Şimdi Ara

Windows 8.1 hdmi ses aktarma sorun (Farklı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
37.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iyi günler asus k555l modeli laptopum eski model LCD de ses sorunum yok ama philips 55pus7909 modelinde ses hızlandırılmış gibi geliyor az önce yukarıdaki son versiyon driver de indirip manual olarak kurdum ama ses hala aynı hiç bir şekilde düzeltemedim hdmi da sorun yok başka marka ati gibi ekran kartı olan laptopta sorun yaşamıyoruz intelde sorun var sadece çözümü olana şimdiden teşekkürler
  • Windows 8.1 de tv'ye hdmi üzerinden ses aktarım sorunu yaşıyorsanız öncelikle hdmi bağlantısını sökünüz, şu siteden driver aramanız gerekiyor:

https://downloadcenter.intel.com/

örneğin Intel(R) HD Graphics 4600 için:

https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=4600

buradan 32 bit veya 64 bit hangisi uygunsa indiriniz, bilgisayarı yeniden başlatınız, hdmi kablosunu takınız, sağ alttaki ses ikonu üzerine sağ tıklayıp, kayıttan yürütme aygıtları deyiniz, buradan tv'yi varsayılan yapınız, inşaAllah sorununuz çözülür.

• win 7 kullanıyorum ati 5650 ekran kartlı laptopumu led tv ye hdmi kabloyla bağlayıp film seyrederken hiç bir sorun yok fakat projeksiyona bağladığımda seste takılmalar oluyor filmim başlarında bu takılmalar sıklıkla olurken film ilerledikçe takılma sıklığı azalıyor başka ati ekran kartlı laptopu projeksiyona bağlayıp aynı filmi oynattığımızda sorun yok kafayı sıyıracam
  • Arkadaşlar yukarıda anlatılanları uygulamış ve soruna çözüm bulamamış olanlar için uygulanacak yöntemi yazıyorum..

*Denetim Masası
    *Sistem
    *Aygıt Yöneticisi 'ne ulaşıyorsunuz..

Windows 8.1 hdmi ses aktarma sorun (Farklı)

Yukarıdaki resimde hoparlör sembolü bulunan sürücülerde "Ekran İçin Ses" ibaresini elde etmeniz gerekiyor..!

*Mevcut Ekran kartı sürücünüzün kurulumunu "Winrar" veya benzeri bir uygulamayla uygun dizine genişletin..
    *Ses kartı sürücülerini, genişletmiş olduğunuz Ekran kartı sürücü dosyalarını taratarak güncelleyin..

Dikkat: [Ekran Kartı Driver'ini otomatik kurmayıp, driver dosyalarını manuel taratıyoruz ses kartına..!]

Eski hâli..

Yeni hâli..

+ rep 'leri unutmayalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tefaani -- 18 Ağustos 2015; 23:21:49 >

• tefaani T kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler hocam.. Efsane cevap : ))
  • Bu soru belki sorulmuştur ama 12 sayfa olunca 5de bıraktım çünkü derse dönmem lazım. YGSyi ne zaman bitirdin,mezun muydun 12 mi, konu tekrar sıklığını nasıl yapardın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefaani

Arkadaşlar yukarıda anlatılanları uygulamış ve soruna çözüm bulamamış olanlar için uygulanacak yöntemi yazıyorum..

*Denetim Masası
    *Sistem
    *Aygıt Yöneticisi 'ne ulaşıyorsunuz..

Yukarıdaki resimde hoparlör sembolü bulunan sürücülerde "Ekran İçin Ses" ibaresini elde etmeniz gerekiyor..!

*Mevcut Ekran kartı sürücünüzün kurulumunu "Winrar" veya benzeri bir uygulamayla uygun dizine genişletin..
    *Ses kartı sürücülerini, genişletmiş olduğunuz Ekran kartı sürücü dosyalarını taratarak güncelleyin..

Dikkat: [Ekran Kartı Driver'ini otomatik kurmayıp, driver dosyalarını manuel taratıyoruz ses kartına..!]

Eski hâli..

Yeni hâli..

+ rep 'leri unutmayalım :)

Harikasın mükemmel muhteşem +++++

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.