Şimdi Ara

Windows Açılış Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar windows 7 64 bit kullanıyorum.Sistemim Amd PhenomII x4 940 BE 3.Ghz + 4 GB 800 mhz ram + Ati x1900XTX + 3 Tb disk. Sistem açılırken windows başlatılıyor logosu geliyor yaklaşık 1.5 dk sonra hdd ışığı ynaıyor ve sistem açılıyor. Bu beklemeyi bi türlü çözemedim.Hoşgeldiniz ekranından sonra masaüstü geldikten 5 dk sonra hdd ışığı sönüyor ve sistem açılmış oluyor.toplam 6.5-7 dk sürüyo.Sizce sorun nedir?

• her hangi bir sebepten olabilir.. say say bitmez ama yine de en önemli olanlar; virus veya trojan bulaşmış olabilir.. sabit diskinizin dosya sistemi çok parçalanmış olabilir.. açılışla beraber çalışacak şekilde belirlenmiş olan programlar rami ve/veya cpuyu çok meşgul ediyor olabilir.. registry(sicil) dosyaları değiştirilmiş veya zarar görmüş olabilir..vs..
    öncelikle sisteminizi antivirus ve antispyware yazılımlarla taratın.. sonucu bildirin..
  • Sistemde virüs yok.Fakat açılışta kaynak görüntüleyicide svchost.exe dosyasının tüm exe ve dll dosyalarını taradığını farkettim.Bunu neden yapar ve nasıl durdurabilirim.
  • svchost.exe dosyasının 4-5 ayrı işlem kökünden daha fazlasını barındırması hayra alamet değil.. spy ve trojan taraması yaptınız mı ?
  • Tarama yaptım.Norton ve Kaspersky ile.Hiç birşey bulamadı.
  • Hoşgeldiniz ekranına kadar geliyorsa bunun iki sebep i vardır. 1. HDD arızalıdır, 2. Sistemsel kayıt defteri zarar görmüş olabilir, arkadaşın da dediği gibi dosya sistemi parçalanmışdır. Birtürlü çözemedim demişsiniz.. ne zamandan beri böyle? sistemi ilk kurduğun günden beri windows hoşgeldiğiniz yazısına geldiğinde 7 dk bekliyormuydun?
  • hoşgeldiniz ekranına kadar 1.5 dk sürüyodu.onu şimdi çözdüm ahci driverlerini güncelledim daha hızlı geliyo hoşgeldiniz ekranına. fakat hoşgeldiniz ekranından sonra yaklaşık 5 dk bekliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.