Şimdi Ara

Windows Kurma ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Parallels Destkop ile Windows kuruluyormuş sanırsam, nasıl yapıldığına dair açıklama var mı ? Kaç gb yer kaplıyor Windows ?

Teşekkürler.

• Eğer oyun için kullanacaksan pek tavsiye etmiyorum. Bootcamp daha sağlıklıdır. Performans düşüşü yaşamazsın en azından.
  • Mortus kullanıcısına yanıt
    Hocam oyun için düşünüyordum, neden tavsiye etmiyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paralels ile kurulum kolaydır ancak sanal makina yöntemini kullandığı için yavaştır. Ben pek oyun oynamıyorum buna rağmen Windows'u boot camp ile kurdum, aslında boot camp i dahi kullanmadan baştan 2 partisyona böldüğüm harddiskin 2. partisyonuna Windows 'u direkt kurdum, sadece WiFi gibi Apple'a özel donanımların sürücülerini boot camp içinden alarak yükledim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarasa Kıçı kullanıcısına yanıt
    Parallels sanal olduğu için bilgisayarına yüklenecektir. Oyunlarda performans alamazsın fakat Bootcamp'de bilgisayar 0'dan OS X'i çalıştırır gibi Windows'u çalıştıracaktır.
  • Paralel Desktop denemiştim. Gerçekten yavaş ve kararsız çalışıyor. Bunun yerine BootCamp kurun daha iyi. Şahsi görüşüme göre Windows MacOS'tan daha hızlı çalışıyor. Eğer Paralel ile kuracaksanız yükleme yaparken kaç Gb sanal alan ayırması gerektiğini size soruyor. Daha sonra o kadar sanal alanı program çalışırken kullanıyor. Daha doğrusu Windows dosyalarınıza ne kadar yer ayıracağınızı size soruyor. En sağlıklısı BootCamp ama.
  • Kesinlikle bootcamp ile kurun çok daha verimli oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.