Şimdi Ara

Windows üzerinden Slax işletim sistemi kurmak Çok kolay... Basit anlatım... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
14.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    1.Mp3 Klasorumün içindekiler gözükmüyor slaxta.
    2.Türkçe desteğini nerden ayarlayabiliyoruz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dj Murat©

Cdden açtım bazı sorunlarım var
    1**** Klasorumün içindekiler gözükmüyor slaxta.
    2.Türkçe desteğini nerden ayarlayabiliyoruz..

.iso dosyasini bir cd ye cekmek ve kullanmak zaten kolay ve cokca bilinen bisi,

slax kullanimi ile ilgili sorularinin cevaplari icin slax sitesine yada baska yerlere bakmani tavsiye ederim, tr arayüz kullanmiyorum ve erisemedigim bir klasorumde yok. Burda 1. mesaji okudu isen yazinin amaci slax i hd ye windows altindan nasil kuruldugunu kolay bir anlatimla gostermek.
  • Tamam herşey yaptım ama bazı dosyaları göremiyorum onu almadım mesela mp3 klasoru var ama içindeki mp3ler gözükmüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dj Murat©

Tamam herşey yaptım ama bazı dosyaları göremiyorum onu almadım mesela mp3 klasoru var ama içindeki mp3ler gözükmüyor.

Slax forumunda sormuşsun bunu, iyi güzel, yalnız orada Türkçe kullanmaman gerekiyor. Ben yapman gerekenleri orada söyledim. (Bunu niye söyledim? Başka biri tekrar uğraşıp burada cevap vermesin diye)
  • " NTFS ile FAT dosya sistemlerinin bağlanma seçeneklerinde " bu nerede??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat ÖZDAĞ -- 21 Haziran 2008; 22:17:33 >
  • Sana yolladığım modülleri yükle, o iş bilgisayar açılırken otomatik olarak yapılıyor. Ha, hala soruyorsan "o değil, nereden yapılıyor?" diye; derim ki "Açıp bakıver, kodların arasında açıklamalar var..."
  • tamam onu yaptım.Son sorum şu.O yolladğın modülleri tek tek çalıştırdım.Neyse usb için yapmam gereken sadece slaxın sitesindeki usb için olanı indirmek boot dosyasının içinde olan windows için olan .bat dosyasını çalıştırmakmı?
  • Yani, evet... Ben onu hiç kullanmadım ama sen yeni başlayan biri olarak doğrudan onu tercih edebilirsin. Biz GRUB kullanıyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: PMD

ilk mesj

4. Aşağıdaki linkte bulunan dosyayı indiriyoruz ve arşivden çıkartıp Grub For Dos klasörünün içerisindeki dosyaları C:\ ye atıyoruz. İçerisinde grldr, menu.lst ve grldr.mbr dosyaları var. Bu dosyalar C:\ dizininde olmalı.

sonundaki link ölmüş??

diriltemesekte blue_life linki duzeltene kadar sunlar yardimci olur:

Kullanilan grldr, grldr.mbr dosyalari grub4dos tan alinmistir. Bu dosyalari güncellemek isterseniz grub4dos un daha yeni versiyonlarini netten rahatlikla bulabilirsiniz (bircok server dagitiyor)
    yalniz Cince sini kullanmayin, zip dosyalarinin icinde 2 ayri dosya var, örnegin
    grub4dos-0.4.3-2008-05-02.zip de
     Windows üzerinden Slax işletim sistemi kurmak Çok kolay... Basit anlatım...

kirmizi isaretledigim dosyalar Cince

nette grub4dos diye bir arama yapman kafi olur

menu.lst i zaten notepad ile kendin yaratirsin, icine blue_life a benzer sunlari yazarsin:

color black/cyan yellow/cyan 
    timeout 20
    default /default

title Windows Vista (find and load bootmgr)
    find --set-root /bootmgr
    chainloader /bootmgr
    makeactive

title Windows NT/2K/XP (find and load NTLDR)
    fallback 1
    find --set-root /ntldr
    chainloader /ntldr
    makeactive
    savedefault --wait=2

title BartPE (find minint-setupldr.bin)
    find --set-root /minint/setupldr.bin
    chainloader /minint/setupldr.bin

title Slax6 (Cd modu, slaxsave.dat yuklenmiyor)
    find --set-root /slax/boot/vmlinuz
    kernel /slax/boot/vmlinuz vga=769 max_loop=255 init=linuxrc load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw autoexec=xconf;kdm
    initrd /slax/boot/initrd.gz
    boot

menu.lst e yazilanlar ihtiyaca gore degisebilir, kullandikca ogrenirsin

• buyöntemi başka cd den çalışan linuxlar için kullanabilirmiyiz
  • güzel anlatım olmuş arkadaşım saol xp üzerinden slax işletim sistemini kurdum ama bi sorunum var tp-link wireless adaptör var bnde onu bi türlü çalıştıramadım orda nasıl yapabilirim bi yardım edersen çok sevinirim ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: acemilinux

buyöntemi başka cd den çalışan linuxlar için kullanabilirmiyiz

Tabi bazı linux sürümlerini buna benzer yöntemler ile kullanabilirsin. Ama tabi burdakiyle tıpatıp aynı olmayabilir. Detaylı bilgiyi ilgili linux sürümünün forum sayfalarında veya google gibi arama motorlarında araştırma yaparak öğrenebilirsin.....

quote:

Orjinalden alıntı: b1acksoul

güzel anlatım olmuş arkadaşım saol xp üzerinden slax işletim sistemini kurdum ama bi sorunum var tp-link wireless adaptör var bnde onu bi türlü çalıştıramadım orda nasıl yapabilirim bi yardım edersen çok sevinirim ...

Doğruyu söylemek gerekirse ben konuyu yazdığım sıralar heyecanla slaxı denedim. Ve gayet hoş güzel bir sistem. Ve o zamandan sora kullanmadım. Bu yüzden slax ile çok detaylı bilgiye sahip deyilim.
    Ama @Tumra ustanın slax deneyemi çok fazla. Ona özelden bir mesaj atmanı ve slax forumlarına konuyla ilgili bir gözatmanı tavsiye ederim.
    Umarım kısa sürede bir çözüm bulursun....

• bu sistem win7 sp1 yüklü pc de çalışıyormu yada win8 de, acil cevap bekliyorum arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.