Şimdi Ara

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022) (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.213
Cevap
85
Favori
604.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MRT_

TPM 2.0 ve SecureBoot saçmalıklarına takılmayan Windows 11 ISO dosyası hazırlama rehberi:

Öncelikle Windows 11 ISO dosyasına çift tıklayın ve içini açın, şimdi önce CTRL+A sonra CTRL+C tuşlarına aynı anda basarak tüm dosyaları kopyalayın ve ISO_Files adında bir klasör oluşturup CTRL+V tuşlarına basarak yapıştırın.

Şimdi Başlat'a sağ tıklayın ve PowerSheell(Yönetici) çalıştırın.

Mount adında bir klasör oluşturun.

PowerSheell'e aşağıdaki komutu girin ve hangi sürümü Mount edeceğinizi öğrenin.

Dism /Get-WimInfo /WimFile:F:\ISO_Files\Sources\install.wim

Örnek: Windows 11 Home Index : 1, Windows 11 Pro Index : 6

Windows 11 Pro sürümüne kayıt girdilerini eklediğim için sadece Pro sürümünü mount ettim.

Aşağıdaki komut ile Mount işlemini başlatın. (Komuttaki koyu renkli yerler size göre farklılık gösterebilir)

Dism /Mount-Wim /WimFile:F:\ISO_Files\Sources\install.wim /index:6 /MountDir:F:\Mount

Mount işlemi bitince OFFLINE kayıt girdisini uygun yere ekleme işine geçiyoruz.

Alıntı

metni:
    reg load HKLM\OFFLINE F:\Mount\Windows\System32\config\SYSTEM

Yukarıdaki komutu kullanarak Windows 11 SYSTEM kayıt defterini Windows 10 kayıt defterine OFFLINE olarak ekleyin.

OFLINE kayıt girdisini açın ve Setup anahtarına girin Setup anahtarının içine Setup üzerine tıklayıp yeni anahtar oluşturun ve adını LabConfig yapın.

LabConfig anahtarının içerisinde sağ tıklayıp 2 adet DWORD değeri oluşturun ve adlarını "BypassSecureBootCheck" ve "BypassTPMCheck" olarak ayarlayıp değer verilerini "1" yapın.

Şimdi kayıt defterini kapatın ve aşağıdaki komutu girip OFFLINE anahtarını kayıt defterinden ayırın.

Alıntı

metni:
    reg unload HKLM\OFFLINE

Alıntı

metni:
    Dism /Unmount-Image /MountDir:F:\Mount /Commit

Kayıt defterini ayarladıktan sonra Mount ettiğimiz dosyaları yukarıdaki komut ile tekrar toplayabiliriz.

Sonra buradaki Part Five adımında anlatıldığı gibi Windows Assessment and Deployment Kit (ADK) ile Deployment Tools'u yüklüyoruz.

https://www.tenforums.com/tutorials/72031-create-windows-10-iso-image-existing-installation.html

Deployment Tools'u açıp cd\ komutunu veriyoruz.

Sonra aşağıdaki komut ile yeni ISO dosyasını oluşturuyoruz.

oscdimg.exe -m -o -u2 -udfver102 -bootdata:2#p0,e,bF:\ISO_Files\boot\etfsboot.com#pEF,e,bF:\ISO_Files\efi\microsoft\boot\efisys.bin F:\ISO_Files F:\21996.1.210529-1541.co_release_CLIENT_CONSUMER_x64FRE_en-us_BypassTPM_and_SecureBoot_Check.iso

Not: Komuttaki koyu işaretlediğim yerleri kendinize göre ayarlamanız gerekiyor.

Orjinal 21996.1.210529-1541.co_release_CLIENT_CONSUMER_x64FRE_en-us.ISO dosyası ile yükleme yapmaya çalıştığımda şu mesajı alıyorum.

Yeni hazırladığım ISO ile de Windows 10 üzerinden yükseltme yapmaya çalıştığımda da aynı mesaj çıkıyor. Şaşırtıcı 

ISO dosyasını oluşturup RUFUS ile USB belleğe yazdırıp temiz kurulum yaparsa birisi temiz kurulumda çalışıp çalışmadığını görebiliriz. 

buradan TPM li yazan isoyu indir kur sorunsuz kuruluyor ben onu kurdum hata vermedi

Windows 11 (Sun Valley) Version Dev Internal Preview Build 21996.1.co_release.210529-1541 / Облако Mail.ru

• quote:

Orijinalden alıntı: ADALI__

buradan TPM li yazan isoyu indir kur sorunsuz kuruluyor ben onu kurdum hata vermedi

Windows 11 (Sun Valley) Version Dev Internal Preview Build 21996.1.co_release.210529-1541 / Облако Mail.ru

Alıntıları Göster

tmp li yazan hangisi

• quote:

Orijinalden alıntı: HARBİKIZ

tmp li yazan hangisi

Alıntıları Göster

ilk sıradakı iso sonunda TMP2 yaziyor zaten 3 iso var

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022)

• Microsoft, Windows 11'ın ilk Insider Preview sürümünü resmi olarak yayınladığını duyurdu.

https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/06/28/announcing-the-first-insider-preview-for-windows-11//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 28 Haziran 2021; 20:36:41 >
  • quote:

ilk sıradakı iso sonunda TMP2 yaziyor zaten 3 iso var

Alıntıları Göster

arkadaşlar TPM2 sorununu hallettim ben yeni yayınlanan isoya uyarladım ve kendi pc me format attım sorunsuz olarak iso bende var isteyene yardımcı olurum burada iso yayınlama nasıl oluyor bilmiuorum

• ADALI__ A kullanıcısına yanıt

Nasıl uyarladın?

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Nasıl uyarladın?

isoyu atabilirim hazır var ama nasıl yükleyecem hiç yapmadım

• quote:

Alıntıları Göster

setup kurulumu yapılıyor mu. buraya yükle garanti olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARBİKIZ -- 29 Haziran 2021; 19:7:40 >
  • quote:

Alıntıları Göster

ek program lazım hiç sorunsuz kurdum benım anakarta kurulmuyor TPM2 sorunu var yani

• quote:

Alıntıları Göster

evet yapiliyor

• quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

evet yapiliyor

Alıntıları Göster

hemen yükle biz de deneyelim bakalım.

• win 11 İnsider preview isosu Microsoft tan indirilebiliyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı.x -- 29 Haziran 2021; 19:10:46 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster

nasıl yükleniyor anlatın hiç yüklemedım başladı linkini nasıl atacam buraya

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı.x

win 11 İnsider preview isosu Microsoft tan indirilebiliyor mu
  • quote:

hemen yükle biz de deneyelim bakalım.

Alıntıları Göster

başladım yükleniyor..benım çok hoşuma gitti windows 11 görsellik harıka ve akıcı soruna raslamadım hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ADALI__ -- 29 Haziran 2021; 19:19:54 >
  • quote:

başladım yükleniyor..benım çok hoşuma gitti windows 11 görsellik harıka ve akıcı soruna raslamadım hiç

Alıntıları Göster

link yok mu benden özel mesaj gitmiyor, üye olmanıza luzum yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARBİKIZ -- 29 Haziran 2021; 21:31:12 >
  • quote:

ek program lazım hiç sorunsuz kurdum benım anakarta kurulmuyor TPM2 sorunu var yani

Alıntıları Göster

tamam olmuş işte o linki paylaşın herkes indirsin.

• İndirmek isteyen biri olarak cevaplayayım oyunlar benim umrumda değil yeni bir işletim sistemi çıkmış bunu merak ediyorum ve denemek istiyorum deniyorum da gerekirse Microsoft'a geri bildirim gönderip hatalarını fark etmelerini sağlıyorum umursayıp umursamamaları onlara kalmış beta olan işletim sistemin de stabil olup olmaması bence önemli değil final sürümü çıksın oyunları stabilliği o zaman konuşmak lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ulan Microsoft büyük tongaya getirdin bizi daha geçen ay 21H2 sun valley kod adlı update şöyle iyi olacak böyle iyi olacak derken şu an Valley malley bir şey kalmadı sanırım Windows 11 oldu. Üstelik eski sistemler Windows 11 e geçemeyecek. Ahh kapitalist sistem ahh.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.