Şimdi Ara

--Wir Leben Autos!--Club Insignia...(134 Üye) (681. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.676
Cevap
18
Favori
982.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 679680681682683
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inancm

Herkese selam;
    Opel insignia kullanıcısıyım, geçen sene kış çok sıkı olmadığı ve yaz lastiklerim iyi olduğu için kış lastiği düşünmemiştim ancak bu sene almak şart oldu.
    Ankara koşullarında 3. Senesinde bir yaz lastiği ile kış geçirmek mallık olacak :)

245/45 R18 Bahse konu ebatta herhangi bir kış lastiği kullanan arkadaş var mıdır?

Testlerin hepsini okudum; az çok markaları ve modelleri de biliyorum. Forumların bir çoğuna göz attım...

Benim için kullanıcı yorumu çok önemli. Bu ebatta kış lastiği kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Aklımdaki ürünler: (sırası ile)
    1- continental ts 810s
    2- Pirelli sottozero 2 veya 3
    3- nokian wr a3

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Önereceğiniz lastiğin Ankara koşullarında kullanılacağını düşünerek yorum yaparsanız sevinirim

Ben de bu ölçülerde kış lastiği bakıyorum; genel olarak Ankarada ve hafta sonları Boluda kullanmak için. Önceki aracımda TS830P vardı, ilk 2 sene çok memnundum sonra özelliğini kaybetti. Diğer markalara nazaran uygun fiyatlarından ve yabancı testlerde hep yüksek puanlar aldığından dolayı Nokian mı alsam diye düşünüyorum. Aracım 16 Aralıkta teslim edileceğinden dolayı o zamana kadar araştırmak için vaktim var.

• Bende yeni aldım kar lastiklerini, marka olarak bişi diyemiyecem ben kumho aldım kw27 bakacaz bakalım, inş pişman olmam. Marka için bişi diyemem o yüzden ama biraz daha verebilecek olsam nokian tercih ederdim, neyse benim önerim marka değil ölçü; 245 45 18 düşünüyorsunuz sanırım. Kışlıklarda 225 45 18 kullanmanızı öneririm kitapçığında da kış için 225 45 yada 235 45 öneriyor, 245 45 yaz lastiği ölçüleri onu tercih etmeyin hatta bulabilsem 225 50 18 alacaktım ama o ölçülerde lastik bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağ aynam yere bakmıyor, iyice sıkıldım bu sorundan, olmadı ustaya gideceğim ama sizde karşılaştınızmı acaba bu sorun ile: sağ aynayı ne kadar indirsemde en fazla arka lastiğin tepesine kadar gösteriyor, daha fazla aşağı inmiyor. Sol ayna yere kadar iniyor ama sağ problemli; çözemedim, elimle zorladım ama yok sonuna kadar inmiş daha inmiyor. Kaldırımın yanına park ederken tamamen tahmini hareket ediyorum, bi gün iyi bi takacam lastiği yada jantı.

• 1.6 turbo cosmo insignia aldım ben de. cok severek biniyorum. 180ps guc ve benzinli motor sesi harika.
  • Selamlar ben de İnsignia ailesine bu hafta aktıldım. cosmo paket 1.6 turbo insignia aldım. Aracımdan çok memnunum. İyiki de cosmo almışım diyorum. Gerçekten süper araba. Motor ,konfor ,karizma hepsi güzel.
  • Merhabalar.1.6t 180hp araclariniz 6. Vites 2000 ve 2500 devirde kac km hiz yapiyor ?

• Gunaydin,

Ben de 2012 beyaz 1.6 Cosmo ile artik Insignia kullanicisiyim. Ben de cok memnunum ve iyi ki 1.6 almisim.

• hayırlı olsun kardes

• Merhaba arkadaşlar yakın bir iş arkadaşımın isteği ile sormak istedim,

kendisi 2009 Model 1,6 T Edition İnsignia aldı ancak LPG uygulatıp uygulatmamak konusunda kararsız, yılda 10.000 km yaparım diyor, İnsignia da subap erimesi bilinen bir sorun, 1,6 T ya hangi marka LPG ne kadara uygulanabilir(EN UYUMLU), bir de subap erimesi LPG takıldığı taktirde kaç bin km de oluşur bilgi verebilecek arkadaş varsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Merhaba arkadaşlar yakın bir iş arkadaşımın isteği ile sormak istedim,

kendisi 2009 Model 1,6 T Edition İnsignia aldı ancak LPG uygulatıp uygulatmamak konusunda kararsız, yılda 10.000 km yaparım diyor, İnsignia da subap erimesi bilinen bir sorun, 1,6 T ya hangi marka LPG ne kadara uygulanabilir(EN UYUMLU), bir de subap erimesi LPG takıldığı taktirde kaç bin km de oluşur bilgi verebilecek arkadaş varsa memnun olurum.

kardes ben dier sorduklarını bilmem ama celik subop taktır oda 1000 tl civarında erime falan olmasın oda 75-100 bin km götürür aracı

• quote:

Orijinalden alıntı: muti1

quote:

kardes ben dier sorduklarını bilmem ama celik subop taktır oda 1000 tl civarında erime falan olmasın oda 75-100 bin km götürür aracı

Teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muti1

quote:

Teşekkür ederim

• konuyu yeni gördüm. İnsignia 1.4t 2012 sahibiyim eklerseniz sevinirim.Kazasız belasız sürüşler herkese.
  • Sevgili İnsignia sahipleri size bir sorum olacak...

Bugün, 2011 model 1.6 turbo manuel cosmo İnsignia sahibi olan bir abim aracının özel üretim olduğunu, 2011'de Türkiye'ye bu araçtan 70 küsür tane geldiğini ve bir daha getirilmediğini, aracının fabrika çıkısı 1.6 turbo 218 hp olduğunu söyledi.

Bu konuda doğru veya yalan diyebilecek, yorum yapabilecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dombıra552

Sevgili İnsignia sahipleri size bir sorum olacak...

Bugün, 2011 model 1.6 turbo manuel cosmo İnsignia sahibi olan bir abim aracının özel üretim olduğunu, 2011'de Türkiye'ye bu araçtan 70 küsür tane geldiğini ve bir daha getirilmediğini, aracının fabrika çıkısı 1.6 turbo 218 hp olduğunu söyledi.

Orjinal fabrika çıkışlı 218 hp insignia hiç olmadı.

Chip uygulaması ile o değerler bulunuyor.
    Bende mevcut bir adet :)

Ancak chip uygulaması ile torka dikkat. 400 torklara çıkılıyor ancak önerilmiyor.

LPG kesinlikle problem çıkartır.

Google 》 insignia team ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet05

quote:

Orijinalden alıntı: dombıra552

Sevgili İnsignia sahipleri size bir sorum olacak...

Orjinal fabrika çıkışlı 218 hp insignia hiç olmadı.

Chip uygulaması ile o değerler bulunuyor.
    Bende mevcut bir adet :)

Ancak chip uygulaması ile torka dikkat. 400 torklara çıkılıyor ancak önerilmiyor.

LPG kesinlikle problem çıkartır.

Google 》 insignia team ;)

hocam bende biliyorum yazılımla 218'lere çıktığını hatta megachipsin yaptığı birkaç uygulamayı da biliyorum.

ama yazılımla o değerlere çıktığını bende söyledim ısrarla aracın stock olduğunu özel üretim olduğunu 218 hp söylüyor deli etti beni..haricen araştırıyorum zaten şuan

• Boşuna araştırma. Fabrika çıkışı 218 hp hiç olmadı...

• Arkadaşlar aracım 2012 model edition elegance bu nedenle led far bulunmuyor.

Sarı yanan gündüz farlarını söküp beyaz led t20 şişman park ampülü taktırcam. Arıza önleyici dekoderlerim hazır.

Sizce Photon t20 mi Mtec t20 mi hangisini alırsınız ?

Photon :
    http://www.sanalpazar.com/Photon-T20-Sisman-japon-Tip-Park-Ampulu-6000k-Cool-White__isp19124158

Mtec :
    http://www.sanalpazar.com/Mtec-T20-Ampul-Drl-Cift-Flament-120-1210-Smd-Mt-282__isp22296584

Renk gücü ve kalitesi ayrıca ömrü benim için önemli tecrübeli arkadaşlarımdan yardım istiyorum.

• İyi günler.. aracta ekteki uyarı ışıklarının anlamını bilen var mı ?? bulunduğum yerde servis yok..

Aracım 2009 insignia 1,6 turbo edition mt6 benzinli.. araçta lpg var...

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazoo_44

İyi günler.. aracta ekteki uyarı ışıklarının anlamını bilen var mı ?? bulunduğum yerde servis yok..

Aracım 2009 insignia 1,6 turbo edition mt6 benzinli.. araçta lpg var...

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için..

kardesim opelin intermet sayfasına gir ordan insignia arac kitapcığını indir resimlere göre bak ne oldunu anlarsın eski kasaları bilmedim icin anca bukadar yardımcı olabilirim

saygılar

• 
Sayfa: önceki 679680681682683
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.