştı gercekten darbelere karsı cok iyi koruma sağlıyor camın çizilmesinden ziyade kırılması daha büyük sorun ikisine birden çözüm sunuyor cok memnunum parasını hak sonuna kadar hak ediyor

yanlarınada takmışmıydın wrapsol

Tabi komple kapladım ama daha sonra yanları soktum daha dogrusu bir kilif almistim dar bir kilif yanlar takarken kalkti kotu gozukuyordu bende soktum suan sadece arka ve onde kaplı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende wrapsol kaplattım full her yanı
    bende birde belkin in slikon kılıfı var oda çok güzel
    acaba diyorum yanlarını çıkartıp belkinin o slikon kılıfınıda taksammı
    yanları varken takınca kılıf tam oturmuyor oluyor ama kenarları dışta kalıyor
    bu kılıfı zaten 2-3 gün sonra takacağım
    wrapsol iyice bir yapışsın sağlamca ondan sonra
  • Erdem bey hatirlar beni, 4 ay kadar once kendisinden wrapsol ultra almistim. 2 ay once falan cebimde kalkma yapmisti kullanilmayacak hale gelmisti ve erdem beye iletmistim durumu. O da ilgilenip yenisi ile degistirmisti. Gelin gorun ki ayni sorunu dun yine yasadim. iPhonu'u cebime koyarken arka taraf kalkma yapti. Ben de artik dayanamayip butun urunu soktum iPhone'den. Iyi ki de sokmusum cunku, urun inanilmaz sararmis resmen sap sari olmus fark etmemisim. Ozellikle yanlari koruyan filmler les gibi olmus. Bu durumu Erdem beye bildirmedim cunku, degisim bile yapsa kargo ucreti odeyecegim o da 15 tl gibi bir ucret olacak. Kisa bir hesap yaparsak, 50 TL urun bedeli, 15 TL ilk degisimden kaynakli kargo parasi. 65 Tl masraf yapmisim. Simdi yine degisim yapsak 80 TL olacak urunun bana maliyeti... Takdirinize birakiyorum bu konuyu.

Evet urun kaliteli, cihazi koruyor falan ama 4 ay gibi bir surede sap sari olmus ve sicak havalarda kacariniz yok bir yerlden kalkma yapiyor, ozellikle cebinize koyarken. Erdem beyin de affina siginarak soyluyorum, 50 TL'yi kesinlikle hak eden bir urun degil. Cunku alip 1 sene bile kullanamiyorsunuz. 3-4 ayda bir yenilerim diyorsaniz alin sadece. Saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilish_ -- 20 Temmuz 2012; 16:53:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: devilish_

Erdem bey hatirlar beni, 4 ay kadar once kendisinden wrapsol ultra almistim. 2 ay once falan cebimde kalkma yapmisti kullanilmayacak hale gelmisti ve erdem beye iletmistim durumu. O da ilgilenip yenisi ile degistirmisti. Gelin gorun ki ayni sorunu dun yine yasadim. iPhonu'u cebime koyarken arka taraf kalkma yapti. Ben de artik dayanamayip butun urunu soktum iPhone'den. Iyi ki de sokmusum cunku, urun inanilmaz sararmis resmen sap sari olmus fark etmemisim. Ozellikle yanlari koruyan filmler les gibi olmus. Bu durumu Erdem beye bildirmedim cunku, degisim bile yapsa kargo ucreti odeyecegim o da 15 tl gibi bir ucret olacak. Kisa bir hesap yaparsak, 50 TL urun bedeli, 15 TL ilk degisimden kaynakli kargo parasi. 65 Tl masraf yapmisim. Simdi yine degisim yapsak 80 TL olacak urunun bana maliyeti... Takdirinize birakiyorum bu konuyu.

Evet urun kaliteli, cihazi koruyor falan ama 4 ay gibi bir surede sap sari olmus ve sicak havalarda kacariniz yok bir yerlden kalkma yapiyor, ozellikle cebinize koyarken. Erdem beyin de affina siginarak soyluyorum, 50 TL'yi kesinlikle hak eden bir urun degil. Cunku alip 1 sene bile kullanamiyorsunuz. 3-4 ayda bir yenilerim diyorsaniz alin sadece. Saygilar.

7 ay oldu benim sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci

quote:

Erdem bey hatirlar beni, 4 ay kadar once kendisinden wrapsol ultra almistim. 2 ay once falan cebimde kalkma yapmisti kullanilmayacak hale gelmisti ve erdem beye iletmistim durumu. O da ilgilenip yenisi ile degistirmisti. Gelin gorun ki ayni sorunu dun yine yasadim. iPhonu'u cebime koyarken arka taraf kalkma yapti. Ben de artik dayanamayip butun urunu soktum iPhone'den. Iyi ki de sokmusum cunku, urun inanilmaz sararmis resmen sap sari olmus fark etmemisim. Ozellikle yanlari koruyan filmler les gibi olmus. Bu durumu Erdem beye bildirmedim cunku, degisim bile yapsa kargo ucreti odeyecegim o da 15 tl gibi bir ucret olacak. Kisa bir hesap yaparsak, 50 TL urun bedeli, 15 TL ilk degisimden kaynakli kargo parasi. 65 Tl masraf yapmisim. Simdi yine degisim yapsak 80 TL olacak urunun bana maliyeti... Takdirinize birakiyorum bu konuyu.

Sararma da mi yok? Dikkatli bir inceleyin isterseniz. Buldungunuz bolgede hava sicakligi yuksek degildir belki bilemiyorum. Ben Izmirdeyim ve sicagin etkisi cok oluyor kalkma sorununda. Bendeki urunde sorun var diyecegim ama degisim yaptim yine ayni sorun oldu. Yalan soyelmiyoruz sonucta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilish_ -- 20 Temmuz 2012; 18:38:58 >

• ben 1 aydır kullanıyorum henüz bir sıkıntı yok
    bence dar ceplerde kullanmamak gerekir sanıyorum
    cebe koyup çıkarırken sıkıntı oluşabilir wrapsolda
  • Geçen yıl bende wrapsol marka kaplama aldım. Kaplama kesinlikle cihazda güzel duruyor, lakin 2 ay dolmadan arka kaplaması cebimden çıkarırken kenarının soyulması sebebiyle cepteki tozları emmiş. Mecburen söktüm cihazdan. Arkadaşın'da dediği gibi sağolsun Erdem bey'den değişim yaptık. Fakat aynı sorunu bir müddet sonra tekrar yaşadım. Sararma olayına gelince malzeme 2-3 ay kullanım sonrası sararıyor. Pahalı bir ürün olması sebebi ile farklı markalara yöneldim mecburen. En son switch easy marka kaplamayı uyguladım. Wrapsol kadar iyi olmasa da görüntü kalitesi uzun müddet atma sıyrılma ekran üzerinde gezinme olayı yaşamadım. Sararma durumu'da olmadı, Wrapsolların fiyatları daha ekonomik olsa 2-3 ayda bir değiştirerek kullanımı cihaz için daha güzel elbette.

Kısaca wrapsollar'da sararma efekti kısa sürede belirginleşmesi, Ekranda kendi kendine kayarak hizasının bozulması, cep'e sokup çıkarırken arasının açılması vb. kronik sorunlarını çok sık yaşatan kaplamalar bence.

• Simdi kisa bi yorumda ben yazayim,

Ipad 1 ime wrapsol almistim yaklastik 2 yildir kullaniyorum.Ne kalkma,ne sararma ne de baska bir sorun olmadi hala tas gibi. Sadece bir kac cizik var ki onada demekki sticker olmasa ekran nasil cizilecekmis diyorum..

Gelelim 5-10 liralik basit stickerlara. Iphonumda bu sticklerdan kullaniyorum. Yaklasik 1 ay sonunda ekran o kadar ciziliyorki artik stickeri yenilemek zorunda kaliyorum. Bu basit stickerlari daha ucuzada bulabiliyoruz ama inanin temiz temiz ciziksiz kullanabilmek icin 2 haftada 1 yenilemek gerekiyor.Wrapsolda ise boyle bir sorun yok. Ipad sonucta iphone gibi devamli elde olan birsey degil ama hadi ipadde 2 yil dayaniyorsa iphoneda 1 yil dayansin ki ipadden hala sokmus degilim. Bu gidisle ipadi kutudan cikardigimdan beri taktigim wrapsol uzun yillar koruyacak gibi duruyor cihazi :) (bu arada ipadde wrapsol arka ve onde var yanlar kiliftan dolayi sokuldu)

Isin ozu, basit stickerla ugrasmak yerine 1 kere 50 lirayi verin ama ekran zirt pirt cizilmesin ve devamli sticker isine takilmis olmayin derim..wrapsolun tek basarisiz oldugu nokta cihazlarin kenarlariini iyi tutmuyor bu konudada zaten kiyaslama yapmak mumkun degil sonucta basit sticker setlerinin kenar uygulamasi bile yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 20 Temmuz 2012; 19:59:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci

quote:

Sararma da mi yok? Dikkatli bir inceleyin isterseniz. Buldungunuz bolgede hava sicakligi yuksek degildir belki bilemiyorum. Ben Izmirdeyim ve sicagin etkisi cok oluyor kalkma sorununda. Bendeki urunde sorun var diyecegim ama degisim yaptim yine ayni sorun oldu. Yalan soyelmiyoruz sonucta.

yalan söylüyorsunuz demedimki ben de ilk aldığımda ekranda çizgi çizgi gökkuşağı görüntüsü vardı yani ilk aldığım sorunluydu daha sonra erdem beyle görüştüm ve yenisini gönderdi. bunu şu anda sorunsuz kullanıyorum umarım böylede devam eder. Tel Siyah olduğu için sararma varsada varsada belli olmuyor Ankara ve Konyada ikamet ediyorum iç anadolu karasal iklim deyim sizin izmir tabi daha farklıdır orasını bilemem..

• dün mail yoluyla sarıerdem ile konuştum gayet güzel ve hızlı bir şekilde ilgilendi sağolsun kargoya verdi ve wrapsol elime ulaştı bugün

şimdiye kadar hiç kaplama yapmadığım için pek başarılı olamadım ama kolay bir uygulaması var. birkaç ay böyle idare ederim eylül ayında istanbul'a gittiğimde kendisinin yanına uğrayıp güzel bir uygulama yaptırırım :)

wrapsol gerçekten çok başarılı telefonu tuttuğunuzda bile güven veriyor ucuz kılıflara para harcamayın derim
  • Arkadaslar oncelikle erdem beyin hakkini vereyim cok ilgili iyi bir satici. Ama wrapsol'e gelince durum vahim. Açıkçası parasını haketmeyen sorunlu problemlı bır urun. Erdem beyin tüm ilgisine rağmen artık vazgeçtım daha fazla para harcamam bu wrapsole.
    4 aydır wrapsol kullanıyorum. İlk aldığımda gelen ön ekranda gökkuşağı problemi oldu. Erdeme beye geri gönderdim yenisini yolladı sadece ön ekran taktım problem yoktu sorun çözüldü. Tabi 8 tl göndermek için kargo ücreti oldu bana 58 TL. Erdem bey de gönderirken ona da ekstra masraf tabi. 2-3 gün önce sararmalar ve kenarlardan kalkmalar sonucu bir kerelik garanti hakkımı kullandım. Tüm paket olarak geri yolladım gene 8 lira kargo. Yenisi geldi tabi bu garanti olayında o kargo da benden 5 lira da o. Etti 13 lira. 58+13=71 TL ye patladı sonucta bana bu ve daha 4 ay olmus.
    Yeni gelen ultra extra olmus. Yenilenmiş ürün. Takarken farkettim biraz daha incelmiş hatta neredeyse yarıya inmiş. Bana eski wrapsolun güvenini vermedi açıkçası. Fakat ilk wrapsolu takarken bile neredeyse hatasız ve rahat takmış olmama rağmen bu sefer iki yüzü de sorunlu oldu. Yapıştırdıktan sonra kaldırdığımız üst tabaka öyle bir yapışmış ki çıkarırken enine enine ince hava boslukları oluşturdu. Arka yüz patladı böylece. Bari ön tarafı kurtarayım diye daha dikkat ettim. ***Bakın dikkat*** Eğer ilerde kenarlardan kalkmamasını istiyorsanız mükemmel bir şekilde ortalamanız lazım ilk denemede. İlk hizalarken baktım azıcık 1mm falan kenarda kalmış. Daha önceden bilmesem mükemmel oldu derim. Ama biliyorum kalkacak o ufacık yerden gene. Ben de tekrar kaldırdım biraz ileri aldım uygulama videosundaki gibi. İlk aldığımda da bu şekilde bir kaç kez ayarlamıştım. Neyse düzelttim yapıştırdım. Üstünden kartonla geçerken baktım 2 tane küçük toz konmuş kaldırınca. Bu 2 küçük toz yapıştırdıktan sonra etrafında balon oluşturarak ekranda kaldı. Rezil birşey. Sonuçta iyice tepem attı çıkardım attım çöpe
    71 TL çöpe gitti anlayacağınız. Gene paramızla rezil olduk. Bu wrapsol ultra extra da sorunlu benden söylemesi. Adamlar prototip yapıp bize yeni ürün diye.... (forumda yasaktır şimdi devamını getirin.)
    Eğer bi düzine ekran koruyucu yapıştırma tecrübeniz yoksa ve en az bir iki kere wrapsol yapıştırmamışsanız aman diyim uzak durun ya da işin uzmanına yapıştırtın. Telefon aldık çektiğimiz rezilliğe bak. Yok kılıf yok ekran koruyucu bu nası bir rezilliktir. Neyse en iyisi iphone 5 alın gorilla glass 2 ile gelecek. Düştü kırıldı çizildi derdiniz kalmayacak. Buyrun bu da video http://www.youtube.com/watch?v=wT8xI4PEU8c
    Çıkarttım koruyucu moruyucu yok iphone kaymak gibi oldu ekran yağ gibi kayıyor. Wrapsolun o plastik yapışkan hissinden sonra yeni telefon almış gibi oldum. Arka cam çatlarsa alırız bi kılıf takarız görünmez. Ön cama da birşey olursa değiştiririz o da düşük ihtimal. Kaç kişi yanımda düşürdü daha bir tane camı kırılan görmedim. Telefonu duvara fırlatmazsanız birşey olmaz.
    Zaten bu gidişle bu koruyuclara verilecek parayla yeni bir ön cam alınır.
    Neyse kusura bakmayın sinirliydim de biraz neyse içimi döktüm rahatladım. Kalın sağlıcakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apex -- 6 Eylül 2012; 23:30:39 >

• saçmalığın önde gideni.. 1,82mt'den yere düşecek ama telefona bir şey olmayacak.. bunu sağlayan şeyde 1mm'nin 1/4'ü kalınlığındaki film...
  • Valla ben de 1 aylık iphone sahibiyim, kılıf en büyük derdim oldu. Önce aldığım yerde basit bir jelatinle kapladılar bir de çok ince şeffaf bir arka kılıf aldım. Hadi güvenemedim bir de caddy kılıf aldım. Baktım olmadı turkcellden gümüş bi kılıf aldım onun da yanlarından ellerim kayıyor gibi oluyordu. Wrapsol mu vapor mu derken lifeproof u araştırmaya başladım. (Eski telefonumu tuvalate düşürerek kaybetmiştim). trendbi (Ömer Bey) den lifeproof aldım. Suya darbeye çamura kara dayanıklı bi kılıf. Tabii ki görüntü kalınlaştı, telefon biraz kabalaştı. Ömer Beyin kendi telefonunda wrapsol kaplıydı, onu da düşündüm hatta arada bir hala ara sıra düşünüyorum da yine de sarardı, çıktı kaydı stresini yaşayamam.
    Kaba da olsa, sesi az biraz azalsa da, dokunmatik çıplak ekran gibi olmasa da(ki bu her türlü jelatinde ve kılıfta oluyor) yine de rahatça her yerde kullanabildiğim(ki bunun yağmuru var çamuru var) için telefonun klas görüntüsünden ziyade korumalı olması benim için çok daha önemli. Öğretmenim ve telefonuma kolay sahip olmadım. Herkesin malı kıymetlidir ama ben "en kötü ekranı çatlar yaptırırım" yada " nolursa olsun benim için telefonu olduğu gibi kullanmak daha önemli" diyemiyorum maalesef. Kılıfım eskiyene kadar kullanma niyetindeyim. En azından sıkılırsam yada eskirse kılıfından çıktığında mis gibi yeni alınmış gibi olacak :) O zaman da biraz wrapsol ile kullanırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sheida

Valla ben de 1 aylık iphone sahibiyim, kılıf en büyük derdim oldu. Önce aldığım yerde basit bir jelatinle kapladılar bir de çok ince şeffaf bir arka kılıf aldım. Hadi güvenemedim bir de caddy kılıf aldım. Baktım olmadı turkcellden gümüş bi kılıf aldım onun da yanlarından ellerim kayıyor gibi oluyordu. Wrapsol mu vapor mu derken lifeproof u araştırmaya başladım. (Eski telefonumu tuvalate düşürerek kaybetmiştim). trendbi (Ömer Bey) den lifeproof aldım. Suya darbeye çamura kara dayanıklı bi kılıf. Tabii ki görüntü kalınlaştı, telefon biraz kabalaştı. Ömer Beyin kendi telefonunda wrapsol kaplıydı, onu da düşündüm hatta arada bir hala ara sıra düşünüyorum da yine de sarardı, çıktı kaydı stresini yaşayamam.
    Kaba da olsa, sesi az biraz azalsa da, dokunmatik çıplak ekran gibi olmasa da(ki bu her türlü jelatinde ve kılıfta oluyor) yine de rahatça her yerde kullanabildiğim(ki bunun yağmuru var çamuru var) için telefonun klas görüntüsünden ziyade korumalı olması benim için çok daha önemli. Öğretmenim ve telefonuma kolay sahip olmadım. Herkesin malı kıymetlidir ama ben "en kötü ekranı çatlar yaptırırım" yada " nolursa olsun benim için telefonu olduğu gibi kullanmak daha önemli" diyemiyorum maalesef. Kılıfım eskiyene kadar kullanma niyetindeyim. En azından sıkılırsam yada eskirse kılıfından çıktığında mis gibi yeni alınmış gibi olacak :) O zaman da biraz wrapsol ile kullanırım :)

Haklisiniz hak veriyorum dediklerinize. Benim kirilirsa kirilsindan kastim koruyuculara harcanan para ile kirilan bir ekranin yerine yenisinin alinabilecegi (150$ ön panel kendiniz takarsaniz, internette sokmek takmak icin gerekli aletler ve anlatim mevcut ). Arka cam da kirilirsa o zaman aliriz bir kilif cam gozukmez olur biter. Yoksa yanlis anlasilma olmasin herkes icin para kiymetli israf hoş birsey degil. Ki kanimca bu uyduruk koruyucular da tamamen israf. İki plastik parcasi 50 lira kesinlikle etmez. Ki 50 lirayla da kalmiyor bana 4 ay kullanabildigim wrapsolun maliyeti 80 tl. Bu kiliflar koruyucular falan da zaten tuketim toplumunun geldigi son nokta, o kadar para ver telefon al sonra yetmedi bi de kiliflar koruyucular. Ha hosuna giden zevkine alir degisik kiliflar farkli farkli kullanir ona da kimsenin bir sey demeye hakki yok herkesin zevki kendine. Ama sirf dusecek kirilacak diye sizin de belirttiginiz gibi goruntuyu bozdugunu telefonu kalinlastirdigini ve kabalastirdigini dusunenler icin israf ve memnuniyetsizlikten baska bir sey degil.
    Daha da bir sey demiyorum sirf yanlis anlasilma olmasin diye yazdim bunlari. Bu olayin tartismaya donmesine gerek yok ben basima geleni yazdim alacaklara uyari olsun diye, bir de basit bir analiz yaptim o kadar.

• Ben sizin icin demedim onu yanlis anlasilma olmasin.genel soyledim.kendi fikrimi ve deneyimlerimi paylastim.bence de hepsi israf ben de kac para harcadim sacma sapan.bazen diyorum hic iphone almasaydim. Eski hicbi tlfnumda bu derdi yasamadim, fiyat cok olunca korumak icin servet harciyoruz resmen haklisiniz o konuda cok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sheida

Ben sizin icin demedim onu yanlis anlasilma olmasin.genel soyledim.kendi fikrimi ve deneyimlerimi paylastim.bence de hepsi israf ben de kac para harcadim sacma sapan.bazen diyorum hic iphone almasaydim. Eski hicbi tlfnumda bu derdi yasamadim, fiyat cok olunca korumak icin servet harciyoruz resmen haklisiniz o konuda cok.

Tamamdir o zaman bosa alinmisim
    Kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah...

• ARKADAŞLAR BU ÜRÜNÜ KESİNLİKLE TAVSIYE ETMIYORUM KALITELI BI MALZEMEDEN YAPILMIS AMA UYGULANMASI IMKANSIZ DERECEDE ZOR KAÇ TANE KORUYUCU KULANDIM BOLE ZOR UYGULANAN BIR KORUYUCU GORMEDIM TOZ GIRMEMESI ÇOK ZOR GIRDIMI COK CIRKIN DURUYO ASIL SORUN SU ASIRI FAZLA TOZ CEKIYO YUZEYI YAPISKAN BOLUM DEMIYORUM DOKUNDUGUNUZ BOLUM SOLE PARMAGIMLA SILIYORUM PARMAGIM TOZ ICINDE YINE SIZE KALMIS ISTERSENIZ ALIN BENIMKI BI TAVSIYE URUNU BEN ELMADAMDAN ALDIM SITE IYI GUVENILIR ONLARA LAZIM YOK 55 TL FIYATI VAR KAPIDA ODEMEYLE 61 TL YTE ALDIM KESKE ALMASAYDIM DIYORUM benımkı ultra drop olan degıl ultra modelının glossy protectıve wrap aynısı sayılır

NOT:buyuk yazmamın nedenı goze carpsın
  • wrapsol ilk olarak ipadıma sarıerdemden aldım sorunlara hemen cevap veren bır satıcı ilgili alakalı uygulama videolarını ızleyerek kendım on koruyucu kuru arka tarafınıda solusyonla uyguladım sonuc harıka hiç bir koruyucu jelatınle karıstırmamak lazım ilk uygulandıgında 8-10 adet arası hava kabarcıgı kaldı bırkac saat sonra yarıya dustu gerı kalanlarda ertesı gun uctu gıttı iphone 5 için olanıda bir arkadasım hediye gönderdi kuru uyguladık harıka oldu daha sonra kılıf kullanmak ıstemem sonucu cıkarmak zorunda kaldık bilirsiniz elma logosu ve ıphone yazısı bıraz cıkıntılıdır soktukten sonra baktık kı elma logosu ve yazısı jelatının uzerıne kopyalanmıs sündürerek zor cıkardık diger marka koruyucuları sokmene gerek yok kendılıgınden cıkıyor zaten
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.