Şimdi Ara

Wireless adaptör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba laptopumda dahili intel wifi link 5100 agn wireless adaptörü var çekim kalitesinden memnun olmadığım için büyük umutlarla Dark WDN300A5 300Mbit 5dBi Antenli Kablosuz USB Ağ Adaptörü aldım ama sonuç malesef hüsran 4 diş çeken internetim bu usb adaptörle 2-3 diş çekiyor, anteni değiştirilebilir olduğundan başka anten takabilirim hangi antenleri önerirsiniz, bir de reflektör vb. şeylerde önerir misiniz ? şimdiden teşekkürler

• yardım eden yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: healmy12

Arkadaşlar merhaba laptopumda dahili intel wifi link 5100 agn wireless adaptörü var çekim kalitesinden memnun olmadığım için büyük umutlarla Dark WDN300A5 300Mbit 5dBi Antenli Kablosuz USB Ağ Adaptörü aldım ama sonuç malesef hüsran 4 diş çeken internetim bu usb adaptörle 2-3 diş çekiyor, anteni değiştirilebilir olduğundan başka anten takabilirim hangi antenleri önerirsiniz, bir de reflektör vb. şeylerde önerir misiniz ? şimdiden teşekkürler

Merhaba, kimse birşey yazmamış, gönlün olsun ben yardımcı olayım. Kardeşim ben İnca 300n wireless adaptör kullanıyorum, sinyali yeterince alıyorum bunun kendi orjinal antenleriye fakat sen sen ol, çok iyi bir performans alabileceğin wireless adaptör ve anteni al. benim ki tatmin edici. ve...

Ne şart da olursa olsun cihazı ve anteni uzakdoğu markalarından alma. En azından bilinmeyen ve yahut az bilinen markalardan alma. dark inca vs bunlar hep başarısız. Pişmanım aldığıma. sinyal alacağım diye kambur oldum:D yoruldum.....

Gelek markaya ve antene. ( Anten ne olursa olsun markadan ve kullandığı chipsetden çok şey fark eder.. iade edebiliyorsan et..

alırsan ve varsa tabi; Zyxel, Asus gibi markaların ürünlerini aksesuarlarını almayı tercih. tek husus budur. önermek için link verecektim fakat çok aradım hali hazır da düzgün bir link bulamadım. biraz araştırırsan bu markaların ürünleri bulup alabilirsin. saygılar..

• Darkın bi modelini bende kullanmıştım fena değildi en azından senin laptobun anteninden daha iyi çekmesi gerekiyor antenin çözüm olacağını sanmıyorum ama durumuna uyarsa 1metre lik usb kablo ile daha uygun biyere adaptörü koyarsan çözüm olabilir tabi usb kabloda bu işe uygun olmalı her usb kabloyu kullanazsın.
  • healmy12 H kullanıcısına yanıt
    ürün arızalı olabilir. laptobun dahili wifisinden kötü çekme ihtimali yok. daha güçlü bi anten takarsan muhtemelen o anteni hiç desteklemicek. 3 çeken wifi hiç çekmiyecek :) iade etme şansın varsa et. yada sıradan 5 yada 2x5 dbi anteni olan sıradan bi wifi adaptör al
  • quote:

Orijinalden alıntı: BloomEsk

quote:

Arkadaşlar merhaba laptopumda dahili intel wifi link 5100 agn wireless adaptörü var çekim kalitesinden memnun olmadığım için büyük umutlarla Dark WDN300A5 300Mbit 5dBi Antenli Kablosuz USB Ağ Adaptörü aldım ama sonuç malesef hüsran 4 diş çeken internetim bu usb adaptörle 2-3 diş çekiyor, anteni değiştirilebilir olduğundan başka anten takabilirim hangi antenleri önerirsiniz, bir de reflektör vb. şeylerde önerir misiniz ? şimdiden teşekkürler

Merhaba, kimse birşey yazmamış, gönlün olsun ben yardımcı olayım. Kardeşim ben İnca 300n wireless adaptör kullanıyorum, sinyali yeterince alıyorum bunun kendi orjinal antenleriye fakat sen sen ol, çok iyi bir performans alabileceğin wireless adaptör ve anteni al. benim ki tatmin edici. ve...

Ne şart da olursa olsun cihazı ve anteni uzakdoğu markalarından alma. En azından bilinmeyen ve yahut az bilinen markalardan alma. dark inca vs bunlar hep başarısız. Pişmanım aldığıma. sinyal alacağım diye kambur oldum:D yoruldum.....

Gelek markaya ve antene. ( Anten ne olursa olsun markadan ve kullandığı chipsetden çok şey fark eder.. iade edebiliyorsan et..

alırsan ve varsa tabi; Zyxel, Asus gibi markaların ürünlerini aksesuarlarını almayı tercih. tek husus budur. önermek için link verecektim fakat çok aradım hali hazır da düzgün bir link bulamadım. biraz araştırırsan bu markaların ürünleri bulup alabilirsin. saygılar..

Haklısınız tabi ki ben dahili wireless kartımdan daha iyi çeker umuduyla almıştım fakat kalite dahilidende kötü oldu. İyisine 150 lira bastırıp almak lazım iade ettim parasını geri aldım, 150 200 lira verip düzgün bir outdoor anten almayı düşünüyorum, teşekkür ediyorum cevabınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: er türk

Darkın bi modelini bende kullanmıştım fena değildi en azından senin laptobun anteninden daha iyi çekmesi gerekiyor antenin çözüm olacağını sanmıyorum ama durumuna uyarsa 1metre lik usb kablo ile daha uygun biyere adaptörü koyarsan çözüm olabilir tabi usb kabloda bu işe uygun olmalı her usb kabloyu kullanazsın.

Dediğim gibi modelini paylaştım sizinle ve gerçekten dahili kartımdan çok daha kötü çekiyordu, bir de kablo ile uzatsam daha da güç kaybı olacağından hiç çekmezdi sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: i'm insane

ürün arızalı olabilir. laptobun dahili wifisinden kötü çekme ihtimali yok. daha güçlü bi anten takarsan muhtemelen o anteni hiç desteklemicek. 3 çeken wifi hiç çekmiyecek :) iade etme şansın varsa et. yada sıradan 5 yada 2x5 dbi anteni olan sıradan bi wifi adaptör al

Anteni sağa sola sallayınca ses geliyordu arızalı olma ihtimali olabilir hocam haklısınız, daha kötü çekme ihtimali yok mu onu bilmem daha kötüydü işte 15 dBi lik outdoor anten almayı düşünüyorum ilginiz için sağolun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: er türk

Darkın bi modelini bende kullanmıştım fena değildi en azından senin laptobun anteninden daha iyi çekmesi gerekiyor antenin çözüm olacağını sanmıyorum ama durumuna uyarsa 1metre lik usb kablo ile daha uygun biyere adaptörü koyarsan çözüm olabilir tabi usb kabloda bu işe uygun olmalı her usb kabloyu kullanazsın.

Dediğim gibi modelini paylaştım sizinle ve gerçekten dahili kartımdan çok daha kötü çekiyordu, bir de kablo ile uzatsam daha da güç kaybı olacağından hiç çekmezdi sanırım

5 metre lik usb kablo ile balkona çıkartıp 60 metreden internet kullandım evde şuan yan odadaki modeme olan bağlantıma yakın kalite ile tabi durumun neye uygunsa onu kullanabilirsin bizimki alternatif üretme laptobundan kötü çekmesi tabi apayrı bi sorun önce onu çözmen gerek usb mi arızalı adaptörmü veya drivermi sorunlu vs

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.