Şimdi Ara

Windows 7 Ağ Sorunu 'Tanımlanmayan Ağ' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
7
Favori
117.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar birde bunu deneyin belki çözüm olur

Çalıştıra / msconfig / sistem yapılandırması açıldığında Hizmetler sekmesine tıklayın ve aşağıdaki resimdeki bölümün işaretini kaldırın daha sonra uygula ve tamam deyin ve yeniden başlatma isteğine onay verin.

Bilgisayarınız yeniden başladığında ortak ağ sorunun çözülmesi lazım.

Windows 7 Ağ Sorunu 'Tanımlanmayan Ağ'
  • Arkadaşlar bu durumdan çok müzdarip olmuş biri olarak üşenmedim cevap yazmak için foruma üye oldum. Kesin bir çözüm bulamadım ama sonuca hangi yollarla ulaştığımı anlatmak isterim. bu durum ara ara sürekli başıma geldi.

1.çözümüm: Sabırla bekledim ve günler sonra bir gün bağlandı:))
    2.çözümüm: Laptopumda wireless olmasına rağmen gittim usb wireless adaptör aldım. ve wireless adaptör ile sorunsuz bağlandım. sağ alt köşede aynı bağlantının birinde sınırlı bağlantı derken diğerinde yani wireless adaptörde bağlandı diyor.
    2. çözüme baktığımızda eğer wireless adaptör bağlanıyorsa modemde sorun yok dns de yada ip de sorun yok asıl sorun laptop taki ağ bağdaştırıcısında diyebilirmiyiz. Bende casper marka laptop var ve 802.11g mini kart kablosuz bağdaştırıcı bulunuyor. sürümüde güncel ama sorun onda diye düşünmeye başladım.

3.çözümüm: format attım ve sorun çözüldü. ( fakat daha sonra yine aynı sorunla karşılaştım.)

4.Çözümüm: aslında bu bir çözüm değil ama çaresizlikten ve ttnet servis elemanının gazıyla yeni bir modem aldım. yeni modem sorunu çözmüyor arkadaşlar boşuna benim gibi paranızı harcamayın.

5.çözümüm: modem ayarlarından modemi şifresiz yaptığımda bağlanabildim. aslında bu bir çözüm değil fakat bu konuda kafa yormanızı tavsiye ederim. Kablosuz ağ kurarken bir şifre belirliyorsunuz ve bu şifreyi belirlerken wpa, wpa2, ve birkaç seçenekten birini seçiyorsunuz. Ancak sizin seçtiğiniz şifreleme türü ve kullandığınız şifredeki karakterler laptopunuzdaki ağ bağdaştırıcısının özelliklerinde bulunmuyor olabilirmi? en düşük güvenlikli şifrelemeyi ve kolay bir şifre (sadece harflerden oluşan mesela) seçin ve bu şekilde bağlanmayı deneyin. Ama sağ alt köşede bağlantının üzerini tıkla özelliklere gel güvenlik kısmından belirlediğiniz şifreleme türü ile burdaki şifrelemenin aynı olduğundan emin olun.

Ben burdaki bir çok üye gibi çok donanımlı bilgiye sahip değilim fakat bu sorun çok can sıkıcı ve sadece denediklerimi sizinle paylaşmak istedim. Çünkü bu sorunun artık tek bir nedenden kaynaklanmadığını düşünüyorum. herkesin probleminin nedeni farklı olabilir.

çünkü forumlarda yazan onlarca çözüm önerisi bende işe yaramadı

son bir bilgi aynı sorunu AYNI BİLGİSAYARDA HEM VİSTA DA HEMDE WİN7 DE YAŞADIM.

Saygılarla,

• bende ağ sorunu arasıra oluyor win7 kullanıyorum.ama anakartın splash prıgramı ve wifi olarak girebiliyorum sadece winden bazen giremiyorum.bilgisayarı kapatıp bir kaç saat bekledikten sonra şans varsa oluyor olmuyorsa ertesi gün mutlaka giriyor ama çok sinir bozucu.sonuçta asus anakartın programı ile giriyorum win7 ile giremiyorum.
  • arkadaşlar bendede aynı sorun var işyerimin bana aldıgı laptopa sabahtan beri ağ bağlantısı tanıtmaya ugrasıyorum.
    işyeri ağındaki 4-5 bilgisayarı görebiliyorum yani ethernet kartı yada sürücüsünde problem olamaz sanırım,
    wirelessimizi görüyorum ve sifre ile bağlanıyorm bağlandı gözüküyor ancak internet erişimi yok uyarısı veriyor
    ayrıca ağ ve paylaşım merkezinde sadece ev ağı secebiliyorum iş ve ortak ag secilemiyor ayrıca ev agınıda secsem sürekli tanımlanamıyor uyarısı veriyor.
    internetteki cözümlerde işe yaramadı bu güne kadar sayısız defa bu işi yaptım ilk defa karsılaşiyorum 2-3 defa farklı win7 lerde kurdum ama onlada alakası yok ?

bu başlık altındaki cözümlerde bende işe yaramadıgı için tekrar sormak istedim,
    tşekkürler.
  • bu amk sorunu yüzünden son sistem bilgisayarımda windows xp kullanmak zorunda kalmıştım. Sorunu çözmek için gezmediğim forum ve denemediğim yol kalmadı. Teknis servis bile çözemedi. Pc de Photoshop CS 3 yüklüydü. win7 64 bit ilk açılışta internete girmiyor. ağ bağlantılarından devre dışı bırakıp aktif edince giriyor. ama her defasında bunu yapmak beni delirtti. xp kullanmak zorunda kaldım 2 ay. dün sizin yorumlarınızı okudum. yukarda bir arkadaş fotoşopu kaldırıp yeniden başlatınca sorun düzeldi demiş. Bende öyle yaptım düzeldi.

SORUN PHOTOSHOP CS 3 ten kaynaklanıyor. sonrada CS 4 kurdum. dünden beri rahatladım.

AMK CS 3 .
  • Arkadaşlar bende bugün itibariyle böyle bir sorun ile karşılaştım akşama kadar sorunu çözdüm. Sorun tamamiyle IP yüzünden kaynaklanıyor. Modem belirsiz nedenler yüzünden ( bellidir ama ben bilmiyorum :) ) bilgisayarınıza IP ataması yapamıyor. Çözümü IP yapılandırmasını kendiniz yapacaksınız. Örneğin 192.168.1.15 alt ağ olarakta 192.168.1.1 veya modeminize göre 192.168.2.15 alt ağı: 192.168.2.1 bu şekilde yaptım ve benim sorunum düzeldi. Umarım sizinki de düzelir.
  • arkadaşlar bende windows 7 kullanıyorum nod32 5 versiyonu kurduğumda wierlens hattan düşüyor tanınmayan ağ şeklinde hata alıyorum bağlanamıyorum kabloda taksam aynı sorun devam ediyor ne zaman antivirüsü kaldırırsam sorun düzeliyor çözümü nedir aceba antivirüsün web ayarlarına felan baktım ibr ley yapamadım şimdiden hepinize tşk edeerimn
  • Arkadaşlar
    Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi\Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir\Yerel Ağ Bağlantısı\Özellikler\İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) Özellikleri
    Ip adresi:192.168.1.199
    Alt Ağ Maskesi:255.255.255.0
    Varsayılan Ağ Geçidi:192.168.1.1
    Tercih Edilen Dns Sunucusu:192.168.1.1
    Diğer Dns Sunucusu: . . . .
    bu yarlarla problemi gidermek mümkün.
  • benimde böyle sorunum vardı. burda okuduğum bir çok şeyi denedim olmadı. az önce wireles driveri kaldırıp tekrar kurdum sorun düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagaminet

arkadaşlar sorunun çözümü basit
    bonjour servisinin yaptığı bir kıllıktan kaynaklanıyor.
    başlata basıp program arama ya da çalıştır kısmına services.msc yazıp entere basın
    karşınıza windowsun servisleri gelecek.
    bu servislerden en üstte büyük ihtimalle Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B87 9762 benzeri karışık bir değer göreceksiniz.
    bu nesneyi sağ tıklayıp özelliklerine gelin ve başlangıç şeklini devre dışı olarak seçin.
    sonra da durdur u tıklayıp bu servisi kapatın.
    bu servis sizde görünmüyorsa bonjour (itunesin bir yazılımı) isimli bir servis bulabilirseniz onu devre dışı bırakın yeniden başlatınca düzelecektir

teşekkürler dostum işe yaradı

• arkadaşlar güvenlik duvarını devre dışı bırakın sorun çözülüyor
  • Burada yazılı olan yöntemler aradığınız çözüm olabilir mi pek bilmiyorum fakat daha değişik ve kesin çözüm diyebileceğim bir yöntemden bahsedeceğim..

İlk adım olarak:

Çalıştır komutuna services.msc yazarak (Hizmetler olarakta geçebilir) Enter deyin.
    Açılan sayfada "Ağ Konumu Tanıma" seçeneğine çift tıklayıp "Başlangıç Türü" nü Devre Dışı yaparak onaylayın.

Sonraki adım:

Komut istemi satırını "cmd.exe" yönetici olarak çalıştırın.
    Komut satırına route print yazarak etkin yol durumuna bakın.
    Etkin yol başlığı altında yer alan Ağ Hedefi'ni silmemiz gerekiyor.
    Bendeki ağ hedefi 0.0.0.0 göründüğü için 0.0.0.0 diyorum ki bu sizde değişik olabilir bunu unutmayın!

Bir Sonraki Adım:

route delete 0.0.0.0 komutunu kullanarak Enter diyerek silin.
    Komut sayfasına sildiğimiz ağ hedefi için yeni bir ağ hedefi eklememiz gerekiyor.
    route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.1.1 yazıp Enter deyin.

Uyarı :
    route print komutuyla gelen paneldeki etkin yol durumu altındaki ağ hedefi, ağ maskesi, ağ geçidi değişik olabilir.
    mask 0.0.0.0 diye yazdığım Ağ Maskesini temsil ediyor. Sizde farklı olabilir bu yinelemek istiyorum.
    Keza Ağ Geçidi'nizde farklı olabilir. Buna dikkat edin.

Yazdıklarımı eksiksiz yaptıysanız eğer bahsi geçen sorun çözülecektir. Kolay gelsin

• deneyen var mı bu çözümü? bende de bazen ethernet kartını çıkartıp takınca, bazende kendiliğinden gidiyor internet? ünlem oluyor,tanımlanamayan ağ yazıyor ara yüze bile girmiyor. sizde de bu şekilde mi ?
  • hp laptop / atheros alıcı
    ile zyxel modemde tam 1 yıl öğrenci evinde çekmediğim rezalet kalmadı.herkes sorunsuz bağlanırken sizin bağlanamamaız ikide bir kopmanız reset atma ihtiyacı hissetmeniz
    diğer ev sakinlerinin sürekli online oyun oynamaları ve reset atmanıza karşı çıkmaları offf off

en sonunda ipad i bağladım wifi ye. cydia dan wifi hotspot yapan bi program buldum.laptop ile modeme değil ipad e bağlanıyordum.
  • Beyler Aynı sorun benim leptobmdada vardı tek yapmanız gereken aşadaki ayarlardır hepsi bu yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Beyler bu ayarları yaptıktan sonra tıklayın bağlan diyin şifrenizi girin sorun olmaz umuyorum

https://www.facebook.com/pages/Futbol-T%C3%BCrklere-G%C3%BCzel/481008655324996?ref=hl beğenirseniz sevinirim
     Windows 7 Ağ Sorunu 'Tanımlanmayan Ağ'

• quote:

Orijinalden alıntı: abidinyavuz

Arkadaşlar
    Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi\Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir\Yerel Ağ Bağlantısı\Özellikler\İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) Özellikleri

Çok teşekkürler sayende hallettim olayı
  • quote:

Arkadaşlar

Denedim işe yaradı kardeş Teşekkür ederim
  • quote:

Arkadaşlar

Teşekkürler, bu yöntem ile sorun çözüldü.

Ancak anlamadığım şey şu, bende bu güne kadar böyle bir problem hiç yoktu. Bu sabah oldu ve yeni bir şey de kurmadım pc'ye.
    her zaman otomatikte iken bağlanan ağ bugün niye bağlanmıyor ve böyle bir kıllık çıkartıyor. PC'yi resetledim, modemi açıp kapattım bir şey değişmedi.
    Ha bir de bu sorun sadece kablolu bağlantıda var, kablosuz da bir sorun yok.

Çok merak ettim nedenini ve her hangi bir bağdaştırıcı ayarı değiştirmeden çözümünü :)

• Ben hala çözemedim sorunu ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dns sunucusu yanıt vermiyor diyo
    Hala unlem isareti cikmaya devam ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.