Şimdi Ara

Windows 7 PC Açılmıyorsa ve Başlangıç Onarımı Sorunu Varken Dosya Kurtarma (Çözüm) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
3
Favori
241.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah Askina yardim edin ne format atabiliyorum ne guvenli modda acabiliyorum ne onarmaya tıklayabiliyorum ne acabiliyorum her seyi geçtim komut sistemini bile acamiyorum açabilsem kod yazmayi denicem ama olmuyor YARDIMM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EAD2623D9 -- 13 Temmuz 2015; 0:30:07 >
  • Bendede hic bir sıkıntı yokken oldu kırcam sinirden onarım tıklıyorum bir tek mouse simgesi var hic bir seye gitmiyor normal baslatınca baslatıyorda kalıyor kafayı yicem anakart cıkmıs olma olasıgı mıdır anlamadım

• ceylankral C kullanıcısına yanıt
    Kurtarmak için alternatif yol ;
    Bilgisayarı Windows CD'sinden başlatınız...
    Dilinizi seçin ve İleri tıklayın.
    Ama Yükle'ye tıklamayınız...
    Shift+F10 tuşlarına basıyoruz.
    Notepad yazıyoruz gelen ekrana.
    Dosya - Aç kısmına gelin.
    Şimdi artık bir Flash disk bulun ve verilerinizi kurtarıyorsunuz...
    Not: Bilgisayarın C sürücüsü bazen D olabiliyor.
    Önce C'ye girin ve Program Files varmı bakın. Eğer yoksa D'ye girin. Orda Program Files varmı bakın. Eğer onda da yoksa E, F gibi sürücüleri bu şekilde kontrol edin.
  • merhaba 6 yıl önce hp marka laptop almıştım son 1 haftaya kadar çok geçte olsa açılıyordu ama artık açılmamaya başladı bilgisayarcıya da getirdim formatta attı ama değişmesi gerektiğini söyledi. hp den memnunum fakat küçük ebatlarda yeni bir laptop almak istiyorum bir tane buldumhttp://fdnbilisim.com/cozumlerimiz/ fakat üzerindeki işletim sistemini daha önce hiç kullanmadım aldıktan sonra w7 yükleyebilirimiyim birde cd room özelliği yokmuş sanırım yardımcı olurmusunuz fiyatı benim keseme göre çok uygun ama beni 5 - 6 yıl götürebilirmi? teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslibakirci -- 1 Nisan 2016; 21:00:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceylankral

Selam arkadaşlar öncelikle bu sorunu yaşayan arkadaşlar benim gibi mağdur olmasınlar.Bilmeyenler için çözümünü anlatıyorum.

* Windows başlangıç onarımını tamamlayamıyorsa;
    * Bilgisayar Güvenli Mod'da da açılmıyorsa; ve en sonunda format atmaya karar verdiğinizde Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Şöyle:

1- Bilgisayarı yeniden başlatın
    2- Ardından pc açılırken F8(F2 yada F5) tuşuna basarak güvenli mod seçeneğinin olduğu ekrana ulaşın.
    3- En üst seçenekte olan "Bilgisayarınızı Onarın" seçeneğini seçin.
    4- Windows bilgisayarı onarmaya çalışacak ama başaramayacak.Sonra sizi "Kurtarma Konsoluna" yönlendirecek.
    5- Kurtarma konsolunda tam hatırlayamayacağım ama "... Görüntüyü Yükleyin" gibi bir seçenek var.Onu seçin.Küçük bir tarama yapacak ve bir şey bulamayacak. 2. seçeneğe tıklayarak İleri yi tıklayın.Size "Ağdaki bilgisayardan bir görüntü yükleyin" ve "Medya Bul (Medyadan Yükle)" diye iki seçenek sunacak."Medya bul (Medyadan Yükle)" seçeneğini tıklayın.
    6- Ve karşınızda Bilgisayarınızın Harddiskleri var.Şimdi bir Flash Bellek buluyorsunuz ve yedeklemek istediğiniz dosyaları yedekliyorsunuz.

Kolay gelsin...

Not:Kesinlikle Alıntı Değildir...

"4- Windows bilgisayarı onarmaya çalışacak ama başaramayacak." Bu bilgi yanlış. Her zaman karşımıza 5 tane seçenek çıkıyor.
    3. seçenek olan "Sistem imajı geri yükleme" seçeneği kullanılıyor senin dediğin iş için.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRSakinLesH

Merhaba benimde bilgisayarım windows 7 ve 2 gündür açılmıyor ekranda bu yazılar beliriyor : A disk error press ctrl + alt + dlt 2.cisi ise Reboot and Selecet proper Boot device or Insert Boot media in selecet Boot device and prees a key Türkçesi : yeniden ve uygun Önyükleme aygıtını seçmek veya select boot device medya yerleştirin ve bir tuşa basın. Lütfen yardım edin sıkıntıdan patlıyorum ne yapmam gerek ??
    Harddiskin pert olmuştur yeni harddisk al sıfırdan format at daha sonra ekran kartını, -gerekirse- ethernet driverlarını kur

şöyle bir sorun var : Ethernet driverları internetten indiriliyor fakat internete girilemiyor. Bu nedenle flash diske atıp öyle açmak lazım.
    2. sorun ise : bazı flash bellek sürücüleri internetten driver indirdikten sonra çalışıyor. Bu nedenle başka marka flash disk kullan veya CD kullanabilirsin.

• Ben bu yapamadım flaş taktım bi resime bastım hatalı diyo anlamdım offff

• Merhaba benim bilgisayarım da açılırken hata veriyor güvenli modda açabiliyor um sistem geri yüklemesi de yaptım ama düzelmiyor dün gece hiç bir şeyi yoktu bugün böyle açıldı

• başlığı açan değerli arkadaş,
    öncelikle teşekkür ederim, bu sorun hakkında koca interneti taradım senin kadar net ve iyi anlatanı bulamadım.
    yalnız, tek ve en büyük sorun son maddede, oraya kadar dediklerini harfiyen yaptım ve hiçbir sorun olmadı, ama işte o son adımda bilgisayar, bilgileri kurtarmamı sağlayacak harici hard diskimi görmüyor.
    yani bilgiler bana bakıyor, ben onlara..:(
    nihai çözüme çok yakınım, bilgisayar şu harci hard diskleri bir görse bilgilerimi kurtarıp rahatlayacam, ondan sonra format morman artık Allah ne verdiyse ama olmuyor bir türlü, bilgisayar kendi sürücülerinden başka hiçbir şeyi görmüyor.

lütfen kurban olam bilen biri varsa bana yardım etsin, çok müşkül durumdayım...
    içim kan ağlıyor, çok değerli fotolar,
    mesleki bilgilerim ve daha nice şeyim göz göre göre gitmek üzere...:((

• Arkadaslar bilgisayarimin power dugmesine basiyorum butun fanlar ve isiklar aciliyo ama sonra birden fanlar ve isiklar kapaniyor surekli bi calisip bi duruyor bilgisayar acaba neden boyle oldu? Kasayi actim power dugmesine bastigimda icinde ne kadar fan varsa hepsi calisiyor ben bi turlu anlam veremedim acaba sorun nedir arkadaslar

• Arkadaşın anlattıkları %99.9 doğru da kurulum cd sini takıp başlangıç onarım yapıp sonrasında kurtarma konsolu geliyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.