Şimdi Ara

Windows 10 update sonrası 60 FPS sabit kaldı yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Windows 10 update ve nvida update yaptım.Bilgisayarımda 2 oyun var.Cs go ve lol de 60 fps sabit kaldı.İnternette izlediğim bütün videolardaki çözümleri yaptım.Xbox oyun DVR kapattım, olmadı.Nvidia düşey senkronizasyon kapalı.Pencere ye alınca fps 120 geçiyor ama tam ekran yapınca 60 da kalıyor.Lütfen yardım edin.

• Böyle bir çözüm bulunmuş. Dene bakalım sorun sende de çözülecek mi?

• Bu sorun tam olarak çözülemiyor çoğu oyuncuda bu sıkıntıyı yaşıyor gibi, bazı yöntemler birkaç oyunda iş görse bile ne yazık ki çoğu oyunda fps 60 olarak kilitli kalıyor.

Bende bu tarz sorunlar yüzünden birçok farklı yol denedim ama düzelmedi, bu yüzden eski sürüme geçip güncellemeleri tamamen kapattım.
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    Eski sürüm derken, ne yaptın hocam windows 8.1 e mi döndün?
  • HeroTim06 kullanıcısına yanıt
    1607 sürümünü kastetmiş. 1607 ye dönüş yapıp güncellemeleri kapatın yada CBB güncelleme dalına geçin sorun çözülür.

Bende nasıl yaptım bilinmez. DVR kendi kendini kapamış durumda bu yüzden fps sabitleme olayı yok rs2de. Mağazadaki bütün Xbox uygulamaları ve eklentilerini de kaldırdım belki bununda etkisi olmuştur.

• Hocam benim Windows 10 sürüm 1703 . 1607 dönersem düzelir mi?Nasıl 1607 sürüme dönerim?
    Büyük ihtimalle sorun düzelir. Güncelleme işlemi ile yükseltme yaptıysan güncellemeyi kaldırman yeterli olur 1607 ye geçiş için. Eğer yükseltme aracı kullanarak geçiş yaptıysan windows.old dosyası silinmemiş olmalı Ayarlar kurtarma bölümünden önceki sürüme geri dön seçeneğine tıklayacaksın. Geçişten sonra eğer temiz kurulum / windows u sıfırla filan yapmışsan tek çaren 1607 iso su bulup format atmak.
  • Hocam bu mudur?
    Bu işlemi yaptıktan sonra format vb. olaylara gerek kalmaz değil mi?Uğraşmayalım
    Aynen ordan yapacaksın işlemi. Her ihtimale karşı bir geri dönüş noktası oluştur başlamadan önce. Windowsun önceki sürümüne geri dön tıkladığında geri kalan işlemleri windows halleder sorun oluşmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 14 Mayıs 2017; 16:13:5 >
  • Hocam çok soru sordum ama son sorum.Yeniden güncelleme gelmemesi için ne ypamam gerekiyor
    https://forum.donanimhaber.com/daha-kararli-bir-windows-10-deneyimi-icin-cbb-guncellestirme-dalini-kullanin-cbb-build-14393-1198--124319355 şu konudaki anlatılanları uygula cbb güncelleme dalına geçireceksin 1607yi.

2.seçenek Görev yöneticisi > hizmetler > windows update servisini devre dışı bırakacaksın.(Bu aralar bu seçeneği kullanmayın)

Dünya çapında siper saldırı mevcut sisteminizi güncel tutmak zorundasınız. BTK açıklama üzerine açıklama yapıyor 1607ye geçince mutlaka 1198 buildine kadarki güncelleştirmeleri yapmayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 15 Mayıs 2017; 4:34:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Böyle bir çözüm bulunmuş. Dene bakalım sorun sende de çözülecek mi?

selam.

windows 10 ltsc 1809 'da ne yapabilirim?

disable full screen optimizations dememe rağmen 60'a kilitlemiş mal windows.

normalde 200+ alabiliyorum. driver ayarları falan hepsi ayarlı vsync kapalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.