Şimdi Ara

Winamp'ta 2 kolon media player da 4 kolon çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim 4+1 ses sistemim var. Asus k8n anakart üzerinde onboard realtek ses kartı var. Şimdi bu kartın denetim masasında sound effect manager diye bir programı var. Onu açıp kurcaladığımda, ki güzel bir program, bütün kolonlardan tek tek sırayla ses alıyorum. Hatta banyoda şarkı söylersiniz ya öyle bir ses de çıkartabiliyorsunuz. Bu program aklıma gelmeden önce kabloları değiştirdim ama olmadı. Subwoofer ın arkasındaki kablolardan birini hafif dışarı çekıince 4 ü de çalışıyor ama surrroun olmuyor. Sound effect manager da arka kolonlardan ses gelmiyor. Kabloları taktım tekrar. DErken bu program aklıma geldi baktım hepsi çalışıyor. Ama Winmap tayken arka 2 kolon çalışmıyor. Acaba filmlerde dedim? Filmlerde de 4 tanesi çalışıyor sadece Winamp dallamalaık yapıyor. Acaba Winampın eski sürümünden mi kaynaklanıyor? 2.65 kullanıyorum. 5 çıktı ama o da gereksiz yere bilg yoruyor. Yoksa Winamp ta bir ayar mı yapmak gerekir ya da başka bir yer de mi? Çözüm önerileriniz sonrasında birşeyler düzelirse , yoksa son sürümüne yükselteceğim.Bir de öyle deneyeceğim. Cevap yazanlara teşekkür ederim.

• winamp yeni sürüm yükle 5.09
  • Burdaki ayarları yapınca bende olmuştu, bir dene istersen

Ayarlar:

WinAmp'ı açıp Ctrl+P ile ayarları açıyorsun.

1. Output'u seçiyorsun.
    2. DirectSound Output'u seçiyorsun.
    3. Configure tuşuna basıyorsun.
    4. Listeden ses kartının orjinal ismini seçiyorsun, Primary Sound Driver/Birincil Ses Sürücüsü yazıyorsa değiştiriyorsun.
    5. Allow hardware acceleration tikine basıyorsun.
    6. Apply edip,
    7. OKliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miharbi -- 4 Temmuz 2005, 9:37:35 >

• winamp ayarlarını değiştirdin mi sen winamp ı kaldır en sonsürümünü bul kur hiç bir ayarıı değiştirmeden dene
  • Winamp ayarlarımı değiştirdiğimi hatırlamıyorum. Ama son sürümü yükledim yine değişmedi. Miharbifx kardeşin dediklerini yaptım oldu Allah razı olsun. Çok güzel anlatmış. Ben bilg öğretmeniyim, bu olayı daha fazla kurcalamak istemedim. DAha fazla bozmayayım diye. Ama benim de yapamamam sanki biraz ayıp oldu ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp değil mi? Yardımlarınız için teşekkür ederim hepinize..

• Yardımcı olabildiysek ne mutlu, Allah hepimizden razı olsun Bu arada hocam her programın her ayrıntısını bilmeni kimse beklemiyor, boşuna üzme kendini
  • quote:

Orjinalden alıntı: Miharbi

Burdaki ayarları yapınca bende olmuştu, bir dene istersen

Ayarlar:

WinAmp'ı açıp Ctrl+P ile ayarları açıyorsun.

1. Output'u seçiyorsun.
    2. DirectSound Output'u seçiyorsun.
    3. Configure tuşuna basıyorsun.
    4. Listeden ses kartının orjinal ismini seçiyorsun, Primary Sound Driver/Birincil Ses Sürücüsü yazıyorsa değiştiriyorsun.
    5. Allow hardware acceleration tikine basıyorsun.
    6. Apply edip,
    7. OKliyorsun

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKDAŞIM

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.