Şimdi Ara

Windows 10 Raw Görüntüleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar konu 2019'dan kalma ama ben yine de yazmak istedim. her formatta başıma gelen bir durum. yapmayı hatırladığım için her seferinde manuel yapıyorum.

Belki bilenleriniz vardır win10 'da fotoğraf görüntüleyici yok eski sürümlerde kullandığımız. bunun için bir txt dosyası açıp içerisine bir şeyler kaydedip sonra dosyayı ''.reg'' formatına çevirip yapınca artık win10'da fotoğraf görüntüleyici oluyor ya , işte buradan sonra benim kendi geliştirdiğim yöntem devreye giriyor. komut satırının en sonuna kendim manuel olarak .cr2 yi de giriyorum sonra kaydediyorum. daha sonrasında Cr2 olan bir fotoğrafı seçip windows fotoğraf görüntüleyiciyi seçince fotoğraflar açılıyor :)

şimdi kısaca yapılan işlemi ve kodu paylaşayım. isteyenler Youtube da ( Windows 10'da Eski Fotoğraf Görüntüleyicisini Geri Getirmek! ) diye aratabilir. oradaki adımları tekrarlayıp sadece sonuna .cr2 ekliyoruz o kadar .

1- masaüstünde bir adet txt dosyası açın

2- txt dosyasının içersine

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]

".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

".ico"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

".cr2"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

buradaki yazıyı yapıştırın !!!! .cr2 satırını ben ekledim siz direk bunu kopyalayabilirsiniz

3- kaydedip çıkın.

4- bilinen uzantıları göster seçeneğini açın / klasör ve arama seçeneklerini değiştir menüsünden

5- dosyanın adını viewer.reg olarak değiştirin

6- dosyayı çalıştırın ve bitti

Herkese kolay gelsin :) umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhansuleyman -- 10 Haziran 2021; 22:29:23 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.