Şimdi Ara

Wing Tsun'cular toplanın ACİL!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
5
Favori
18.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Enes4125

Benim gördüğüm şu var kardeşim. Biraz alakasız olacak ama köpekleri çok severim mesela kangal severler diğer tüm köpekleri yerin dibine sokar kangalı yüceltmek için. Pitbull severler veya aynı şeyi spordada gördüm. Kim hangi sporu yapıyorsa diğerlerini yerin dibine sokuyor. 2 Yıla yakın fitness yaptım, boks milli takım antrönörümüz bile şöyle bir cümle kurdu. Bir body'ci kum torbasına 1 dk yumruk atamaz ama bir boksör atar öyle bir vücudu vardır. Hatta güreşçicen sonra en sağlam vücut boksördedir. Arkadaş bu nasıl bir kıyaslama, ozaman bir boksörde body'cinin kaldırdığı ağırlıkların yarısını kaldıramaz. Kaldırmayı bırak halteri dengede tutamaz. Neye göre güçlü, neye göre vücudu sağlam yediden yetmişe insanların çoğu böyle. Ben lisanslı Kickboks'cuyum tüm dövüş sporlarına saygım var. O yüzden insanları çok takmamak lazım karar sizin.

+1

Aynen.Yahu bırakın herkes kendi sporunu yapsın.El elden üstündür.

Ha şuda bi gerçek türkiyede WT para tuzağına döndü.Başka branşa mensup hocalar boş öğütler verip öğrenci topluyor.Giden kişi haliyle kendini korumak istiyor.

Diyeceğim şudur ki sparring tecrübesi olmadan bu işler zor.Ha thai boxerü döven WT'ci yokmu ? Elbette var hemde çok internette videolar dolu.Dediğim gibi el elden üstündür bu işlerde şunun antremanları böyle bunun antremanları şöyle demeye tabiri caizse sidik yarıştırmanın bir manası yok.

• kill4time K kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuda ÇOK bilmeyen insan görüyorum ama sen bunlardan biri değilsin yazdıkların doğru ve bilgilendirici şeyler yalnız bir konuna açıklık getiriym wt mma da eksik kalır göz oyma falan var demişsin haklısında lakin wt aslında bir SAVAŞ SANATı dır tapınaktan kaçan bir bayan keşişin saldırılara karşı koymak amaçlı ortaya çıkmıçtır buyüzden ayakta kalan tarafta olmak için yapabileceğin HERŞEY serbesttir ve malum savaşta yerdeki birinin kilit falan yapması pek mümkün olmadığı için geleneksel wt de güreş yoktur günümüzde zaten güreş eklenmiş ve temel duruşta bile değişiklikler yapılmışken birde kısıtlayıcı kurallar konulursa bu WT den çıkar farklı bir dövüş sanatı olur. Bu yüzdende herhangi bir müsabakada kolay kolay göremezsiniz gördüklerinizde UYARLAMADIR özellikle rusların yaptığı wt ile kick boks karışımı ile müsabakalara çıkmak yaygındır ve şahsen bunu wt olarak görmüyorum adam kick boks duruşunda zincir yumruk atıyor neyse çok yazdım umarım yararlı olmuştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ya ben 4 aydır wt ye gidiyorum 2. kez seminer olacak seminerler önemli mi önemliyse nedenini açıklayın acil.Lütfen yardım.Yni demeye çalıştığım ben bu seminerlere katılmadan verim alır mıyım?Yoksa mantıksız mı olur?Bunu bana lütfen mantık çerçevesinde açıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asd95 -- 21 Şubat 2014; 20:09:45 >
  • ya ben 4 aydır wt ye gidiyorum 2. kez seminer olacak seminerler önemli mi önemliyse nedenini açıklayın acil.Lütfen yardım.Yni demeye çalıştığım ben bu seminerlere katılmadan verim alır mıyım?Yoksa mantıksız mı olur?Bunu bana lütfen mantık çerçevesinde açıklayın.Not: konuyla alakasız olduğunu biliyorum anladığım kadarıyla deneyimli birisiniz gerçek wt hakkında deneyimliyseniz bu mesajımı dikkate alınız...
  • asd95 A kullanıcısına yanıt
    dostum 1 seminer ücreti ne kadar

• AdamBaliKokusu A kullanıcısına yanıt
    eger 3 gunde katılırsam 200
  • dövüşen stiller degil insanın aklı ve ruhudur sen yaptıgın dövüş sanatını sokakta uygulayamıyosan dövüş sanatı ne yapsın :)
  • buruce lee nin bir sözü

bir dövüş sanatı gerçek bir sokak kavgasında uygulanamıyorsa estetik bir gösteriden öteye gidemez

dövüşen stiller degil insanın aklı - ruh ve bedenidir...
  • Arkadaşlar İzmir'de Dai sifu Murat Aktaş'tan özel ders almayı düşünüyorum.Bilgisi olan veya tavsiyesi olan varsa yardımcı olabilir mi? İnternette rastladım, Foshan'da bulunmuş ve işi hakkıyla ögretiyor gibi gorunuyor.Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  • wing chun en etkili sistem saçmalıklarını diyen ipman izleyen ergenlere sadece gülüyorum.

wing chun ile ancak sokakta saçma sapan yumruk sallayan kekoları indirirsiniz ki şüpheliyim , boks stili kesinlikle wing chundan daha etkilidir .

wing chunu bırakma sebebim o sıralar wing chuna gittiğim salonda, sihing'im ile muay thai asistanı arasında çıkan tartışmadan sonra, muay thai asistanının küfürü ve çıkan kavgada sihingi yerde hareketsiz yatarkenki hali ve sonunda bıraktım kesinlikle zaman kaybı bir sistem sistemin içinden gelen biri olarak söylüyorum o zamanlarda üniversitede işte boksör yumruğunu böyle bong sao ile alıyoruz diye hava basıp dururdum hatırladıkça utanıyorum

iyiki o zamanlar hava atıp birisiyle kapışmamışım yoksa tüm üniversitede dayak yedi konusu ile okulu bile bırakırdım

kesinlikle wing chuna gitmeyin ilk başlarda gidince herkezi parçalarım diye hava atıp ego abidesi olacaksınız belki sokakta bir iki kekoyu bile indirip kendinizi terminatör bile sanabilirsiniz ama birgün boksörle kapışacaksınız ve gerçek dövüşün ne olduğunu anlayıp bırakıcaksınız böyle bir kavga etmeyip şahit olmazsanız sihing , sifu olarak eğitiminizi tamamlarsınız

antreman maçlarında wing chunan kazandığı videola bişey demiyorum çünkü adı üstünde antreman, boksör kardeşimiz yavaş bir yumruk atıyor wing chuncu arkadaş direk zincir yumruklarla adamı parçalamaya çalışıyor bilmiyorki o boksör bir gerçek yumruk atsa eleman yeri öpecek. imkanınız varsa, bjj , judo boks ile uğraşın teke tekte yenilmezsiniz. sanki wing chunu bilsen 3 kişiyi felan indirecekmiş gibi konuşuyorlar, hadi o zaman çağıralım bir ebmas sifusunu birde sokaktan 3 tane kabadayı keko, bakalım kim yeniyor o 3 kişi aynı anda saldıracak sana wing chunda banada dedikleri gibi teker teker gelmiyorlar

hadi selametle wing chuncu kardeşlerim afeylesin beni, ama kasklarla korumalarla bir boksör ile gerçek kapışarak bana hak verip teşekkür bile edebilirsiniz

• Ne kadar salak salak konusanlar var wing tsun ile wing chun aynı sey değildir wing tsun,wing chunun modernleşmiş hali wing chun geleneksel olan öncelikle su konuya acıklık getiriyim dedim.
    Bu arada sen onları hafif gibi görüyorsun ancak onlar yağ oranları düşük olduğu için görüküyorlar antremanları hafif diyen arkadaşlara burdan selamlar arkadaşım 3 aylık peşin vermiş adam akşamları ölü gibi eve geliorum dio :D Mesela Emin boztepe adam yapıor adam wing chun öğrendi die tek wing chun kullanacak hali yok adam öğrenmiştir farklı sporlardan az biraz kullanır .Dövüşte sınırlılık vardıda haberimiz mi yok ?
    Lütfen insalar boşuna demiyor en verimli 3 veya 4 gitçeniz dior 3 ay gidersen daha hareketleri öğrenemeden gidersin
  • Wing tsun refleksleri çevik gibi yaptığı doğru, boyuna, buruna, kulak arkasına yoğunlaşmış bir spor bir kaç saniyelik bir dal gayet güzel başarılı buluyorum ama iyi bir wt ci ile thai boksörü ciddi bir maça çıksa sonuç belli. Ama siz durmayıp WTnin yanına fiziksel bir aktivite ekleyip hatta bjj veya minder güreşi katarsanız gayet başarılı olursunuz tabi birazda klasik yumruk çalışmak şart. Anlaşıldığı üzere benim görüşüm ve araştırmalarım sayesinde sokakta kendinizi savunmak istiyorsanız en başarılı dal MARTIAL MIXED ARTS! Bildiğiniz gibi ülkemizde özellikle sokakta gard olayı pek yok direkt saldırıp güreş pozisyonuna girme olayı var o yüzden MMA'in içinde dahil olan BJJ aşırı şekilde işinize yarayacaktır. Yani spora başlamak istiyorsanız ölçüp biçip tartın öyle karar verin mesela Taekwondo'ya bayılırım ama %80 oranında gösteri sporudur tabi hiç tecrübesi olmayan birini bu dal ilede yenebilirsiniz bu sizde ki tecrübe ve aldığınız eğitime dayanmaktadır. İmkanım olsa BJJ, WT, Taekwondo ve Muay thai yapmak isterdim uzun süre

• çok güzel yazmışsın editi kardeşim kickbox güreş box muay thai mma ciddi çalışılırs jeet kune do bunlardan gerisi sokakta şamaroğlanı oluyor istisnalar hariç hikaye yani alayı

• quote:

Orijinalden alıntı: £XE

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Orijinalden alıntı: Hacker.Exe

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Orijinalden alıntı: Hacker.Exe

Kardeş hiç Wing Chun yapan birinin kavgasını gördünmü ? Herhangi bir hareketini biliyormusun ? Ne derece etkili olduklarını... ? Bazı güvenlik güçlerine öğretildiğini ? Aynı zamanda wing chun'un içinde güreş, JiuJitsu hareketleride vardır. Bu yazıyı yazan kimse saçmalamış..

Wing Chun ' da o dediğin tekniklerin hiçbirisi yoktur o senin dediğin wing tsung oluyor.Lütfen farkı bilemeden yazma.
    çok antremanını seyrettim gidip narin bayanların hiç güç kullanmadan karşısındaki kişileri yerlerede süründürdüğü (daha doğrusu karşısındakinin kendini direkt yere attığı) teknikler ;
    ve o yaralanmadan dövüşçü olma felsefeleri bana çok saçma geldi.
    bu video da o zincir yumruklar felan kullanılmadan direkt nasıl güreşçi gibi dövüşüldüğü ve gerçekte o kadar tekniğin nasıl uygulanamadığı açık açık belli.
    http://www.youtube.com/watch?v=PgswuXGYzKY
    video ya iyi bak emin boztepe judo veya güreş tekniği yapıyor.

Wing Chun veya wing tsung felsefe hepsinde aynıdır. Ayrıca sırf wing chun ile de karşıdakini yenebilirsin. İllada judo bilmen gerekmez. Bilmeden yazıyorsun demişsinde kime sorarson sor, wing tsun'un içinde iujitsu teknikleri vardır. (Sonradan geliştirilmiştor ayrı mesele o.)

Videoya gelince adam yerdeyken heralde Judo-Bjj-Güreş teknikleri uygulayacaklar. Yerde mi yumruklaşsınlar..

wing chun eksiktir yerdeki teknikler yoktur o yüzden wing tsung ve türevleri çıkmıştır.
    http://www.youtube.com/watch?v=CatghLzpjPc

o video için konuşursak emin boztepe'nin karşısında gracie (bjj) kardeşlerden biri olsaydı ne kadar şansı olurdu merak ediyorum ki az meydan okumadılar ona.
    sen yıllarca yumruk çalış karşındaki de yumruk çalışssın ama gerçek kavga olunca o kadar çalışma hiç bir işe yaramasın garip değil mi?
    yani gidicem yıllarca tahta adam bilmem ne çalışıcam sonra Judo-Bjj-Güreş teknikleri ile dövüş kazanıcam hemde o zincir yumruğu felan hiç kullanamadan karşısındaki sifu o da yumruk bile atamıyor.
    Bilmiyorum bana vaad edilenler karşısında istenenler çok komik geliyor.adamlar judo da birbirini yere vurup üstünden kalkmazken , yada benim zamanında 3 yıl çalıştığım güreşte biz koskoca halıları sağa sola fırlatırken veya boksör habire hem dayak atıp hemde yerken karşısındakinin burnunu kırarken ; wing chunda ne o karşımdaki yumruk atacak ben içine girecem de zincir felan yapıcam , antremamanlarda narin narin hareketler yapıcam ,muay thai ci kum torbasına tekme atınca 1 metre öteye fırlatacak ben iki parmağımla adamı yerlerde süründürücem gerçek kavga olsa o teknikleri yapayım diyene kadar gökteki yıldızları saymaya başlarsın ...ha sokakta adam dövüş sporu yapmamıştır ona üstünlik sağlarsın ona birşey demem.
    netice:ben sadece wing chun veya wing tsung tekniği ile diğer teknikleri çalışanların alt edildiğini görmedim hatta hep gördüğüm neredeyse hiç kullanılmadığıdır.

şu video da doğruluyor aslında wing-chun yapanların ne kadar güçsüz olduğunu.
    bakarsan adam iyi seviyede ama dayanıklık sıfır bu da antreman tarzından kaynaklanıyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=TH0cjMNVbfs&feature=fvwp&NR=1

İstersen diğer videolara bak. Ayrıca sürekli zincir yumruk diyip duruyorsunuz sinirlerimi bozmaya başladı. Hangi durumda ne kullanıldıını bilmeden kalkıp şuraya yorum atmayın. Herkesin dilinde zincir yumruk zincir yumruk.. Beyninize yerseniz zimcir yumruğun nedemek olduğunu anlarsınız. Kardeşim sen güreşle uğraşmışsın. O zman bende biraz güreşi eleştireyim:

Güreşi gerçek kavgada kullanman zordur. Adam senin üstüne yumruklar tekmeler savuruyor. Sonra gidip adamın içine girde çevir dönder at.. O sırada 50 tane yumruk ye suratına.. Ayrıca güreşçi üzerine gelen 3 4 kişiye karşı pek birşey yapamaz. Ayrıca arkadaşlarımdan box çalışanlarda var. Ben wing chun çalışıyorum. (başlangıç düzeyinden biraz daha iyi biliyorum ) ve box çalışan arkadaş karşımda birşey yapamıyor. Bırak birşey yapmayı yaklaşamıyor bile. Wing chun ile kavgalardada karşı tarafı içine sokmama gibi bir avantajın var.

+1
    ağzına sağlık kardeşim ne anlar bunlar wt den? yine atıp tutmuşlar...

WİNG TSUN U KARALAMAYI BIRAKIN

• kardeşim herkesin kendi uğraştığı neyse onu övmesi çok normal.kendi uğraştıkları şeyi övüyorlar çün ki kendi uğraştıkları şeyin en iyisi olduğunu düşünüyorlar.burada önemli olan kimin haklı olduğu.bana kimse hiçbirinin birbirine üstünlüğü yoktur saçmalığını anlatmasın.olay öyle değil fakat herkes kendi uğraştığı şeyi en üstün görüyor.ve bu çok normal. fakat 1 tanesi gerçekten de en üstün.hem de çok devasa bir farkla. ve üstün olmasının şu an açıklamakla uğraşmak istemediğim çok mantıklı nedenleri var. ama hangisi en üstün dersen cevap vermeyeceğim.çünki ben şu en üstün dersem herkes bir sürü karalama kampanyası başlatacak ve ben savunmaya bile geçmeyeceğim çünki cahillerle laf yarışına girmek istemeyeceğim. o yüzden sana tavsiyede bulunamam. yani sonuç olarak ne halin varsa gör

• Şöyle bi durum var:bir vtci haftada veya günde kaç kez sparring yapar,ya da bir boksör ne kadar yapar?Tabiiki boksör daha çok antrenman ve sparring yapar.bu da bir boksörün kavgaya ve savaşa daha çok hazır olduğunu gösteriyor.Tecrübeyle sabit,bir vtci olarak ne kadar antrenman ve sparring yaparsam o kadar hazır olurum,lazım gelirse hiç tereddüt etmem hamlemi yaparım.dolayısıyla dövüş sanatlarında kesinlikle ayrım yapmam,kim formdaysa kim hazırsa o kazanır,işte o kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagineist1942 -- 11 Ekim 2015; 6:22:33 >
  • Sönmez hoca melek gibidir :)))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bir wingtsun ogrencisi yada ustasi bir boksor gibi yumruk atamaz ama bir boksorde wingtsun ogrenmis biriyle iyice kapmis biriyle karsilasimca okadar refleksel olamaz diye dusunuyorum BUARADA! Wingtsunda karsilikli valisma yok diyen arkadasim bugun ustamdan ve karsilikli calistigim arkadastan en az 50saglam yumruk yedim karscigerime bosluguma heryerime boksta darbeye alisirsin wingtsunda her aldigin darbe seni diger darbeyi savuşturma yolunda bir adim ileri tasir ama kimse kimsenin sanatina yada sporuna bence boyle buyuk elestirilerde bulunmamali sokakta hersey uygulanir ongun gidipte birakirsan tabi uygulanmaz ama birsey soyleyevegim wingtsunun bir kere temeli sokaktir bence kendini savunmaktir dovus degil savas sanatidir sevgiler..

• Arkadaşlar uzun süreli araştırmalar sonucu şunu diyebilirim ki dövüş sanatlarının en temeli çinden meydana gelmiştir. Bilinen eski stillerden olan kung fu rahipleri hayatlarını dövüş sanatlarına ayırmıştır. Bundan 300 400 yıl önce bir rahibe olan ng mui, diğer stillerin fiziksel yeterlilik gerektirdiği için kendisine daha efektif ve daha pratik bir stil tasarlamak istemiştir. Bir tilki (bazı kaynaklarda yılan) ve bir turnanın kavgasına şahit olmuş ve turnanın darbeleri savuştururken saldırayada geçebilmesi aynı zamanda hassas noktalara yaptığı bitirici vuruşlardan etkilenerek wing tzunu geliştirmiştir. Ve şunuda açıklayayım. Size dünyanın en iyi silahınıda verseler asla antrenman yapmadan en güçlü olamazsınız. Yani tekniğin bir bayan yada bir bay tarafından yaratılması tekniğin etkili olduğu gerçeğini değiştirmez. Ng mui zamanında bir baharatçı kızın, tarikat mensubu bir kung fu ustası tarafından rahatsız edildiğini görür ve ona onu yetiştirebileceğini ve kendisini koruyabileceğini söyler ve yaklaşık 3 aylık bir eğitimle baharatçı kız meydanda bir kavga teklif eder. Kaybederse adamla evlenecektir. Kazanırsa adam köyü terkedecektir. Öncelikle herkes dalga geçer ancak kavga başlar ve yaklaşık 5 saniyede adam nakavt olur. Uyandığında utancından köyü terkeder. Ng muinin sistemi kendini ispatlamıştır. Çalışmalara yıllarca devam ederler ve sistemin ilk uygulayıcısının adı olan "wing tzun" tarihe geçer. Wing tzun öğrenimi oldukça zordur. Yorucudur. Ancak ilerleyen zamanlarda verimi hissedilecektir. Arkadaşlar biz ringe hazırlanmıyoruz. Bizde kural yoktur. Gözlere, gırtlağa, hayalara, dizlere saldırı yapabiliriz. Wing tzunda acıma yoktur ve bu nedenle müsabakası yoktur. 2001 yılında almanyada bir müsabakada daha ilk maçta bir taraf ölmüştür ve almanya ya büyük bir ceza verilmiştir. Fbi, us marine cop, Türk polis, komando ve özel kuvvetler gibi kritik görevlerde bulunan birliklere wing tzun eğitimi verilmektedir. Gerektiğinde bir kalem ile kendini koruyabilmeyi gösterirler. Müsabakalı bir sanat değildir ve müsabık sporlar ile karşılaştırılması gereksizdir. İkisininde amacı oldukça farklıdır. Birisi sonuca birisi puana oynar. Lütfen bu karşılaştırmalardan uzaklaşalım artık. Umarım yeterli bi açıklama olmuştur. Sağlıcakla kalın..

• instagram: vingtsunturkey
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.