Şimdi Ara

Windows 7 de ses cızırtısı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
44.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • herkese merhaba forum da ilk günüm ilk mesajım esasen bu konuyu yanıtlamak için üye oldum diyebiliriz :) ama fayfalı klavuz bi site bilgilerine itimat edilir. evet bu eski konu ama windows 7 ye yeni geçip benzer sorun yaşayanlar için bende bi çözüm önereyim. sroun sadece realtek sürücülü cihazlar için mi geçerli bilmiyorum ama benim cihaz netbook ve ses kart realtek. birden fazla kez windows7 nin çeşitli sürümlerini kurdum film izlerken cızırtı sorunu hep yaşadım. bi çare de bulamadım
    tabi sonunda çözdüm. arkadaşlar şu an K-Lite_Codec_Pack_780_Full bu codec kullanıyorum ve kurarken media player classic sürümünü de kurdum zerre sorun kalmadı. ne son driver ne srs sandox hiç bir şeye ihtiyacınız yok buradan da sorunun wmp 12 den kaynaklandığı neticesine varabiliriz. ancak zaman zaman görüntü akışında duraksama veya takılma olursa izlediğiniz filmin türünden kaynaklanabilir HD ve BDrip filmlerde işlemciniz de zayıfsa görüntüde dalgalanma olabilir. saygılar kolay gelsin

bir iki küçük bilgi.
    * artık xp de ram canavarı olmuş
    *7 daha tasarruflu
    *starter - ultimate tüm versiyonlarını aynı cihazda test ettim. ultimate kesinlikle en az ram ve işlemci kullanandır.

saygılar

• Teşekkürler Arkadaşlar.
  • Sorun hala devam etmekte !! Delirecem ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihtarik

arkadaşlar uzun çabalarımdan sonra Crea NU4-14E Leptoplar için Windows 7 de cızırtı sorununu çözmüş bulunmaktayım :)

ilgilenenler için kısaca anlatıyorum;

ilk olarak Realtekin sitesinden indirdiyseniz ya da başka driver kurduysanız siliniz. ben şu an en son sürüm olarak v2.63 ü indirdim ve kesinlikle tavsiye etmiyorum v2.xx sürümlerinde cızırtı dahada şiddetleniyor !

1) Aşağıdaki linkten Microsoft'un UAA ses yamasını yükleyin fakat exe dosyasına sağ tıklayıp Uyumluluk Sorunu Giderme sekmesinden Windows XP Service Pack 2 modunda ses yamasını kurun başka türlü bu yamayı kuramazsınız !

http://www.****/notebook_driver/2/Microsoft-UAA-Bus-Driver-for-High-Definition-Audio.html

2) Asıl sorun driver sürümünden kaynaklanıyor. Ben leptopun yanında verilen Cd nin içinden vista için olan Realtek driverını yükledim. ama tabiyki setup ı Winrarla açarak bir klasöre çıkarttım daha sonra da aygıt yöneticisinden çıkarttığım klasörün içerisinden Vista klasörünü göstererek sürücüyü güncelleştirdim.

sanıyorum bu durum bi çok arkadaş içinde çözüm olacaktır. googleden Crea NU4-14E Vista driver diye aratırsanız mutlaka realtekin bu sürüm driverını bulursunuz. Setup Özelliklerinde Ürün sürümü: R1.73 yazıyor sanıyorum budur :)

semihtarik arkadaşın dediği gibi kısaca kendi cdsinden vista driver setup'ı winrarla bir klasöre çıkarıp, bilgisayarın tanıdığı ses aygıtını, aygıt yöneticisinden vista driverini göstererek güncelledim ve sonunda win7de cızırtıdan kurtuldum sinir bozuyordu. teşekkür ederim çok makbule geçti.

• arkadaşlar bende de farklı bir sorun söz konusu. bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum. Şimdi daha önce böyle bir cızırtı sesi yoktu her ne olduysa formattan sonra oldu. XP perfect yükledim işletim sistemi olarak. daha sonra realtek ses kartını kurmadım çünkü zaten creative ses kartı var ve onun driverını yükledim. şimdi müzikleri açıyorum gayet güzel şekilde çalarken aniden araya bir cızırtı sesi giriyor ve şarkı devam ettiği sürece gitmiyor. Şarkıları (youtube, winamp vs) kapatıp tekrar açtığımda cızırtı gidiyor daha sonra 5-10 dk sonra yine araya giriyor. Bunun çözümü nedir? Realteki kurmam mı gerekiyor illa, realteki kurarsam peki creative ses kartının driverı ne olucak? bu sefer onun düzgün çalışmamasına sebebiyet verecektir. Yardımcı olursanız sevinirim üstadlar.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caladvwch

arkadaşlar bende de farklı bir sorun söz konusu. bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum. Şimdi daha önce böyle bir cızırtı sesi yoktu her ne olduysa formattan sonra oldu. XP perfect yükledim işletim sistemi olarak. daha sonra realtek ses kartını kurmadım çünkü zaten creative ses kartı var ve onun driverını yükledim. şimdi müzikleri açıyorum gayet güzel şekilde çalarken aniden araya bir cızırtı sesi giriyor ve şarkı devam ettiği sürece gitmiyor. Şarkıları (youtube, winamp vs) kapatıp tekrar açtığımda cızırtı gidiyor daha sonra 5-10 dk sonra yine araya giriyor. Bunun çözümü nedir? Realteki kurmam mı gerekiyor illa, realteki kurarsam peki creative ses kartının driverı ne olucak? bu sefer onun düzgün çalışmamasına sebebiyet verecektir. Yardımcı olursanız sevinirim üstadlar.

Saygılar...

.

Benimki daha da ilginç USB ile direk prizden beslemeli 5.1 kulaklık var, bir süre kullanınca cızırtı başlıyor fakat sadece bilgisayar ses çıkartacak birşeyler oynatırken cızırtı var diğer türlü yok. Neyse cızırtı başlayınca kulaklığı komple söküp hoparlörü takıyorum. Alakası olmamasına rağmen ses çıkartan şeylerde sorun devam ediyor. Akşam uğraştım ama bir çözüm bulamadım, sabah kalktım biraz çözüm arayayım diye cızırtı yok olmuş. Şaşırdım, kulaklığı tekrar çalıştırdım onda da birşey yok. Bir süre devam etti ve yavaş yavaş cızırtı gelmeye başladı yine aynı şeyleri yaptım hoparlör cızırdıyor. Anlayamadım ben bu işi bana yardımcı olun.

.

• bana lütfen yardımcı ol..asusf50sv model laptop kullanıyorum ve win7 32 bit yükledim güncel realtek ses yükleyince ses cızıltılı..çözemedim gitti.
  • az önce 2.70 i yükledim realtek driverin... win8 olan... ama bunla ilgili değil sanrım sonra

http://www.esaskazanc.com/2012/02/windows-7-ses-kaytta-czrt-ve-problemler.html şu linktekini gördüm o mikrofonla yapmış ama hoparlör ayarlarını da yapmak lazım sanırım. sonra aşağıdakileri yaptım.

ses açma kapama ayarındaki hoparlore sağ tık ile kayıttan yürütme aygıtlarına gel

oradan hoparlore çift tıkla.(realtek high definiaton audio olmalı realtek driveri yüklübende kendi yazılımıda var)

üsteki sekmelerden Geliştirmelere gel tüm ses efektlerini engelle de...

sonra Dolby sekmesine gel ve sound space expander ile natural bas kutucuklarını kaldır seçili olmasın.

sonra Gelişmiş sekmesinden varsayılan biçimi 16 bit, 44100 hz cd kalitesi olarak yap , alttaki kutucuklarıda kaldırın garanti olsun.

sonra uygula ve tamam diyip bi müzik yada ses kalitesi ayarladığnız yeri tekrar açıp sına diyebilirsiniz. Benim ki böyle çözüldü.

• quote:

Orijinalden alıntı: limxona

az önce 2.70 i yükledim realtek driverin... win8 olan... ama bunla ilgili değil sanrım sonra

http://www.esaskazanc.com/2012/02/windows-7-ses-kaytta-czrt-ve-problemler.html şu linktekini gördüm o mikrofonla yapmış ama hoparlör ayarlarını da yapmak lazım sanırım. sonra aşağıdakileri yaptım.

ses açma kapama ayarındaki hoparlore sağ tık ile kayıttan yürütme aygıtlarına gel

oradan hoparlore çift tıkla.(realtek high definiaton audio olmalı realtek driveri yüklübende kendi yazılımıda var)

üsteki sekmelerden Geliştirmelere gel tüm ses efektlerini engelle de...

sonra Dolby sekmesine gel ve sound space expander ile natural bas kutucuklarını kaldır seçili olmasın.

sonra Gelişmiş sekmesinden varsayılan biçimi 16 bit, 44100 hz cd kalitesi olarak yap , alttaki kutucuklarıda kaldırın garanti olsun.

sonra uygula ve tamam diyip bi müzik yada ses kalitesi ayarladığnız yeri tekrar açıp sına diyebilirsiniz. Benim ki böyle çözüldü.

oldu galiba bi deniyim benimde vardı cazırtı netbookta deniyim bi dur insallah düzelir. teşekkürler

• pabl0esc0bar P kullanıcısına yanıt
    TEŞEKKÜR @pabl0esc0bar @pabl0esc0bar @pabl0esc0bar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem0707

arkadaşlar sorunu çözdüm. Aynı sorunla karşılan arkadaşlar olduysa yararlanmaları için çözümü anlatayım. Aslında çok basit. Realtekin sitesindeki güncel win7 driveri bile işe yaramayınca bilgisayarla birlikte verilen driver cd sini takıp içindeki vista 32 bit uyumlu driveri kurdum belki çalışır diye.cızırtıdan eser kalmadı.

Eyvallah kardeş sağol çözdüm sorunu sayende. @gorkem0707

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerfarrap1 -- 21 Mayıs 2014; 17:49:51 >

• O.değil kaç senelik konu bak hala ise yariyormus şuanda askerdeyim hahaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar herkese yıllardır bu sorunla baş etmeye çalışıyorum ama ne zaman realtek kursam her zaman cızırtı oluyordu.
    arkadaşın dediği gibi pcnin driver cdsini bulamadım. benim pc asus orjinal işletim sistemide vistaydı ben 7 yapmıştım.
    asusun sitesinden vista için realtekiindirince mükemmel oldu, cızırtıdan eser kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.