Şimdi Ara

Windows repair 8. adımda takıldı (acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
    Sorun şu bilgisayarım çok dolu oldugu için dün gece Windows 10 özelliği olan tüm sürücüleri sıfırla seçeneği ile format atmak istedim. Gece sıfırlamayı başlattım yüzde 6 da falan elektrik kesildi.(laptop bataryasız direk adaptöre bağlı kullanıyorum)
    Sabah elektrik geldiğinde bilgisayarı açtım eski ayarlar yükleniyor gibi bir yazı çıktı ve normal eski haliyle açıldı herşey duruyor silinen birşey yok. Tekrar sıfırlamayı başlat dedim ama kişisel bilgisayar sıfırlanırken bir sorun oluştu yazısı çıktı. Bir kaç kere denedim olmadı cmd komut isteminden İnternete bu soruna çözüm olarak gördüğüm bir kaç komutu girip yeniden başlattım ama nafile, sürekli aynı hatayı veriyor. Biraz araştırdım Windows repair ile Windowsu onarın, sonra tekrar sıfırlamayı deneyin demişler. Ben de Windows repair programını indirdim yabancı bir videoda gördüğüm kadarıyla adım adım uyguladım anca videoda anlatan kişinin pc repair etme kısmında 43 adımıda hızlı bir şekilde uyguladı ama benim bilgisayar 8. Adımda takıldı iki saat kadardır da bu şekilde takılı kalmış durumda hala bekliyorum.
    Bu (repair MDAC/MS JET) satırında takılmış durumda şuan ne yapmalıyım anlayanlar bilenler yardım edebilir mi?
    Windows repair 8. adımda takıldı (acil)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kimse yok mu 😔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aydogan07 kullanıcısına yanıt
    merhaba

windows 10'u yeniden kurun bunun için Windows 10 orijinal iso indirme ve format atma :https://www.youtube.com/watch?v=W4JACy71jUk
  • tamsa T kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle size çok teşekkür ederim, ben sizin kanala aboneyim videolarınızı çok izledim o zamanlarda da içimden diyodum valla kral adam ne güzel detaylı anlatmış diye, burda karşılaşmak kısmetmiş. Umarım kanalınız hakettiği yerlere taşınır..
    Ayrıca cevap için teşekkür ederim foruma yazdıgım gece bi altı saat bekledım baktım repair devam etmiyor, yeter artık iptal ediyorum dedim repair penceresinde x simgesine tıkladım bi baktım dokuzuncu adıma atladı ve devam etti. Onca saat pencereyı kapatayım diye beklemiş
    Hazır sizi bulmuşken ben bu konuda asıl danışmak istediğimi danışayım, benim bilgisayarım çok eski 2015 yılında ikinci el almıştım toshiba satellite u500 model ama notebook boyutunda, ben bu modelı ınternetten bulamadım o kadar eski, 400 tl gibi bi fiyata almıstım, i5 işlemcili 4gb ram 500gb harddisk var ama ekran-ekran yuvasından ayrılmıs ekranla ekran yuvasını komple siyah bantla tutturmuslar, kapakların vıdaları yok ve cogu kırık sıyah bant ve yarabantlarıyla tutturmuslar, anakartı macun yenıleme vs yaparken açtıgımda farkettım anakartta bile birsürü vida eksik Allaha emanet çalışıyor laptop, tam bir hurda gibi yani.. O sene autocad ve c++ derslerım vardı bu derslerı verene kadar idare etsin sonra ölsün isterse dedim ama laptop tam bir survivor çıktı dört senedir birlikteyiz son sınıftayım hala kullanıyorum. Görenler bu çalışıyomu diyo ama matlab labview autocad solid proteus alayını kullanıyorum ben bunla hemde windows 0 yüklü Aldım alalı hiç format atmamıştım aldığım arkadaştan kalma programlar duruyordu içinde hala, format falan yanar manar duman çıkar diye korkuyodum hazır böyle uslu uslu çalısıyo gidebildigi yere kadar gitsin dürtmiyim diye Başta windows 8 di her güncellemeyide aldım, saolsun bugüne kadar her işimi de gördü minik canavar. Madem bozulmuyor bir format atayım artık zamanı geldi dedim anlayan bir arkadaş usb den temiz format atmaya çalıştı atamadı(sanırım uefi desteği olmayabilir gibi birşey demişti) Dedi ki abi sıfırlama yapma birilerine dvd format attır temiz format candır dedi, o zaman sizin kanalı keşfetmiştim ama ben yinede bilgisayar çok dolu oldugu için bekleyemedim sıfırlama yaptım.
    Sizce bir de temiz format atmama gerek var mı hız performans farkı olur mu yoksa bu sıfırlama işlemi bana yeter mi malum bilgisayar eski bir model sürekli sıfırlama format vs yapmak da istemiyorum o da çok iyi birşey değil düşüncesindeyim.. O kedi çok tatlıydı bu arada umarım hala yaşıyordur

• aydogan07 kullanıcısına yanıt
    merhaba rica ederim
    sıfırdan windows'u kurmak ilse sıfırlamak arasında fark önerim sorunlar devam ederse usb ile sıfırdan kurulum yapın yazılımsal sorunlarınız düzelecektir dvd ile yapmayın

kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.