Şimdi Ara

Windows 11'in yeni tasarıma sahip Paint ve Fotoğraflar uygulamaları paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 11'in yeni tasarıma sahip Paint ve Fotoğraflar uygulamaları paylaşıldı

Microsoft, Windows 11'in beta versiyonunu kullanıcılara sunuyor ancak gelecekte sunulacak yeni tasarım değişiklikleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Windows’ta bulunan Paint ve Fotoğraflar uygulamalarının yeni tasarımları, Windows’un Unsplash sayfasında ortaya çıktı. Uygulamalar, Windows 11 ile gelen Fluent Design tasarım dili ile modern bir görünüm kazanıyor.

Windows 11'in yeni tasarıma sahip Paint ve Fotoğraflar uygulamaları paylaşıldı

Uzun yıllar kullanıcıların birçok basit işlerini yerine getiren Paint uygulaması, sahip olduğu şerit bölümünü Dosya, düzenleme ve fırçalar gibi ek özelliklere bırakıyor. Dokunmatik ekran deneyimini arttırmak isteyen Microsoft, yuvarlatılmış köşeler ve geri al, yinele düğmelerinde değişikliğe gidiyor. Windows’ta yer alan Fotoğraflar uygulaması da değişenler arasında yer alırken, görüntü düzenleme seçenekleri fotoğrafın üzerinde bulunan yeni arayüzde yer alacak.

Birçok uygulama yeniden tasarlanıyor

Windows 11 ile gelecek en önemli iyileştirmeler arasında performans artışı yer alırken Microsoft, Windows'un sahip olduğu Saat, Ses Kaydedici, Hesap Makinesi, Ofis ve Not Defteri uygulamaları da yeniden tasarlıyor. Microsoft, 2017 yılında Paint uygulamasına artık destek vermeyeceğini söylediğinde büyük bir tepki yaratmıştı. Gelen tepkiler ile beraber Microsoft, uygulamanın kaldırılmayacağını ve ücretsiz olarak mağazada bulunacağını söylerek kullanıcıları geri kazanmıştı.

Kaynak:https://www.techspot.com/news/90629-check-out-new-look-paint-photos-windows-11.html

• Windows'la çok işim kalmadı ama, Windows Vista ve 7'den sonra 10'da getirdikleri fotoğraflar uygulaması kadar yavaş açılan bir uygulama olamaz. Umarım bunu da elden geçirirler. Eskiden Harddiskli bilgisayarlarda msler içinde açılan uygulamanın açılması 2 saniye falan sürüyordu, SSD'li i7 PC'de. E sürekli fotoğraf için açıp kapatınca yaşattığı deneyim en düzgün ifadeyle "jarring". Onu da geçtim eski fotoğraflar uygulaması da içinde yüklü gelmesine rağmen onu varsayılan ayar yapmak için 10 takla atıyorsunuz.

Ondan sonra da burada yorumculardan sabahtan akşama kadar Windows 10'un ne kadar iyi olduğunu okuyup duruyoruz. Bir adım ileri atıp 2 adım geri atmanın örneği olarak okutulabilir, o derece bir işletim sistemi.

EDIT: Yukarıdaki yorumcu arkadaşla aynı anda yazmışız, o derece kötü.
  • Umarim fotograf uygulamasi windows 10’daki gibi yavas olmaz cunku eski windows fotograf goruntuleyicisi cok daha seri calistigi icin cogu kullanici eskisini tekrar etkinlestirip kullaniyordu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Windows'la çok işim kalmadı ama, Windows Vista ve 7'den sonra 10'da getirdikleri fotoğraflar uygulaması kadar yavaş açılan bir uygulama olamaz. Umarım bunu da elden geçirirler. Eskiden Harddiskli bilgisayarlarda msler içinde açılan uygulamanın açılması 2 saniye falan sürüyordu, SSD'li i7 PC'de. E sürekli fotoğraf için açıp kapatınca yaşattığı deneyim en düzgün ifadeyle "jarring". Onu da geçtim eski fotoğraflar uygulaması da içinde yüklü gelmesine rağmen onu varsayılan ayar yapmak için 10 takla atıyorsunuz.

Ondan sonra da burada yorumculardan sabahtan akşama kadar Windows 10'un ne kadar iyi olduğunu okuyup duruyoruz. Bir adım ileri atıp 2 adım geri atmanın örneği olarak okutulabilir, o derece bir işletim sistemi.

EDIT: Yukarıdaki yorumcu arkadaşla aynı anda yazmışız, o derece kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 3 Ağustos 2021; 9:45:51 >

• Azıcık Apple’ı örnek alsınlar. Ofis programları da ücretsiz.

Bilgisayara formatladığımda ilk işim kendi uygulamalarını temizlemek oluyor. Mümkünse geliştirmesinler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Google'ın 2016'da desteğini sonlandırdığı Picasa Fotoğraf Görüntüleyicisi uygulamasının eşi benzeri henüz gelmedi. Yıl: 2021.

• Aslında hiç birşey yapmalarına gerek yok windows 8.1 kalitesinde ve performansında bir sistem yapsınlar yeter, windows 10 beni pc den soğuttu

• Her yeni versiyonda Performans iyileşti denir. Bu yalanlarla sürekli Donanım satıyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.