Şimdi Ara

Windows 10 Enterprise LTSC 2021 EVALUATION ISO (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
535
Cevap
32
Favori
87.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-E0AECD5C0

Ne yapalım hocam, o kadar sorunlu bir sistem ki insanlar hep bir arayış içerisinde. Üstelik her çözdüklerini iddia ettikleri sorun başka bir soruna sebep oluyor. Ben kendi adıma yıldım artık. İşi gücü bıraktım Windows 10 ile uğraşıyorum kaç haftadır.

Bilgisayarı yeni aldım. Windows 10'dan başka sürücüleri yok. 8.1 kurdum, sürücüleri tek tek elle kurdum. Bilgisayar fişek gibi oldu. Tek bir sorun bile yok. Ssd ile uçak gibi maşallah. Ama maalesef touchpad sürücüsü yok. Onun için soruyorum bu Windows 10 durumunu. Touchpad sürücüsünü de bulsam 8.1 için Allah belasını versin bu 10'un. Yüzüne bile bakmam.

Alıntıları Göster
    Sürücüler olsa bende durmam asus x556uqk kullanıyorum sırf bu windows 10 yüzünden 350 liraya ssd aldım kasmalarından kurtuldum ama şimdide bugları ile uğraşıyorum bende aynı durumdayım benim demek istediğim kullanıcıların windows sürümlerinin farklı olduğunu sanmaları.

Bende 8.1 yüklemeyi düşündüm ama illaki bir driver sorun çıkaracağından uğraşmak istemiyorum format atmaktan ssd 7 ayda eskidi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam sen LTSC-LTSB-PRO-ENTERPRISE farklarını anlayamadın galiba?

Öyle bir yazmışsın ki, hepsi birbirinin aynısı da isimleri farklıymış gibi.

Burada stabilite sorulmuş ancak verdiğin cevap yazılımların farklı olmadığını iddia ediyor.

LTSC'yi neden istiyoruz? Gereksiz ve kapatılması uzun uğraşlar sonucunda mümkün olan uygulamalardan kurtulmak için. Arka planda çalışan ancak kapatılamayan uygulamalardan ve gereksiz sistem dosyalarından kurtulmak için.

PRO'da var olan ancak kullanım amacımız itibariyle işimize yaramayan yüzlerce gereksiz arka plan yazılımından kurtulmak için.

LTSC-LTSB'nin farkı da bu zaten.

Ama verdiğin cevapta sanki hepsi aynıymış, genel olarak sorunluymuş tablosu çizmeni algılayamadım.

Diğer yandan Home ve Pro Wın 10 sürümlerini toplam 5 PC'de (laptop, masaüstü) kullanıyorum. Bir kısmı oyun, bir kısmı yayın, bir kısmı ofis, bir kısmı tamamen ofisin çıktı, tarama gibi basit işleri için. Bugüne kadar WINDOWS kaynaklı sorun yaşamadım. Tek yaşadığım sorun gereksiz uygulamaların ram ve işlemci tecavüzüydü. LTSB ile o tecavüzden kurtulduk.

Eğer sorun yaşıyorsanız %99.9 bir şeyi hatalı yapıyorsunuz veya kullanmak istediğiniz yazılım bu işletim sistemlerine uygun değildir. Sorunu kendinizde aramalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerros

Hocam sen LTSC-LTSB-PRO-ENTERPRISE farklarını anlayamadın galiba?

Öyle bir yazmışsın ki, hepsi birbirinin aynısı da isimleri farklıymış gibi.

Burada stabilite sorulmuş ancak verdiğin cevap yazılımların farklı olmadığını iddia ediyor.

LTSC'yi neden istiyoruz? Gereksiz ve kapatılması uzun uğraşlar sonucunda mümkün olan uygulamalardan kurtulmak için. Arka planda çalışan ancak kapatılamayan uygulamalardan ve gereksiz sistem dosyalarından kurtulmak için.

PRO'da var olan ancak kullanım amacımız itibariyle işimize yaramayan yüzlerce gereksiz arka plan yazılımından kurtulmak için.

LTSC-LTSB'nin farkı da bu zaten.

Ama verdiğin cevapta sanki hepsi aynıymış, genel olarak sorunluymuş tablosu çizmeni algılayamadım.

Diğer yandan Home ve Pro Wın 10 sürümlerini toplam 5 PC'de (laptop, masaüstü) kullanıyorum. Bir kısmı oyun, bir kısmı yayın, bir kısmı ofis, bir kısmı tamamen ofisin çıktı, tarama gibi basit işleri için. Bugüne kadar WINDOWS kaynaklı sorun yaşamadım. Tek yaşadığım sorun gereksiz uygulamaların ram ve işlemci tecavüzüydü. LTSB ile o tecavüzden kurtulduk.

Eğer sorun yaşıyorsanız %99.9 bir şeyi hatalı yapıyorsunuz veya kullanmak istediğiniz yazılım bu işletim sistemlerine uygun değildir. Sorunu kendinizde aramalısınız.
    Sırf o sebepten ltsb kurmanıza gerek yok iso dosyasını düzenleyerek daha temiz stabil bir iso yapabilirsiniz ben ltsb iso hazırlamıştım msdn isodan bin kat daha temiz ve stabil olmuştu iso içerisinden telemetryi silmeden ne yaparsanız yapın sistem arkada bir haltlar yiyor.

• Hocam bu konuda çok haklısın. Sistem ne yaparsak yapalım alt katmanlarda istediği gibi davranıyor. Bunu çözmek modlanmış windowslarla bile mümkün değil. Ancak internetsiz bir lan sistemi üzerinde güvenlik bir nebze sağlanabilir. Zaten bu nedenle sunucularımızı internete bağlamıyor, internetli bilgisayarlar ile kesişecek bir ağ kurmuyoruz.

Ancak bu aşamada windowslar arasında ıvır zıvır ile uğraşmayayım, uygulamalardan gına geldi diyorsak LTSB(C) iyi bir seçenek. Diğer sürümlerden farkı olduğu açık.

Modlanmış windowsların ise güvenilir kaynaklar tarafından modlanmış olması lazım. Örneğin sizin sürümü yüklerim ama elin rusunun modladığı sürümün bulutuna bile girmem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerros

Hocam bu konuda çok haklısın. Sistem ne yaparsak yapalım alt katmanlarda istediği gibi davranıyor. Bunu çözmek modlanmış windowslarla bile mümkün değil. Ancak internetsiz bir lan sistemi üzerinde güvenlik bir nebze sağlanabilir. Zaten bu nedenle sunucularımızı internete bağlamıyor, internetli bilgisayarlar ile kesişecek bir ağ kurmuyoruz.

Ancak bu aşamada windowslar arasında ıvır zıvır ile uğraşmayayım, uygulamalardan gına geldi diyorsak LTSB(C) iyi bir seçenek. Diğer sürümlerden farkı olduğu açık.

Modlanmış windowsların ise güvenilir kaynaklar tarafından modlanmış olması lazım. Örneğin sizin sürümü yüklerim ama elin rusunun modladığı sürümün bulutuna bile girmem :)
    Benim anlamadığım Microsoft neden bu şekilde kendi ayağına sıkıyor? Arkaplanda milyon tane servis çalışıyor şu an. Çok çok üst düzey bilgisayarı olmayanlarda illa ki fark hissediliyor. Benim makine i3-6006u, 4 GB DDR4 ram, Intel HD 520 + Nvidia 940MX ve Samsung 860 EVO SSD bir laptop.

Ben oyun falan oynamam. Yoğun kullandığım tek program da Excel. Chrome, Excel, Netflix vs. arasında gezinirken veya şu programları kullanırken de takılır mı bilgisayar yahu? Cidden çıldırma seviyesine geldim artık. LTSB, 1803, 1809 denediklerim.

8.1 kurdum, bilgisayar sıfır sorun ve jet gibi. Ram mi yetmiyor acaba 10 için dedim? Maksimum gördüğüm kullanım 1.5-1.7 gb falan. Çıkamıyorum işin içinden. Bir yardım edin lütfen. Touchpad sürücüsünü bulsam 8.1 için hiç uğraşmayacağım Windows 10 ile falan.

Bulabilen çıkarsa diye Hardware ID'sini ekliyorum touchpadin, inşallah bu konuda bilgili biri yardım eder:

Acer A515-51G-388J
    HID\VEN_SYNA&DEV_7DB5&Col01

Windows 10, sürücüyü Windows Update üzerinden kendi yüklüyordu. Acer'ın sitesinde 10 için de sürücü yok. Sürücü yüklenmediğinde sadece sol ve sağ tık çalışıyor. Gelişmiş özelliklerden hiçbirini kullanamıyorum ve çok ağır hareket ediyor imleç.

• Lisans durumu nedir? Ne kadar süre kullanılabilir lisanssız ve ltsc için lisans satılıyormu internette ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 2 Aralık 2018; 15:21:14 >
  • quote:

Benim anlamadığım Microsoft neden bu şekilde kendi ayağına sıkıyor? Arkaplanda milyon tane servis çalışıyor şu an. Çok çok üst düzey bilgisayarı olmayanlarda illa ki fark hissediliyor. Benim makine i3-6006u, 4 GB DDR4 ram, Intel HD 520 + Nvidia 940MX ve Samsung 860 EVO SSD bir laptop.

Ben oyun falan oynamam. Yoğun kullandığım tek program da Excel. Chrome, Excel, Netflix vs. arasında gezinirken veya şu programları kullanırken de takılır mı bilgisayar yahu? Cidden çıldırma seviyesine geldim artık. LTSB, 1803, 1809 denediklerim.

8.1 kurdum, bilgisayar sıfır sorun ve jet gibi. Ram mi yetmiyor acaba 10 için dedim? Maksimum gördüğüm kullanım 1.5-1.7 gb falan. Çıkamıyorum işin içinden. Bir yardım edin lütfen. Touchpad sürücüsünü bulsam 8.1 için hiç uğraşmayacağım Windows 10 ile falan.

Bulabilen çıkarsa diye Hardware ID'sini ekliyorum touchpadin, inşallah bu konuda bilgili biri yardım eder:

Acer A515-51G-388J
    HID\VEN_SYNA&DEV_7DB5&Col01

Windows 10, sürücüyü Windows Update üzerinden kendi yüklüyordu. Acer'ın sitesinde 10 için de sürücü yok. Sürücü yüklenmediğinde sadece sol ve sağ tık çalışıyor. Gelişmiş özelliklerden hiçbirini kullanamıyorum ve çok ağır hareket ediyor imleç.

Alıntıları Göster
    Windows 10 için olan sürücüyü yükleneyi denedin mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Windows 10 için olan sürücüyü yükleneyi denedin mi ?

Alıntıları Göster
    Windows 10 için de touchpad sürücüsü yok hocam. Windows Update üzerinden yüklenecek şekilde ayarlamış Acer. Kendisi otomatik yüklüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Windows 10 için de touchpad sürücüsü yok hocam. Windows Update üzerinden yüklenecek şekilde ayarlamış Acer. Kendisi otomatik yüklüyor.

Alıntıları Göster
    Donanım kimliğini microsoft kataloga girip aratın

• quote:

Alıntıları Göster
    Yada driver booster ile tarama yap

• hwid ltsc 2019'ı kalıcı digital lisanslamıyormu? (yani bi sonrakı formatta otomatik etkinleşmesi kendiliğinden). Son sürüm hwidi kullandım sadece kms38 işe yarıyor oda offline aktivleştiriyor.
  • LTSC sürümü dijital olarak lisanslanmıyor LTSC sürümünde lisanslama sistemi değiştirildi. HWID ile sadece KMS olarak uzun süreli lisanslama yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Aralık 2018; 23:5:24 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevap için :)
  • samimi söylüyorum. windows ltsc 2019 orjinal (el değilmemiş) indir uefi kur. hddde 6-7saniye açılıyor laptopta denedim. şuan ssdde kurulu bilgisayar güç tuşuna basınca 2-3saniye açılıyor.
    Linkide şu el değilmemiş. drive.google.com/ file/d/1zkSXx-aXI5U62EwIvuNzwE0FTyIrHPdJ/view (boşluku sil)

bende bir çok sistem denedim editlenmişte, kokteylde . hepisi ilk kurulumda iyi sonradan sıkıntılar yavaş yavaş kendini belli ediyor. bide güvensizlik var. ne biliyon arkada bi yerelere bi backdoor felan yapılmadığı ve ya zombi pc yapılmadığını.
  • quote:

Yada driver booster ile tarama yap

Alıntıları Göster
    Bulamadım maalesef hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bulamadım maalesef hocam.

Alıntıları Göster
    Garip bir durum donanım kimliği ile katalogdan baktım ordanda çıkmadı. Driver booster da bulamadıysa başka bir driver programı dene. Yada bilgisayarın üretici ile iletişime geç sana driverı verir.

Yada sana en kesin çözümü söyleyim tabi windows 10 sürücüsü 8’e uyarsa.
    Windows 10 yükle tüm sürücüleri yükle sonra güncellemeleri falanda yap son olarakta verdiğim videodaki gibi sürücülerin yedeğini al aldığın yedeği bir flash belleğe at sonra 8’e geri dön. Döndükten sonra tüm sürücüleri yükle touchpad sürücüsünüde aygıt yöneticisinden bul üzerine tıkla sürücüyü güncelleştire tıkla oradanda flasha yedeği aldığın sürücü klasörünü seç yüklerse windows 10 sürücüsü uyumludur.

https://youtu.be/F3IbUgOwndY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 3 Aralık 2018; 13:27:46 >

• LTSC 2019'u nasıl etkinleştirebiliyoruz ?
  • HWID GEN ile
  • quote:

Arkadaşlar çoğunuz olayı yanlış anlamışsınız. Bu sürüm ile pro veya home sürümlerinin farkı yok hepsi 1809 sürüm. Yani pro da sorun yaşadın bunda yaşamayacaksın diye bir durum yok. Bu sürüm asla performanslı değil sistem bir tık daha çok işlem yapıyor arkada açıp bakabilirsiniz sürümler arası özellikler farkına. En sade sürüm home single lan. Sürümüdür. Bu sürümde sadece modern uygulamalar yok hepsi bu kadar diğer bir özelliği güncelleme almıyor sadece güvenlik ve sorun çözüm güncellemesi alıyor. Yani proda sorun yaşadın bunda yaşamayacan diye bir durum yok.

Ayrıca her formatta ayrı ayrı sorunlar yaşanıyor. Aynı flasha yazılmış iso ile 5 bilgisayara format at yada aynı bilgisayara 5 kere format at hep farklı bir sorun çıkar yada sorunsuz çıkar. Bu durumu kimse açıklayamıyor ama durum bu. Hani bazıları diyorya ben hiç sorun yaşamıyorum siz nasıl yaşıyorsunuz diyenler hep bu dediğimden ibaret. Yükseltme veya temiz kurulum arasında hiç bir fark yok kendim test ettim hatta aksine benim bilgisayarda yükseltme yapınca sorun yokken temiz kurulum yapınca bir sürü sorun çıktı. Şimdi diyeceksiniz madem sorunsuz neden formatladın, psikolojik olmuş artık temiz kurulum yapmak ama artık yapmayacağım.
    Bu yoruma gülsemmi ağlasammı bilemedim, cehaletinde bu kadarına pes doğrusu.Ltsc ile pronun farkı yokmuş hatta ltsc daha ağırmış ve hatta temiz kurulum ile formatlı kurulum performansı ve hatta yükseltme yapmak daha iyi imiş.Yazacak çok şey var ama bence sen bilgisayarın "b" sinden başla bu işe en azından konu sahibi mrt nin bu konudaki ltsc açıklamalarını oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: raver

Bu yoruma gülsemmi ağlasammı bilemedim, cehaletinde bu kadarına pes doğrusu.Ltsc ile pronun farkı yokmuş hatta ltsc daha ağırmış ve hatta temiz kurulum ile formatlı kurulum performansı ve hatta yükseltme yapmak daha iyi imiş.Yazacak çok şey var ama bence sen bilgisayarın "b" sinden başla bu işe en azından konu sahibi mrt nin bu konudaki ltsc açıklamalarını oku.

Alıntıları Göster
    Aslanım ben test etmediğim bir işi gelip burada yazmam siz gidip hala 5400 rpm hdd ile formatlarla cebelleşin. Ltsc kullanmadım ben ltsb hakkında konuştum ayrıca sen daha pro ile ltsb yi aynı performansa hatta dahada üzerine çıkaramayacak kadar cahilsen git utan.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.