Şimdi Ara

wireless mesafe çalışmaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar wireless mesafe artıırımı konusunda sitelerdeki amatör antenlkeri reflektörleri hemen hemen hepsini yaptım sonuçlarla ilgili sizi bilgilendirmek istedim.

Bi kere eğer bi acces pointiniz varsa ve pcmca kart yada usb adatrör veya pcı kart ile o acces pointe bağlantıda problem yaşıyorsanız bu amatör antenler hiçbir işinize yaramaz çünkü sinyaller o kadar zayıfki araya duvar falam girdiği zaman sizin amatör antenleriniz işe yaramıyor.He bu amatör antenler ne işe yarıyor serseniz açık havada gerçekten işe yarıyorlar.mesela

http://www.antrak.org.tr/gazete/122000/tahir.htm

bu antenden 2 tane yaptık denedik açıkhavada hem acces pointe hemde pcı karta bu antenleri yerleştirdik 2 km öteden bağlantı sağladık. gel görki bunlar sanırım walkti talki tarız bir şey yani bu yaptığımız anten tek başına bi işe yaramıyor yani pcı kartınıza tek başına bu anteni takın sinyal alma kapasiteniz artmıyor.Uzak mesafe bağlantı sağlamak isteyenler için ama çok ideal bi çözüm yapımı hakkında yardımcı olabilirim uğraşmak istemeynler için elimde 2 tane hazır var uygun fiyata satabilirim:) malzeme parası çıksın bu antenlerin yapımındaki mesela 40mm lik pvc boru sokaktaki nalburlarda inanılmaz yok kaçtane dükkanda sordumm gittim karaköyden mecburen 5 mt aldım zira konnektörde aynı mecburen ondanda fazla aldım
    aradaki 50 ohm luk kablolar çok pahalı ayrıca bu kabloları n tipi konnektörlere bağlıyamıosunuz çünkü bu n tiipi konnektörler bildiğimiz 75 ohm luk r-59 en az kayıplısı bunlar için yapılmış konnektörler kocaman kablo 5mm lik bağla bakalım. ayrıca pcı kartlara bağlayacağımız terddişi pda konnekötrde bnulunmuyo.o kadar aradım ben orjinal antendeki küçük konnektörü kullandım bağlamak için.

zira açın orjinal 5db lik antenleri içinde 1 mtlik 50 ohm luk kablo ucunda 40 mm lik dandirik bi alimünyüm ile lehimli uçta 41 mm lik kablonun açık ucu. yani hiçbbişi yok ve bu antenler dünyanın parası. bu antenlerin gerçekten işe yarayan tipleri 15-20 db arası olanlar sanırım bunlar ithalatı yasak . bunlar yutdışında bi polonya anten firmasında 35 zloty yaklaşık 10 euro falam edio bu anten gelse türkiyeye 150 ytl satılır kesin amma kazıklanıoruz.

şimcik anteni olanlar napsın onlara en iyi tavsiyem reflektörlere yönelemeleri.

çanak antenler ideala90 cm likleri 20-25 ytl arası gayet uygun

peki bunu anteninin neresine koycaz alınsize basti bi hesap

anten yeri: yarıçap *yarıçap/16* derinlik

30 cm lik tava mesela 30*30=900

derinlik dediğimiz tavanın derinliği 3-5 cm yada kaçsa belki daha derindir daha derini daha makbul.
    *16 5 cm ise derinlik 16*5=80 900/80=11,25

bu 11,25 cm bu alimyum tavanın merkezinden antene olan uzaklığımız bu
    reflektörler için alimnyum kullnıcaz ben mesela eski bir 28cm çaplı bi plağı alimunyum folyo ile kapladım bi çubuğa sabitleiyp öyle kullknadım

Bilgi için:asrin78@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asrin43 -- 15 Mayıs 2006; 15:12:14 >

• bencede haklısını arkadaşım bu antenlerın fıyatları ülkemizde yüksek, çünkü ithalat ithalatçı firma yok hatta var ama parmakla sayılabılcek kadar az mesela benımde meslegımle alakalı oldugu ıcın yazma geregı duydum ve benım satıs fıyatlarımı gorebılırsınız...ömür boyu garantilidir ayrıca

http://www.lojistiksistem.com.tr/intellinet-antenna.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.