Şimdi Ara

Wing tsun ne sokakda ne ringde ise yaramaz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dersleri aksatıyor dediğimi anlayamadın. Okul'da ki derslerini aksatıyordu. Bunu nasıl anlayamadın şaşırdım doğrusu. Sokak da kimse sana düz yumruk gelmez ne olacağı hiç belli olmaz. o yüzden WT'yi fazla büyütme. Uzun yıllar boyunca yaparsan eyvallah bir şey diyemem ama 2 3 sene boyunca yaparsan pek bir şey bekleme. Anladığım kadarıyla hep doğu sporları yapmışsın, senin gibi tanıdığım çok var sırf doğuda ki sporları yapan ve onların da hep batıya karşı bir ön yargısı var. Bizim aylık 150 TL idi ve haftada 2 gündü. Geçen Alptekin Spor Salonu ile görüştüm KB için haftada 3 gün ve 100 TL dedi kendisi de UFC'nin ilk Türk dövüşcülerinden biridir. Sen paranı kaptırmak istiyorsan WT'yi severek yapabilirsin ama gözünü bir kerelik açarsan ne kadar hatta yaptığını görürsün. Son olarak da forumda sporlarla uğraşan çoğu kişi WT'ye görüşü aynı bizim ki gibi, yani o kadar adam arasından bir tek sen mi biliyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rapunzelman

Dersleri aksatıyor dediğimi anlayamadın. Okul'da ki derslerini aksatıyordu. Bunu nasıl anlayamadın şaşırdım doğrusu. Sokak da kimse sana düz yumruk gelmez ne olacağı hiç belli olmaz. o yüzden WT'yi fazla büyütme. Uzun yıllar boyunca yaparsan eyvallah bir şey diyemem ama 2 3 sene boyunca yaparsan pek bir şey bekleme. Anladığım kadarıyla hep doğu sporları yapmışsın, senin gibi tanıdığım çok var sırf doğuda ki sporları yapan ve onların da hep batıya karşı bir ön yargısı var. Bizim aylık 150 TL idi ve haftada 2 gündü. Geçen Alptekin Spor Salonu ile görüştüm KB için haftada 3 gün ve 100 TL dedi kendisi de UFC'nin ilk Türk dövüşcülerinden biridir. Sen paranı kaptırmak istiyorsan WT'yi severek yapabilirsin ama gözünü bir kerelik açarsan ne kadar hatta yaptığını görürsün. Son olarak da forumda sporlarla uğraşan çoğu kişi WT'ye görüşü aynı bizim ki gibi, yani o kadar adam arasından bir tek sen mi biliyorsun?

evet dersleri aksatma olayını yanlış anlamışım
    aslında bi tek benim farklı düşünmemin sebebi buradaki hocamızın ve hocamızın yetiştirdiği diğer hocalarımın işlerinde çok iyi olması ve bu tür konuları salonda hocamızın hep açıklaması.
    ayrıca burada bir sihing var düzeyi 12 sg daha 1 tg bile değil ama dövemediği kimse yok. örneğin ;10 yıllık kb'çu çocuk gibi dayak yeyince onun öğrencisi oldu. 10 yıllık karateci arkadaşımı götürdüm çocuk döver gibi dövdü. salonu basmaya kalkışan boksörleri defalarca çocuk döver gibi dövdü. hatta bir boksör yediği dayağın üzerine ellerimi bile kaldıramadım dedi ve şok oldu. ben bunları canlı canlı gördüğüm için konuşuyorum.
    ve ben 2 sg olmama ve 3 sg çalışmama rağmen şu an kimle dövüşsem indiriyorum.
    bilmiyorum belki de ankaradaki eğitim iyi değildir. ama burada çok iyi.

• Bende sana gördüğüm bir şeyi anlatayım o zaman. Bir şirket mi bilmiyorum ama karma dövüş müsabakası düzenlemişlerdi. Çoğu sporun, sanatın üst düzey elemanlardı katılıyordu. Çoğu WT'ciyi hiç beğenmemiştim sadece duruş alıyorlardı ama bir tanesi vardı gayet iyiydi. MT yapan birine karşı elenmişti ama çok kıyasıya bir mücadeleydi. Çoğu hareketini savunuyordu ama diğer sporculara göre kalıpsızdı ve bu yüzden MT'cinin bir yumruğu onun 5 10 yumruk hissini veriyordu. Demek istediğim bir kaç salonu gezdim ve hep hafif antreman vardı. Birbirlerini incitmeden antreman yapıyorlardı. Bizim salonda da böyleydi. Bizim seviye grubu hep çömezlerle doluydu onları incitmeden çalış derdi Sifu bana. Ben burada ne yumruğumu güçlendiririm nede dayanıklılığımı geliştiririm. Zaten burada çoğu salon bu işi beceremiyor ve en iyi olan salon bile hafif çalıştırıyordu. Çoğu zaman terlemezdim bile.

• quote:

Bende sana gördüğüm bir şeyi anlatayım o zaman. Bir şirket mi bilmiyorum ama karma dövüş müsabakası düzenlemişlerdi. Çoğu sporun, sanatın üst düzey elemanlardı katılıyordu. Çoğu WT'ciyi hiç beğenmemiştim sadece duruş alıyorlardı ama bir tanesi vardı gayet iyiydi. MT yapan birine karşı elenmişti ama çok kıyasıya bir mücadeleydi. Çoğu hareketini savunuyordu ama diğer sporculara göre kalıpsızdı ve bu yüzden MT'cinin bir yumruğu onun 5 10 yumruk hissini veriyordu. Demek istediğim bir kaç salonu gezdim ve hep hafif antreman vardı. Birbirlerini incitmeden antreman yapıyorlardı. Bizim salonda da böyleydi. Bizim seviye grubu hep çömezlerle doluydu onları incitmeden çalış derdi Sifu bana. Ben burada ne yumruğumu güçlendiririm nede dayanıklılığımı geliştiririm. Zaten burada çoğu salon bu işi beceremiyor ve en iyi olan salon bile hafif çalıştırıyordu. Çoğu zaman terlemezdim bile.

sert çalışmayı ben doğru bulmuyorum ama her antremanda çalışmaktan kanter içerisinde kaldığımı söyleyebilirim. yumrukların güç konsepti sistemde öğretiliyor ama tg düzeylerinde. elbetteki dövüşte darbe yemeye ve darbe vurmaya alışkın olmak önemlidir. hocamız hep böyle söyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AmatörDövüscü

Ving cun cular gelsin 2 cift sozum var siz dolandiricilara..
    Simdiki öğretilen wing tsun leung ting ve diger egitmenler tarafindan değiştirilmiştir ve suanda ng mui`nin geliştirdiği wing chun ile uzaktan yakından alakası yoktur.
    Hadi diyelim aynısı o zaman neden mma da kendine güvenip dovusebilecek 1 tane bile yiğit yok?
    Şimdi diyeceksiniz mma da dovus mez wing tsun ustaları,yok kural Nural bahaneler.
    O zaman yip man neden boksör kam meydan okudugunda kabul edip dövüştu ?( kuralli bir dovustu ve 1 dakikada yendi)
    Şimdi cain velasquez, emin boztepeye,tassos,Didier beddar gibi sözde Ustalara meydan okusa kabul edebilirler mi?
    Kabul etseler bile 1 dakikadan fazla ayakta kalabilirler mi? Bosu boşuna
    İnsanları boş beleş şeyler ile kandırmayin..
    Paralarını car cur ettirmeyin

Dostum emin boztepe maffeder parçalar ama insanlara zarar vermek istemiyorlar.Ne yazıkki wing tsun kadar güçlü söken bir savaş sanatı yok bulamadım oda 25 yılda öğreniliyor.Ama 2-3 yılda sonuç alırsın.Ve bu bir dolanďırıcılık değil apacık gerçekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalperest 01

quote:

Simdiki öğretilen wing tsun leung ting ve diger egitmenler tarafindan değiştirilmiştir ve suanda ng mui`nin geliştirdiği wing chun ile uzaktan yakından alakası yoktur.
    Hadi diyelim aynısı o zaman neden mma da kendine güvenip dovusebilecek 1 tane bile yiğit yok?
    Şimdi diyeceksiniz mma da dovus mez wing tsun ustaları,yok kural Nural bahaneler.
    O zaman yip man neden boksör kam meydan okudugunda kabul edip dövüştu ?( kuralli bir dovustu ve 1 dakikada yendi)
    Şimdi cain velasquez, emin boztepeye,tassos,Didier beddar gibi sözde Ustalara meydan okusa kabul edebilirler mi?

Dostum emin boztepe maffeder parçalar ama insanlara zarar vermek istemiyorlar.Ne yazıkki wing tsun kadar güçlü söken bir savaş sanatı yok bulamadım oda 25 yılda öğreniliyor.Ama 2-3 yılda sonuç alırsın.Ve bu bir dolanďırıcılık değil apacık gerçekler.

aynen katılıyorum :D

• şu wingtsunu acayip övenler muay thai antremanına girsin 1 saat değil ısınma egzersizlerinde anında yere çakılırlar ona dayanan ise karnına yerdeyken ağır minderi şak diye yer hiç kalkamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 14 Eylül 2015; 21:56:04 >
  • hala wing tsun'u savunuyorsunuz yok emin boztepe mma'da dövermiş herkesi.hay ben sizin dövüş bilginize..
    siz galiba gerçek hayatta wing tsun'u yip man filmlerindeki gibi zannediyorsunuz ama öyle değil malesef..,
    bu arada @wingtsunfighter 1 aydır senin yazdıklarına dikkat ediyorumda sen galiba ya trollsun yada 12-15 yaşlarında bir veledsin.her konuda wing tsun öyle wing tsun böyle kardeşim sen aptal mısında 1 tane ustasının ne ring ne de sokakda kavgaya karışmadığı bir sitili savunup insanları ving çun'a yönlendiriyorsun ?
    her konunun altına wing tsun'a başla yok şöyle yok böyle diyorsun ? bir insan wing tsun ile en fazla ne yapabilir ? aptalca tekniklerinizi mi kullanacak'da rakibini komalık edene dek dövecek? sokakda bir insan sizin bu aptal saptal tekniklerinizi yer mi peki ? biraz gerçekçi olun çok komiksiniz gerçekten.
    bir insan wing tsun isterse 100 yıl yapsın en fazla sokak'daki apaçileri döver,bu Leung Ting ve diğer sözde ustalarınız içinde geçerlidir. boş beleş şeyler ile insanları kandırmayın..
    bu arada ben senin herhangi bir dövüş sitili ile uğraştığına'da inanmıyorum ama gerçekten yapıyorsun antrenman'da bir fotoğrafını çek at burayada görelim.(istersen yüzünü sansürle)

• 3 yıllık fitnesci wing tsuncuyu yok.eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hala wing tsun'u savunuyorsunuz yok emin boztepe mma'da dövermiş herkesi.hay ben sizin dövüş bilginize..
    siz galiba gerçek hayatta wing tsun'u yip man filmlerindeki gibi zannediyorsunuz ama öyle değil malesef..,
    bu arada @wingtsunfighter 1 aydır senin yazdıklarına dikkat ediyorumda sen galiba ya trollsun yada 12-15 yaşlarında bir veledsin.her konuda wing tsun öyle wing tsun böyle kardeşim sen aptal mısında 1 tane ustasının ne ring ne de sokakda kavgaya karışmadığı bir sitili savunup insanları ving çun'a yönlendiriyorsun ?
    her konunun altına wing tsun'a başla yok şöyle yok böyle diyorsun ? bir insan wing tsun ile en fazla ne yapabilir ? aptalca tekniklerinizi mi kullanacak'da rakibini komalık edene dek dövecek? sokakda bir insan sizin bu aptal saptal tekniklerinizi yer mi peki ? biraz gerçekçi olun çok komiksiniz gerçekten.
    bir insan wing tsun isterse 100 yıl yapsın en fazla sokak'daki apaçileri döver,bu Leung Ting ve diğer sözde ustalarınız içinde geçerlidir. boş beleş şeyler ile insanları kandırmayın..
    bu arada ben senin herhangi bir dövüş sitili ile uğraştığına'da inanmıyorum ama gerçekten yapıyorsun antrenman'da bir fotoğrafını çek at burayada görelim.(istersen yüzünü sansürle)

seni inandırmak için o kadar çok uğraşamam kardeş :D

• quote:

Orijinalden alıntı: The wind blow

şu wingtsunu acayip övenler muay thai antremanına girsin 1 saat değil ısınma egzersizlerinde anında yere çakılırlar ona dayanan ise karnına yerdeyken ağır minderi şak diye yer hiç kalkamaz

ben muay thai antremanlarını izlemeye gittim. bizim karate yaptığımız yıllardaki antremanlardan farkı yok. biz de karate yaptığımız yıllarda 2 saat ağır antreman yapar sonra da üzerine dövüşürdük. bence boş işler bunlar. önemli olan teknik çalışma ve dövüştür. antremanın yarısından çoğunun hoplamayla zıplamayla geçmesi bence çok saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Massiv

3 yıllık fitnesci wing tsuncuyu yok.eder

her şeyi güce bağlama kardeş. başka etkenler de var. hız var teknik var. cesaret var.
  • saçmalamanın daniskası al işte
  • quote:

saçmalamanın daniskası al işte

tamam kardeş sen 2 saat hopla zıpla sonra 10 dk teknik çalış 5 dk dövüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: wingtsunfighter

quote:

saçmalamanın daniskası al işte

tamam kardeş sen 2 saat hopla zıpla sonra 10 dk teknik çalış 5 dk dövüş

hopla zıplamı
     Wing tsun ne sokakda ne ringde ise yaramaz

• quote:

kendine yeni hesap açıp WT kötüleyip tatmin olma vol.3565468465438654341994
    he diyip geçelim artık

• https://www.youtube.com/watch?v=NSd2W3miaOM

Şimdi bunu atıyorum ama diyecekler bu WT değil, adam hiç bir halt bilmiyor diyeceklerinden korkuyorum. Forumdan önce az bir samimiyetim vardı ama poserlardan sonra o samimiyetim de kalmadı.
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=NSd2W3miaOM

Şimdi bunu atıyorum ama diyecekler bu WT değil, adam hiç bir halt bilmiyor diyeceklerinden korkuyorum. Forumdan önce az bir samimiyetim vardı ama poserlardan sonra o samimiyetim de kalmadı.

kardeş doğru videoyu paylaştığından emin misin? linke tıklayınca shaolin vs muay thai videosu çıkıyor. wt ile ilgili bişey çıkmıyor?
  • İşte bunu diyeceğinden korkuyordum. Sence bir WT'ci shaolin rahibini yenebilir mi? Buna yener diyorsan sadece senin işin WT'yi övmek ve diğer spor dallarını kötülemek.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.