Şimdi Ara

Windows 7 Kurulumun Sonunda Hata Veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
29.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir hp makine aldım . Üzerinde Windows 7 home vardı. Hp nin yan programları çok kasıyor diye Xp taktım. Niyetim format atmaktı. Ancak mavi ekranda f8 onay yeri gelmeden koyu mavi ekran çıkıp kitledi. Bende Hp nin kendi restore dvd sinden (kurtarma cdsi) eski haline getirmek istedim ancak her şeyi halledip kurulumu yapıp tam windows u açacakken şu hatayı verdi.

quote:

"Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklemesi devam edemiyor. Windowsu yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere tamamı tıklatın ve yüklemeyi yeniden başlatın"

Basıyorum yeniden başlıyorum yine aynı yazı. Bende başka bir windows 7 buldum onu yüklemeye çalıştım aynı yerde aynı hata. Son olarak şansımı vista da denedim onda da yükleme tamamlanıyor kısmında kilitlendi. Elim kolum bağlandı. Bunca yıldır böyle bir olaya rastlamadım. Umarım sorunuma yanıt bulabiliriz. Kolay Gelsin...

• Merhaba
    Sorunun çözümü şu şekilde

- bu hata mesajı ekrandayken OK (Tamam) butonuna basmayınız
    - klavyeden Shift +F10 tuşuna basınız
    -dos ekranı açılacaktır, gelen ekrana regedit yazıp entera basınız

Aşağıdaki ayarları bulup Setup.exe değerine 3 giriniz.

HKLM \ SYSTEM \ Setup \ Status \ ChildCompletion \ setup.exe
    4. DWORD değerini 3 yapınız

– bilgisayarı yeniden başlatınız
  • Yani bu ekranı göremeden geliyor mesaj.

Windows 7 Kurulumun Sonunda Hata Veriyor
  • Sorun tam olarak Xp yüzünden başlamış gibi gözüküyor bilirsiniz belki ama yeni cihazlar SATa desteği içeriyor Xp de bunu desteklemiyor onun için ek yollarla Xp sata entegreli kuracaksın o mavi ekranı o yüzden vermiştir. Bence internetten araştır N-lite bu entegre işlemini yapabilirsin ondan sonra tekrar denersen sorunsuz kurulabilir Benim de başıma gelmişti o yüzden söylüyorum Xp yi başarılı bir şekilde kurduktan sonra Tekrar Wİndows 7 kurmayı denersin ya da Cİhaz da recovery yok mu ??
  • Konuyu açan arkadaşla aynı sorunu bende yaşıyorum. Sistemim GA-965P-S3 Anakart, 5 gb ram, 512 mb Ati Radeon 256 bit ekran kartı, 320 gb hd., 2,6 Mhz Core2 duo işlemci. Windows 7 yüklemeye çalıştığımda herşey tamam ama Yükleme tamamlanıyor... kısmında kalıyor ve bir türlü tamamlamıyor. Daha önceleri kaç kez yüklediğim halde bir türlü yükleyemedim. Her şeyi denedim. Arkadaşın dediği gibi en düşük konfigrasyonlu bilgisayara dahi kaç sefer kurduğum halde kendi sistemime bir türlü kuramadım. Ayrıca Vista da kurmaya çalıştığımda aynı problemle karşılaşıyorum. Bios güncellemesi yaptım, CD rom değiştirdim, başka hd ler denedim ama bir türlü yükleyemedim. Artık Windows 7 kullanmak değil neden yükleyemediğimi bulmaya çalışıyorum. Bu arada HD'ye sıfır format atarak yapıyorum bütün işlemleri...
    "Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklemesi devam edemiyor. Windowsu yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere tamamı tıklatın ve yüklemeyi yeniden başlatın"
    7 tane Windows CD'si yaptım hepsinde aynı sorunla karşılaşıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heryansın -- 14 Ekim 2010; 17:44:13 >

• arkadasım sorununu çözelim hemen. bır adet ubuntu cd sı ındır. bas cd ye sonra kurulumu gerceklestır. farklı bı dosya sistemi kullanmıs olacagından sıkıntı olmayacaktır. kurulumu gerceklestırebilirsin. daha sonra hard disk bolumlemesınde once tum Hdd yi formatlayın (linux formatında) daha sonra w7 kuracagınız bır hard disk bölümü bırakın ve burayı ntfs formatını secerek tekrar bıcımlendırın.(arayuz turkce oldugundan sıkıntı olmayacaktır.) bu işlemlerden sonra w7 kurulumunu gerceklestırın sorun cıkmayacaktır. isteğinize baglı olarak daha sonra boot ekranından isteğinize bağlı olarak linuxu kaldırıp hard diskinizi isteğiniz doğrultusunda formatlayabilirsiniz. umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • win 7 kurarken dondu bende laptopun power tuşuyla kapatıp açtım;ve alttaki hatayı verdi;tamam deyince tekrar aynı hatayı veriyor;yükleme veya seçenek gelmiyor,hdd ye bi şekilde format atmam lazım;yada ne yapmam lazım bulamadım yolunu;bilen yardım etsin ne olur :(

• aynı hatadayım yardımcı olabilir misiniz ?
  • sorunu bugün yaşadım çözümü varmıdır acaba?
  • Aynı sıkıntı bendede var,
    Çözebilen var mı arkadaşlar ?
  • aynı sorun bende de var format attım w7 kurdum sımtem dosyaları hazırlanyor yazısı cıkıyor 10sn sonra hata verıyor yeniden başlatıyorum aynı her gene geliyor bir bilen yokmu yardım edin lütfen ben donanımsal bir hatanın oldugunu düşünüyorum
  • beyler benim sorun hdd de yani alıcam aynı arkdaşlara duyurulur
  • Çözüldü

Biostan HDD sata seç ya da kaldır ya da enable yap ya da disable.

Neyse işte bios HDD ayarını değiştir oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır hdd taktım yine aynı sorun bu problemi çözebilen var mı bios ayarı demeyin artık bios'ta Sata Ahci mod yok başka bir çözüm önerin lütfen
  • Merhaba
    Sorunun çözümü şu şekilde

- bu hata mesajı ekrandayken OK (Tamam) butonuna basmayınız
    - klavyeden Shift +F10 tuşuna basınız
    -dos ekranı açılacaktır, gelen ekrana regedit yazıp entera basınız

Aşağıdaki ayarları bulup Setup.exe değerine 3 giriniz.

HKLM \ SYSTEM \ Setup \ Status \ ChildCompletion \ setup.exe
    4. DWORD değerini 3 yapınız

– bilgisayarı yeniden başlatınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lovefool -- 9 Aralık 2014; 22:37:25 >
  • Lovefool kardeşim , Allah senden razı olsun yemin ediyorum sırf sana teşekkür etmek için üye oldum . tam 6 saat uğraştım abartısız bu hatayı gidermek için sayende oldu

• Çok tesekkurler

• lovefool L kullanıcısına yanıt
    Lovefool cok tesekkurler, problemi cozduk sayende

• lovefool çok teşekkürler, %100 çalışıyor.
    hayat kurtardın kardeşim. harikasın. teşekkürler.

yalnız birşey sormak istiyorum. bu sorun okul bilgisayarımızda ortaya çıktı.
    bilgisayarcı, drive vaccine pc restore adlı deep freeze selefi bir prog. yüklemiş ve şifresini vermemiş, tabi okul yönetimi bilgisayardan bir haber, winamp çalışmasa bilgisayar bozuldu diyen tipler.
    bektım formatla bile silinemeyen illet bir program,
    riske girelim dedim, hiren's boot cd ile low level format attım, tekrar partition ayırdım, formatladım, ve kuruluma başladım,
    kurulum sonunda bu sorun çktı.
    şimdi merak ettiğim,
    1 senin yönteminle sorunun düzelmesindeki mantık nedir?
    2 ileride bu çözümden kaynklı bilgisayarda sorun çıkabilir mi tekrar?
    3 temiz bir win7 cd si çeksem, tekrar formatlamaya kalksam tekrar aynı sorunu verir mi?
    teşekkür ederim şimdiden.
    Lovefool, inan sana ne kadar tesekkur etsem az. Allah butun dualarini kabul etsin yemin ederim 3 gundur bu hata ile ugrasiyorum basima agrilar girdi sinirden aglama raddesine geldim ama sayende cozdum. Ya Allah razi olsun senden

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.