Şimdi Ara

Wifi'ye bağlanınca sistemin donarak kullanılmaz hale gelmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba iyi forumlar.Sorunumu şöyle özetlemek istiyorum Asus X541 Uv model bir notebook sahibiyim.En son güncel dağıtımlarda kurulum aşamasında veya kurulumdan sonra tabiri caizse wifi ya bağlanmak istediğimde makina sapıtıyor.Biraz önce Ubuntu 18.04 kurmak için wifiye bağlandım ve disk bölümlendirme kısmına bile gelemedim.Daha öncesinde Fedora 28 Beta test etmek istedim kurdum fakat wifiye bağlanınca makina dondu kaldı ve kapatıp açmak zorunda kaldım ve sürekli devam etti bu durum.Yeni bir kullanıcı sayılırım sanırım kernel sürümü bazlı bir sorun yaşıyorum.Bundan önce uzun sürede Fedora 27 kulladığımda hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.Suan ne Fedora 28 ne Ubuntu 18.04 kurulumu yapamadığım veya yaptıktan sonra bile kullanılamaz hale geldiği için maalesef bir çıktıda veremiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benzer sorunu ben de Fedora, Solus ve Pisi Linux kurup yaşadım.
    Sanırım wi-fi driver problemi.
    Daha eski sürümlerde sorun yoksa eski bir sürüm yüklemek çözüm olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

Benzer sorunu ben de Fedora, Solus ve Pisi Linux kurup yaşadım.
    Sanırım wi-fi driver problemi.
    Daha eski sürümlerde sorun yoksa eski bir sürüm yüklemek çözüm olabilir.
    Arch tabanlı antergos kullanıyorum şuan 4.16 kernel sıfır sıkıntı hocam ne zamandır arch tabanına geçmek niyetimde vardı zaten :)) Teşekkür ederim cevap için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.