Şimdi Ara

Windows Tablet Fiyatları Piyasası - Satıcıları Kırdırmak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
15
Favori
6.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mihaylovic

Yarın bir tane alacağım. 2 tanesi arasında kaldım
    Casper N210 - 679 TL
    http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/CASPER-Nirvana-N210-10.1-in%C3%A7-Intel-Atom-Z3735G-1.33-GHz-2-GB-64-GB-Win-8.1-Ayr%C4%B1labilir-Klavyeli-Notebook,103452,504930,1935329.html?langId=-14
    Reeder W100ic - 499 TL
    http://www.bimeks.com.tr/urun/145134/reeder-w100ic.aspx

Casper sadece bellek olarak önde. Bu aradaki farka değermi diye düşünüyorum. Birde casper biraz çakma gibi geliyo kulağa. Güven vermiyo nedense xD

Kullanım amacını belirlemen en gerekli konu bence ama çok abartılı programlar kurmayacaksan 32GB yeteceğini düşünüyorum ki programın kurulum penceresinde müsade ederse sd karta da kurulum yapabilirsin.

Ekran ve kullanım için cihazları yerinde görmen faydalı olur.

• eros68 kullanıcısına yanıt
    quote:

eros68 @ 19 sa. önce

Bir kaç sorum olacak, bu tabletler windows 8.1 pc olarak kullanılabilir mi? Hd film oynatma performansları nasıldır, reeder in en üst modelini alsam 720p ve 1080p mkv leri oynatır mı, hdmi ile lcdtv ye bağlayıp takılmadan izleyebilir miyim?

1/16GB reeder w7ic 'yi tam da söylediğin amaçlar için HDMI bağlantıyla HTPC/MediaPlayer olarak kullanıyorum. Nikon makinede çektiğim 20MBit videoları hafif takılma ile izliyorum ki piyasadaki torrentten inen video dosyaların çoğu 7-8MBit 'tir. 1080p olarak çok rahat video, 720p olarak çok rahat adobe flash içerikleri oynatıyor.

Tabi şarj ve otg işini aşağıdaki konudaki gibi hallettim.

http://forum.donanimhaber.com/m_101378838/f_//tm.htm#101378838

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 23 Mart 2015; 11:04:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Günlük kullanım olarak bir sorum olacak. 10 inç olan tabletler bilgisayar işlevselliği goruyor mu? 12.5 inç olanlar da var t200 gibi ama tablet olarak kullanılması zor gibi. Ayrıca eğer uygun değilse 7 veya 8 inç ile monitor mantıklı mı?

Bana sorarsan bu tabletleri monitör ile PC 'ye çevimek en mantıklısı. Bu yüzden fiyatları aşağı çekip az para ile PC amaçlı kullanımına yönelmek lazım.

Detaysız kullanımlar için ofiste çalışanlara bile monitörle PC olarak alınabilir ki ofice vs kaldırabiliyor bu sistem.

Tabi aşağıdaki gibi sistemler enerjisini monitörden aldığı için daha kullanışlı ama kötü yanı Türkiye 'de satılmıyorlar.

quote:

nofear72

pc gibi kullanacaksan bunlara bak ..

http://forum.donanimhab..._2/f_//tm.htm#102605673

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 23 Mart 2015; 11:12:03 >

• quote:

Dışarı çıktığımda nereye bağlayabilirim ki? Sanırım sormak istediğimi tam anlatamadım. 10 inç tablet iyi güzel de 12.5 inç çok mu büyük? 8inç tablet zevki nasıl kötü mü? Ayrıca bilgisayar olarak klavye takıldığında 8inç yeterli mi veya 10inç sorular bunlardı aslında.

10" kullanmadım ama 8" kullanım bu ekran masaüstü kullanımı küçük diyenleri okudum. Metro kullanımı için 8" yeterli diyorlar ama windows metro işini tam halledemedi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihaylovic

Bu üründe listeye eklenebilir. 10.1 inch windows

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/POLYPAD-i10-%C4%B0ntel-Z3735F-10-in%C3%A7-2-GB-32-GB-Windows-8.1-2-si-1-Arada-Tablet-PC,103452,504930,1932779.html?langId=-14

Çok teşekkürler bilgi için.

Bende dün HP gördüm Teknosa 'da onu da eklicem. Bu konu şenlenmeye başladı umarım.

• 10" tabletlerden en iyi f/p a sahip olan hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

10" tabletlerden en iyi f/p a sahip olan hangisi?

Tekrar belirteyim listede sadece 1 ürünü kullanıyorum. Başka hiçbirini kullanmadım.

Burdaki amaç önemli özellikleri tabloya ekleyip kararı forumdaşlara bırakmak. Listeyi ekran boyutlarına göre ayırdım, tekrar inceleyebilirsin.
  • W100ic mağazada görmüştüm. Dış görünüşü ve ekranini çok beğendim. Ama kullanmadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koppa

quote:

Günlük kullanım olarak bir sorum olacak. 10 inç olan tabletler bilgisayar işlevselliği goruyor mu? 12.5 inç olanlar da var t200 gibi ama tablet olarak kullanılması zor gibi. Ayrıca eğer uygun değilse 7 veya 8 inç ile monitor mantıklı mı?

Bana sorarsan bu tabletleri monitör ile PC 'ye çevimek en mantıklısı. Bu yüzden fiyatları aşağı çekip az para ile PC amaçlı kullanımına yönelmek lazım.

Detaysız kullanımlar için ofiste çalışanlara bile monitörle PC olarak alınabilir ki ofice vs kaldırabiliyor bu sistem.

Tabi aşağıdaki gibi sistemler enerjisini monitörden aldığı için daha kullanışlı ama kötü yanı Türkiye 'de satılmıyorlar.

quote:

nofear72

Cevap için teşekkürler, ben genelde torrentten mkv formatında HD dizi ve filmler indirip, hdmi ile lcd tv de izlerim. Şu anki notebook um ile bu işleri hallediyorum ama fan sesi beni rahatsız ediyor. Gece açık bırakıp sabaha kadar torrentten film indiriyorum ama fan sesi nedeniyle rahatsız oluyorum. Reeder in 32 gb modelini alırsam mesela 10 gb büyük bir 1080p filmi torrentten minisdkart a inecek şekilde ayarlayıp bırakmayı düşünüyorum. Torrentten dosya indiriken ekranın da açık kalmasına gerek olmayacağına göre aleti şarja takmasam bile sabaha kadar alet çalışır değil mi? Gerçi gece download yaparken şarja da takarım sorun değil. Gün içinde tablet olarak kullanıp internette gezinirken arka planda da torrent çalışacak. Akşam da sabaha kadar download devam edecek. Tabi 32 gb dahili hafıza yetmeyeceği için bu download lar sdkart a olacak. Bu işlerimi hallederse bu alet benim işimi görür diye düşünüyorum. Ama kesintiler, donmalar download da sorunlar v.s. Çıkarsa boşuna almış olurum.
    Bir de reeder in 64 gb olanı almak daha mantıklı sanırım ama bir dezavantajı var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eros68

quote:

quote:

quote:

nofear72

Cevap için teşekkürler, ben genelde torrentten mkv formatında HD dizi ve filmler indirip, hdmi ile lcd tv de izlerim. Şu anki notebook um ile bu işleri hallediyorum ama fan sesi beni rahatsız ediyor. Gece açık bırakıp sabaha kadar torrentten film indiriyorum ama fan sesi nedeniyle rahatsız oluyorum. Reeder in 32 gb modelini alırsam mesela 10 gb büyük bir 1080p filmi torrentten minisdkart a inecek şekilde ayarlayıp bırakmayı düşünüyorum. Torrentten dosya indiriken ekranın da açık kalmasına gerek olmayacağına göre aleti şarja takmasam bile sabaha kadar alet çalışır değil mi? Gerçi gece download yaparken şarja da takarım sorun değil. Gün içinde tablet olarak kullanıp internette gezinirken arka planda da torrent çalışacak. Akşam da sabaha kadar download devam edecek. Tabi 32 gb dahili hafıza yetmeyeceği için bu download lar sdkart a olacak. Bu işlerimi hallederse bu alet benim işimi görür diye düşünüyorum. Ama kesintiler, donmalar download da sorunlar v.s. Çıkarsa boşuna almış olurum.
    Bir de reeder in 64 gb olanı almak daha mantıklı sanırım ama bir dezavantajı var mıdır?

Daha fazla bilgi için aşağıdaki konuyu okumanı tavsiye ederim. Torrent indiriyorum, HDD bağlıyorum, mouse bağlıyorum, şarj ediyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_101378838/f_//tm.htm#101378838

• Farkındamısın bilmiyorum ama yukarıdaki listede bulunan hiçbir tabletin harici şarj girişi yok. Bu, tableti tam anlamıyla iş,eğlence vb. kullanmak isteyenlere çok büyük bir avantaj. Şarjı bittiğinde otg kablosunu çıkarıp oynadığı oyundan,izlediği filmden geri kalmayacak kullanıcı. Ainol inovo w8 bence emsallarine göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eros68

quote:

quote:

quote:

nofear72

Bemim kullanim amacim da birebir ayni. Arkadasin soyledigi gibi harici hd takip sd kart kullanmadan yapmayi dusunuyorum butun bu islemleri. Yurtdisindan cube iwork 8 aldim , 2gb 32 hd olanlardan win8.1 dual boot. Laptop baglamayi sevmedigim icin butun islerimi oradan halldebilirim diye dusunuyorum :)
    Konuda senlendikce kalite artacaktir , konu sahibine de ayrica tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mert2091

Farkındamısın bilmiyorum ama yukarıdaki listede bulunan hiçbir tabletin harici şarj girişi yok. Bu, tableti tam anlamıyla iş,eğlence vb. kullanmak isteyenlere çok büyük bir avantaj. Şarjı bittiğinde otg kablosunu çıkarıp oynadığı oyundan,izlediği filmden geri kalmayacak kullanıcı. Ainol inovo w8 bence emsallarine göre...

Ainol diğer 8" 'lerden ayrılan bir tablet bencede ama fiyatı yüksek benim fikrim. Dışardan getirip 400TL 'ye kar dahil satanlar var ki aldıkları fiyatı sen düşün. Bence bu başlığın amacına uygun olarak diyorum ; Ainol fiyatını düşürmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 25 Mart 2015; 11:19:02 >
  • koppa kullanıcısına yanıt
    3 gün öncesinin kur değeriyle 370 TL'ye Türkiye'ye geliyordu bu cihaz. Türkiye satış fiyatı ise 499 TL. Üstelik bir çok tablette bulunmayan ve aslında çok çok çok önemli olan harici şarj girişine de mevcut. Aşağıdaki linkde aynı özelliklerde bir tablet mevcut. Fiyatını söylemeye gerek duymuyorum linki incelemek isteyenler görürler. Linkdeki ürünün yalnızca kamera değerleri biraz daha iyi sanırım, ki kamera da ne kadar önemlidir kişiden kişiye değişir. Bence 2gb ramli, hdmi çıkışlı, özellikle de harici şarj girişli bir cihaz için 499 tl gayet uygun. bu fiyat 2 yıl Türkiye garantili fiyatıdır. Yurt dışından 350-400 tl gibi rakamlara da getirilebilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideatab-miix2-intel-atom-z3740-186ghz-2gb-ram-32gb-disk-8-cam-w81.html#ozellikler

• Bu arada sanırım üstteki cihazın HDMI çıkışı da yok. Yani hiç bir harici görüntü birimine görüntüyü yansıtamassınız.
  • quote:

3 gün öncesinin kur değeriyle 370 TL'ye Türkiye'ye geliyordu bu cihaz. Türkiye satış fiyatı ise 499 TL. Üstelik bir çok tablette bulunmayan ve aslında çok çok çok önemli olan harici şarj girişine de mevcut. Aşağıdaki linkde aynı özelliklerde bir tablet mevcut. Fiyatını söylemeye gerek duymuyorum linki incelemek isteyenler görürler. Linkdeki ürünün yalnızca kamera değerleri biraz daha iyi sanırım, ki kamera da ne kadar önemlidir kişiden kişiye değişir. Bence 2gb ramli, hdmi çıkışlı, özellikle de harici şarj girişli bir cihaz için 499 tl gayet uygun. bu fiyat 2 yıl Türkiye garantili fiyatıdır. Yurt dışından 350-400 tl gibi rakamlara da getirilebilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideatab-miix2-intel-atom-z3740-186ghz-2gb-ram-32gb-disk-8-cam-w81.html#ozellikler

Bahsi geçen 370TL Çinde satıcıların kendi kar 'ları ile sattığı en az Ainol Türkiye kadar kar koydukarı bir fiyattır sanırım.

Ötesini gerisini, gittisini geldisini bilemem tabi ama Ainol satışını artırmak istiyorsa Android tabletleri kadar olmasa bile, getirdiği windows tabletleri en ucuzundan en pahalısına çeşitlendirmeli gerekiyorsa Reeder 'a rakip olmalı derim.

Ayrıca örnek veriğin cihaz Lenovo markalı bir cihaz. Türkiye 'de her nedense telefonlarını da çok pahalıya sokmuş bir marka. Örnek olarak kabul edilebilecek durumu yok. Bu arada Lenovo Türkiye 'ye burdan selam ederim fiyatlarından dolayı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 25 Mart 2015; 11:49:34 >

• quote:

Farkındamısın bilmiyorum ama yukarıdaki listede bulunan hiçbir tabletin harici şarj girişi yok.

harici giriş yok demişsinde bu resimde var diyor.

bende lenovalara hastayımda dolar da artınca alınmaz artık ..

Windows Tablet Fiyatları Piyasası - Satıcıları Kırdırmak

• Hocam ben dün mesaj attığımda bu tablo sanırım yoktu. Ben 1 adet tablo var diye gördüm bugun 2 adet tablo olmuş, yani güncellenmiş. Ama dediğim gibi ben o mesajı yazarken tabloyu göremedim ve üstteki tablo üzerinden yola çıkarak bir mesaj yazdım.

Ayrıca Reeder W100İC'nin fiyat resmi sitesinde 649 TL. Başka bir sitede 499 TL'lik bir kampanya vb mevcutsa bilemiycem tabi..

http://www.reeder.com.tr/tablet-bilgisayarlar/10-inch-wifi/reeder-w100ic.html
  • quote:

Hocam ben dün mesaj attığımda bu tablo sanırım yoktu. Ben 1 adet tablo var diye gördüm bugun 2 adet tablo olmuş, yani güncellenmiş. Ama dediğim gibi ben o mesajı yazarken tabloyu göremedim ve üstteki tablo üzerinden yola çıkarak bir mesaj yazdım.

Ayrıca Reeder W100İC'nin fiyat resmi sitesinde 649 TL. Başka bir sitede 499 TL'lik bir kampanya vb mevcutsa bilemiycem tabi..

Reeder W100İC google da aratınca ilk çıkan link. Bu kadarını bilmemene anlam veremedim.

Edit: Bunlar teşhir ürünleriymiş. Düşününenlerin bilgisine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 25 Mart 2015; 18:37:28 >

• quote:

quote:

Hocam ben dün mesaj attığımda bu tablo sanırım yoktu. Ben 1 adet tablo var diye gördüm bugun 2 adet tablo olmuş, yani güncellenmiş. Ama dediğim gibi ben o mesajı yazarken tabloyu göremedim ve üstteki tablo üzerinden yola çıkarak bir mesaj yazdım.

Reeder W100İC google da aratınca ilk çıkan link. Bu kadarını bilmemene anlam veremedim.

Windows Tablet Fiyatları Piyasası - Satıcıları Kırdırmak

Yine de eksiğim yanlışım olabilir. Vurup dökmeden bir uyarınız yeterli.

bunlar büyük ihtimalle teşhir ürünleri

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.