Şimdi Ara

Windows 7'de NBA2K10

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar NBA 2K10 Windows 7'de takılıyor diğer oyunlarda olduğu gibi, yani sistemim oyun için yeterli. Vista kullanıyorken NBA2K9'u full ayarlarda kasmadan oynardım. Ama 7 yükleyince bazı oyunlar böyle takılıyor. Bunu nasıl düzelteceğim?

• Windows 7 kullanıyorum ama hiç takılma olmadı. Sürücülerle ilgili bir durumun olabilir.
  • PES 2010'da hiç takılmıyor mesala, ama NBA2K10'da takılıyor. Anlayamadım gitti valla..

Bazı oyunlarda da böyle oluyor, mesala GTA San Andreas, o eski oyunda bile takılma yapıyor. 65 FPS göstermesine rağmen..
  • kesinlikle sisteminle ilgili bir durum bu. Ben hiç böyle bir sorun yaşamadım. Hdd ile ilgili sorun olabilir ısınma durumu olabilir. Eğer mümkünse format atmayı deneyebilirsin.
  • Evet bende öyle düşünüyordum ama bikaç arkadaşa sordum onlarda da aynı osrun varmış W7'de..

Hardisk bozulmuştu, yenisini alıp W7 yükledim. Home Premium..

Mesala NBA2K10'dan çıkıyorum, PES 2010'a giriyorum, gayet güzel oynuyorum PES'i. Bazı oyunlarda yapıyor bunu. Eminim bikaç arkadaş daha yaşıyordur.

Neden olduğunu bilmiyorum, NBA2K10 yüklerken .NET Framework 1.1'i yüklemişti, bende ardından W7 için olan 4.0'ı yükledim, ondan olabilir mi?
  • Tam tersini de benim sistemimde yapıyor. NBA 2K10 da sorun yok ayarları fullesemde ama PES 2010`da fraps 60 fps göstermesine rağmen özellikle ceza alanı taraflarında aşırı takılıyor. Windows 7 genel anlamda daha hızlı ama Vista ve Xp ye göre.
  • İşte nedense W7 bazı oyunlarda bunu yapıyor, neden olduğunu anlamıyorum. Eğer bi çözümü varsa lütfen arkadaşlar yardımcı olsunlar.
  • ekran kartın nedir merak ettim
  • Bende 7 kullanıyorum.tüm oyunlarda vistadan dah iyi..
  • Ekran kartım ATI Mobility Radeon 4650 1GB.

GTAIV, PES2010, Crysis gibi oyunları oynadım kasmandan. NBA2K9'u da tabi. Ama eski oyunlarda ve NBA2K10'da takıntı yapıyor. Bu farklı birşey, sistemle ilgili birşey değil. Nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B94

Ekran kartım ATI Mobility Radeon 4650 1GB.

GTAIV, PES2010, Crysis gibi oyunları oynadım kasmandan. NBA2K9'u da tabi. Ama eski oyunlarda ve NBA2K10'da takıntı yapıyor. Bu farklı birşey, sistemle ilgili birşey değil. Nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.

Anladım yani laptopta oynuyorsun. Ekran kartı sürücü versiyonu nedir?

Pes 2010 da zaten hiç sıkıntı yaşamazsın daha eski sistemlerde de rahat çalışır. Gta 4, Nba 2K9 takılmadan oynuyorsan farklı bir çözüm önerisi vereceğim

Oyunun config.ini dosyasında birkaç satırı değiştirebilir misin?

Belki oyunun hızlanmasında faydası olabilir

C:\Documents and Settings\%kullanıcı adın%\Application Data\2K Sports\NBA 2K10\Saves

klasörüne gir ve Config.cfg dosyasını aç. Ardından aşağıdaki satıları bul ve şu şekilde değiştir

CLOTH_LOGICAL_THREAD_0 = 1
    CLOTH_LOGICAL_THREAD_1 = -1
    CLOTH_LOGICAL_THREAD_2 = -1
    CLOTH_LOGICAL_THREAD_3 = -1
    GPU_LOGICAL_THREAD = 2
    STALL_CPU_ON_END_FRAME = 3

bunu yaptıktan sonra oyunu rahat oynayabilecek misin bakalım.

• Deneyeceğim çok teşekkür ederim.

Evet, dizüstü kullanıyorum.

Sürücüm 9.9, en son çıkan 9.10 fakat henüz o yok Windows 7 için (Mobility Radeon)
  • Arkadaşım bu oyunda sorun var. Orta sahayı geçerken kasılma yapıyor çok iyi sistemlerde bile var bu olay, patch yapılıyor ama düzeltilirmi bilmiyorum.
  • venomtrk ;

Dediğini yaptım, biraz düzelme oldu. Ama yine akıcı oynanmıyor.

Oyunda sorun olabilir evet, zaten sinirlenip sildim oyunu. :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.