Şimdi Ara

Windows Phone Önerir Misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir zamanlar kuzenim kullanıyordu hangi sürümü hangi telefon inanın bilmiyorum o zaman elimde iPhone 5 vardı o lumia nın şarj performansına hayran kalıyordum.. Sonrasında G2 ye geçtim şimdilerde tekrar değiştirip Lumia Almayı düşünüyorum beklentilerimi bir söyleyeyim..
    -Fiyatı ortalama 1500 civarı olmalı
    -Arayüzünde kasma donma olmamalı
    -Güncelleme almalı sistem çabuk sıkılan birisiyim Android de sürekli rom değiştiriyorum Böyle bir imkan var mı tema değiştirmek gibi.
    -Dokunmatiği önemli..
    -kamera performansı önemsiz piksel piksel çekmesin yeter.
    -Batarya konusu en dikkat ettiğim mevzu oyun oynamam fakat wp da internette 3g nin altına inmem 1 günü kesinlikle çıkarması lazım g2 6 saat ekran süresi veriyor..

Neden wp istiyorum elinizde ki telefonları mağazada elime alıyorum arayüzü çok hoşuma gidiyor kilit ekranı bildirimleri vs. Yukarıda dediğim şeyler sizde nasıl gelişiyor söylerseniz karşılaştırmak istiyorum sağolun şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şahsen tavsiye etmem sonuçta eksikleri malum. Ancak alınacaksa eğer 950 veya 950XL alınmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle almayın hocam pişman olursunuz.
  • - 1500 tlye gerek yok zira 800 tlilik lumia 640xl modeli bir çok orta segment telefona eş değer hatta donanımsal olarak geçer..
    - arayüzde kasma donma her telefonda olur ama asla bir android sıklığında değildir.
    - dokunmatiklerde bir sorun yaşamadım. 2 senelik lumia 525 bile sorunsuz o konuda.
    - dediğim lumia 640xl kamerası zeniss lens kullanan 13 megapiksellik bir kamera. iyi yani.
    - batarya zaten çoooooooooook iyi...
    - güncellemelerde ve tema değiştirip durmada sıkıntı yaşayabilirsin. zira evet orada android kadar seçenek yok. ama wp10 telefonların durumunu bu konuda bilmiyorum bir çok eksiklikleri gidereceklerini söylemişlerdi. wp10 kullanan arkadaşlar sana daha iyi bilgi verebilirler.

ek olarak mağza seni tatmin etmeyebilir. gerçi işe yarar uygulamalar var, temel uygulamalarda var. ama bazı eksiklikler yada var olan uygulamalarda olmayan özellikler falan biraz canını sıkabilir.
    ama bir lumia alırsan en az 3 yıl kullanabilirsin sanırım. benim 525 2 yıllık ve asphalt 8 takılmadan oynuyorum sen düşün.

• W10da batarya performansı eski cihazlar için iyi değil ortalama olarak 3 saat ekran süresi alıyoruz yada alamıyoruz.
    Arayüz 8.1de sorunsuzken W10da bol bol takılmalar mevcut.
    Eğer insider ile uğraşırsanız güncelleme konusunda sorun yok ama söyleyim cyanogen ve diğer ekiplerin çıkardığı stabil yada ufak hataları olan android romlarına benzemez insider yapıları. Telefonu parçalayabilirsiniz şimdiden haberiniz olsun.
    Ekran, kamera konusunda sorun yokta kamera uygulaması adam gibi çalışmadıktan sonra isterse 500mplik sensör olsun yine bi işe yaramaz odaklaması uzun sürüyor mesela.
    Özetle o fiyata pek cihaz yok. Kısaca Android yada ip 5s alın derim wp sizi tatmin etmez. İsterseniz 999tlye Lumia 650 var ama oda Snapdragon 212li
  • Cevap: HAYIR. 3 yıllık tecrübe ile sabittir.

• 1500 tl fazla olur sana tavsiyem alacaksan 640 yada 640xl al bu telefonlarda kasma donma olmaz bataryalarıda iyi kamera olarak XL daha iyi kişileştirme olarak tema yapamıyorsun ama w10 ile kutucukları çok daha iyi yelleştirebiliyorsun konusuda var hatta son olarak w10 nın mağazası wp8.1 in mağazasından daha iyi

Fakat telefonların gelecekleri belli değil microsoft mobilden çekilir mi çekilmez mi orasını bilemem güncellemeleri zamanında dağıtmıyorlar android ios 2.kez güncelleme verecek Microsoft daha w10 u zor dağıttı onda da sorun yaşayan çok kişi var karar senin

• Arkadaşlar yorumlardan önce gerçekten dışarıdan gördüğüm kadarıyla hayrandım telefona fakat yorumlarınızdan sonra vazgeçtim ip 7 beklerim büyük ihtimalle sağolun.. 1 değil 2 tane alacaktım birde, paçayı kurtardık (:
  • Androidteki özgürlüğü bulamazsın hiç bulaşma ne doğru düzgün uygulama ne de adam gibi güncelleme var.Ben 2 yıl sabrettim note 4e geçtim dünya varmış dedim.

• Aman diyim sakın ha öyle bir hataya düşme

• Wp kullanıcısıyım. Düşmanıma bile önermem. Çöpe atacak paran varsa bilemem.

• Alma derim 2 yıllık tecrübeme dayanarak bir zamanlar çok sevdiğim işleri sisteminden kaçarak uzaklaşmak istiyorum android senin için daha iyi alma Windows Phone

• quote:

Orijinalden alıntı: vigivan

Arkadaşlar yorumlardan önce gerçekten dışarıdan gördüğüm kadarıyla hayrandım telefona fakat yorumlarınızdan sonra vazgeçtim ip 7 beklerim büyük ihtimalle sağolun.. 1 değil 2 tane alacaktım birde, paçayı kurtardık (:

Hocam pişman olursun diyenlere bakma. Kişisel bir şey beğenip beğenmemen. Burada pek objektif karar alamazsın. Şimdi wp alma pişman olursun diyenler var ama mesela benim için bu tam tersidir, wp almazsam pişman olurum çünkü diğer Sistemleri sevmiyorum.

W10 kasıyor diyenlere de bakma ben 640'da insider son sürüm kullanıyorum hiçbir kasma yok. Arada klavye ve ekranda küçük sıkıntılar çıkıyor ama zaten beta sistem o kadar olacak.

Kısacası merak ettiklerini ayrı ayrı araştır. Mesela istediğin bir uygulama yoksa arat google da bak uygulamayı geliştirmeyi planlıyorlar mıymış, ne zaman gelecekmiş. Son zamanlarda facebook instagram falan yeni uygulamalarını koydular mesela, uzun zamandır güncellenmiyordu. W10 ile birlikte yaptılar bunu. Whatsapp da uygulamasını w10 a adapte etmeye başladı. Yani yavaş da olsa gelişiyor market.

Eğer hiçbir sorun istemiyorsan stabil tam surum kullan insider bulaşma. Ha insider ile de belki hiç sorun yaşamayabilirsin ama belli olmuyor.

Kısacası burada önerir misiniz diye sorma, merak ettiklerini araştır.

Doğru düzgün araştıran herkesin w10 u seveceğine inanıyorum.

• Bugün bir 950 alırsan 3 yıl kullandıktan sonra 3 yıl sonraki güncellemeyi vermediklerinde telefonuna, pişman olmaya başlayabilirsin 3 yıl önce 950 aldığın için. Ona göre iyi düşün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Riskli bir iş. Lakin aldıktan sonra başka telefona geçsen bile Windows Phone bölümünde takılmaya, yalan yanlış kötülemeye başlıyorsun sistemi. Almayın aldırmayın diyenlerin %90'ı şuan Android kullanıyor ama ne hikmetse halen daha bu bölümde dolaşıyorlar. Microsoft'a karşı sebepsiz bir nefret oluşuyor. Windows Phone bölümünde yıllardır ellerindeki telefonları tecrübe etmiş kişilere yorgun, fanboy, paralı asker demeye başlıyorsun. Başkalarının mutluluğu, seni mutsuz etmeye başlıyor. Garip yan etkileri var dikkatli ol derim.

Ha eğer başkalarının mutluluğu beni mutlu eder, yalan konuşmam, telefonu sevmezsem bir şekilde elden çıkarırım ölümüne şirkete sövmem, karşımdakilere saygımı yitirmem dersen Windows Phone değil, Windows 10 ile çıkış yapmış cihazları tavsiye ederim. Şuan piyasada Lumia 550, L650, L950, L950XL bulunabiliyor. Uygulama mağazası tüm sosyal ağları kaplamaz, var olan uygulamalar işlevseldir fakat diğer platformlarda ki kadar özenle yapılmamıştır, uygulamaları sıkıntı yapmam dersen kesinlikle tercih edilebilecek bir sistem.

• Android kullanıyorum.Hayatımda hiç wp kullanmadım ama al.Marka nokiaysa al microsoftsa bulaşma.Nokianın cihazlarına her zaman sempatim olmuştur gerek malzeme kalites vs.
  • Sakın alma, git o 1500 lirayla sadaka falan ver, en azından sevaba girersin. WP'ye vereceğin o para, çöp kutusuna attığın parayla eşdeğer olacak çünkü..

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞamlıReis

Android kullanıyorum.Hayatımda hiç wp kullanmadım ama al.Marka nokiaysa al microsoftsa bulaşma.Nokianın cihazlarına her zaman sempatim olmuştur gerek malzeme kalites vs.

Nokia Lumia 520 alsın di mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fb alert

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Riskli bir iş. Lakin aldıktan sonra başka telefona geçsen bile Windows Phone bölümünde takılmaya, yalan yanlış kötülemeye başlıyorsun sistemi. Almayın aldırmayın diyenlerin %90'ı şuan Android kullanıyor ama ne hikmetse halen daha bu bölümde dolaşıyorlar. Microsoft'a karşı sebepsiz bir nefret oluşuyor. Windows Phone bölümünde yıllardır ellerindeki telefonları tecrübe etmiş kişilere yorgun, fanboy, paralı asker demeye başlıyorsun. Başkalarının mutluluğu, seni mutsuz etmeye başlıyor. Garip yan etkileri var dikkatli ol derim.

Ha eğer başkalarının mutluluğu beni mutlu eder, yalan konuşmam, telefonu sevmezsem bir şekilde elden çıkarırım ölümüne şirkete sövmem, karşımdakilere saygımı yitirmem dersen Windows Phone değil, Windows 10 ile çıkış yapmış cihazları tavsiye ederim. Şuan piyasada Lumia 550, L650, L950, L950XL bulunabiliyor. Uygulama mağazası tüm sosyal ağları kaplamaz, var olan uygulamalar işlevseldir fakat diğer platformlarda ki kadar özenle yapılmamıştır, uygulamaları sıkıntı yapmam dersen kesinlikle tercih edilebilecek bir sistem.

aslında kullanmasını bilen için 520-525 bile çok işlevsel ve iyi telefonlar... :) ama uygulama konusunda haklısın.. wp10'da da düzeltemezlerse vallahi kötü olur... ha bana farketmez ama birçok son kullanıcı için kötü birşey bu. ben fanboyluktanda değil (hoş deseler umrum olmaz) 27 yaşındayım ve bütçem belli. en iyi androidi alsam dahi 2 sene sonra kasma yapacak, task killer bağımlısı olacağım, virüs programı yüklemek zorundayım daha baştan, falan. android forumlarında bile millet sistemin 1.5 gb kaplayıp sana 512 mb ram bırakmasından şikayetçi... wp'lerde böyle bir durum olmadığı gibi tam bir f/p ürünüdür... üst seviye wp'leri düşünemiyorum bile... yukardaki mesajımada yazdım 525 ile asphalt 8, dead triger 2 gibi ounları kasılmasız oynayabiliyorum.... eğer mağaza ttanıtımında uyumlu gösterseler gta bile yükleyeceğim ama yazmıyordu birde 20 tl idi

ayrıca 640xl 8.1 wp tabanlı olsa da 650'den iyi gibi görünüyor youtubede test yapanların elinde... yapılan testler 640xl'ye wp10 sistemi yüklendikten sonra yapılmış testlerdir.

ben telefonumu yenilemek için bildiğin gün sayıyorum. android asus zenfone 2 aser ile 640xl arasında kalmıştım. asuslarda ''test model c'' diye bir olay var. kesinlikle vazgeçtim o yüzden. wp 8.1 yada 10 akar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 13 Mayıs 2016; 19:34:21 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.