Şimdi Ara

Windows 7 IIS 7.0 Hata göstermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • windows 7 deki iis kodlama hatalarını tarayıcı göstermiyor bir sorun olduğunda 500 hatası veriyor. sadece bazen hata kodu ve satırını gösteriyor. Xp de Hata kodu ve hatalı satırı gösteriyordu. Win 7de neden göremiyorum...

Bunun için ne gibi ayarlar var ben bulamadım. biraz internette araştırdım bazı şeyler buldum fakat onlar zaten bildiğim ve şuan uygulamış olduğum ayarlar.yinede belirteyim;

Hataları tarayıcıya gönder = true
    istemci tarafından hata ayıklamayı etkinleştir = true

bunlardan başka ayar var mı ?

• projenin config dosyasına şu kodu girersen göstermesi gerekiyor hataları.

<configuration>
    <system.web>
    <customErrors mode="Off"/>
    </system.web>
    </configuration>

yanlız webe yayınladığında (publish) ettiğinde bu kodu sil aksi taktirde hata olması durumunda kodların gözükür.
  • Teşşekür ederim denicem bu kodları
  • meselef bu komutlarda işe yaramıyor. yok mu başka bi çözümü bunun için...
  • hala çözüm bulunamadı heralde
  • bu sorunu bende yaşıyorum ve olay tamamıyla tarayıcıyla ilgili. google chrome kullanıyorum ve hata kodu hata bilgisi direk tarayıcıya yansıyor. google chrome kullanmanı tavsiye ediyorum. sanırım explorer ayarlarıyla ilgili bir durum. hiç uğraşma chrome explorer'dan iyi. kullandıkça göreceksin. ie9 çıkana kadar chrome
  • zaten şu win 7'nin bi tek kasmaması (Vistaya göre) güzel. Arkadaş geliştirici araçları adına herşeyde sorun çıkarıo yau . MySQL yükledim çalıştırmadı, IIS 7 desen zaten apayrı bi sıkıntı. Klasik ASP çalıştırmak için bin takla atıosun. Arkadaşım ASP kullanıosan üşenme Git bi virtual machine kur ona da yapıştır XP'yi. bak rahatına
  • @trademark sana bu konuda katılmıyorum. win7 gerçekten çok iyi hazırlanmış vistaya göre. mysql 5.1 kurup rahatlıkla çalıştırabiliyorum. asp konusuna gelince sorunsuz çalışıyor ve sıkıntı çekmiyorsunuz. aslına bakarsan win7 iis xp'ye oranla çok daha iyi. burda tamamıyla alışkanlık söz konusu. yenilikçi olmak gerekirse iis7 büyük kolaylıklar sağlamakta. sorun ise tamamıyla uyumluluk-taydı o da eskide kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesasd -- 7 Temmuz 2010; 2:48:19 >
  • O işin şakası da hakikaten MySQL'i kurdum ama bi türlü servisi başlatamadım. Çileden çıkardı beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: TradeMark

O işin şakası da hakikaten MySQL'i kurdum ama bi türlü servisi başlatamadım. Çileden çıkardı beni

kurdugun surum kac mysql serverin ? mysql odbc ayarlarını yaptıysan sorun olmamalı. ben 5.1 surumunden öncesini kullanmadıgımdan bilemeyeceğim ama 5.1 de problem yok. mysql oto acılıyor pc baslatıldıgında işlemlerde mysqld.exe olarak gorunuyor. port'tan kaynaklı bir problem yok değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesasd -- 7 Temmuz 2010; 4:59:02 >
  • tarayıcıdan kaynaklanıyor yani başka chrome la denerim birde. Ben nt günlüklerine kayıt ettirip hatayı görüyorum biraz geçikmeli oluyor ama başka çözüm bulamamıştım. bakalım chrome işe yarayacak mı
  • internet explorer da ki hata gösterim komutu açık mı ?

Windows 7 IIS 7.0 Hata göstermiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nurky

internet explorer da ki hata gösterim komutu açık mı ?

bu dediğin javascript için falan değil miyid?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TradeMark

quote:

Orijinalden alıntı: Nurky

internet explorer da ki hata gösterim komutu açık mı ?

bu dediğin javascript için falan değil miyid?

screen shoot da belirtmek istedim zaten demek istediğimi.

doğrusu scriptlerin hatalarını göstermek için internet explorer da ki ayarlar tamam mı olacaktı :)
  • bencede bu ayar vbscipt, javascript vb. falan için. aman boşver microsoft 1 kullanıcı kaybetmeyi hak ediyor zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.