Şimdi Ara

Windows 7 Ürün Anahtarı Pc'de Nerde Görünür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
60.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen sene aldığım laptopuma format atmak istiyorum. Alırken işletim sistemi yüklüydü ama Windows 7 programını yanında vermediler. Şimdi ben başka bir yerden programını bularak format atacağım ama işletim sistemimin orjinal kalmasını istiyorum. Şu anki ürün anahtarımı bilmiyorum nereden öğrenebilirim?

• laptop unuzun alt tarafindan bakabîlirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AIDA64 adlı programda lisanlar adlı bir bölüm var ordan bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mindflow

laptop unuzun alt tarafindan bakabîlirsiniz.

Teşekkür ederim gerçekten de yazıyormuş
  • Formatı attım, ürün anahtarını da buldum ama kabul etmiyor. Çünkü Win7 Professional yükledim benim ürün anahtarım ise Home'da çalışıyor. Direk değiştirme gibi bir şansım var mı ne yapabilirim bu durumda?
  • windows loader diye crack var tarafımca denenmiştir işe yarıyo o key homede işine yarar ve değişim olmaz :D
  • hangi cdden yüklendiği fark etmiyor mu ki her cd aynı ürün anahtarını kabul ediyor mu?öyle olsa bile o zaman başka bilgisayarlarada aynı anahtargirilebilir bir engel yok mu
  • Bi şekilde home premium'a çevirmeyi başardım ama ürün anahtarını girince windows sku'su ile uyuşmuyor gibisinden bir şeyler dedi yükleme esnasında. Yükleme sonrasına çevrimiçi aktifleştirme yaparken de windows7 ile uyumlu değil dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Pesimist:::

Geçen sene aldığım laptopuma format atmak istiyorum. Alırken işletim sistemi yüklüydü ama Windows 7 programını yanında vermediler. Şimdi ben başka bir yerden programını bularak format atacağım ama işletim sistemimin orjinal kalmasını istiyorum. Şu anki ürün anahtarımı bilmiyorum nereden öğrenebilirim?

sana win7 dvd si vermedilerse recovery bölümü olması gerekir laptopun. ona bir bak.
    eğer altındaki keyi kullanacaksan hangi win7 versiyonuysa onu kuracaksın.
    aktivasyon sistemi windows 7 de son kullanıcı için oem ve retail şeklindedir.
    sendeki ve diğer laptoplardaki oem dir.
    oem aktivasyon=bios ta ki üreticinin dijital imzası+ dijidal sertifika +oem key üçlüsünün uyumlu olmasıyla oluşur.

yeni pcler ve laptoplarda sadece dijital sertifika ve oem key girerek tüm windows 7 sürümleri orjinal olarak sorunsuz kullanılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: muro336

windows loader diye crack var tarafımca denenmiştir işe yarıyo o key homede işine yarar ve değişim olmaz :D

+1 (win 7 loader) tam adı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

quote:

Orijinalden alıntı: :::Pesimist:::

Geçen sene aldığım laptopuma format atmak istiyorum. Alırken işletim sistemi yüklüydü ama Windows 7 programını yanında vermediler. Şimdi ben başka bir yerden programını bularak format atacağım ama işletim sistemimin orjinal kalmasını istiyorum. Şu anki ürün anahtarımı bilmiyorum nereden öğrenebilirim?

sana win7 dvd si vermedilerse recovery bölümü olması gerekir laptopun. ona bir bak.
    eğer altındaki keyi kullanacaksan hangi win7 versiyonuysa onu kuracaksın.
    aktivasyon sistemi windows 7 de son kullanıcı için oem ve retail şeklindedir.
    sendeki ve diğer laptoplardaki oem dir.
    oem aktivasyon=bios ta ki üreticinin dijital imzası+ dijidal sertifika +oem key üçlüsünün uyumlu olmasıyla oluşur.

yeni pcler ve laptoplarda sadece dijital sertifika ve oem key girerek tüm windows 7 sürümleri orjinal olarak sorunsuz kullanılabilir.

Laptopun altında yazıyor evet. İlk önce professional yükledim olmadı. Home premium olduğu sonradan aklıma geldi(yanlış hatırlamıyosam) Home premium yükledim yine kabul etmedi. Zaten laptoplara genelde home premium yüklüyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: oys14

hangi cdden yüklendiği fark etmiyor mu ki her cd aynı ürün anahtarını kabul ediyor mu?öyle olsa bile o zaman başka bilgisayarlarada aynı anahtargirilebilir bir engel yok mu

senin lisansın oem zaten o pc de o donanıma özgü bir lisanstır.

yani o keyi bana versen ben kendi pc imde girsem kabul etmez bu donanıma ait olmadığını söyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: oys14

hangi cdden yüklendiği fark etmiyor mu ki her cd aynı ürün anahtarını kabul ediyor mu?öyle olsa bile o zaman başka bilgisayarlarada aynı anahtargirilebilir bir engel yok mu

senin lisansın oem zaten o pc de o donanıma özgü bir lisanstır.

yani o keyi bana versen ben kendi pc imde girsem kabul etmez bu donanıma ait olmadığını söyler.

sağol o zaman bende bir vakit formata giderim baya karıştı içerisi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.