Şimdi Ara

Windows 10 EDGE Tarayıcı ve Tüm Uygulamalarda Reklam Engelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
7
Favori
12.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birçoğumuz Windows 10 a geçiş yaptı ve gayet memnun bir şekilde kullanmaya devam ediyor. EDGE büyük yol katetmiş ve gerçekten iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor fakat reklamlar bu kullanımı olumsuz yönde etkiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak basit. Üstelik tüm uygulamarda geçerli..

Microsoft EDGE, Google Chrome, Mozilla Firefox.. birçok tarayıcıda sorunsuz çalışmaktadır.
    SKYPE vb. reklam içerikli tüm uygulamalarda etkilidir.

* Var olan tüm reklam engelleyici eklentilerinizi kaldırın.

İlk olarak yapmanız gerekenler.

* Arama kısmına regedit yazıyoruz ve kayıt defteri yöneticisini açıyoruz.
    * HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DnsCache\PaRameters a ilerliyoruz.
    * Bu klasör altında 2 adet DWORD değeri yaratacağız, eğer varsa yeniden yaratmanıza gerek yok.
    * MaxCacheTtl ve MaxNegativeCacheTtl isimli iki DWORD değer oluşturun.
    * MaxCacheTtl Decimal değeri 1, MaxNegativeCacheTtl Decimal değeri 0 olacak.

İkinci olarak tüm reklam, spyware ve malware içerikli siteleri engelleyen host dosyamızı indiriyoruz.

(HAFTALIK DOSYA GÜNCELLENİYOR, LİNK SABİT İNDİRİP ALTTAKİ İŞLEMİ YAPIN YETER)
    İndirme Link :http://winhelp2002.mvps.org/hosts.zip

* Dosya içeriğini masaüstüne çıkarın.
    * mvps.bat dosyasına sağ klik yapıp yönetici olarak çalıştırın.
    * Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhretireduser -- 9 Ağustos 2015; 14:49:33 >

• denedim reklamalar gitti de.sakata gelmeyelim sonra????
  • two_face kullanıcısına yanıt
    Hangi manada?
  • edge nin açılmaması nete bağlamama gibi demiştim ama şimdi denedim sorun yok.teşekkürlerr
  • two_face kullanıcısına yanıt
    Kimseyi denek yerine koymam efendim :) Kendi bilgisayarımda uygulamadığım bir şeyi paylaşmam.

İyi geceler..
  • söylediğiniz çözüm güzel ama reklam engelleme programlarında host dosyası sürekli güncelleniyor sizin verdiğiniz host dosyası bir süre sonra güncelliğini yitirecek bu biraz sıkıntı olabilir .
  • kara duman kullanıcısına yanıt
    HOST dosyası 3-5 günde bir topluca güncelleniyor. Yeni siteler eklendikçe host da ekleniyor. Link sabit dilerseniz günlük indirip uygulayın ama haftalık veya aylık yeterlidir. Yeni reklam hosting leri türemediği sürece..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhretireduser -- 9 Ağustos 2015; 14:48:15 >
  • Eyvallah dostum sırf bunun için Edge kullanmıyordum sağolasın. Ama korkum şu belki bazı zararsız domainleri de engeller. Umarım öyle olmaz.
  • Engellemesi benim işime geliyor diyelim günlük 5 saat dolaştın nette öncesinde 3gb veri tükettin. Bu host sayesinde 2.5gb oluyor misal,güzel yanı bu. O adreslere bağlantı hiç kurulmadığı için ne resimli reklamlar nede videolu reklamlar indirilmiyor.
  • çok etkili bir eylem içeren bu işlem için çok teşekkür ederim..
    lakin bazı siteler var ki reklamların engellendiğini algıladığında o an yararlanmamız gereken uygulamayı çalıştırmıyor..
    bunun için muafiyet uygulayabileceğimiz bir opsiyon var mı?
    eğer yoksa işlemi kaldırmak için ne yapmamız gerekiyor?
    sağlıcakla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalgaland -- 30 Ağustos 2015; 18:20:13 >
  • dalgaland kullanıcısına yanıt
    @dbl0ck olmadığı için aç-kapa imkanı yok. Host dosyası pc ye gelen tüm bağlantıları süzgeçten geçirir. Devre dışı bırakmak için yapmanız gereken çok basit.

"C:\Windows\System32\drivers\etc" burada bulunan HOST isimli dosyayı kes-yapıştır ile masaüstünüze alın. Girmek istediğiniz siteye girin, işinizi halledin. Kes-yapıştır ile tekrar aynı yerine taşırsanız aktif olacaktır.
  • çok teşekkür ederim..
    sağlıcakla kalın..
  • Dediğinizi yaptım, oldu ancak eski haline nasıl getirebilirim? Orijinal host dosyası gerekiyor yani?
  • Buyrun orjinal hosts dosyası.

Edit: dosya ekleyemiyormusuz.

Not defteri ile herhangi bos bir metin belgesi acin. Ismini hosts olarak degistirin. Uzantisi olan .txt uzantisini silin. Elinizde orijinal hosts dosyasi olmus olur.
    Hosts dosyasinin icerigi bostur. Hicbir sey yazmasaniz da olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oduranli -- 7 Eylül 2015; 12:08:09 >
  • oduranli kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler
  • Silmeniz yeterli orjinal dosyayi eklemenize gerek yok. Zaten mvp uzantisi ekleniyor eskisine ama islevsiz. Sadece silin yeter..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar windows 10 u yukledım ancak bi problemim var oda reklam..herhangi bir siteye girdiğimde sol clickle boş bir alana tıklasam bile wonderlands.com diye bir popup acılıyor ve bet sitelerine yonlendiriyor..3 kere format attım acaba trojen mı kapıyor diye c : d: sistem dosyası dahıl format atıp kurdum sonuc aynı çeşitli mallware antivirüs programları denedim ancak herhangi bir sonuca ulasamadım..Burdaki host dosyasını da denedim ancak yine sonuc vermedi..arkdaslar bu konuda yarıdmcı olablecek var mı?
    Not:2 farklı iso dosyası denedım sonuc aynı
  • Posmort3m kullanıcısına yanıt
    Zararlı yazılım pc de değil, büyük ihtimal modemde. Son zamanların modasıda bu, modeme reset atın(fabrika ayarı) daha sonra kullanıcı bilgilerini tekrar girin. Öncesinde AdwCleaner ile bir taratıp temizleyin olmazsa modeme girişin.
  • ilginiz için teşekkür ederim.. sorun win 7 geçme arefesinde çözüldü :) guncelleştirmeleri otomatik yapmıştım ama guncellemeri yukleyememiş, uzun bi guncellemeden sonra sorun ortadan kalktı..
  • Posmort3m kullanıcısına yanıt
    Antivirüse yakalanmayıp güncelleme ile gidebilecek bir virüsle ilk defa karşılaşıyorum Sorununuz çözüldüyse ne mutlu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.