Şimdi Ara

Windows sabit disk sorunu algıladı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
70.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NuKe_MaNia

quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

quote:

quote:

Hdd Regenerator?
    Nedir,ne değildir?Denemeye değer mi?

en popüleri ve işe yarar program o hdd bad sektör için
    bi kere denemek nasip oldu bi arkadaşın diskini tarattırdık hepsini olmasa da bazıları düzeltti ama gerçekten diskin boyutuna bağlı olarak çok uzun sürüyo taraması

ama bu işin garantisi yok ne yazık ki olur olmaz diyemem ama denemeye değer daha doğrusu ben olsam denerdim ama gece uyumadan önce başlayın uyanınca anca bitiyo çünkü

Notebook halen garanti kapsamında.Peki,Dell Teknik servisinin olaya bakış açısı ne olur?

dell teknik servisi ile hiç muhattap olmadım ama internette hep olumlu yorumlar var bi de yerinde servis garantisi veren tek kuruluş sanırım
    onlarla irtibata geçip tepkilerini kendiniz görmeniz daha iyi hem garantisi sürüyo ilk aşama yetkili servis olmalı her zaman şansınıza değiştirirler belki

ama onlara diski vermeden yedekleyin ne var ne yoksa servislerin yedek alma huyu yok ne yazık ki

Sorunun gerçekten donanımsal olduğuna kanaat getiremediğimden cesaret de edemiyorum açıkçası onca tantanayla uğraşmaya.Sistem dosyalarında ciddi kararsızlıklar mevcut ki şimdi de bu çıktı...
     Windows sabit disk sorunu algıladı

Artık her an ne ile karşılaşacağımı kestiremiyorum.Chkdsk de yapılmıyor,F parametresi bulunamadı hatasının ardından %51'de bir süre bekleyip kendini kapatıyor.Muhtemelen format esnasında oluşan yazılımsal bir aksaklık fakat çözümü kestirmek güç...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hdd Regenerator?
    Nedir,ne değildir?Denemeye değer mi?

en popüleri ve işe yarar program o hdd bad sektör için
    bi kere denemek nasip oldu bi arkadaşın diskini tarattırdık hepsini olmasa da bazıları düzeltti ama gerçekten diskin boyutuna bağlı olarak çok uzun sürüyo taraması

ama bu işin garantisi yok ne yazık ki olur olmaz diyemem ama denemeye değer daha doğrusu ben olsam denerdim ama gece uyumadan önce başlayın uyanınca anca bitiyo çünkü

Notebook halen garanti kapsamında.Peki,Dell Teknik servisinin olaya bakış açısı ne olur?

dell teknik servisi ile hiç muhattap olmadım ama internette hep olumlu yorumlar var bi de yerinde servis garantisi veren tek kuruluş sanırım
    onlarla irtibata geçip tepkilerini kendiniz görmeniz daha iyi hem garantisi sürüyo ilk aşama yetkili servis olmalı her zaman şansınıza değiştirirler belki

ama onlara diski vermeden yedekleyin ne var ne yoksa servislerin yedek alma huyu yok ne yazık ki

Sorunun gerçekten donanımsal olduğuna kanaat getiremediğimden cesaret de edemiyorum açıkçası onca tantanayla uğraşmaya.Sistem dosyalarında ciddi kararsızlıklar mevcut ki şimdi de bu çıktı...

Artık her an ne ile karşılaşacağımı kestiremiyorum.Chkdsk de yapılmıyor,F parametresi bulunamadı hatasının ardından %51'de bir süre bekleyip kendini kapatıyor.Muhtemelen format esnasında oluşan yazılımsal bir aksaklık fakat çözümü kestirmek güç...

hard diskte bir sıkıntı olduğu kesin muhtemelen de bad sectorde mevcut smart değerleri az çok yanılır ama sizdeki değer biraz kabarık

chkdsk i windows cd ile boot edip kurtarma konsolundan yapabilirsiniz. chkdski /F /R komutlarıyla yaparsanız detaylı tarama yapacaktır.

ama tavsiyem hdd yi servise vermeniz yoksa muhtemelen daha çok başınızı arıtacaktır.
  • 1,5 senedir teklemeden çalışan sistemin,önizleme dosyalarını açmamasıyla birlikte meydana gelen explorer.exe hatasının akabinde çözüm adına atılan formattan sonra bu denli yüksek değerlerde Bad Sector ile karşılaşması ne denli mantıklı ben onu anlamış değilim ve hala yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.Bu gece de uğraşalım,olmazsa mecburen servise vermek zorunda kalacağım.
  • quote:

1,5 senedir teklemeden çalışan sistemin,önizleme dosyalarını açmamasıyla birlikte meydana gelen explorer.exe hatasının akabinde çözüm adına atılan formattan sonra bu denli yüksek değerlerde Bad Sector ile karşılaşması ne denli mantıklı ben onu anlamış değilim ve hala yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.Bu gece de uğraşalım,olmazsa mecburen servise vermek zorunda kalacağım.

bad sektörler önizleme sorununa neden olmuşta olabilir ilk hatayı almadan hemen önce pc de ne olduysa sıkıntı ordan çıkmış olabilir
    sistemi yedek imajını geri yükleyerek mi kurdunuz tekrar bi ihtimal formatla da oluşmuş olabilir yada elektrik dalgalanmaları bad sektörlerin en sevdiği durum ihtimaller çok fazla kestirmek mümkün değil

bi de bios dan hdd nin s.m.a.r.t. özelliğini kapatın o şekil windowsu kurun belki hdd değerleri yanlış bildiriyo olabilir.
  • quote:

quote:

1,5 senedir teklemeden çalışan sistemin,önizleme dosyalarını açmamasıyla birlikte meydana gelen explorer.exe hatasının akabinde çözüm adına atılan formattan sonra bu denli yüksek değerlerde Bad Sector ile karşılaşması ne denli mantıklı ben onu anlamış değilim ve hala yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.Bu gece de uğraşalım,olmazsa mecburen servise vermek zorunda kalacağım.

bad sektörler önizleme sorununa neden olmuşta olabilir ilk hatayı almadan hemen önce pc de ne olduysa sıkıntı ordan çıkmış olabilir
    sistemi yedek imajını geri yükleyerek mi kurdunuz tekrar bi ihtimal formatla da oluşmuş olabilir yada elektrik dalgalanmaları bad sektörlerin en sevdiği durum ihtimaller çok fazla kestirmek mümkün değil

bi de bios dan hdd nin s.m.a.r.t. özelliğini kapatın o şekil windowsu kurun belki hdd değerleri yanlış bildiriyo olabilir.

Verdiğiniz BIOS ayarını da denerim hocam,şu an Rapid Storage Technology yongalarını yüklüyorum.Bu arada yeni format atıldığından 96 Update var,aynı zamanda Recovery'yi de taratıyorum ki şu an yaklaşık 2.500.000 boş kümeyi taradı.En son bi restart atıp,durumu bildiririm
  • Disk garantili olduğu için servise gönderdik yenisi geldi. Sanırım dediğiniz gibi ölmüş disk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

Disk garantili olduğu için servise gönderdik yenisi geldi. Sanırım dediğiniz gibi ölmüş disk.

Siz gerçekten Bad Sector ile karşılaşmışsınız demek ki.Bende aldığım hatanın dışında donma,kasma,mavi ekran gibi sorunların hiçbirisi yok.Hata mesajını görmeseydim eğer son derece stabil bir sistem derdim ki bir anda hele format sonrası bu kadar yüksek değerlerle karşılaşmam çok mantıksız.Benim karşılaştığım hataya koyduğum tanı,format sonrası Sector'lerin okunmasında oluşan sıkıntı.Bir üstteki mesajımda belirttiğim işlemler ve öncesinde yaptığım ayarlamalar ile gerek chkdsk parametreleri hatası gerekse Recovery'e erişim engeli ortadan kalktı.Şimdi güncelleştirmelerin bitmesini bekliyorum ki ilk restart'ı C sürücüsü tarayıp düzeltmeye ayarlı olarak zamanladım.Umarım teşhisim doğru çıkar,servisle falan uğraşamam
  • sabah pc yi açtıgımda yerel disk d ve e yi görmedi pc.Kasayı açtım sabit diskin kablolarını çıkardım taktım tekrar.Pc açıldıgında bu sefer gördü ve içindekiler saglam.Sabit disk sorunu algılandı diyip hata vermeye başladı 2 saat önce.Sistem ssd ye kurulu.Bu hata ssd yi etkilemez degilmi?sabit disk ölünceye kadar kullanacam çünkü
  • aynı sıkıntı bende bugun itibariyle oldu ;) fotoğrafları pc ye atarken kendini resetledi daha sonra pc açılırken siyah ekran çıktı ve donuyordu. Güvenli Mod'da da açılmıyordu. En son masa üstüne kadar geldik. Fakat şimdide dosyaları taşırken sabit disk hatası almaya başladım.Bazılarını kopyalıyor bazılarını kopyalamıyor.
  • dostlar selam, benim bilgisayarımda bu akşamdan itibaren 5 dakikada bir 'sabit diskte sorun algılandı' hatası vermeye başladı. baya bir zamandır da şikayetçiydim ve paneldeki işlemci ışığı uzun zamandır sürekli yanıyor, nadiren sönük görüyorum. Yavaşlık şikayetim de var. (4GB dd3 ram) PC'yi daha önce (acer aspire 5742g) servise gönderdim, bad sectorden dolayı sabit diski değiştirmişlerdi, yaklaşık 1 senedir yine acer'in taktığı diski kullanıyorum. ve şuanda verilerimi yedekleyeceğim harici bir bellek birimim yok. iki sorum olacak;
    1-bilgisayarın garantisi bitti fakat içindeki disk yeni olduğu için ve (varsa) garantisi bitmemiştir diye düşünüyorum. servisler ekledikleri parçalara ayrıca garanti veriyorlar mı? (elimde hiçbir belge yok) ben mantıken şuanda garanti süresinde onarım yaptırdığım cihazımda yine aynı parça sorunu ile karşı karşıya kalmış oldum.

2- D diski bomboştu, şuan yedeklerimi D ye atmaktan başka çarem yok, olası bir disk ölümünde D'yi kurtabilir miyim? (D bugüne kadar hiç kullanılmadı, C perşembe pazarı.)

teşekkürler..
  • Kardeşim Bu Sadece Saçma Bir Hata Hiçbir Halt Olduğu Yok Sen Rahat Ol Bir daha sormayı işaretle sonra hep çarpıla sıkıntı olmadı bende sendede olcağnı sanmıyorum
  • Aynı hatayı ben aldım yaklaşık 3 5 gün içinde hdd gümledi .. Kafa vurmaya başladı . 1 tb WD caviar black hdd gitti çöpe.. içindekiler çok öenmli verilerdi. kurtarılması gerekiyordu v e 1050 tl kurtarım ücretine ve dış hdd ye + 300 lira yeni hdd ye para ödedim bence bu hatyı alan arkadaşalr içinde önemli verileriniz varsa hemen yedekleyin....
  • arkadaşlar o sorun kablodan ben kasayı açtım sabit diske giden kabloyu çıkartıp taktım düzeldi.Ayrıca kasayı temizlerseniz böyle sorun çıkmaz
  • Bu sorun bazen düzeltilebilmektedir. Bazen de hd çöpe gitmektedir.
    Önemli veriler yedekleneli ve hd kullanmaya devam edilmeli
    Eğer garanti devam ediyorsa servise gönderilmeli.

Benim laptopta da recovery yaptıkan sonra 2 gündür var. Verileriyedekledim. Gümlerse yeni hd alacağım.
  • Harddiskinde bir hata olmadığını ve bunun işletim sisteminin saçmalığı olduğunu düşünen ve bu hatayı görmek istemeyenler için bi çözüm var.

regeditteki bu değer standartta 2  bunu 1 yaparsanız uyarı gelmiyor.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows
    NT\CurrentVersion\DiskDiagnostics\FallbackPolicy]

"EnabledScenarioExecutionLevel"=dword:00000001

Önemli not: Bilgi Alıntıdır. Ve denenmemiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hortlamış.
  • merhaba arkadaşlar. aynı hatayı almaya başladım ve bilgisayarım kasmaya başladı. resmen film izlerken bile donuyor ve resimlere girince dırt dırt diye ses verip kasıyor takılı kalıyo. yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar bendede aynı sorun var alttaki fotodaki degerler cok mu kötü? hiç anlamıyorum bu işten bilgilendirirseniz cok sevinirim.
  • windows 7 bu hatayı almıyorum. ancak windows 8.1 kurdum. kurduktan sonra yönetten harddisk harflerini değiştirdikten sonra (D Yİ E YAPTIM VS..) bu hata gelmeye başladı. win8 format atıp tekrar win 7 kurdum. yine hiç bir şekilde hata vermemeye başladı. diskte hata olmadığını duşunuyorum. zira kasada 2 harddisk var ikisinde de aynı anda hata verdi win8.1 de.
  •  Windows sabit disk sorunu algıladı

hatalı disklerde hd tune programı ile herhangi bir sorun gorunmuyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.